Jsou dnešní prepubescenti (cca 11-13 let) horší, než dřív?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod trent 31. 1. 2010 08:41

Jak jsem psal jinde...s tou televizí...kde jsou doby Magionu a Vegy. Dnes je nahradila Kriminálka bůh ví odkud.Williho Foga nahradila mrtvola na pitevně. Jupí, radujme se.
Po pravě nechápu, proč dnešní rodiče nejsou schopni svým dětem dát jasné hranice, které nemohou překročit. Já takto vychován byl a nikdy jsem neměl pocit, nějakého týrání, jak se mi dnešní odborníci na výchovu snaží namluvit.
Jak se říká(čož jsem taky od našich nesčetně krát slyšel)...stromek se má ohýbat dokud je mladý. Když si dítě nevychovám těď později to nedoženu a výsledek bude ten, že ještě bude týrat ono mě. Třeba né doslovně, ale už jen tím, když uvidím, co bude provádět a jak se bude chovat ve společnosti.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinsip 31. 1. 2010 08:43

Dřív jsem se smál starcům jak nadávají "Ta dnešní mládež. To za nás nebylo". Dnes je už taky chápu. Ty smradi jsou čím dál horší a rostou pro kriminál, jako říkávali oni nám. :D
martinsip
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 31. 1. 2010 09:19

A to nejme ani tak staří....
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 31. 1. 2010 13:39

trent píše:Jak jsem psal jinde...s tou televizí...kde jsou doby Magionu a Vegy. Dnes je nahradila Kriminálka bůh ví odkud.Williho Foga nahradila mrtvola na pitevně. Jupí, radujme se.
Po pravě nechápu, proč dnešní rodiče nejsou schopni svým dětem dát jasné hranice, které nemohou překročit. Já takto vychován byl a nikdy jsem neměl pocit, nějakého týrání, jak se mi dnešní odborníci na výchovu snaží namluvit.
Jak se říká(čož jsem taky od našich nesčetně krát slyšel)...stromek se má ohýbat dokud je mladý. Když si dítě nevychovám těď později to nedoženu a výsledek bude ten, že ještě bude týrat ono mě. Třeba né doslovně, ale už jen tím, když uvidím, co bude provádět a jak se bude chovat ve společnosti.

Máš naprostou pravdu. Já měl taky jasně dané mantinely a nikdy mě to neomezovalo...
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod respublica 13. 7. 2010 16:40

Samozrejme, že sú horší. Prekvapivo veľa z nich je nebezpečných. Častokrát vychovávaní v "gangoch" sídlisk kde sa na slušnosť, spoločenskosť, a iné dôležité vlastnosti neprihliada a rozvíja sa agresivita (okrem iného), je tu ľahká dostupnosť návykových látok a iných vecí neurčených pre deti... Takí ale nie sú všetci. Ďalšia skupina sú rozmaznané deti bohatých a vplyvných ktorých je tiež prekvapivo veľa v poslednej dobe vidieť. Tieto "deti" si nelámu hlavu s ničím, pretože sú vedené k dojmu, že môžu všetko a všetko za nich bude zariadené. Takýchto skupín detí je mnoho, prispieva k tomu spoločnosť, kultúra, politika, rodina a mnoho iného. Určite ale môžem povedať, že čím ďalej, tým je to s deťmi horšie.

Pamätáte si na časy na prvom stupni základnej školy kedy ste sa možno aj báli pozrieť na starších žiakov? Aké si myslíte, že je to dnes?
respublica
Čtenář

Odeslat příspěvekod mtmccox2 13. 7. 2010 16:53

Jsou :-l .
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 13. 7. 2010 17:03

respublica píše:Samozrejme, že sú horší. Prekvapivo veľa z nich je nebezpečných. Častokrát vychovávaní v "gangoch" sídlisk kde sa na slušnosť, spoločenskosť, a iné dôležité vlastnosti neprihliada a rozvíja sa agresivita (okrem iného), je tu ľahká dostupnosť návykových látok a iných vecí neurčených pre deti... Takí ale nie sú všetci. Ďalšia skupina sú rozmaznané deti bohatých a vplyvných ktorých je tiež prekvapivo veľa v poslednej dobe vidieť. Tieto "deti" si nelámu hlavu s ničím, pretože sú vedené k dojmu, že môžu všetko a všetko za nich bude zariadené. Takýchto skupín detí je mnoho, prispieva k tomu spoločnosť, kultúra, politika, rodina a mnoho iného. Určite ale môžem povedať, že čím ďalej, tým je to s deťmi horšie.

Pamätáte si na časy na prvom stupni základnej školy kedy ste sa možno aj báli pozrieť na starších žiakov? Aké si myslíte, že je to dnes?

Absolutní souhlas
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 13. 7. 2010 17:30

Ono se to hodně změnilo za poslední léta... Já ještě na základce v prvním stupni měl (jako 99% spolužáků) ze starších spolužáků "strach," či jak to popsat :) Ale dneska? Jdu v 19ti letech kolem základky a i když mám 194/88, tak si ti malí špunti dovolují, hulí trávu, cigára, chlastaj a holky se ve 12ti letech *****í... Asi nějaká alternativní realita, do které jsem omylem vstoupil :D
Sattero
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 13. 7. 2010 17:51

Sattero: Jsem starší než ty a někteří moji vrstevníci kouřili cigára už na prvním stupni. Alkohol občas také někdo přinesl. Rozdíl je, že se dnešní tak nějak nebojí starší, to je pravda. Ale jedna dvě i špatně mířený rány to rychle napraví :-D
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 13. 7. 2010 18:07

Tak to u nás bylo naštěstí na prvním stupni docela v pohodě... A druhej stupeň jsme měli dobrou partičku a tak nějak nevnímali další třídy :) Ono dokonce stačí pronést: "No pojď sem chlapečku, ty sis pokakal kalhoty? No jéje..." Takovým tím stylem jak na tříleté dítě a najednou už frajer před kamarády není :D
Sattero
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 13. 7. 2010 18:17

Taky způsob, ale stará dobrá pěst v ksichtu je lepší :-D
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 13. 7. 2010 18:42

Sattero: dneska dokud jim nenapalis, tak z tebe maj srandu... ;)

jinak jak rika Jack... i driv to bylo s deckama pomerne strasny, to jen asi gurzigost si mysli, ze az dneska 15 lety decka denne sedi v hospodee :))
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 13. 7. 2010 18:49

v hospode nesedej, dnesni patnactilety decka si koupej ten nejlevnejsi krabicak a nejlevnejsi colu k tomu naky seno (radoby travu) a jdou zevlit nekam na lavicky :)
seek discomfort
powerball
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 13. 7. 2010 19:27

Však buď facan nebo toto, záleží na situaci. Jak se předvádí před holkama, ta slovní varianta je ultimátní a nevyleze ven dobré 3 týdny :D

Powerball má pravdu, ale to jsou děcka tak 12-14, 14-16 jsou (alespoň tady v Brně) v nějakém 2Faces atd. :)) Stejně ale převládá ten zevl venku na lavičce :D
Sattero
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 13. 7. 2010 19:45

Bať, bať Chvapci...nejsou lidi na Street, ani peníze na spešl pedagogiku(ani na pedagogy na Zš, Jesle, Školky a volnočasový centra ani na Psy-í poradce na školách. Schválně jestli vydaj ten vládní paskvil komplot na 50 str....Kolik tam bude stran o problemech Socio - demo, Rodin, dětí, mládeže, školek a ZŠ atd. Základ je totiž mezi 2 - 8 rokem dětí a od 10 let pozdě Bycha honiti... Navíc jsou rodiny co nemaj čas, protože horko těžko seženou prachy, atd. I to pitomý životní minimum(od něhož se počítaj podpory) držej schválně co nejníž, včetně minimální mzdy, šajze, huž na to opět Kašlu jako Páni nahoře. Povolbách se nic nezměnilo, spíš k horšímu. Každej rozumnej stát- rozvinutej, se o mladou generaci umí postarat, asi mezi ně nepatříme, a ani vedle Států právních, demokratických o sociálních ani nemluvě...Smutnej STarec Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků