Dejte mi jediny hmatatelny dukaz ze Buh neexistuje

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Case 20. 7. 2007 13:55

Ježišmarjá, ony ty jiné církve (např. Církev bratrská, Českobratrská evangelická, Apoštolská atd.) nejsou křesťanské? Jestli píšeš, že křesťanství je jediné, v čem se orientuješ, tak to jsi zjevně vážně na omylu, nebo neumíš číst. :roll:
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 20. 7. 2007 14:11

Já ty tvoje zprávy moc detailně nečtu, ty píšeš moc komplikovaně a občas se mi to nechce louskat :-D
A já se částěčně orientuju jen v základech ze středověké filosofie, z církví rozlišuju tak akorát křesťanství, buddhismus, možná tak ještě Dia a Manitoua ;-) Ty jejich special názvy neřeším, když všichni tvrdí to samé...
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník

Odeslat příspěvekod LukTyn 20. 7. 2007 14:39

L.O.T.G. píše:Nový církevní pohled? Zkus se nad tímto trochu zamyslet: To, že církev mění své názory jenom dokazuje, že NIC NEVÍ, že je to jenom instituce ovládaná bandou byrokratů. d/quote]
Pozn. církev není parlament, aby tam byli lidé kvůli slávě/penězům a kolik věcí funguje bez "řídících orgánů" ani vaše těla se neobejdou bez mozku(doufám:D ) a v církvi ta byrokracie není na škodu, někdo musí rozhodnout, kde se budou sloužit mše, co se prodá, kde mají bydlet kněží...
,quote="L.O.T.G."]Církev je přece prostředníkem Boha na zemi, ne? Ta by to měla vědět ;-);/quote]
Nikde není psáno, že má církev vždycky pravdu a nebo, že to co "ví" asociace ... církev - katolická církevBůh to ví i církev
vquote="L.O.T.G."] Stejně jako věděla, že Země je placka, bylinkářství rovná se čarodějnictví a zabíjení ve jménu víry je správné.
LukTyn
Čtenář

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 20. 7. 2007 15:13

Luk Tyn: ty jsi si s tím teda vyhrál... :tleskani Sry, to mně se asi chtít nebude... :-B
S tou činností v církvi z nezištných důvodů bych si nebyl tak jistý. "Zadarmo ani kuře nehrabe" platí i pro církevní hodnostáře. Desátky a vykupování hříchů jsou už sice minulostí, ale kdyby se zase církev dostala k moci, tak se vsadím, že se zase zavedou...

Církev má vždycky pravdu... Nikde to není psáno, ale proč teda upalovali čarodějnice a pronásledovali kacíře (nebo odsoudili Sokrata - for Case, ať tu není pořád jenom křesťanství :-)) )? Protože věděli víc než církev. (já vím, opakuju se)

Mnoho stoupenců neznámená, že je důvěryhodná. Nekřesťanů je mnohem víc, můžeme to brát tedy poměrem a říct, že 1:2 pro nekřesťany (počítám-li ty tvoje dvě miliardy a pokud vůbec počítám správně) znamená, že pravdu máme právě my? A pokud ti lidi byli nuceni (většinou se člověk stává věřícím ůsobením rodičů) chodit do kostela na ten brainwashing, tak se později už holt nedá nic dělat...

Tou definicí si zas tak jistý nejsem, ale myslím jsem to slyšel na přednášce.

To "oháněl" nebyla narážka na nikoho, jen jsem chtěl říct, že tady není moc lidí, co by chtěli řešit jinou církev než křesťanství.

OK, zázraky. Ééé, jaké? :hm Žádný mě nenapadá :-P
Whoever wins... We lose
L.O.T.G.
Přeborník

Odeslat příspěvekod Pade 20. 7. 2007 15:14

l.o.t.g : ''instituce rizena byrokratmi'' a ostatni vycitky k cirkvi? treba se zamyslet aj nad tim, co cirkev udelala dobre, ne jen zle, a chyby dela kazdy...
Pade
Přeborník

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 20. 7. 2007 15:18

Pade píše:l.o.t.g : ''instituce rizena byrokratmi'' a ostatni vycitky k cirkvi? treba se zamyslet aj nad tim, co cirkev udelala dobre, ne jen zle, a chyby dela kazdy...

Co církev udělala dobře? Povídej, to mě zajímá... :twisted:
Whoever wins... We lose
L.O.T.G.
Přeborník

Odeslat příspěvekod Case 20. 7. 2007 16:48

L.O.T.G. píše:Já ty tvoje zprávy moc detailně nečtu, ty píšeš moc komplikovaně a občas se mi to nechce louskat :-D
A já se částěčně orientuju jen v základech ze středověké filosofie, z církví rozlišuju tak akorát křesťanství, buddhismus, možná tak ještě Dia a Manitoua ;-) Ty jejich special názvy neřeším, když všichni tvrdí to samé...
Case
Přeborník

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 20. 7. 2007 16:58

Case: Jo no, v novodobých problémech se nevyznám, říkám, že se lehce orientuju pouze v počátcích. cca do roku 1400. Na začátku bylo jedno křesťanství. Pak se začali hádat, rozdělili se na východní a západní větev, pak když se to zvrhlo, něktěří hlásali návrat k bibli, až se oni dostali k moci, zas se pokazili atd.
Všichni vychází z toho samého a myslím, že to, co sem píšeme, je společné pro všechny tyto větve. Takže nevidím důvod, proč bych měl při řešení otázky existence Boha rozlišovat Evangelisty, Apoštole a jim podobné...
Whoever wins... We lose
L.O.T.G.
Přeborník

Odeslat příspěvekod kosch 20. 7. 2007 17:08

a) hrdě se hlásím k zmutovanm opicím (už jenom proto, že ty nezmutované jsou mnohem sympatičtější stvoření než třeba průměrný křesťanský aktivista)

b) Case katolíci, protestanti v principu stejná pakáž.. pokud máš vedle sebe dva bordely a jeden se jmenuje Darling a druhý eee nevim (napovězte mi někdo nějaký další vyhlášný bordel v Praze :mrgreen: ), tak je to sice rozdíl, ale na tom podstatném v jejich fungování to nic nemění

no prostě jednoduše shrnuto se kvůli jednomu epileptikovy co žil před 2000 let dělá trochu moc povyku..
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kosch 20. 7. 2007 17:13

jo a mimochodem je jeden celkem zajímavý důkaz ne přímo boží neexistence, ale toho, že bůh ve prospěch svých oveček moc nezasahuje - pokud uděláte statistické srovnání toho jak často umírají při nehodách kněží, misionáři apod. (u kterých lze celkem logicky předpokládat,že budou mít "nahoře" větší zastání), tak zjistíte že umírají uplně stejně často jako běžní neveřící..
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jeffe 20. 7. 2007 17:21

kosch: a to cekas, ze se bude dit 10 000 zazraku denne, aby se jim nic nestalo? :D

Jinak je zajimave ze nejak automaticky predpokladas ze verici budou mit nejake vyhody vuci nevericim. Slysel jsi uz o Jobovi? ;)
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Moderátor

Odeslat příspěvekod Case 20. 7. 2007 17:46

L.O.T.G. píše:Case: Jo no, v novodobých problémech se nevyznám, říkám, že se lehce orientuju pouze v počátcích. cca do roku 1400. Na začátku bylo jedno křesťanství. Pak se začali hádat, rozdělili se na východní a západní větev, pak když se to zvrhlo, něktěří hlásali návrat k bibli, až se oni dostali k moci, zas se pokazili atd.
Všichni vychází z toho samého a myslím, že to, co sem píšeme, je společné pro všechny tyto větve. Takže nevidím důvod, proč bych měl při řešení otázky existence Boha rozlišovat Evangelisty, Apoštole a jim podobné...o/quote]

Jenže já neřeším (ne)existenci Boha, ale obvyklé řeči o tom, jak jakási "církev" vraždila, jak jakási "církev" cosi tvrdí atd. Btw. evangelisté jsou autoři evangelií, ti jsou jenom 4 ; ) Znám jenom evangelíky, popř. evangelikály ; )
Case
Přeborník

Odeslat příspěvekod kosch 20. 7. 2007 17:53

jeffe: no vzhledem k tomu, že "starej" by měl být všemocný, tak by mu to nemělo činit potiže :mrgreen:

jenže pokud vím tak Joba nakonec zachránil, takže ekvivalntem k tomu by bylo kdyby dotyčné nechal třeba pořádně vykoupat ve vodě, alepak je nechal přežít...
EDIT: nebo koho to sežrala ta velryba? mam v tom bordel, resp. vim, že Job dostával od pánaboha "kotel" aby zkoušel jeho víru, ale nevim jestli ho pak nechal i sežrat :oops:

no a pokud by věřící neměli výhody, tak na co všechno to modlení apod. to by bylo skoro na žalobu za podvod :pozor2 :mrgreen:
Naposledy upravil kosch dne 20. 7. 2007 18:02, celkově upraveno 1
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 20. 7. 2007 17:57

Case: slovičkaření, příslušníci apoštolské církce si asi taky neříkají Apoštolé :-D
OK, takže pro upřesnění můžu příště říct, že "křesťané tvrdí", křesťané vraždili", jo? To všechny ty odvětví hodím do jednoho pytla a musím se trefit, ne?
A jelikož toto téma je o neexistenci Boha, tak v tomto kontextu by mé nepřesnesnosti ani moc nemusely vadit. Luk Tyn (věřící; nevím příslušník které církve) taky narážel jenom na má tvrzení a ne na to, že nespecifikuju, jestli danpu věc tvrdí Církev bratrsáé, Českobratrská evangelická nebo Apoštolská...
Whoever wins... We lose
L.O.T.G.
Přeborník

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 20. 7. 2007 17:59

kosch píše:no a pokud by věřící neměli výhody, tak na co všechno to modlení apod. to by bylo skoro na žalobu za podvod :pozor2 :mrgreen:r/quote]

To je na to, aby trávili kratší dobu v očistci případně do něj vůbec nešli. A pokud vím, tak jestliže se modlí za někoho jiného, zesnulého, tak mu v tom očistci taky pomáhají... Teda myslím, že to tak nějak bude. :D
Whoever wins... We lose
L.O.T.G.
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka