Otazka cirkvi

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 4. 8. 2007 11:28

crash: proto se tomu říká víra ;-)
A víš, že jsi právě řekl jeden z důkazů existence Boha (trochu slabomyslný, ale co u křesťanství není) - už jenom to, že o Bohu uvažuješ, je důkazem toho, že existuje. V hlavě už od narození máme něco, díky čemu víme, že je nad námi něco vyššího.
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník

Odeslat příspěvekod gronenzon 4. 8. 2007 11:28

2 crashpc: A proč by tě to mělo naplňovat ? lidi jsou naplněním boha ne naopak stejně jako jsou programy obsahem počítače ne počítač obsahem programu, ale v další úrovni se může situace obrátit, viz google: "emulace" :D

http://cs.wikipedia.org/wiki/Emul%C3%A1tor

"Příslušná emulace může být pro praktické účely příliš pomalá, avšak nejčastější překážkou je špatná dostupnost informací o původní architektuře. Při tvorbě emulátoru pak je potřeba používat metody zpětného inženýrství."

Což dělá defacto celá věda. LOL
Tápu, neznám a proto lžu. Všichni lžou a tváří se přitom jak mudrcové, zoufalý pohled.

{ ... gronenzon total-parmenent logout 29.11.2007. }
gronenzon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod crashpc 4. 8. 2007 11:38

L.O.T.G - uvažovat o něčem neznamená vůbec nic.
ale má to háček - bůh má přikázání a morální návrhy, které nedodržuju, nemodlím se k němu, prostě nic. řekněme že JE. a co as tím??? nic!!!

gronenzon: sám bůh to nějak pokakal - lidé co nevěří v boha a veřejně to ventilují budou bohem zavrženi.... to je ale ptákovina - kvůli myšlenkovým pochodům mě opustí bůh? rofl.... to si zas LOTG naběhl.... NEvěřím! - a? stalo se něco? ulítla mi hlava? bůh je přece všechno ne? proč mě už neopustil?
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 4. 8. 2007 11:47

No však říkám, že ten důkaz je slabomyslný... :-)
A jak jsem si to naběhl? Připadám ti já snad jako křesťan? :lol: Já tady jenom plácám teorii z přednášek (to málo, co si pamatuju). V kostele jsem byl za posledních deset roků tak třikrát: jednou se školou na koncertě, jednou v Praze na prohlídce chrámu a předvčerajšky když jsem tam posunoval v rámci brigády kamna :-D
Whoever wins... We lose
L.O.T.G.
Přeborník

Odeslat příspěvekod crashpc 4. 8. 2007 12:03

tak si naběhl bůh sám sobě - to je vážně dobrej borec? když umí napálit sám sebe.... nj. beru to jinak. k bohu není třeba se modlit...
crashpc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Pade 4. 8. 2007 12:06

crashpc píše:sám bůh to nějak pokakal - lidé co nevěří v boha a veřejně to ventilují budou bohem zavrženi.... to je ale ptákovina - kvůli myšlenkovým pochodům mě opustí bůh? rofl.... to si zas LOTG naběhl.... NEvěřím! - a? stalo se něco? ulítla mi hlava? bůh je přece všechno ne? proč mě už neopustil?n/quote]

behom života sa možeš rozhodnut či budeš verit alebo nie, máš na to celý život, dá sa aj tak že raz áno, raz nie. a božie prikazania su implantovane aj do nasich zakonov, nesmies zabit, kradnut,... aj to je další menší dukaz
Pade
Přeborník

Odeslat příspěvekod Pade 4. 8. 2007 12:07

crashpc píše:tak si naběhl bůh sám sobě - to je vážně dobrej borec? když umí napálit sám sebe.... nj. beru to jinak. k bohu není třeba se modlit... /quote]

proč by mel napálit sám sebe?
Pade
Přeborník

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 4. 8. 2007 12:09

To je snad opačně, ne? Tyto zákony byly před vznikem desatera. Nebo to každopádně byly vždy morální zásady... Desatero si je nevycucalo z prstu...
Whoever wins... We lose
L.O.T.G.
Přeborník

Odeslat příspěvekod kosch 4. 8. 2007 12:12

Pade: máme tu další zajímavou věc, dle křesťanství by bůh měl být vševědoucí - potom by musel znát i budoucnost,pak by ovšem bylo všechno pevně dané a ty by jsi žádnou svobodou vůli neměl... nebo tedy budoucnost nezná, ale to zas pak není vševědoucí... jooomáte to vy věřící se svým šéfem pěkně komplikovaný :mrgreen:
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Pade 4. 8. 2007 12:15

jo máš pravdu, to je otázka nad kterou jsem se taky zamýšlel, ale zatim jsem nezkoumal odpoved... :hm

nebo je to tak jak v reklame od vodafonu, mužeš klidne zvednout nohu, klidne se probehnout, ale to všechno v predem určenom prostredí :hm
Pade
Přeborník

Odeslat příspěvekod gronenzon 4. 8. 2007 12:18

Nekteří lidi si za boha dosadili to co vznikne na konci času díky evoluci a pojme to veškerou hmotu a energii vesmíru do své živoucí struktury a absolutní inteligence a sumy zkušeností všeho co bylo všech živých tvorů strojů prostě všeho, říkají tomu OMEGA a tvrdí že je vševědoucí a ovlivňuje minulost a tím samu sebe.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Bod_Omega

Alternativní deismus založený na antropickém principu
Deismus je označením pro náboženský princip, podle něhož existenci Boha a principy náboženství lze odvodit vědecky, rozumem, bez náboženských zjevení nebo mystických představ
http://natura.baf.cz/natura/2000/6/20000606.html

Frank J. Tipler a jeho fyzika nesmrtelnosti
http://natura.baf.cz/natura/2001/5/20010504.html
Naposledy upravil gronenzon dne 4. 8. 2007 17:38, celkově upraveno 1
Tápu, neznám a proto lžu. Všichni lžou a tváří se přitom jak mudrcové, zoufalý pohled.

gronenzon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kosch 4. 8. 2007 12:21

gronenzon píše:Nekteří lidi si za boha dosadili to co vznikne na konci času díky evoluci a pojme to veškerou hmotu a energii vesmíru do své živoucí struktury a absolutní inteligence a sumy zkušeností všeho co bylo všech živých tvorů strojů prostě všeho, říkají tomu OMEGA a tvrdí že je vševědoucí a ovlivňuje minulost a tím samu sebe.u/quote]

a někteří lidé sedí zavření v Bohnicích a jsou přitom asi mnohem normálnější než jiní co běhají venku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gronenzon 4. 8. 2007 12:22

Lidi ví o vesmíru ho\/no.

Skvělá muzika "a-future_prophecies-electronic_funk_(nightmare_walking_vip)-gdn"

gronenzon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pade 4. 8. 2007 12:24

gronenzon: začatky jsou težké
Pade
Přeborník

Odeslat příspěvekod crashpc 4. 8. 2007 16:07

v bibli nebo kde je psáno, že pokud nějak "opovrhuješ bohem" budeš odsouzen k věčné zkáze... jsem snad?

kosch: plnej souhlas. ale myšleno vážně. tak to prostě je.
crashpc
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka