Dejte mi jediny hmatatelny dukaz ze Buh neexistuje

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod crashpc 14. 7. 2007 12:48

kdo viděl stargate atlantis? pamatujete si ten díl na "živej warcraft" ??? může to bejt jenom hra pár mentálů.....
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Maruška 14. 7. 2007 15:42

:wink: V každém případě nelze přehlédnou, jak je vše v přírodě dokonale sehrané. Podívejmě se na živý svět, jak se sama "příroda" brání proti přemnožení jednotlivých druhů. Vždy existuje něco, co eliminuje počet jedinců, ať predátoři či nemoci....
6e by to byla pouze prachsprostá souhra náhod? Jak pozná motýl (bez většího mozku) jakou rostlinu má vyhledat, a tak dále a tak podobně. Vypadá to, jako by vše řídila jistá, byť ne všemocná (viz přemnožování lidského druhu) inteligence. Nebo pouze souhra náhodných situací? :wink:
Maruška
Návštěvník

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 14. 7. 2007 15:54

Tak souhra náhod to určitě nebude, ale zkus se na to podívat takto: kdyby jeden článek v té sehranosti vypadl, následuje zkrat, konec. V současné době! Kdyby něco nepasovalo už dřív, nic by nemohlo ani začít. Až nyní si můžeme uvědomit, že to jakože všechno pasuje. ;-) To je nutnost, ne náhoda nebo boží prozřetelnost.
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník

Odeslat příspěvekod kosch 14. 7. 2007 16:06

Maruška: zase špatně :mrgreen: žádné vyšší inteligece netřeba (a ani náhod)..
v přírodě žádná dokonalá sehranost není, konečně právě i přemnožení druhů je příkladem (pokud by to řídila nějaká inteligence, tak by logicky ono přemnožení vůbec nedopustila aby pak nemusela řešit následky...) funguje to víceméně samospádem - druh se přemnoží - zkonzumuje lokální zdroje - vychcípá.. (např.) jednoduchá logická posloupnost příčin a následků..
motýl - řekněme, že v průběhu evoluce se adaptoval hlavně jednu na rostlinu, takže se mu vyvinuly receptory reagující na chemikálie produkované danou rostlinou - v klidu si letí, ucítí danou rostlinu, doletí k ní a je to, opět netřeba ani velký mozek, ani externí inteligence ani náhoda.. (možná když si přečteš učebnici biologie pro ZŠ tak tam najdeš vystvětlení spousty takovýchto věcí :mrgreen: )
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mae-geri 14. 7. 2007 16:37

nj, dukaz, ze Buh neexistuje najdeme vlastne v prirodopisu ZS :D Takze je to jasne. Tema jsme vyresili :)
Ale jinak si to myslim taky. Je to evoluce, rostliny i zvirata se prizpusobuji na nove prostredi. Nikde na mracku nesedi nejaky deda, ktery prebarvuje zviratum srst a peri podle rocnich obdobi, pripadne prostredi, a nenavadi motyly :mrgreen:
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Nadšenec

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 14. 7. 2007 17:12

No, tak zas bych nesouhlasil, že toto je důkaz neexistence (pomineme-li fakt, že takový důkaz neexistuje; stejně jako důkaz existence ;-) ). Bůh to sice nemusí řídit, ale taky mohl všechy tyto věci "nastavit" už při stvoření světa. A teď už prostě jenom funguje daný systém...
Whoever wins... We lose
L.O.T.G.
Přeborník

Odeslat příspěvekod Anonymous 14. 7. 2007 17:22

L.O.T.G. píše:Bůh to sice nemusí řídit, ale taky mohl všechy tyto věci "nastavit" už při stvoření světa. A teď už prostě jenom funguje daný systém...d/quote]

A teď má dovolenou? :D .. Boha si lidé vymysleli jen proto, že nevěděli (a vlastně ani neví), jak a proč na Zemi vznikl život. Tečka, konec diskuze :mrgreen:
Anonymous

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 14. 7. 2007 17:38

Né dovolenou, prostě všechno "funguje", tak proč by do toho měl rýpat? Taky kdybys vytvořil nějaký prográmek a on fungoval, neblbl bys každý den v nastavení ;-) :-D
Whoever wins... We lose
L.O.T.G.
Přeborník

Odeslat příspěvekod kosch 14. 7. 2007 18:33

mae-geri: ale nic takového jsem přece neřekl :wink: jenom jsem napsal, že ty příklady od Marušky žádného boha nepotřebují...

ale je pravdou, že defacto jediné kde by se nějaký bůh mohl uplatnit, je samotné stvoření Vesmíru, tam prostě současná fyzika dost plave....(ale jde to asi i bez něj) jakékoliv další děje se už dají vysvětliti i bez zásahu nějaké vyšší moci... (což pochopitelně neříká, že k němu nedošlo, ale prostě se to dá vysvětlit i bez něj..)

jinak důvodem proč kdysi vznikla náboženství zřejmě je, že to přinášelo nějakou evoluční výhodu...
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mae-geri 15. 7. 2007 11:24

2 kosch
Ja vim, to byl jen vtip :)
S tim vznikem nevim, co presne myslis evolucni vyhodou, ale pripada mi, ze zacatku to bylo proto, ze si lidi nedokazali vysvetlit ruzne prirodni ukazy. A pak proto, ze si na tom par lidi dost namastilo kapsu a dostali se k moci. To je cela cirkev a nabozenstvi. Sice nechci vsechny hazet do jednoho pytle, ale tak mi to proste pripada...
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kosch 15. 7. 2007 14:11

tou evoluční výhodou jsem myslel něco ve smyslu, že společnost ve které bylo nějaké třeba i velmi primitivní náb. byla oproti jiné bez náb. jednotnější, organizovanjší a díky tomu, že byla převědčena, že za ní stojí nějaká vyšší moc asi i sebejistější a "ambicióznější",což jí dávalo výhodu při soupeření s jinými
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 15. 7. 2007 16:43

Jo, když mají za koho bojovat a věří, že i když zemřou, budou v království nebeském odměněni, tak je ta odhodlanost vyšší...
Whoever wins... We lose
L.O.T.G.
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fyzikář 16. 7. 2007 22:54

...Dejte mi jediny hmatatelny dukaz ze Buh neexistuje

Je na každém rohu. Sežrat, být sežrán, přežít - toť základní premisa. :)
Fyzikář
Nadšenec

Odeslat příspěvekod LukTyn 19. 7. 2007 15:08

Promiňte, ale myslim, že ste trochu odešli od tématu, spíš tu řešíte náboženství.
Podle mě hmatatelný důkaz ze Bůh neexistuje, neexistuje. A co se týče toho, že "hajzlíci" se mají lépe na to je třeba další témá: Je peklo/neni peklo. Já v Boha věřím a nestydím se za to a neskrývám to. Pro ateisty se dá říci, že i kdyby jste dokázali, že Bůh není, stejně by se dalo křesťanskou víru dále "praktikovat", nejde totiž pouze o modlení, jak si všichni myslíme, ale i o smýšlení a chování a já mám dobré zkušenosti s ostatními křesťany, protože jsou to VĚTŠINOU dobří lidé, na což se v dnešní době člověk nemůže moc spoléhat u "obyčejných" lidí. Důkazem, že bůh existuje, jste vy všichni! Věříte snad, že všechno co se vám stalo, je náhoda, že jste tu náhodou. Že se náhodou vytvořila DNA a vy ste z opic?
LukTyn
Čtenář

Odeslat příspěvekod Lexx 19. 7. 2007 15:12

LukTyn píše:Věříte snad, že všechno co se vám stalo, je náhoda, že jste tu náhodou. Že se náhodou vytvořila DNA a vy ste z opic? /quote]
Jo ;-) Ale co je to náhoda? Spíš bych tomu říkal souhra okolností...
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka