Ověřená kopie maturitního vysvědčení

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Deleted user 14. 7. 2008 12:13

Chystám se k zápisu na VŠ, kde požadují ověřenou kopii maturitního vysvědčení. Maturoval jsem v roce 2005 a při chystání se na úřad jsem zjistil, že už jednu ověřenou kopii maturitního vysvědčení mám, jenže právě z toho roku 2005. Chci se proto zeptat, kdo z vás s tím má zkušenost, zda mi tahle 3 léta stará kopie stačí, nebo potřebuju letošní? Předem díky za odpovědi. 8-)
Deleted user

Odeslat příspěvekod Jeffe 14. 7. 2008 12:52

Ja myslim ze neni duvod aby nekomu vadilo, ze je overena kopie skoro tak stara jako samotny original. To ze jsi zmaturoval je fakt ktery se uz nikdy nezmeni. :)
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 14. 7. 2008 12:57

No já si taky právě myslím... :oops:
Deleted user

Odeslat příspěvekod Ally 15. 7. 2008 08:41

Ověřenou kopii maturitního vysvědčení jsem si nechala udělat hned po maturitě a stačila i 11 let po ní.
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 15. 7. 2008 10:06

Děkuju za uklidnění, Ally. :tleskani Je to tak logické, ale přece jen pro jistotu... :nenapadne
Deleted user

Odeslat příspěvekod MarkFX 15. 7. 2008 17:35

taky si myslím že jim je uplně jedno kdy sis ju nechal ověřovat, klidně můžeš za 5 let znovu
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ghostwriter 7. 1. 2009 20:38

možná trochu hloupý dotaz, ale kde přesně potvrzují maturitní vysvědčení? (já navíc potřebuju i vysvědčení z posledního ročníku). na městském nebo obecním úřadě? a ve měste kam jsem chodil do školy nebo v obci kde jsem se narodil a sloužý jako moje trvalé bydliště? :)
Jak se vodí beznohý a bezruký dítě na procházku?
- Driblingem. (Jako míč)

Víte proč si blondýnka při sprchování zpívá?
- Aby věděla, který si má umýt pysky!
Ghostwriter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 7. 1. 2009 21:33

Overovani listin (tedy i vysvedceni) dela vetsinou kazda matrika. A je vcelku jedno, jestli pujdete na matriku v Brne nebo v Horni Dolni.
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 1. 2009 22:11

Ověřování kopií a podpisů je možné na každém obecním úřadě za 30 Kč.
Stejně tak to dělají notáři, ale ti mají ceny smluvní, tak můžou chtít víc peněz, je třeba se předem informovat
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ghostwriter 8. 1. 2009 01:07

díky jo a mam s sebou vzít kromě kopie i origoš?
Jak se vodí beznohý a bezruký dítě na procházku?
- Driblingem. (Jako míč)

Víte proč si blondýnka při sprchování zpívá?
- Aby věděla, který si má umýt pysky!
Ghostwriter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 8. 1. 2009 02:18

muzes, ale proc bys to delal? smysl overene kopie je odpovidat originalu
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 11. 1. 2009 21:52

Ghostwriter píše:díky jo a mam s sebou vzít kromě kopie i origoš?


Pochopitelně že ano. Jak jinak by mohli na matrice ověřit, že kopie odpovídá originálu. Jo, pro upřesnění - maturitní vysvědčení má nejspíš 2 stránky. Z toho důvodu nebudeš platit za ověření 30,- ale 60,- (platí se 30,- za každou stránku). To zda si kopii pořídíš jednostrannou nebo oboustrannou je na tvé libovůli - úředníci na matrice si s tím poradí ;-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 11. 1. 2009 23:04

aha, tak to jem ho mozna zmatl, ja ho pochopil tak, ze chce vzit original spolu s tou overenou kopii do te skoly :-)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 12. 1. 2009 14:10

když jsem byl poprvé to maturitní vysvědčení ověřovat, tak mi to na obecním uřadě okopírovala oboustranně na jeden papír, vhodila ze zadu to velky modry razítko, zapsala to velké tlusté knihy, zaplatil jsem 30kč a šel do hajan..

No ale když jsem tam byl ted nedávno, tak místo na jeden list mi okopírovala obě strany zvlášt, čili 2 papíry, secvakla to sponkou, tu přelepila nálepkou a "zapečetila" tu nálepku razítkem... Opět zapsala do tlusté knihy, zaplatil jsem ale tuším 60kč, asi každý papír zvlášt no.. :-|

První metoda je teda výhodnější že je levnější a jeden papír, takže si ho můžu normálně dál kopírovat a v pohodě, ta druhá metoda je taková "neskladná", blbě se to bude kopírovat, prostě uplně nahowno :-/
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 13. 1. 2009 12:27

Ghostwriter píše:možná trochu hloupý dotaz, ale kde přesně potvrzují maturitní vysvědčení? (já navíc potřebuju i vysvědčení z posledního ročníku). na městském nebo obecním úřadě? a ve měste kam jsem chodil do školy nebo v obci kde jsem se narodil a sloužý jako moje trvalé bydliště? :)

Já si to nechal potvrdit přímo u ředitelky na našem gymplu a taky to stačilo. Ani nikam na matriku sem nemusel lozit.
eRiper
Nadšenec

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků