Jsou dnešní prepubescenti (cca 11-13 let) horší, než dřív?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 16. 9. 2009 23:41

Já vo Koze a Ty jseš huž s vozem v protějším pangrejtu?! Ale Andrew, nepij to...rozhodující jsou odsloužená Léta, to nevíš?!Pošeptám Ti do ouška ,,novinku,,...nejenom , že se bude,,vyučovat Etika,,na školách ZŠ, aj sa bude zavádět,,Status učitele,,a ten dostane přednost před zásluhou dle ,,odučených,,Let...to jsou věci, po 20 letech Sametu, to teda čumím, poprvé i podruhé é dívím se, hej. A teď už fakt Brou a ozvi se mi na SZ, sím a děkuji Andrew předem, bude sranda. Ponocnej Marcel od Zvonu. Musím jít vedle odzvonit: Night kompetejšn.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 16. 9. 2009 23:47

Tohle nic neřeší. Řešení je že stát nebude jakkoli do školství zasahovat. Tím padá celá tato uniformita, nesmysly, co se vyučují, nespravedlnost na učitelích a žácích atd.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 17. 9. 2009 00:11

Skvělý Andrew, já sem pro, zrušme Stát, parlament, prezidenta, ministerstva, protože na co by tam pak ,,na Hradě a v Podhradí,, byli?! Škola, Trh, Soukromníci, Rádobykapitalisti, Trhovci-Šverci, atd. není třeba kočírovati...vše se vyřeší na Trgovině!...je nám Třeba jen Krále, Drába, Kata! a Šaška či raději Klauna,...prostě nějakýho moudrýho Blázna, kterýmu to projde, že?! No a Jene můžeme si zase zahrát Ty Tvoje Hity pro Doby, když je v Česku ouvej, ...pochopitelně za pívo a utopence, Tak Venco hraj a zpívej:,,Dle Starých pramenů kdysi kraloval, KAT, Blázen a Král...,,...jo vo toho Wericha i vo Jarku Nohavicu si kdykoliv napište ke Zvonu(gratis, že), budou se sakra hodit Všem. Ponocnej Marcel od Zvonu...Jednaááá hodina odbilá a lampa ještěěěé svítila( a pod Svícnem nebyla Tma...).
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 17. 9. 2009 06:40

Andrew_R: Já porovnával svoji generaci s tou o pár let mladší (5-6 let), to se ještě dá porovnat. Mám starší bratry, kteří dospívali právě po revoluci (těsně) a taky mohu srovnat, že ti se pouštěli do velkého objevování a v té době začal řádit fet, navíc tu bylo období grunge atd. To trvalo dlouho, jenže ti to prožívali, já v tom vyrůstal a tedy moji generaci to postihlo více - malé děti napodobují dospělé a o to je to horší. Mí bratři se narodili za komančů a dětství si užívali (dle jejich slov), v tom je trochu rozdíl... No a viz můj předchozí post, nechce se mi to psát znova :))
Sattero
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 17. 9. 2009 10:10

Bohužel v dnešní době platí, že bylo ,,lépe,, před Sametem(Proč? No někde vedle je vo tom chlívek, můžem se přesunout tamo...), v globálu,že...a vývoj nezastavíš, ať se již jedná o cestu vzhůru, ke světlejším zítřkům, či sešup do pekel morálno-socio a o prachách a Bídě, ani nemluvě či nedejbóže stagnaci, to ať to radši letí ke všem čertům. Jinak bráchům, Sattero můžeš věřit a maj pravdu...
Právě k tomu viz., bych se vrátil kvůli pár věcem:
TV v 90. letech byla skvělá, bylo tam všechno! Jak starý věci, tak nový z venku.Dnes je to již opravdu duševní sračka a pro děcka spíš na škodu než k užitku...Ty poměry jsou již tak uvolněny, že to již více ani nejde, leda tak vyrazit vokna a dveře.Ty,,Děcka( a Ty/Ti co se tak chovaj),,nemaj úctu absolutně k ničemu...asi to maj odkoukaný z domova, he.
Ale tohle ma velmi zajímá:,,Ke Dnu to nejde...,,?!-ta moje se vrací k Česku a neopírá se o Z ani o V - Nové myšlení?! Hmmm, jaké?! Povídej , přeháněj Sattero, zajímáš mne...
Jo o tý rychlejší Hlavě a nestíhající Ruce,- to důvěrně znám...chce to postát a v klidu vyndat deníček(pak Ti ta Múza nezdrhne...) a nejdřív se zamyslet, srovnat krok, napáskovat střelivo a teprve , pak to rozpoutat, vyplatí se to...věř mi.No Bílej Den, bando líná a dokouřit potopit...Tulák Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 17. 9. 2009 11:39

Za komančů se žilo lépe akorát dětem, protože i když je masírovala propaganda, díky rodičům se tomu smály a místo čučení na dementní seriály a filmy plné krve a násilí hrály fotbal. Zbytek se dle mého názoru neměl tak dobře. Už jen to srovnávání cen... Když si objektivně člověk srovná cenu masa (jakéhokoli) dnes a v minulosti zjistí, že i s platem 16000Kč si nakoupí více atd. Ale to ponechme do jiných diskuzí.

Dnes je v TV sice sraček plno, ale filtruje se to a už díky tomu, že amíci jsou čím dál více prudérnější se točí spíš myšlenkově (příběhově) silnější věci než dříve (aspoň co se týče seriálů, filmy jsou spíš opak) - Battlestar Galactica, Enterprise atd. V 90" šlo o násilí a krev (z čehož si příkladně utahuje Tarantino). Poměry se podle mě trochu stahují než uvolňují, ale jak říkáš, jsou tak uvolněné, že se to pomalu nedá poznat...

Nové myšlení -> zájem o historii, poučení se, celkově více politologie a sociologie, větší přehled (světový), více si má generace váží česka a ač je to dobře nebo ne, je více nacionální (zde některým truhlíkům doplním, že nejde o nacismus). Taky o tvoření hudby je v mé generaci větší zájem a hlavně se vrací (hodně lidí z mého okolí) k dřívějším stylům - blues, jazz, classic rock, progressive. Tady ale musím podotknout, že mluvím o pánské polovičce. Ženská polovička se stále vyžívá v popu a dance/trance, hudba je prostě rozdílná. Já osobně hodně porovnávám skrze hudbu lidi, protože to vypovídá o tom jací jsou (a to často velmi přesně). Relativně dobrý hudební sluch + zájem o tvorbu u mé osoby je asi přičiněním toho, proč tak porovnávám (pohrávám si na stratocastera a jazz bass) + mám hodně naposlouchaného z mnoha žánrů a jaksi tendenčně sem prošel vlivy jednotlivých žánrů a sám na sobě sem si pozoroval chování a ovlivnění oním stylem...

A k múze, ta uteče rychle. Na diktafon v mobilu nejsem zvyklý nahrávat, protože myšlenky mám v hlavě a neříkám si je a notes než vytáhnu/seženu, je často pozdě (nemám takovou koncentraci, abych mohl větší myšlenky "držet" déle díky předchozí medikaci na migrenózní epilepsii...). Nejvíc mi myšlenky proudí při dobré diskuzi (nejlíp s přáteli které znám roky - vím co od nich čekat a zároveň vím, že nemají IQ tYQe). No musím jít ještě něco dělat, takže se tu objevím tak za hodinku či dvě...
Sattero
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 17. 9. 2009 18:00

Když o tom tak přemýšlím :hm Smějou se dneska aspoň děti ? :hmm:
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 17. 9. 2009 19:13

Sattero píše:Za komančů se žilo lépe akorát dětem, protože i když je masírovala propaganda, díky rodičům se tomu smály a místo čučení na dementní seriály a filmy plné krve a násilí hrály fotbal.

To je spíš přání než nějaký objektivní popis reality.

Marcel Kudlvasr: Skutečně bych zrušil spousty institucí. Ale diskutovat se s tebou fakt nedá.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 17. 9. 2009 20:30

No nějak jste toho na mne navalily priveľa, budu to muset vzít po kusech, začnu s Mareqem O, tak to je závažná a zajímavá úvaha, která ze mne vymáčkne podstatně více slov, než Těch Tvejch Pět, sakriš.
No sumasumárom asi moc Ne, bohužel!?...co jim chybí je dobrá Hra v partě, dobré Filmy, Knihy, programy v TV...a Čas , který by jim mohli Rodiče věnovat, Škola věnovat a další,,inštituce,, ve volnočase. No a ,,Sami,, doma, či na ulici, na sídlišti se moc nezasmějou, nevím jak to teď vypadá ,,na vidieku a na vesnici,,?!Ale asi se to od Měst moc lišit nebude, a je to opět o penězích, ČASU a Zájmu o Děti a mladou Generaci. Není , kdo by je učil si hrát, nemaj se to od Koho naučit a co se týče momentální nabídky Her a programů na Kompech a Konzolích, hech, nicmoc...a o TV ani nemluvím. Jejich jediná šance je v zájmové činnosti-kroužky, oddíly...za předpokladu, že na to Rodiče vůbec maj, vono jen to Zápisné stojí pěknou pálku a daší náklady na zájmovou činnost(akce, tábory, vybavení...), Ajajaj. opět Smutnej Marcel od Zvonu, šahnul si mi Marequ na dost bolavý místo u Srdce, protože jsem se staral o Dětský Smích 35 let...
Edit: vono jaksi se tahle Oblast(,,HRA,,... Děti, Mládež, Volnočas,Zájmová činnost,Škola...dětské filmy a programy, programy do kompů-encyklopedie, knížky, atd.) nejde dělat Tržně! Tohle musí dotovat a podporovat,,Stát,,...,když je hůře tak aspoň Základ, jinak NAPLNO!), že...
Naposledy upravil Marcel Kudlvasr dne 18. 9. 2009 01:20, celkově upraveno 1
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 17. 9. 2009 20:45

Andrew_R píše:
Sattero píše:Za komančů se žilo lépe akorát dětem, protože i když je masírovala propaganda, díky rodičům se tomu smály a místo čučení na dementní seriály a filmy plné krve a násilí hrály fotbal.

To je spíš přání než nějaký objektivní popis reality.

To co jsem napsal vychází ze zkušeností mých bratrů (29 a 32) a celé naší rodiny.

A mimochodem, s Marcelem se pěkně diskutuje. Sice jeho stylistická úprava psaného textu je hrozná, ale co :) Zatím co sem si tak četl, jsi spíš ty ten, s kým se špatně diskutuje ;)
Sattero
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 17. 9. 2009 20:57

Takže Andrewe, moc podnětů k diskuzi jsem se od Tebe nedočkal a toho, jak by jsi to řešil Ty... také ne, tož jak chceš diskutovat?! Vypadlo z Tebe vždy jen pár vět...ANO souhlasím s Tebou v tom, že je potřeba změn v celém tomhle Byrokratickém Bordelu,,zničit KRTKA,,..., ale prosím jich ne popíliť šmahem.
Někde to stačí prořezat a zmladit! A To fest a hodně rychle, ještě včera, ale kdo to udělá...to Ti fakt neřeknu?! Jedině tak: Chceš založit Novou Stranu, Novej Volnočas,Oddíl, či Komando?!...možností a nápadů je dost, ale nejsou prachy , Lidi atd. To znamená jsme opět u těch ,,pískovišť,,..., které jseš schopen svými silami, případně s Lidmi , které dáš dohromady ,,Ovlivnit,, na Cestě k Dobru nebo jak si to jinak představuješ?!Nechám všemu volný průběh, a ať to vyhnije?! Zvoník Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 17. 9. 2009 21:30

Trošku se vám do toho vmísím, už ani ty učitelky v MŠ to nemůžou vydržet s dětmi - http://www.novinky.cz/krimi/179316-ucit ... oholu.html
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 17. 9. 2009 23:00

Podměty k diskuzi? Takže jsem tady jedinej, kdo nepropadl tomu po tisíciletí trvajícímu zatracování mládeže. (Záznamy o zkažené mládeži se našli na destičkách starých Sumerů.) A taky jsem asi jediný, kdo se drží klasických liberálních tezí, že stát by neměl do školství jakkoliv zasahovat. Sice to není vzájemné ubezpečování se o svém přesvědčení, ale že by to nebyl podmět k diskuzi?

Sattero: Zkušenost několika lidí se nedá vztáhnout na obyvatele celého státu nebo snad ano? Já například vím, že v mém okolí vyrostlo tenkrát spousty jedinců, co fotbal nehráli a propagandě se nesmáli, věřili všemu co bylo v televizi, protože tomu věřili jejich rodiče. A věří tomu dodnes.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 17. 9. 2009 23:04

Ahoj Kejki, Vítaj...dyť to říkám, nejsou lidi...Jinak co se týče předškolky a Jeslí, tak se má opět co dohánět po,,Trhních,, nedomyšlenostech před ,,pár,, lety,,masivní rušení MŠ a JESLÍ,,. Hále škoda slov...Zvoník Marcel od Zvonu
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 17. 9. 2009 23:46

No Hupsnul jsi mne sem mimo pořadí, he,...Andrew, tak Tě vyexpeduji velmi rychle, Mladej, Chytrej ortodoxní RádobyLiberále...jenom mi řekni, kde se Škola a školství tady na Zeměguli vzala?! Vejce nebo Slepice? a nebo to má na ,,triku,,: ROD-Společenstvo-,,Stát,,(od Imperia, přes Republiku, po Monarchii atd.) a Církev, to je taky stát, ale ve státě...
Takže jak si tu školu bez těchto,,inštitucí,,představuješ?! To mi teda povídej...no a Tím jsme spolu asi skončili, promiň Andrewe a nekaž tu vzduch , děkuji. Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků