2012 - rok katastrof, premien, alebo len vymysel?

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod kosch 29. 11. 2007 20:50

Pade: nechci ti kazit radost, ale v tom článku žádná souvislost s koncem světa předpovězeným indiány není (jinak samotný článek je standardní žvásty na téma jak je dnešní svět zkažený, nic co by různí "myslitelé" netvrdili průběžně posledních několik tisíc let :mrgreen::mrgreen: )
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pade 29. 11. 2007 20:53

nekazis mi radost, len mi ju robis, ked sa nic nestane tak budem stastny, ked budem mat 18 tak idem do prace a nejake prepolovanie zeme alebo podobna zalezitost mi narobi len problemy
Pade
Přeborník

Odeslat příspěvekod Andrew_R 29. 11. 2007 21:30

Je to zajímavý paradox dnešní doby. Na jedné straně jsme na vrcholu naší civilizace, zažíváme obrovský technický pokrok. Na druhé straně víra v konec světa, ve vesmírné lidi... :mrgreen:

//EDIT:
kosch: rofl :mrgreen:
Naposledy upravil Andrew_R dne 30. 11. 2007 16:48, celkově upraveno 2
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 29. 11. 2007 21:47

imho to zas až tak paradoxní není, musíš vzít v úvahu, že dnešní svět je velice složitý a neexistují v něm jednoduché odpovědi... jenže velká většina lidí není schopna tuto komplexnost pobrat a hlavně chce jednoduché (a dle klasického bonmotu zákonitě nesprávné) odpovědi a tyto odpovědi nejrůznější (pseudo)náboženství apod. nabízí...
nebo to lze výjadřit ještě poněkud jadrnější formou - doba jde sice dopředu, ale většina lidí jsou pořád stejní debilové :mrgreen:
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ciapka 30. 11. 2007 12:48

Pade píše:http://www.poznanie.sk/zivot/titanic-2012.php
BULLSHIT DETECTED!!!!

roku 2039 to bude 100 rokov, kedy sa zacala 2sv vojna. nebude koniec vtedy?
roku 2068(netusim) bude 100 rokov kedy bola vojna vo vietname
roku 2101 bude 100 rokov od kedy padli dvojicky.. nebude az koniec sveta vtedy???

100 rokov nic neznamena. mame 10tkovu sustavu. ak by sme mali 16 prstov tak by sa kazdy rozplival na 160 rokmi:) (alebo 1600)

chod si dat chladnu sprchu pade, nic nebude vsetko pojde nejakym smerom. majovia su lamy. to ze sa im dalej nechcelo robit kalendar je ich problem:) s konsom sveta to nema nic. to ze si zarity krestan ti osobne pomaha a vedie do predu. to ze veris tym drisom co si postoval, z toho by si sa mal asi prefackat:) (plati pre kazdeho)...
ciapka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msn 30. 11. 2007 16:11

ciapka: Navíc mayové počítali v dvacítkové soustavě :D
msn
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 30. 11. 2007 18:12

Jenom za sebe bych rád řekl, že ty nesmysly kolem roku 2012 nemají s Biblí, křesťanstvím atd. nic společného. Jestli jim nějací křesťané vážně věří, tak je to spíš než cokoliv jiného zarážející. Křesťan by měl věřit hlavně Písmu, ne nějakým pohanským pověrám o konci světa.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ciapka 30. 11. 2007 23:14

Case píše:Jenom za sebe bych rád řekl, že ty nesmysly kolem roku 2012 nemají s Biblí, křesťanstvím atd. nic společného. Jestli jim nějací křesťané vážně věří, tak je to spíš než cokoliv jiného zarážející. Křesťan by měl věřit hlavně Písmu, ne nějakým pohanským pověrám o konci světa.a/quote]
vidis to? pade je snad vasci krestan(skor fanatik(alebo sa len bavi na blazna)) ako papez a co za pekne zvesti nam tu pastuje:)
ciapka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 30. 11. 2007 23:47

Spíš mi přijde smutné, že Pade se na jedné straně strachuje před čipovou "666" totalitou, která mi přijde jako nebiblický nesmysl - 666 podle knihy Zjevení značí člověka a to jde hodně těžko napasovat na představu čipové totality. Naopak zcela ignoruje varování samotného Ježíše před falešným proroky (Mt 7,15 a 24,24; Mk 13,22) a bez větších problémů přijímá kdejakou pitomost od roku 2012 až do toho nesmyslu napsaného na palmových listech. To je (jak už jsem řekl) přinejmenším zarážející.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deli 1. 12. 2007 10:41

A nabude konec světa kvůli tomu, že nepřijmeme Euro? :)

Jinak souhlas s Koschem, spousta lidí chce věřit jednoduchým závěrům...
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Avatar roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karel2121 8. 12. 2007 18:34

:wink: Docela rád bych si přečetl překlady originál starých mayských textů od odborníků znalých jazyka Mayů. Mám ovšem veliké obavy, ,,,,
" http://www.rozhlas.cz/izurnal/poraveda/_zprava/97492 "
źe zatím je jazyk starých mayů neznámou i pro odborníky, kteří se jej teprve snaží rozluštiti. :wink:
Desítky lingvistů a antropologů proto hodlají v následujících letech hledat v tomto jazyce výrazy spojené s širokou škálou lidských činností od vedení válek po držení půstů.
:D
Takže pokud někdo předkládá katastrofické scénáře vycházející z písemných textů starých mayů, bud lže nebo si vymýšlí. :-P
karel2121
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 12. 2007 10:22

Dle mého názoru, je to kravina. Jedinou možnost bych viděl v 3. světové válce a následném vyhubení lidské rasy :hm
anonymni

Odeslat příspěvekod MarkFX 9. 12. 2007 11:32

Kill humans :D se moc koukaš na futuramu :lol:

ale maš pravdu, ja bych to taky tak viděl... uplně tu 3.světovou čekám
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 12. 2007 13:06

Futurama rulezzzz :-D

Přijde mi to jako jediné rozumné vysvětlení koncě světa, když teda už má bejt :-D :-D :-D . Protože nějaké protipólování země, a 100 let od Titanicu atd atd imho lol :-d
anonymni

Odeslat příspěvekod MarkFX 9. 12. 2007 13:45

mě spíš napadlo když říkáš zkáza světa, že se přemnoží lidi, sežerou sbytek živočichů co ještě přežili a nebude co jest, ve vzdychu ubyde kyslík a postupně zahynem zadušením a ušlapáním, protože se nebude kam hnout :D
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků