náboženství vs. sex

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod J.Doe 7. 9. 2009 21:05

S náboženstvím si mnoho lidí spojí asketický způsob života, sex pouze v řádném manželství a celibát katolických kněží. Podívejme se ale na odvrácenou stranu mince. K sexuálnímu zneužívání došlo snad v každé náboženské sektě; je známo, že lídři takových sekt zneužívají hned několik sexuálních otrokyň najednou. Slavné jsou sexuální skandály uvnitř církve. V rámci tohoto tématu narazíme na papeže v dětském věku, vlastnící v Římě několik veřejných domů, na sexuální běsnění jeptišek, které před očima soudu odhalovaly své klíny, aby předstíraly posedlost ďáblem (v jejich celách je sváděl polonahý Kristus na krucifixu), nebo na téma současnosti: homosexuální pedofilie. Křesťanská morálka je očividně velmi pokrytecká. Navíc, tvrdit člověku, že za pohlavní styk bude potrestán (jako za hřích) horoucím peklem, to je brainwashing minulosti. Stejně tak, jako je pochopitelný fanatismus německého národa v době Národního socialismu, tak je pochopitelný strach ze zatracení a pekla u člověka v době křesťanství. V dnešní době je strach ze zatracení kvůli sexu spíše bizarní úchylkou. U takto postiženého člověka mohlo dojít právě k vymývání mozku (sekta, rodina). Zamysleme se: je pochopitelné, když někdo spojí se zlem vraždy, násilí, kanibalismus, znásilnění... ale pro muže i ženu příjemný SEX??? To je zkrátka útok na emoční uspokojování člověka. Lituji všech, které přitahuje cizí tělo, a pak se křižují o život nebo dokonce sebemrskají.
J.Doe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 9. 9. 2009 09:21

JO JO, J.Doe...záleží na tom Co víš a v Co věříš...a Hřích je vymakanej Kalkul, že...a byl a je samozřejmě zneužíván ve,,prospěch é v posílení Víry,,. Jednalo se pochopitelně o ty málo é méně věrné. Je to otázka Důvěry za Důvěru a v tom Katolici silně zklamali a některé ortodoxnější náboženství též...tím zatracováním, a podobnými kousky.Důvěra v představitele, důvěra v Boha a Důvěra ve Věřící...ta zpětná vazba je důležitá.Nemluvě o Důvěře a Víře v Sebe a bližního Svého. V dobře zavedeném a vedeném ,,náboženství,,lze tyto vztahy posilovat, v těch špatně se spíše ničí. Díky a zase příjďte bude sranda...STarec Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J.Doe 9. 9. 2009 21:22

Žijeme v době - v realitě -, kdy spojování puritánského náboženství a přírodní sexuality zní jako deviantní šílenství; přesně sem to také vede.
J.Doe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weslo 10. 9. 2009 20:26

Ono nějáké náboženství zakazuje sex?
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J.Doe 11. 9. 2009 10:56

Weslo: Různé náboženské organizace a církve, které se prohlašují za zástupce bohů a spasitelů na Zemi, diktují, jakým způsobem a s kým smíš a nesmíš sex provozovat. Taková zvířata v tomto mají kupodivu jasno a nepotřebují ke kopulaci žádná vysvětlení, hehehe! Nebedeme si tu přeci hrát na hlupáky a dělat, že nevíme o tom, jak se dá zneužít fyzické lásky tehdy, nazve-li se hříchem.
J.Doe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weslo 11. 9. 2009 12:11

hm a které?
Ježíš říkal:Milujte se a množte se.
Muhhamad ten nevím
Polyteistická náboženství pohlížejí na sex jako na lék (viz třeba tantra)

Myslím že si pleteš pojem náboženství a církev.To jsou ovšem dvě odlišné věci.
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J.Doe 13. 9. 2009 09:03

Weslo: Ještě před tím, než-li nade mnou vyneseš soud jako nad popletou, zkus si přečíst to, co jsem napsal, tedy koho vlastně označuji za náboženského censora sexu. Ale rád zareaguji na téma, které jsi nakousl. Různé religiozní organizace, kluby, komunity a církve, jednoznačně patří do náboženské škatulky. Člověk minulých časů, nebo ten, kdo je nucený žít pod vlivem náboženské organizace na sobě cítí, jakou moc nad jeho životem má různě interpretované náboženství, které bývá značně flexibilní. Církve a náboženské komunity samozřejmě k náboženství patří - zcela viditelně kráčí ruku v ruce s ním. To nikterak nemění fakt, že existují různé duchovní nauky, které se lidskou sexualitou zabývají, např. "kundalini jóga" a další východní směry, v rámci kterých probouzí adept "Hadí sílu".
J.Doe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Juanitos 13. 9. 2009 15:44

J.Doe píše:Navíc, tvrdit člověku, že za pohlavní styk bude potrestán (jako za hřích) horoucím peklem, to je brainwashing minulosti.

Boh určil pohlavnému styku svoje miesto, čo je mimo manželstva, nech to už nazveme akokoľvek, je hriech, ale nie kvôli sexu pôjde človek do pekla, ale preto, že neuveril v Božiu lásku k nemu vyjadrenú Ježišovou smrťou. Kto neuverí a neprijme fakt, že Ježiš zomrel za neho, ten sa dostane do pekla a vybral si to sám...

J.Doe píše: Zamysleme se: je pochopitelné, když někdo spojí se zlem vraždy, násilí, kanibalismus, znásilnění... ale pro muže i ženu příjemný SEX??? To je zkrátka útok na emoční uspokojování člověka. Lituji všech, které přitahuje cizí tělo, a pak se křižují o život nebo dokonce sebemrskají.

V Sodome a Gomore sa navzájom sexuálne uspokojovali všetci spolu, boli kvôli tomu schopní aj vraždiť, aby si mohli užiť s niekým novým, aj preto Boh tieto mestá vyhladil z povrchu zemského... Nie všetko, čo nám robí dobre je pre nás aj naozaj dobré...
Juanitos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Juanitos 13. 9. 2009 15:46

J.Doe: Aby si nepoznal len interpretované náboženstvo, prečítaj si priamo Bibliu, budeš to mať z prvej ruky. :o)
Juanitos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Weslo 13. 9. 2009 17:47

Jojo vidím.Označil si za původce všeho zla lidi kteří vedli různé tyhle sekty (papež a tak).Popleta jsem já... :)
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J.Doe 16. 9. 2009 14:02

Juanitos: Bibli jsem četl. Nejsem křesťan a nevěřím ani v evangelijního ani v historického Ježíše Krista. Kristus byl vytvořen jako mystická legenda se všemi atributy spasitelství, které nesli i spasitelé starší (zrození z panny, mučednická smrt...atd., viz Ludvík Souček - Otazníky nad hroby). Křesťanská dogmata byla dobrá pro starý aeon, ale pro aeon Horův, který předpověděl Aleister Crowley, se hodí spíše známá věta Thelemy: "Dělej co ty chceš, ať je cele zákon, neboť každý muž a každá žena je hvězda." Není náhodou, že počátek Horova aeonu provázel Nietzscheův výrok: "Bůh je mrtev!" Vážně nevidím nic moudrého na tom, když se dospělý člověk v intimních záležitostech řídí Biblí a náboženstvím. K Sodomě a Gomoře: takže lidé si užívali a Bůh je zkrátka vyhladil. Když jsi znalcem Písma: kolik lidských životů má v Bibli na svědomí Satan a kolik Bůh? :lol:
J.Doe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J.Doe 16. 9. 2009 14:21

weslo: nechme poplety popletami. Nemám zájem na tom, aby moje věty byly interpretovány zcela jinak - překrouceně. Papež je hlavou katolické církve a prohlašuje se za zástupce Krista na Zemi. Nevěřím ani v Krista a církev mám za mocenskou skupinu, bojující za své cíle, které mají povětšinou k myšlenkám Krista na míle daleko. Mezi papeži historie najdeš jak černé magiky, tak tělesné rozkošníky. K termínu církev se ostatně velmi dobře hodí slovo POKRYTECTVÍ. Vůdcové sekt jsou myslím naprosto jasní: Jim Jones, David Koresh nebo "Mojžíš" Thériault. Zrovna tito sektáři dokazují, jak může být náboženství flexibilní.
J.Doe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků