Hypnoza

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod gagarin 19. 3. 2007 21:04

Kde a kym sa nechat zhypnotizovata za ucelom regresie,kde a kto ma nauci hypnotizovat.
gagarin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod osobne 19. 3. 2007 21:28

Chceš-li ovládat jiné, musíš ovládnout sám sebe. Pro autohypnózu (také pro uvedení jiné osoby do hypnózy), můžeš použít tuto formulku:
Jsem zcela klidný. Jsem naprosto klidný a uvolněný. Můj dech je klidný a pravidelný. S každým dechem se ponořuji hlouběji do příjemného pocitu únavy a tíže. Cítím, jak se s každým dechem ponořuji hlouběji a hlouběji... stále hlouběji... ještě hlouběji. Nic mne nemůže vyrušit. Blahodárný pocit tíže se šíří celým mým tělem. Paže i nohy mi těžknou, jsou stále těžší a těžší..., jako z olova. Je to, jako by mi na rukou i na nohou viselo závaží. Nyní už paže ani nohy nemohu vůbec nadzvednout, nemohu s nimi pohnout. Slyším slabé bzučení a ponořuji se stále hlouběji, s každým dechem stále hlouběji, do toho příjemného pocitu únavy a tíže. Jsem stále unavenější - s každým dechem unavenější a unavenější. Jsem úplně unavený... ...e/quote]
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
osobne
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gagarin 20. 3. 2007 09:45

Autohypnozu ovladam 12 rokov,knihy mam v malicku ale to je len nema teoria.Psychologovia nie su ucitelia a hypnozu pouzivaju len v nevyhnutnych pripadoch ,tak teraz uz neviem
gagarin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod John Eric Boulton 23. 7. 2007 15:47

Asi 30% lidí se však zhypnotyzovat nedá, mají totiž podvědomě příliš velkou potřebu sebekontroly.
Nemožné není fakt. Je to
postoj. Nemožné není
tvrzení. Je to výzva.
Nemožné je nevyužitá výzva.
Nemožné je dočasný stav.
NEMOŽNÉ NEEXISTUJE.
John Eric Boulton
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pade 23. 7. 2007 16:18

asi patrim medzi nich, proste zamknutej config mode :) , co se nekdy nemusi hodit...
Pade
Přeborník

Odeslat příspěvekod ES0 23. 7. 2007 16:24

no skoda, kdybyses tak nahodou zautohypnotizoval a zustal v tom stavu... :D
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gagarin 23. 7. 2007 21:57

No neviem,aj ty co maju velku podvedomu sebakontrolu raz poddaju,pochopia,ze im nic nehrozi a uvolnia sa.Nehypnobilny su len male deti a dusevne chori,pretoze nechapu vyznam slov,ktore hypnotizer rozprava
gagarin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marty89 24. 7. 2007 09:53

No nějak vůbec nevěřím, že by se někomu podařilo mě zhypnotizovat.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 24. 7. 2007 20:11

Pri navodeni dostatocne silnej a vhodnej sugescie sa to da uj u takych, ktory sa snazia tvrdit, ze by boli odolny.

Niekde tu padlo cislo 30% - nie je to presne, podla novych studii a statistik je omnoho mensie. Nie je totiz hypnoza ako hypnoza, resp. zjednodusene - existuju tri druhy hypnozy (lahka, stredna, hlboka), pricom do tej lahkej dokaze upadnut velke percentom ludi. O uroven nizsia ako lahka hypnoza je schopnost sugescie, ktora sa da uplatnit (opat v roznych hlbkovych intervaloch - cim hlbsia sugescia tym blizsie si u hypnotickeho stavu) u vacsiny ludi.
JohnDellinger
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pade 24. 7. 2007 20:30

jak se zebudim z autohypnozy?
Pade
Přeborník

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 24. 7. 2007 20:55

autohypnoza nie je hypnoza v pravom slova zmysle - teda, nestane sa ti to, ze v nej uviaznes, lebo ta nema kto zobudit. Z autohypnozou som sa stretol len s metodou holotropneho dychania a to ma mat vraj regeneracne ucely - ved aj autogenny trening, ktory je nizsou formou hypnozy sa zvacsa robi sugesciou pred spankom - vdaka tomu skorej zaspis tvrdym spankom a lepsie si odpocinies. Ale klasickej lekarskej hypnoze je to vzdialene.

EDIT - to znamena, ze sa zobudis ako po spanku, lebo po autogennom treningu (alebo autohypnoze) sa velakrat stane ze zaspis.
JohnDellinger
Návštěvník

Odeslat příspěvekod madeleine 24. 7. 2007 21:22

Autogenny trening je skvela vec, netusim, nakolko to ma nieco spolocne s hypnozou, ale fakt je, ze ak sa ti podari sa uviest do hladiny alfa, postacia ti dve hodiny spanku a budes sa citit ako po prespanej noci...

Naozaj dobrych 20 minut ti pomoze zregenerovat hodne sil... a patminutovka pred spankom je vynikajuca pre nespavcov, ja obvykle stihnem len dva tri hlboke nadychy a som tuha... :mrgreen:
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
madeleine
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gagarin 25. 7. 2007 00:32

Kvalitny spanok s cyklami nenahradi nic.AH je len taky maly doplnok pri pocite unavy.Z hypnozy sa preberie vzdy kazdy aj po odmlke hypnotyzera,bud sa clovek hned preberie z uvolnenia,alebo zaspi a zobudi sa.Mna skor zaujima regresia-cesta do tzv minulych zivotov.Ako je mozne sa vidim v zivote predtymto.Ako tato informacia moze byt v tomto fyzyckom mozgu.Zeby len sugescia?Mozno,neviem,ale robili sa seriozne pokusy a pokial to bolo mozne podla starych dokumentov zdokumentovat podla mena alebo cohokolvek ako sa osoba videla v tejto regresii,tak to sedelo.Dokonca hovorili dobovou recou,pritom nema ziadne predchadzajuce vedomosti o tom co tato osoba opisovala.Tiez je zaujmave,ze pri silnej sugescii ma napriklad horuci prednet nepopali,alebo dokazem vyvynut extremnu silu.
gagarin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pade 25. 7. 2007 16:21

regres je zaujimavy, a o to viac ked na viacero životov neverím na 100% ... :o
Pade
Přeborník

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 25. 7. 2007 20:22

to madeleine: jj, AT moze byt naozaj uzitocny nielen ohladom lepsej regeneracie ohladom spanku (na co ho uspesne pouzivam)jednu dobu som presadzoval, aby sa vo firme pre ktoru robim riadenie ludskych zdrojov a personalne poradenstvo urobil kurz autogenneho treningu. Nastastie tam bol velmi pokrokovy management, takze sa to stretlo s pozitivnym ohlasom (ale az potom, co som slubil, ze ak to nebude mat ziaden vplyv na pracovne vykony, tak ten kurz pojde z mojej kapsy :wink: ). Zamestnanci boli nadseny, ze jeden cely den sa budu len hrat (kurz sa tykal ludi ktory pracuju v kancelariach). Tak nakoniec sme to spravili tak, ze sme im predlzili poludnajsiu prestavku, ak pocas nej spravia zopar cvikov. Pracovne vykony stupli zhruba o 15-25 % uz po necelych dvoch tyzdnoch.

to gagarin: Regeneracia prebieha len v hlbokom stadiu spanku, tie lahsie stadia funguju ako prechodova hranica medzi bdenim a hlbokym spankom, pretoze netrenovany mozog nie je na taky ostry prechod cviceny. Ja takto bez ziadnych problemov fungujem uz cca 4 roky a zatial sa to na mne nijako negativne neodrazilo (niekedy dokonca celu noc nespim bez toho aby som trpel nejakym deficitom a dokonca to ani nemusim doplnit dlhsim spankovym intervalom pocas spanku v nasledujucu noc).

Ohladom regresie asi velmi neporadim, pretoze hypnoze, AT a pod. veciam sa venujem len v suvislosti s mojou profesiou a medzi to nepatri posudzovanie toho ci existuje reinkarnacia a ine okultno-nabozenske teorie.
JohnDellinger
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků