Co dělat, když nesouhlasím se známkou (učitelkou)?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Mobil-man 9. 6. 2008 15:43

Ahoj,
máme cela trida vcelku velky problem s jednou neprispusobivou kravkou, ktera nas ma ucit anglictinu.
Bohuzel je to typ "ucitelky", ktera nikdy ucit nemela. Proste to neumi! Autoritu si vytvari tak, ze buzeruje neprimerenym zkousenim, nebo dava pisemky takovy, aby nahodou nekdo nemel lip jak za 3 a ona mohla rikat, ze se neucime a at si pak nestezujem.
Vzhledem k tomu, ze uz si na ni mnoho lidi stezovalo, ona vi o koho jde (prakticky cela trida), tak se zacala mstit a nyni nam naparila vcelku kruty znamky na vyzo.

Chci se zeptat: Co mohu jako jednotlivec, nebo jako cela trida, delat, kdyz s jeji znamkou nesouhlasim? Mohu podat nejakou stiznost? Co kdyz sepiseme petici pro reditele skoly, ze si prejeme pro dalsi skolni rok jinou vyucujici? ... co to vse musi obsahovat?
Nebo musim drzet hubu a krok a pokud mozno ji lezt dalsi dva roky do rektálního otvoru, aby se po me nevozila?

Dekuju moc za rychle odpovedi,
Mobil-man
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jeffe 9. 6. 2008 15:50

Mela by byt moznost nechat se prezkouset komisi a kdyby o to pozadala skoro cela trida, mohlo by to byt docela zajimave. Na druhe strane nevim kdo by v te komisi byl a jestli by vubec sel proti te ucitelce...
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 9. 6. 2008 16:01

Mno co vim, tak ji "tise" neuznava vetsina profesoru, ale nahlas to nereknou.
Mimochodem, co je to prezkouseni komisi? Pokud podam protest proti znamce?
Mobil-man
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jannnn 9. 6. 2008 16:09

Zrovna u AJ by přeskoušení bylo docela vpoho...takže bych to klidně zkusil.. :-)
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 9. 6. 2008 16:20

no tak to by bylo, pokud bych nesouhlasil se znamkou...
a pokud se ji chceme jako trida zbavit? Petice? ... nevim, jestli ma nejakou vahu, nebo by ji pripadne museli podepsat i rodice.
Ona proste nebere argumenty, pokud si dopredu rekne, ze tobe da kvuli necemu 4ku, pak si taky vymysli znamky, aby to tak vyslo. Napriklad po slohovce cely tride rekla, ze psala spatny tema, ze to meli byt anglicky osobnosti a ne jen osobnost a tim padem odklon od tematu = 3 + podle chyb.
Mobil-man
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 9. 6. 2008 18:02

Tvoje problemy chapu, cele 4 roky jsem bojovala s jednou podobnou na stredni. Nemala rada celou tridu a na me a jeste na jednu slecnu si zasedla. Na vysvetceni mi vychazela krasna trojka a ona mi rekla, ze mi da za 5.
Tehdy jsem sla za vychovnou poradkyni (u nas byla hrozne hodna), rekla, ze znamku na vysvetceni muze dat pouze o stupen horsi nez jak vypovydaji znamky. Rekla mi, at si jdu na ni stezovat, problem byl, ze kdybych skutecna sla, jeste bych si svoji situaci zhorsila. Nakonec mi tu 4 prece jen dala.
Nase trida byla rozpulana na pokrocile AJ (ja) a zacatecnici. Obe dve skupiny jsem mely tu samou pi uc... Obe dve skupiny jsme si na ni stezovaly. K moji velke smule ji vymenili pouze te druhe skupine. Jinak jsem byli (cela trida) u zastupce osobne a pouze jsem mu o tom rekli. On byl celkem v pohode, takze se s nim dalo mluvit.
A jinak mi tato "mila" pani ucitelka dala vsechno "sezrat" u maturity. Uprimne receno mi AJ nikdy nesla, ale u maturity jsem si vybrala tema, ktere jsem umela ze vsech nejvice. V pulce slova mi skocila do reci a uz se me jen ptala. Na vse jsem odpovedela (celou vetou). Nezavisly pozorovatele rikali, ze by mi dali nejhure za dve. No a ja mela za 4.
A na vysoke jsme mely delat prezentace ve dvojicich. Zajimave, ze ja jsem se svoji kamaradkou vyhrala.

Rada pro Tebe: Student ma pravo se branit. Nevim jake mate ucitele. Zkuste pro zacatek promluvit s tridnim nebo s vychovnym poradcem (ten je tam prece jenom pro studenty). Meli by Vam (jako tride) pomoci a doporucit co delat. A myslim si, ze pokud si budete stezovat opravdu cela trida, urcite to nemuzou nechat bez povsimnuti. Zkuste treba zjistit, ktere dalsi tridy uci a zeptat se jich, zda na ni maji stejny nazor. Stezujte si spolecne.
Preju hodne stesti.

Sorry za tak dlouhy prispevek.
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymous 9. 6. 2008 18:06

ve prvaku si na mne cestinar zased a delal my problemi
Anonymous

Odeslat příspěvekod S-Tony 9. 6. 2008 18:09

Nejlepší metoda na lepší známky je pořádně se naučit a vytřít učiteli zrak.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -vasek- 9. 6. 2008 18:11

Jersey II. píše:ve prvaku si na mne cestinar zased a delal my problemi

Hmm. Tak nevím jestli ty problémy byly z toho že si na tebe češtinář zasedl. :-D peace:-)
-vasek-
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 9. 6. 2008 18:12

Alespoň u nás to funguje tak, že se proti učiteli musí u ředitele písemně ozvat větší množství rodičů.
My měli problém s angličtinářkou podobnej, taky jsme vymýšleli petici nebo protest rodičů, nakonec z toho sešlo. Hodiny jsme jí sami znepříjemňovali natolik, že se nás sama rozhodla další ročník prostě nemít :)
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bombul 9. 6. 2008 18:21

Mimochodom, co sa tyka toho komisionalneho preskusania, v komisii by mal byt aj ten ucitel, ktory ta uci cize v tvojom pripade neprijemna anglinarka ale mam pocit, ze skusat ta musi niekto nezaujaty, tak je to aspon na nasej skole.
Plus na margo spominanej peticie, neviem ci je to velmi uvazeny krok, ak to uz podate predpokladajme ze sa to nevyriesi hned a zaraz cize riskujete obodobie este vacsej tyranie na angline. Ale budiz, ak to inak nejde odporucam ti peticiu dat podpisat samozrejme vam vsetkym, plus rodicom ich hlas ako vasich zakonnych zastupcov ma ovela vacsiu vahu a urcite neuskodi ani podpis ucitelov, ktori z dotycnou profkou prichadzaju do kontaktu.

Drzim palce, nas kolektiv sa tiez pokusal teda respektive chcel sa pokusit o peticiu proti jednej nekompetentnej ucitelke avsak zislo z toho, prave z dovodov, co som uz uviedla, plus riaditel nema ako zohnat za nu dostatocne kvalifikovanu nahradu cize v nasom pripade by ziadna peticia nepomohla.
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod includes 9. 6. 2008 18:33

-vasek- píše:
Jersey II. píše:ve prvaku si na mne cestinar zased a delal my problemi

Hmm. Tak nevím jestli ty problémy byly z toho že si na tebe češtinář zasedl. :-D peace:-)


Kdybys Jerseyho znal, tak víš, proč tu větu napsal takto ;)


Mobil-man: Nezávidím, u nás máme také jednu takovou kravku. Učí chemii, vše odříkává z knížky, neumí vyčíslit ani rovnici, nejhorší je, že je to manželka ředitele :( Jak jsi psal, když chce, dokáže nám, že to prostě neumíme :( A většina kolektivu se proti ní bojí něco říci kvůli maželovi ředitelovi. Pěkná svi*ě :(
includes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 9. 6. 2008 18:46

měli jsme na střední něco podobnýho, neschopnou chemikářku, jejímž jediným cílem snad bylo dát všem co nejhorší známky. mám pocit, snad si dobře pamatuju, že snad byly vyslaný děcka za ředitelem, aby to s ním nějak vyřešili, snad i s třídní a dalším chemikářem. myslím, že i nějaká ta petice tam byla. nebyli jsme jediná třída, co si na ňu stěžovala. pak nám ju vyměnili a zbylý tři roky už byla chemie v pohodě, s jiným učitelem. ale mám pocit, že na škole stejně zůstala. co s takovejma učitelema, co neumijou učit? nevím. každopádně v rámci slušnosti zkuste všecko a doufejte, že ostatní jsou normální a něco s tím udělají
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bombul 9. 6. 2008 18:50

My sme tiez mali problem s chemikarkou...mam len ja ten pocit alebo su vsetci chemikari posahani? :D :-D
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 9. 6. 2008 18:52

myslím, že asi jo, ale zřejmě každej jinak :D
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků