Jsou dnešní prepubescenti (cca 11-13 let) horší, než dřív?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 13. 6. 2009 17:34

Co myslíte, je dnešní generace "dětiček" mezi nějakými 11 až 13-ti lety věku horší než my, narození cca o deset let dříve - tedy generace narozená na samém konci éry komunistického režimu. Sylšel jsem názory, že ano. Že ty dnešní haranti jsou šílení... :-S
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 13. 6. 2009 17:53

To slyšel už můj děda, že je jako dítě horší než jeho rodiče.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 13. 6. 2009 18:23

ano
Anonymni

Odeslat příspěvekod Andrew_R 13. 6. 2009 19:11

Občas si řeknu: "parchanti, já bych je všechny ztřískal." Chci mít taky nárok to říkat.

Ale jinak si myslím, že jsou stejní jak my, možná lepší.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zuzkys 13. 6. 2009 19:35

Lepší určitě nejsou. Už jen to třeba takové rozdíly když my chodili do školy, vždycky jsme měli respekt k vyšším ročníků - třeba k osmákům atd. Už když já jsem chodila třeba do osmé, tak se nám prvňáci vysmívali, nadávali nám atd... Je to jen malý příklad, ale přesně toto jsme si zrovna nedávno říkali, že dnešní děti jsou prostě takový odrzlejší. Dovolí si prostě mnohem víc než třeba moje generace.
zuzkys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 13. 6. 2009 21:58

Taky mam ten pocit, ze jsou horsi. Sestra uci na zakladce, kam jsem chodila i ja, takze mam srovnani, co delaji oni a co jsme delali my.

Jinak souhlasim s nazorem, ze deti jsou vzdycky horsi nez jejich rodice, ale pokud to skutecne tak je, tak kam ten svet speje? :hm Tedy spise: co dalsi generace?
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 14. 6. 2009 00:05

ja si to taky rikam...dycky dyz slysim jak se nejaky mlady kamosky nekde vylili a podobne...nebo kdyz vim co zas bratr nekde provadel a jak delal bordel...ale pak zacnu vzpominat...jak sme i my utikali ze skoly na lahvace...jakej bordel jsme delali na skolnich vyletech...jaky picoviny sme provadeli pri skole a hlavne po skole...a rikam si, ze to az zas tak hrozny nenii...ze delaji to samy co my...jen kdyz sme to delali my, prislo nam to jako nevinna zabava...ale kdyz to clovek pak vidi ocima tretiho, tak mu to prijde jako nevychovanost apod...

no omluvte kdfyztak chyby, preci enj sem neco pozil...zahradka, grill, pivko...dela svoje...
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 14. 6. 2009 09:02

No ANO, bohužel je to pravda, Drazí Dospěláci...jaksi na ně není čas Doma ani ve Škole, začíná to bejt na těžkej kulas, za katedrou či v ringu z písku na stupínku,he...a povinnou knížku-film Džungle před tabulí, jo tak hluboko jsme klesli milostivá, jinej pedagog než,,Spešl+bohaté zkušenosti z krocení zvěře, nemá šanci...,,.Ten kdo neví a neumí zaimponovat, ať zapomene na nějakou přirozenou autoritu. Prostě se paňstvo vykašlalo na EMŠ- A NECHALI TO TADY PO SAMETU VYHNÍT A UDUSIT VE VLASTNÍ ŠŤÁVĚ, lidi , který do toho šli dobrovolně to většinou votrávilo a po roce 2000 jich spousta s tou moderní školou praštilo, nebo byli tím,,Babincem,,..na školách, vyštípáni...a teprve o 5 let později je ,,oficiélně EMŠ a ICT výuka na ZŠ,,NEJDŘÍVE EXPERIMENTÁLNĚ A TEĎ JIŽ,,POVINNĚ,,...Dokonce i ETIKA se bude vyučovat?! Kým a podle čeho? je mi záhadou...takže pubescenti se nemaj zatím čeho bát, klídek doma , na ulici i ve škole...,,Eldorádo,,hadr...
Na sídlištích měli být všude ,,Volnopráhy a Volnočasy - Centra,,. Teď maj ty, co ještě nezavřely, velké starosti s přežitím...a spíš jich ubývá než přibývá, prostě Stát po Sametu : nezařadil Děti, Mládež,Školu a Rodiny s dětmi mezi své hlavní priority a ani po 20 letech tomu není jinak: Nejsou Lidi a nejsou hlavně Peníze, že ...a řeže se ta Hlavní Větev pod pr-delí dále.V minulém Vládním programu to vyřešili 1!stránkou z cca 45, jsem zvědavej, kolik jich tam bude letos...jsou tu pomali již Dvě,,odprásklé Mladé generace,,od Sametu a co si,,vychovali,,to maj a budou mít a začínaj se již Divit?! Dobře jim tak, HE.
Starec Marcel od Zvonu...Ať se Mládí,,vydovádí,, i když já jsem spíš pro to Ámosovo: Kdo si hraje nezlobí a Škola Hrou a Hrou pro Život...
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 24. 6. 2009 22:45

kéž by existovala pevná hranice, kdy to je ještě k zasmání a kdy už přes moc...ale každý dítě vidí vzor v dospělých, tak se podle toho chovejme, pak si nebudem mít proč tolik stěžovat, že?
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 25. 6. 2009 01:52

Tak já taky spadám do té generace o 10 let starší, ale když to tak pozoruju, mám pocit, že jsme v rámci možností byli úplně stejní. Samozřejmě za tu dobu tu značný pokrok udělala technika, trochu se posunuly hranice toho, co se může a co je přípustné, a celkově je tu dnes takové víc "západní" prostředí, ale v tom zatím vidím tak nějak jediné rozdíly.

Navíc těch 13 let je zrovna dost kritický věk, ve kterém panuje napětí mezi pohledem starších, pro něž je 13letý ještě dítětem, a vlastním osobním vývojem, kdy už to děcko má vlastní hlavu, vlastní názory na věci, ač do spousty z nich třeba potřebuje teprve "dorůst", a jednoduše dospívá.
Deleted user

Odeslat příspěvekod hobitt 25. 6. 2009 07:00

_maty_ píše:ano

súhlas
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 25. 6. 2009 07:07

Jsou horší, o tom žádná debata. Kamarádka je učitelka na druhém stupni ZŠ a má opravdu skvélé zkušenosti. Jednak žáčci na ní totálně kaškou. Dokonce ji jeden žáček zdraví "Good morning, fucking teacher"......jsou ale světlé výjimky. Např. děti od přítelova strýčky - je až neuvěřitelné, že i když mají v okolí samé spratky, tak sami jsou úplně jiní, hodní a vnímaví - ale opět je to vidět na tom, jak se k děckám chovají rodiče - v této rodině se o děti zajímají, povídají si s nimi, mají na ně čas - a v tom je ve většině případech problém. Rodiče nemají na děcka čas, tak vyvádí blbosti jako o život. Ale už když já jsem byla na ZŠ tak jsme pár takových spolužáků měli, ale nebyla to většina jak teď.
Kick the baboon....
michee
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 26. 6. 2009 13:29

zuzkys píše:Lepší určitě nejsou. Už jen to třeba takové rozdíly když my chodili do školy, vždycky jsme měli respekt k vyšším ročníků - třeba k osmákům atd. Už když já jsem chodila třeba do osmé, tak se nám prvňáci vysmívali, nadávali nám atd... Je to jen malý příklad, ale přesně toto jsme si zrovna nedávno říkali, že dnešní děti jsou prostě takový odrzlejší. Dovolí si prostě mnohem víc než třeba moje generace.



Máš recht, taky jsme nedávno debatovali o respektu k vyším ročníkům. Taky je to o tom, že kdysi mohl učitěl děcko lisknout, dneska mu za to hrozí kriminál...
Slawall
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 26. 6. 2009 16:42

Taky dřív starší dítě jednoduše drzému mladšímu natáhlo a byl klid. Dneska se tohle už příliš neděje.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 19. 7. 2009 12:37

michee píše:"Good morning, fucking teacher"......
A je to skutecne vina jenom toho decka? Ta ucitelka by si taky nemela nechat **** na hlavu, a kdyz ji uz prvnacek nadava tak bez vyjimky poznamku nebo pozvat rodice a kdyz tem to bude jedno tak mu zaridit odchod ze skoly...

" Jinak dnesni mladez je fakt hrozna, stejne jenom 99% fetuje, soulozi a chodi na zabavy misto uceni a prace: http://gurzigost.bloguje.cz/ "
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků