Jsou dnešní prepubescenti (cca 11-13 let) horší, než dřív?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 18. 9. 2009 02:16

Bať, Sattero, konečně jsem u Tebe a bude to delší, tož doporučuji na několikrát a vícekrát, ...omlouvám se předem, když se šedous Híd rozjede ani párem volů jí nezastavíš...
Jo za Komanče, to se žilo, ouplnej veget to byl viz. Jarek Nohavica-Pálená...
jinak se budeš muset bráchů a vašich lépěji poptat Sattero, nějak se Ti motaj Tvoje vzpomínky s cizejma é rodinnejma: Mluvíme od roku 1980 (možná - 5 let...)do Sametu a kousek přes. No v tý době byla propapaganda již jaksi neúčinná a lidi si zvykly žít Dvojím životem-,,Doma,, a ,,Navenek,,...a také tak vychovávali odmala děti, žilo se Lépe nejenom Dětem, ale i Všem včetně Rodin...Proč? Lidi měli na sebe Čas, i peníze na zábavu, na kulturu, na knížky, na život v Partách s kamarády,na své koníčky, na dovolenou(+ ROH), a na DĚTI!!...ČAS, PROSTOR, PENÍZE a KLID...
Kdo chtěl, ten si Pravdu ,,mezi Řádky nebo v Éteru,, vždycky našel.
Dementní seriály a filmy plné krve, no to seš asi jinde- v letech 90. že...to se Ti to trochu popletlo...s Tvými vzpomínkami.
No jinak mohu tuhle Dvojí Výchovu i Život jenom doporučit i v dnešní šílený době, ale z trochu jiných důvodů. A to kvůli bezpečí a prosperitě celé Rodiny, dokonce zachování její existence, přežití, a spolužití. Je to drsný jako v Džungli!, ale je to tak: za Komanče šlo v podstatě vo Howno, když si to měl kádrově pohnojený, tak byly problemy s prací, školou, cestováním...větší než u ostatních. Dneska jde již o život, přežítí, přežívání, o zdraví a střechu nad hlavou, když si někdo nedá majzla a nebo má sakra pecháčka a naběhne si jak mladej bulík, a nikdo mu pak nepomůže a nebo do toho spadne bez svýho přičinění...třeba, že ho rodiče ,,blbě,,vychovali- teda moc dobře! bez těch reflexů pro přežití v Džungli!Nebo bydlí v blbým baráku celej život atd.
Nemám rád, když se někdo začne vohánět Cenama, platama, statistikou odtrženou od vlastního života a vytrženou ze souvislostí, SATTERO!...
Ty Maso, he...koukáš se moc na TV ČT 24,...jo to je ta propaganda pro změnu ,,na modro,, či ,,narůžovo,, HE. Za 16 000,- můžeš dneska přežít, ale ŽÍT těžko(když začneš odečítat jednotlivé ,,mandatorní,, výdaje své i Rodiny, he a pak teprve s tím zbytkem se budeš koukat co si můžeš do příští vejplaty dovolit!), to za Komanče za 3 - 4 000,-v 80. letech, nemam problema, to je to dělení 5-6 při těch utaženejch opaskách od Klause I.-II., že...v podstatě II. měna po té z 50. let. Ale jak si řekl, patří to vedle...
To Tvoje (a těch kolem Tebe...) Nové Myšlení.,,New Age po česku,,...je zajímavé a já to od půlky 90. let očekával, no snad si toho Češi budou vážit více, Hmmm těch zbytků co tady po ,,Trhním-tržním,,šílenství zbylo.
Zájem o Kořeny, Předky, Kelty, Pohany, Folk a Folklor, Krajinu, Česko, Památky, Tradici a Historii, Poznání a Poučení...Nový vztah k Vlastenectví, ale k tomu čistému a pravému...k Rodný Hroudě, k Hymně?!(skvělej topic a komenty vedle , viď Andrew!!), k Vlajce, k těm co za to vše bojovali a padli, pracovali a padli taky..., ale škoda slov, že...Krááasná Země, země česká, domov můj... ten českej kotlík Ajntopu, ale někdo nám ho hnedle vyžral až do Dna, hej!?(za těch 20 let!Sametu).
No Nacionalismus, to není to správné slovo, že ...dejme tomu, že ,,Bójjství,,...Keltství...Češství...Vlastenectví, to už taky nějak není vono, ani s Tím Českem a ČR to nebyl dobrej nápad. ČMSR, to je Bomba...ještě, že Ti M a S sú Bodří chvapci, že. Sattero , dejme tomu, že je to návrat,,ztracených Synků a Dcer,,sem ,,do Kotliny a hraničních Hvozdů,,. Hrdost být tím, čím jsem, a nebýt tím co nejsem, jak tomu někdy bývá...tím Čechem, Moravanem, Slezanem atd.Pozor se všemi důsledky a vždy. No vono nám asi nic jinýho nakonec nezbyde...Pokračování příště.
STarec Marcel od Zvonu...Brou.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod Weslo 18. 9. 2009 08:00

Neboj Andrew_R nejsi sám kdo si myslí že děcka jsou furt stejný.

Jinak Marceli měl by si přestat lhát (neumíš to).

Za 16k jsem bez problémů žil v našem nejdražším městě dva roky ... ze těch stejných 16k platím hypotéku na barák (ne opravdu nežeru KSČM startovací byty pro mladé za peníze všech)
Proč myslíš že je důležitý zájem o naše předky?Já při čtení dějin došel k názoru že naši předci byli banda bezpáteřních vychcánků kteří se nedokázali shodnout na vůbec ničem a ubránit vůbec nikomu.
Vlastenectví?Nejsem vlastenec - ani nemůžu být protože vlastenectví má na svědomí víc mrtvých než leckterá jiná epidemie.

Abych se vrátil k dětem.To že jich je čím dál víc agresivnějších a rozjívenějších jen kopíruje svět dospělých.Vina je jak už jsem psal - na rodičích.

Učitelé si stěžují celkem zbytečně.Pokud někdo pracuje 9 měsíců v roce a plat má 12 měsíců (a to ještě s jistotou státního zaměstnance že výplata přijde) by měl počítat s tím že plat nebude tak vysoký - koneckonců kdo z Vás má 12 týdnů ročně volno?
Mám dvě kamarádky učitelky - jedna má po 20 letech praxe 20k čistého (možná i víc) a druhá (praxe 4 roky) si vydělá 16k ve škole a dalších 16k mimo ni (protože má dost volného času).
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 18. 9. 2009 08:11

No už to dodatlím, návrat,,Ztracené generace,,. Přesycenost,,decibelama,,se začíná projevovat?! Řekni mi co posloucháš, hraješ, čteš...díky už Tě znám.
Sice to tak asi nebude, ale s trochou empatie i tohle jde Sattero.
Ano,Hudba, Umění,Příroda,Cestování...dá vnímavému mladému hodně, a když k tomu příjde Sám , tak ještě 2x více. Naučí Tě to poznávat i lidi kolem Tebe a Sebe sama-dá Ti umění Naslouchat a Pozorovat, Poznat a Porozumět...Ale není řečeno , že základy tohohle se nelze naučit pomocí Her, Týmového a Projektového vyučování již na ZŠ a SŠ, když na České škole tenhle systém moderní evropské školly začne fungovat. Vím co mluvím, moje Děti do takovýhle školy chodily...Od toho je už jen kousek k poznání toho,,Smyslu života a Civilizace,,.
Děkuji Ti Sattero za obhajobu, potěšila, ale nebyla nutná...kdykoliv a cokoliv může každej z mých archívů mít. A rád si z kýmkoliv, o čemkoliv na Dálku i ,,in Natura,, pokecám, he ...potěšíte Starce Marcela od Zvonu. Ozvi se mi na SZ ,díky.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 18. 9. 2009 08:46

Drahé Weslo, co na to říct, jseš prostě Frajer a jak jsem již řek..., držím Ti palce , aby jsi vycházel s těma 16-cti i nadále(i s hypotékou, jo, no dobře), mně zbejvá na přežívání necelejch pět a méně z necelých 11-cti(takže to je v Praze fakt jen na přežití do další Almužny při minimálních nákladech a to můžeš na nějaké důstojné ,,stáří,,zapomenout,,-nezbyde Ti ani na kulturu-kino, výstava, knížka, noviny, časopis leda z kontejneru, hospodu či na nějakej výlet, o dovolený již vůbec nemluvím,... to je totiž 150,- na den Frajere Weslo), než to donesu z pošty ke Zvonu. Když to vydělím 4-ma , tak bych si za necelé 3 kolíky za Komanče žil spokojeně(80.léta,že). No jseš Frajer i co se týče dějepisu a vztahu k Předkům, Česku, Vlastenectví(jestli vůbec víš co to je, dle tvých slov asi těžko a vrať prosím Tě školné...) apod.
Ano si dobrej, že nikoho nepotřebuješ a vystačíš si Sám.
Co se týče Školství a učitelství Ti ani 2x JPP, nemuže dát základ pro Tvoje scestný kecy o školství a jeho potřebách v Česku, tyhle fajne řeči o práci druhejch mám moc rád. Tím s Tebou taky končím drahé Weslo , protože se s Tebou o čemkoliv bavit nedá, ehm, snažit se diskutovat nemá vejšku, zrovna jako s Andrewem, díky za čas, který jste mi kdy věnovali...Zvoník Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod Weslo 18. 9. 2009 09:02

Marcel Kudlvasr píše:Drahé Weslo, co na to říct, jseš prostě Frajer a jak jsem již řek

No možná kdyby tady bylo víc frajerů a míň přizdisrá*ů tak by možná i ty děcka nebyly tak zlý :)
Jinak palce mi držet netřeba - již mi přidali :)
Marcel Kudlvasr píše:mně zbejvá na přežívání necelejch pět a méně z necelých 11-cti(takže to je v Praze fakt jen na přežití do další Almužny při minimálních nákladech a to můžeš na nějaké důstojné ,,stáří,,zapomenout,,-nezbyde Ti ani na kulturu-kino, výstava, knížka, noviny, časopis leda z kontejneru, hospodu či na nějakej výlet, o dovolený již vůbec nemluvím

Zkus si místo diskuzí na internetu najít ještě jednu práci když tě tvá stávající neuživí podle tvých přestav.
Marcel Kudlvasr píše:to je totiž 150,- na den Frajere Weslo

Já žil za 30,- korun denně - a taky jsem to přežil.Ovšem nikdy jsem to nedával za vinu nikomu jinému než sobě.
Marcel Kudlvasr píše:No jseš Frajer i co se týče dějepisu a vztahu k Předkům, Česku, Vlastenectví(jestli vůbec víš co to je, dle tvých slov asi těžko a vrať prosím Tě školné...) apod.

Vidím že ty jsi také odborník na to co je správné.Nejsi náhodou učitel?Ti také většinou nevidí dál než za učebnici.
Marcel Kudlvasr píše:Ano si dobrej, že nikoho nepotřebuješ a vystačíš si Sám.

Myslím že tohle jsem tady nikde nenapsal.
Marcel Kudlvasr píše:Co se týče Školství a učitelství Ti ani 2x JPP, nemuže dát základ pro Tvoje scestný kecy o školství a jeho potřebách v Česku, tyhle fajne řeči o práci druhejch mám moc rád. Tím s Tebou taky končím drahé Weslo , protože se s Tebou o čemkoliv bavit nedá, ehm, snažit se diskutovat nemá vejšku, zrovna jako s Andrewem, díky za čas, který jste mi kdy věnovali...

No hlavně že tvoje kecy Marceli jsou podloženy fakty.Mě celkem nevadí že se mnou končíš - ale krásně to ukazuje že kdo si nemyslí to samé co ty pro tebe není partner do diskuze a "nemá to vejšku" - opravdu moudrý a inteligentní přístup od někoho kdo by rád vystupoval z pozice staršího a zkušenějšího.
Weslo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 18. 9. 2009 09:47

Děkuji Ti Weslo za rozbor mé rozlúčky,já to vezmu odzadu, milostivá... Jsem invalidní důchodce bez možnosti přívýdělku, jinak bych ho asi plnej nedostal Frajere...vycházím s každým, kdo je schopnej, zůstat nad Věci a vzdát se svojí Demagogie(po čas diskuse).
Hmmm co si neřekl tady, to jsi si řekl jinde, he, promiň mám dost času a jsi už taky v,,Kartotéce,,...jo NET je pěkná děvka prodejná.
No přes 35 let, pedagog amater...+ 5 let spešl pedag.Fak. Hradec s dcerou, mně Diplom nedali.
No he, Já umím přežít bez Kačky v kapse, jestli chceš ode mne Gratis výcvik v Survivalu, i kdokoliv jinej, stačí mi napsat...Ale byla řeč o důstojném životě nad Hranicí chudoby a nééé o Přežívání...jsme v EU, že...
Práce?! Co to je ? Ty o nějaké víš? Ale, Když já mám v papírech: neschopen jakékoliv Práce? Co s tím uděláme, Weslo...? Ozvi se mi, bude sranda.
No moc tomu nevěř, že Frajeři uměj vychovávat Děcka, kdy?!si na ně najdou Čas?...No vidíš to a pak, že ten palec od minule nepomoh, he gratulejšn...A ten přizdis-ráč je kdo: díky Ti za definici...Bílý Den a hezkej víkend Všem, Tulák Marcel od Zvonu. No příště to bude zase o Puberťácích , Hm u někoho Puberta trvá trochu déle, že...11- 31 let, díky za změnu v titulu Treadu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod Weslo 18. 9. 2009 10:17

Myslím že pokud jsi invalidní důchodce tak jsou tvé názory o dost pochopitelnější.Nicméně to nemění nic na tom že abychom mohli Vám potřebným dávat invalidní důchod tak musí celkem dost lidí pracovat .. což určitě chápeš.A že člověka který hodně pracuje tyhle kecy o tom že nejde tohle nebo tohle štvou jistě taky chápeš (zvlášť když z vlastní zkušenosti ví že to není pravda)

Frajeři umějí vychovat děti jen se neboj.:)Většina z nás ale frajeři nejsou - a podívej se jak to s dětma dopadá :)

Jinak přizdisráč je typický Čech.Stále si myslí že "někdo" se má "postarat" aby se "měl dobře".Pořád oslavuje minulost , bojí budoucnosti a nadává na současnost a vyžaduje záruky na všechno.
Weslo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 18. 9. 2009 10:49

Díky Ti Weslo za vysvětlení terminus,, PZS,,...předpokládal jsem také vysvětlení od Tebe,...radši se Tý budoucnosti boj taky. Jo nezapomeň si tu Hypo dobře pojistit!Koukám , že se taky nepředřeš?! Starec Marcel od Zvonu, jdu nakoupit zalevno na 3 dny do Tesca...
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod Weslo 18. 9. 2009 11:05

Marcel Kudlvasr píše:radši se Tý budoucnosti boj taky. Jo nezapomeň si tu Hypo dobře pojistit!Koukám , že se taky nepředřeš?!

Proč se mám bát?
Nezapomenu, neboj.
Nepředřu - proto taky mám čas vysvětlovat ve chvílích volna samozřejmé věci svému okolí :)
Weslo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 18. 9. 2009 11:13

Zbezne jsem precetla Vasi diskuzi...
Marceli, ctu ze mas plne invalidni duchod a nemas tedy moznost si privydelat. Ale koukam, ze psat na PC zvladas, existuji brigady, ktere maji za ukol vkladat data do PC. A jeste, kdyz jsem cetla, ze si studoval pedagogickou v Hradci, co zkusit nejaky doucko. Je spousta deti, ktere to potrebuji a jejich rodice jsou schopni za to zaplatit dost slusnou castku.
To jsou jen me postehy, samozrejme nevim, co mas za problem... ale myslim si, ze nejaky zpusob brigady urcite existuje...

A stale si myslim, ze vychovu deti stale odpovidaji jen a jen rodice...
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 18. 9. 2009 13:58

Ahoj Maty.Lara, díky Ti za snahu, Datlík jednoprsťák + šedous Híd tak , akorát zvládá ty dišputace, levá ruka je v háji úplně , pravá Dx syndrom, krční páteř, tak akorát na hraně, jsem rád za trochu toho Hraní a datlování, že. Jinak budeš dělat to ICT pro ZŠ?! Mohu Ti kdykoliv pomoct, času mám dost, myslím podklady, rešerže a tak...případně, s Ped. socio.psy. balastem, hrama a projektama...až to bude aktuelní, snad Baťovci dodržují tradici?! Ale chtělo by to plný pedagogický vzdělání, jestli do toho fakt půjdeš, držím Ti palec, ale je to řehole i když naplňující a radostná...Starec Marcel od Zvon, no ozvi se mi na SZ, díky. Hmmm četla si zběžně, ten DIPLOM má Kamila, he...na mne již nezbylo. Doučuji gratis...
P.Z. Ano máš pravdu i Zákon má pravdu, Ta váha je na bedrech Rodičů, ALE...viz. výše i níže. A skutečnost je trošku jiná, a ty co to mají za poslání, chodí až za tento Rámec, a Stát by měl taky, škoda každýho Dítěte a Mladýho, který nevyužije své vlohy a schopnosti, ať již z jakýchkoliv důvodů...stačí Těm pedagogikům, který pro Děcka daj první - poslední, zajistit co nejlepší podmínky a těm děckám co to potřebují taky: méně dětí ve více třídách, spešl třídy podle zdatnosti žáků,...disgrafiky a dislektici a další integračně problemové děti, normální třídy, zájmové a jazykové třídy, Mensa třídy i celé školy a moderní škola-trendy a styly, co největší podpora ICT vyučování-včera bylo pozdě, že!!, co nejširší spektrum...+ široká podpora Volnočasu a Zájmové mimoškolní činnosti!To vše potřebuje Hafo Pedagogů s plným a spešl vzděláním! To již tady taky mělo jet a nejede, a tak dále. Všude v Evropě to má maximální podporu a first Priority!P.S. Zeptej se taky na PF v Hradci , tam by ICT pro ZŠ měli mít taky a měla by jsi to blíž?!
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod Tukatkat 27. 1. 2010 18:46

pche, kdyby jenom 11-13.. dneska uz i maly decko ze skolky cloveka posle do p.dele a podobne.. nechapu.. v jejich veku bych si to v zivote nedovolila.. rekla bych, ze je to jinym pristupem rodicu.. dnesni maly deti jsou rozmazleni a nemaji zadnou moralku.. tot muj nazor
Don't trust a perfect person and don't trust a song that's flawless.
Tukatkat
Miss Páníček 2010

Odeslat příspěvekod Sattero 27. 1. 2010 19:22

Jejda, tady to někdo obnovil po 3 měsících :))

Ale k tématu... Teď to vidim dobře na synovci, kterému jsou 2 roky. Tedy výchovu a rozmazlenost. Ona už jeho mamka je hodně rozmazlená, takže ho naučila třeba to, že cokoli Matěj udělá, tak mu musejí všichni tleskat. Jakmile tak někdo nečiní, je hned zle. Je ještě malý, takže se to dá odnaučit a nemusí ho to poznamenat. Ale jelikož je jeho mamina blbá jak troky, tak v tom bude problém a bude v tom pokračovat. Jenže jednou narazí, už ve školce mu nikdo nebude tleskat, natož potom. Bude se chtít prosadit, zaujmout a nakonec z něj může být i zloděj... Takhle se bohužel děcka vychovávají a trvá to už dlouho. Svoboda je sice důležitá, ale dítě aby mohlo být svobodné, musí mít mantinely o které se bude poté opírat - ale ty nejde postavit na über svobodě. Tak to je, bohužel. Doufám, že bratr (jeho otec) prozře a uvidí realitu, já jako strýc nic nemohu udělat. Už tak ho vidím jednou za 2 měsíce...
Sattero
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 28. 1. 2010 14:09

Ja Tukatkat a Sattero, dorazila sem ,,liberální Ne- výchova ze Západu a z Oouversíís,,...Bohužel si sem nenašlo Cestu také,,Moderní Evropské školství,,.
Viz výše, že...nechci to datlit jedním Prstem znova...i tak dostává Datlík i celá ruka zabrat. Všichni Pozor!! Kdo si prošvihne vlastní Děcko do 5-ti let...výchovně, ten má v dnešní,,šílené Době,,smůlu. V 6 letech jsou Děti již hotový, zase pokrok o krok... Pedagog(30 let praxe i teorie), Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod polda 28. 1. 2010 15:57

Weslo píše:Proč myslíš že je důležitý zájem o naše předky?Já při čtení dějin došel k názoru že naši předci byli banda bezpáteřních vychcánků kteří se nedokázali shodnout na vůbec ničem a ubránit vůbec nikomu.

..no konečně někdo s mým názorem a zatím v tom naši hodnostáři pokračují z vesela takže historie zůstane zachována

S těma dětma je to těžký mění se všichni a děti jsou také dost vnímavé a vždy zkouší kam až mohou zajít - jinak by se nenaučili ani chodit.A když jsou mantinely otevřenější (koukni co dávají teď v TV a co před 20 lety)tak tomu odpovídá i to ostatní
polda
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka