Výuka žití v multi-kulti

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Neefer 9. 10. 2009 11:15

Na školách ve Zlínském kraji se budou děti učit žít v kolektivu s cizinci
http://zlin.cz/article.php?ID=419513

"Vzhledem k tomu, že v populaci a tedy i v dětských kolektivech přibývá cizinců, je potřebné, aby si děti již od raného věku osvojovaly pravidla sociálních dovedností a vzájemné komunikace s vrstevníky jiných kultur tak, aby se všichni navzájem obohatili a nevytvářeli mezi sebou bariéry," poznamenala během zahájení projektu ve vsetínské škole Trávníky krajská radní Taťána Nesrsesjan.


Co si o tom myslíte? Je potřeba učit děti už od základky jak žít s cizincama? Neměli by se ti cizinci přizpůsobit spíš nám a ne naopak?! :hm :grr: :grr:
Neefer
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 9. 10. 2009 21:08

No Neefer, nebuď zas tak moc Nefér, ty zakuklenej rasisto...a ,,vo tomto to všechno je,, - INTEGRACE MENŠIN a ,,Problema,, dětí do normálních škol a tříd
to je problém , kterej se tady táhne již pár desítek let, a až teď na Paňstvo začla tlačit kvůli ,,Romům,, EU, a ejhle, když jim někdo položí nůž na krk , tak se začne něco,,aspoň na Voko,,dít.
I když taky jde o prachy a fondy od EU jinak dostanou pr-dlačku, že. Nebuj stejně až na to dojdou prachy z dotace tak to půjde ,,doztracena,,protože Stát nedá ani korunu do školství navíc. A Integrace něco stojí:více pedagogů, navíc spešl pedagogů!, více tříd a méně žáků na pedagoga, větší přípravy na hodiny, více pomůcek, lepší vybavení...he mám ještě pokračovat?!...Individuální přístup pedagogů k žákům! Spolupráce rodiče škola se zpětnou vazbou, absolutní podpora MŠ a Státu na západní úrovni, Moderní evropské školství...a Basta, loď se postápí, jaksi ani v této oblasti nikdy Evropu nedoženem, ani náhodou: Proč? No nejsou Ty prachy, Lidi(protože je není čím zaplatit...),vůle něco pro moderní školství v ČESKU udělat, Ty co byli a chtěli do toho jít jim utekli, za těchto podmínek by byli blbí a sami proti sobě a své rodině...
Jinak před tou Integrací , musí na ní být připraveny obě strany: jak ty Tvý ,,Cizinci,,...tak i Domácí- tou multikulturní výchova, která by se mělatéž naškolách začít vyučovat...i tam , kde žádný Romové či inostranci ve třídách nebudou i v mateřinkách. No , ale především před tímhle by se mělo dát dohromady normální chod školství a atmoška ve třídách! a v učitelských sborech atd. Toť vše Neefer, musí se hrát vždy Fér, nejraději dle Komenského:,,Škola Hrou...! Pedagog Amater , Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 9. 10. 2009 23:57

Tak to nevím jak můžou ve škole učit děti soužítí, když doma je většinou učí nenávisti. A co je doma to se počítá. Tohle je ve škole nenaučí. Tyhle návyky získá člověk jedině přirozeně z okolí a rodiny.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 10. 10. 2009 04:22

Bohužel Tony je to tak, prostě to ten Stát ,,nevytočil,,ani s Cikánama é Rómama, he i když vlastně po posledním sčítání tady žádný nebyli?! Samej Čech! tak asi proto na tenhle problema s tmavšíma Čechama pr-děj či jsou na krovkách, he...Marcel od Zvonu. Já nikdy s nima neměl problema na Plzeňské , v Duškovce, v Grafický, měl jsem je v oddíle, ve třídě, hráli jsme si na dvorku. Problema začal, až když se rozkoukali po Sametu a začli zlobit-viz :Jarek Nohavica..., Zrovna tak vietkong, mao nebo Ukrajina, nema problema...akorát sem pak od 2000 nesehnal práci, he.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 11. 10. 2009 08:46

Tady je jinej problem - u nas by se sice cizinci mohli (meli?) prizpusobovat nam... jenze tady u toho jde spis o jinou vec - aby ty decka zvladly pozdejc treba praci nekde v zahranici (pac kdo by chtel bejt v cesku, ze?)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 11. 10. 2009 17:37

Jo Suku, souhlas i to je Multi kultura a soužití, he é přežití...čím dřív , tím líp, co tady, že...Mládí vpřed, jdi na Západ,,jungmen,,. Ach jo...smutnej STarec Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weslo 12. 10. 2009 13:07

Moc nevím čeho chtějí dosáhnout.Pokud jsou rodiče normální tak dítě mimo vzhleu nebu ničím odlišné.Pokud nebudou normální tak ani toto nepomůže.
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 12. 10. 2009 13:51

Weslo: rekl bych, ze pujde i o jazyk. Kdyz si vezmu, ze dneska decka neumej ani poradne slovensky...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weslo 12. 10. 2009 14:40

No tak slovenština zase není světovej jazyk že :)
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 12. 10. 2009 17:47

Ale je to jazyk, kterému by Češi mohli rozumět, vžďyť když člověk chce, tak má ke slovenštině spoustu zdrojů, ne?
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 13. 10. 2009 09:10

a má k tomu i důvod? :)
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 13. 10. 2009 18:10

Ach jo Chlapci, Vy nemáte Braty Slováky a Slováč rádi?! Votočil bych list, že...jinak jsem pochopitelně Čechoslovák, jak jinak a o nás bez nás neuznávám... STarec Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weslo 14. 10. 2009 09:44

já k tomu důvod nemám - i když slovensky umím si myslím docela dobře.
ale vraťme se k tématu ... k čemu to asi je?Osobně to vidím jako jen mediální vrtěti psem ...
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 15. 10. 2009 00:06

No he Weslo, když nemáš rád ani Braty, tak se o tom s Tebou ani nemá cenu bavit?! Jde vo to mít rád Lidi jedno jaké rasy, barvy kůže, národnosti, neb Slovan všude braty má..., aby však měli i Oni rádi Tebe, musíš do Toho jít vždy na Rovinu...z Očí do očí , na stejné úrovni, jako , když chceš mluvit s Děckama, aby Tě brali...Tož si i v Evropě či kdekoliv jinde musíš srovnat přístup, he ...buď se sklonit, jít do kolen či do dřepu, a nebo naopak si plivnout pod nohy, či vlízt na bednu, no někdy budeš potřebovat štafle... A třeba to naučit i Děcka, aby se ve Světě neztratily a venku ani tady nedělali vostudu, že se neuměj chovat k lidem a v jakékoliv kultuře se sžít s domače i s prostředím. Již to tady bylo,,Držíme se za ruce: bílej, černéj, žlutej ,hnědej, rudej..., ale jaksi se to zprofanovalo, že,,. A to samý, abychom to mohli chtít od inostrancov, musíme doma dodržovat i My...No Rómové jsou ,,Spálená jíška,,a tam se to musí řešit trošku jinak, že...Já to vím jak, ale Paňstvo to voře, kde může(viz.alá Nohavica...). Za předpokladu, že to budou umět i Oni. Venku jsem se nikdy nesetkal
s nepřátelstvím, když jsem mu sám nezavdal příčiny, fakt to jde a sakra se to vyplatí si nehrát na ,,nadčlověka,,když na to nemáš gebíry, vousy ani prachy...No měl by jsi se tak chovat i když seš ,,za Vodou,,a tohle všechno máš...Nevím co by jsi ještě chtěl Weslo slyšet, nebo jseš taky potencionální ,,Rasista,,?!. Ponocnej Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků