biorobot

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Darth Stewe 28. 9. 2007 13:10

b.4.4.L píše:Jak jsi psal že člověk je biorobotem tak to vysvětluje tvůj postoj, ale pro mě připustit to že člověk je biorobotem znamená ztrátu duše.t/quote]
Jenže to je také o chápání slova "biorobot". Základní princip vidím stejný: řešení situací. Jenže roboti-stroje využívají jen binární logiku, tedy velmi svázaný, neabstraktní a nekonstruktivně determinovaný způsob myšlení. Tedy nemají duši. Jenže ony "bioroboty" vidím jako organismy. které sice také řeší problémy, avšak jsou schopni abstrakce, pomáhají jim instinkty, emoce, tvořivé myšlení, morálka, jejich váchova, duše, ...
Tedy to, jestli člověk biorobotem je, závisí jen a pouze na našem chápání slova biorobot. Tedy pro mě to, že bychom byli jakýmisi bioroboty, v žádném případě neznamená ztrátu duše. Možná, že právě naopak :D Tady nevidím překážku v tom, co mají myslící organismy a stroje společného, tedy řešení situací, ale nacházím právě tu rozdílnost, že stroj neovlivní emoce, duše, a ani výchova, avšak oduševnělého tvora ano; tedy - má duši; jedinečnou, neopakovatelnou, komplikovanou, úžasnou :D Třeba se jednou podaří vyvinout tak dokonalý kybernetický organismus, který bude mít duši, ale to není zatím v našich silách :hm

quote="b.4.4.L"]Kauzalita samozřejmě platí s tím bych si nedovolil nesouhlasit ale myslím že v trochu jiném hledisku než se na to díváš ty.
Každopádně už asi vím jak to myslíš, a uznám vám že to dává logiku a je dosti sofistikovaný pohled. Pro mě však svazující../quote]

Pro mě možná zas až osvobozující :)

PS: K té nadpřirozenosti: Třeba pro mě není nadpřirozeného asi nic. Případný bůh/logos/gaia/..., duše, duchové (tedy přetrvávající otisk duše), atd.; když by takové "jevy"/entity existovaly, tak by na nich nebylo nic nepřirozeného/nadpřirozeného, protože by stejně jako my byly součástí jsoucna (pojem "vesmír" zde záměrně nepoužívám z důvodu nejasného množství případných paralelních vesmírů).
Pod záštitou svobodné vůle jsme přestali přemýšlet o důvodech našich rozhodnutí. Nelze se pak divit, že nejsme schopni pochopit jeden druhého.
Darth Stewe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod b.4.4.L 28. 9. 2007 14:51

To gronenzon:
To Darth Stewe:
Pro mě je to pořád newtonovský pohled na věc. Připadne mi že vidíte jsoucno jako hodinky kde má všechno své místo a pokud budeme znát všechny součásti těch hodinek tak můžeme říct jak a proč fungují. A člověka stavíte do podoby jen výtvorem tohoto jsoucna. (Možná se ve vás úplně pletu a nepochopil jsem vás)
To si nemyslím. Když začnu argumentovat (a nejspíš si tím podepíšu vlastní parte) tak přece dnes už ve fyzice člověk přestává být chápán jako pozorovatel ale jako účastník sám se zapojuje do dění kolem sebe. Pro mě je jsoucno velkým "žijící" "organizmem". A člověk (a veškeří tvorové) jsou součásti toho všeho.

Ale jak tu mnohokrát padlo. Narážíme na verbální bariéry, které nás brzdí. Své názory se snažím popisovat nematerialistickými pojmy a termíny, které by se v dnešní době dali vyjádřit materialistickými pojmy, to nepopírám
Mrtvý nemluví.
b.4.4.L
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darth Stewe 28. 9. 2007 15:41

Abych tak řekl, tak mi přijde, že oba mluvíme o tomtéž, jen z trochu jiného úhlu, nebo spíše perspektivy, pohledu.
Tedy:
Pro mě je jsoucno velkým "žijící" "organizmem". A člověk (a veškeří tvorové) jsou součásti toho všeho. /quote]
Tedy oba mluvíme o tomtéž a vyjadřujeme stejnou ideu :D

>quote]tak přece dnes už ve fyzice člověk přestává být chápán jako pozorovatel ale jako účastník sám se zapojuje do dění kolem sebe
Pod záštitou svobodné vůle jsme přestali přemýšlet o důvodech našich rozhodnutí. Nelze se pak divit, že nejsme schopni pochopit jeden druhého.
Darth Stewe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4bluedragon 28. 9. 2007 17:23

...hmm viac krat som si vsimol, ze biorobot sa neda vsetkym definovat, preto lebo som nezadal poziadavky (parametre) pre biorobota...

...ale neviem ci sa daju stanovit tie poziadavky, kazdy predsa bere cloveka a stroj inac (z inyx hladisk)...

...tak naco, ja som xcel pocut nazory z viaceryx pohladov, pretoze to to forum citaju: fanatici, odbornici (na nieco), extremisti,...

Darth Stewe ...podla mna nie...
Nokia 3210, Siemens A50, Siemens S55, SE D750i, SE W810i, Nokia N82, N8, SX Z1 Compact, SG S7, SG S10e, SG S21 Ultra 5G
4bluedragon
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darth Stewe 28. 9. 2007 18:07

Možná jsem méně chápavý, ale co ne? :nenapadne :wink:
Pod záštitou svobodné vůle jsme přestali přemýšlet o důvodech našich rozhodnutí. Nelze se pak divit, že nejsme schopni pochopit jeden druhého.
Darth Stewe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gronenzon 28. 9. 2007 21:41

xxx
Naposledy upravil gronenzon dne 29. 9. 2007 17:27, celkově upraveno 1
Tápu, neznám a proto lžu. Všichni lžou a tváří se přitom jak mudrcové, zoufalý pohled.

{ ... gronenzon total-parmenent logout 29.11.2007. }
gronenzon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Darth Stewe 28. 9. 2007 23:05

gronenzon píše:já jsem dost lízlej počítačema někdo zase filosofií nebo jak to nazvat ? okultníma naukama?n/quote]

To je jedno, obojí je přeci filozofie, ne?
PS: Filozofie jako taková nemá s "okultníma naukama" vůbec nic společnýho. Už jenom základ slova, filein sofia, znamená něco jako "láska k moudrosti" nebo "tužba po moudrosti". Tedy se zabývá hledáním pravdy (v ranějších dobách byly jednotlivé vědy pouze disciplinami filozofie). :arrow: Jen pro upřesnění pojmů.
Pod záštitou svobodné vůle jsme přestali přemýšlet o důvodech našich rozhodnutí. Nelze se pak divit, že nejsme schopni pochopit jeden druhého.
Darth Stewe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod b.4.4.L 28. 9. 2007 23:24

Abych se přiznal tak jsem se v tom začal docela ztrácet. Každopádně jsem se shodly na tom že problém je v pojmech. Na spoustě věcích se rozhodně schodujeme na jiných méně. Ještě bych si dovolil malou provokaci:
Budete-li se snažit porozumět celému vesmíru, nepochopíte vůbec nic. Jestliže se pokusíte porozumět sobě, pochopíte celý vesmír. :: Siddhártha Gautama
Mrtvý nemluví.
b.4.4.L
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gronenzon 28. 9. 2007 23:37

xxx
Naposledy upravil gronenzon dne 29. 9. 2007 17:27, celkově upraveno 1
Tápu, neznám a proto lžu. Všichni lžou a tváří se přitom jak mudrcové, zoufalý pohled.

{ ... gronenzon total-parmenent logout 29.11.2007. }
gronenzon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod b.4.4.L 29. 9. 2007 00:07

gronenzon píše:2 b.4.4.L: jo bezva citát , co navrhuješ?
Mrtvý nemluví.
b.4.4.L
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gronenzon 29. 9. 2007 00:14

xxx
Naposledy upravil gronenzon dne 29. 9. 2007 17:27, celkově upraveno 1
Tápu, neznám a proto lžu. Všichni lžou a tváří se přitom jak mudrcové, zoufalý pohled.

{ ... gronenzon total-parmenent logout 29.11.2007. }
gronenzon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod b.4.4.L 29. 9. 2007 00:26

Aha, já ten citát pochopil jinak. A to, že otázky o naší existenci nemusí být všude okolo nás a že když se budeme honit za novými vědeckými poznatky tak nemusíme dojít poznání. Ale že mnohé naše otázky zodpoví co je v nás samotných. Ne to jak fungujeme (i když z části asi taky).
Mrtvý nemluví.
b.4.4.L
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gronenzon 29. 9. 2007 00:36

xxx
Naposledy upravil gronenzon dne 29. 9. 2007 17:27, celkově upraveno 1
Tápu, neznám a proto lžu. Všichni lžou a tváří se přitom jak mudrcové, zoufalý pohled.

{ ... gronenzon total-parmenent logout 29.11.2007. }
gronenzon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod b.4.4.L 29. 9. 2007 00:42

Co na to říct. Tvůj názor, respektuji ho.
Mrtvý nemluví.
b.4.4.L
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gronenzon 29. 9. 2007 00:50

xxx
Naposledy upravil gronenzon dne 29. 9. 2007 17:27, celkově upraveno 1
Tápu, neznám a proto lžu. Všichni lžou a tváří se přitom jak mudrcové, zoufalý pohled.

{ ... gronenzon total-parmenent logout 29.11.2007. }
gronenzon
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků