Psát psace v 9. třídě?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Deleted user 10. 9. 2008 23:26

Jannnn má pravdu. To psací písmo, co se u nás učí v první třídě ve školách, angličtina opravdu nezná a ty znaky jsou jiné. Však se na tu fotku podívej - písmenka samozřejmě navazují, ale psaná jsou docela jinak, než se vyučuje u nás, vpodstatě tiskací, jen s ohledem na rychlý rukopis svázaná k sobě. A není to nakonec jen specifikum angličtiny, už sousední němčina nepoužívá psací písmo tak, jak ho známe my.

Zrovna jsi dal skvělý příklad, jen se špatným linkem, tak to přesouvám na veřejný hosting, ať je na to lépe vidět.
Obrázek
Deleted user

Odeslat příspěvekod S-Tony 10. 9. 2008 23:38

Jo už to vidím. Máš pravdu....
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 11. 9. 2008 11:41

Snekac píše:Vysoce doporučuji si zachovat "psací" písmo. Protože jestli se nic nezměnilo, tak na státní maturitu je nutností :(

Jinak já píšu mixem a každý mi chválí, jak hezky píšu :-[

jenže to může znamenat, že píšeš úhledně, ne správně
//jinak "psace", "tiskace" - jo, zní to fakt uhozeně, ačkoliv jsem do pravidel nekoukala, můj téměř neomylnej cit mi říká, že je to blbost. všici kolem mě aji já vždycky říkali jenom "psacím" a "tiskacím"
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 11. 9. 2008 12:06

V pravidlech nejsou ani termíny "tiskací" a "psací". A nějaké určité tvary sloves to nejsou, sloveso "psát" je nepravidelné, sloveso "tiskat" nemáme vůbec. :-)
Deleted user

Odeslat příspěvekod Kirkwood 11. 9. 2008 13:00

Říká Vám něco slang? Třeba si to vymysleli školáci a do teď se to užívá ;-)
Kirkwood
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marty89 11. 9. 2008 13:12

No já jsem ze školy (střední) teprve krátkou dobu, ale slova "psace" a "tiskace" jsem nikdy neslyšel.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snekac 11. 9. 2008 15:16

No taková diskuze nad slovem psace :oboze :D

U nás se tento výraz používá úplně normálně - psací písmo - tedy příslovce psace. ;-)

aquarkko: JJ, to jsem myslel. Není důležité psát nějak uniformovaně, ale tak, aby to bylo k přečtení...
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ToMMyK 11. 9. 2008 22:49

Marty89 píše:Co to je zase za slovo, "psace"? Z prvního příspěvku bych to snad ani nepochopil. Jinak ale myslím, že psací písmo by se mělo minimálně v češtině používat, protože u maturitní písemky z češtiny by tě s tiskacím s největší pravděpodobností vyhodili.


Ale nevyhodili. Me taky nevyhodili! Jinak si myslim ze cestina by se nemela vubec pouzivat, ale to je jen muj nazor:). At si kazdy pise jak chce.Stejne doufam, ze se vetsina textu presune do el. podoby
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 11. 9. 2008 23:20

Majkl vP. píše:V pravidlech nejsou ani termíny "tiskací" a "psací". A nějaké určité tvary sloves to nejsou, sloveso "psát" je nepravidelné, sloveso "tiskat" nemáme vůbec. :-)

ale přece musí existovat nějakej úzus...a když v pravidlech není "tiskacím", a přesto to učiteli používaj, tak co je teda spisovvně správně??
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 12. 9. 2008 10:12

Není problém napsat na Ústav pro jazyk český a zeptat se. Odpovídají ochotně a srozumitelně :-)
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 12. 9. 2008 10:53

ToMMyK píše:Ale nevyhodili. Me taky nevyhodili! Jinak si myslim ze cestina by se nemela vubec pouzivat, ale to je jen muj nazor:).

ad vyhazování> Mně taky nevyhodili. Za celé 4 roky se nad tím nikdo ani nepozastavil. :-)
ad čeština> Úplně bych ji nevyloučil, bilingualita rulez. 8-)
Deleted user

Odeslat příspěvekod Marty89 12. 9. 2008 11:57

Tak už jsem teda napsal mail ohledně "psace" na Ústav pro jazyk český, tak uvidíme, co mi napíšou.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 12. 9. 2008 11:57

U nás k maturitě písmo neřešili, taky píšu plusminus mixem ale myslím že na rozdíl od většiny celkem pěkně... A jestli vás to v 9. třídě nutí, tak je to dobře..

Majkl vP. píše:Obrázek

Tohle ale nepsal malý angličánek v první třidě ne? :shock:
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 12. 9. 2008 21:36

na maturu psat psacim? tak to abych se to zase po peti rokach znova naucil a uz predem jim muzu dat pocmaranej papir protoze to stejne neprectou....
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ToMMyK 12. 9. 2008 23:20

Majkl vP. píše:
ToMMyK píše:Ale nevyhodili. Me taky nevyhodili! Jinak si myslim ze cestina by se nemela vubec pouzivat, ale to je jen muj nazor:).

ad vyhazování> Mně taky nevyhodili. Za celé 4 roky se nad tím nikdo ani nepozastavil. :-)
ad čeština> Úplně bych ji nevyloučil, bilingualita rulez. 8-)


Ano ano. Bilingualita rulez! Treba kombinace AN - SPN , AN - DE, AN - RU, AN - CHN :D
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků