Bůh = Ježíš Kristus

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Weslo 6. 4. 2007 09:43

nemůžu si pomoct ale mě to spíš vychází tak že Ježíš Kristus by nějáký mystik nebo něco takového a pak se toho chytlo pár lidí a začli z toho dělat náboženství...

to samé i alláh a jehova(tak se tuším jmenuje ten bůh židů ne?)

všeobecně monoteistická náboženství jsou velmi nelogická a chaotická a je na nic vidět že je definovali nejen lidé s duchovním vhledem ale i obyčejní šmejdi
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Case 7. 11. 2007 16:01

Mystikové běžně nevstávají z mrtvých... :mrgreen: Možná mě Pepinoo opraví, ale nějak jsem si toho ještě nevšiml ; ) Naopak u Alláha nemám moc důvodů věřit tomu, co vyprávěl Mohamed. Resp. můžu mu věřit nebo ne, ale to je tak všechno. Ježíš všechno co říkal podpořil tím, že o jeho životě se mluví docela dost v proroctvích ve Starém zákoně (a on je shodou okolností naplnil :D ), že dělal zázraky a k tomu všemu ještě vstal z mrtvých. Kdo z partičky Mohamed, Buddha a spol., popř. někdo z mystiků zvládl něco podobného? ; )
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník

Odeslat příspěvekod Marty89 7. 11. 2007 16:45

No jestli vstal z mrtvých, tak o tom dost silně pochybuju. Nevím, proč by ale člověk musel dělat zázraky, aby se mu dalo věřit.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 7. 11. 2007 17:16

Ježíš byl jen iluzionista. Nevěřím takovým kurev*kým historkám, ale ani neodsuzuju lidi, co si myslí opak :pozor2
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Case 7. 11. 2007 18:19

Když někdo o sobě tvrdí, že je Syn Boží, Mesiáš atp., tak je třeba tohle docela dobrý důvod, proč mu to věřit. Že jo, kdybych sem psal, že jsem Syn Boží, tak se mi asi vysmějete. Ale kdybych třeba někoho dokázal vyléčit z nejrůznějších věcí od malomocenství po slepost, oživit někoho, chodit po vodě a tak.. tak si myslím, že byste mi spíš věřili. Navíc je zajímavé, že zázraky potvrzují i Židé, nicméně přisuzují Ježíšově moci ďábelský základ. Ale fakt jako takový, tj. zázraky potvrzují. Spor je o původ moci a podstatu.

seterwohipikule: To jsi moc hodnej..:mrgreen: Člověk by si snad na základě tvých příspěvků v jiných diskuzích myslel opak..:D:D Ale vážně, dokáží iluzionisté uzravit slepé či malomocné? Vzkřísit někoho z mrtvých? Kdyby to byla lež, proč se toho nechytli Židé či římská moc? Svědků a důkazů by muselo být hrozně moc. A navíc, proč by probůh ten iluzionista a podvodník šel kvůli tomu dobrovolně zemřít na kříž?

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník

Odeslat příspěvekod droopy 7. 11. 2007 18:20

jezis bol urcite v pohode clovek (aj ked trocha fanaticky laviciar)

z mrtvych vsak nevstal a zazraky nekonal
droopy
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Marty89 7. 11. 2007 18:52

To mi teda pořád není jasné odkud Case bere tu jistotu, že Ježíš byl nějaký léčitel či co. Kdybych něco podobného viděl na vlastní oči, tak bych tomu asi věřil, ale takhle z "doslechu" po dvou tisících let jsem celkem skeptický.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009

Odeslat příspěvekod droopy 7. 11. 2007 20:06

ziaden historik z tej doby o jezisovi nic nenapisal a jediny historicky dokaz sa ukazal ako falosny. takze okrem biblie (knihy plnej mytov) neexistuje nic, co by potvrdilo jezisove nadprirodzene ciny.

vtedy bolo plno historikov, ktori by sa iste zmienili o niecom takom ako zmrtvychvstanie, keby sa o tom dozvedeli. ale nikde nikto nic nenapisal.
droopy
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kosch 7. 11. 2007 20:30

case: ale no tak, pro zázraky JC není žádný věrohodný důkaz, to že je něco napsáno v Bibli nemá absolutně žádnou věrohodnost... od tebe bych teda čekal lepší důvody proč věřit zrovna křesťanství, nějak ti poslední dobou měkne mozek :mrgreen:
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Player. 7. 11. 2007 21:11

zazrak je relativny pojem. Take zazraky ako zmenit vodu vo vino dnes zvlada hociktory iluzionista - cize jednoducho odrb. Podobne mohol postupovat aj Jezis ci Mojzis. Len ludia boli blby a tito pani boli len dobri klamari aj ked s dobrymi umyslami.
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod huwik 7. 11. 2007 21:59

Maruška:
Asi propadnu peklu :o)

Jináč O.K. chápu, že se vám zdá křesťanství jako bláznovství. Ale na světě se nedějí pouze věci, které jsou viditelné okem. Dějí se i věci, kterým rozum odporuje, ale nepopírej, že se nedějí. Jak by sis třeba vysvětlil, že se mi třeba zdál sen, kde jsem živě viděla jednoho člověka, kterého jsem nikdy naznala, avšak o 2 měsíce později jsem ho potkala? Jak by se dalo vysvětlit to, že se mi zdál sen, kdy procházím nemocniční chodbou a o pár týdnů později jsem tou chodbou skutečně šla, protože jsem byla hospitalizována na 3 měsíce v nemocnici. Přitom jsem tou chodbou v životě nemohla jít. Takovýchto snů jsem měla hodně. Jak je to jen možné? AJk jsem mohla vidět to, co se stane ještě dřív než se to stalo? Náhoda???? Nebo jak by se to dalo vysvětlit?
Podle mě je to jen důkaz toho, že zde existuje něco vyššího. a já tomu ,,něco" říkám Bůh.

jo a k tomu středověku: v té době to taky nebylo nejlepší. Myslím, že se spoustu lidi - kteří si říkali křesťané - Bůh nepříjme do nebe. Třeba i některé papeže, kteří třeba pořádali křížové války... Nevím, kteří to byli, neznám jejich jména a já ty lidi odsuzovat k peklu nebudu - to není mým úkolem. Mimo jiné, katolická víra a křeťanská je v mnohých místech hodně odlišná, tak potom dochází k velkým nedorozumněním
Katolík se nerovná křesťan. Víra v Boha nezávisí na církvi.
huwik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod huwik 7. 11. 2007 22:15

Kosh:
Proč by Case nemohl věřit Ježíšovým zázrakům, když se o nich píše v Bibli? A nepíše se o nich pouze v Bibli. Božích zázraků je spousty. Troufla bych si říct, že je zazrak, že žijem. Ale zázraky se neděly jen před 2ma tisíci lety kdy žil Ježíš. Dějí se i teď. Stačí jen mít otevřené oči.
Slyšlela jsem od jednoho člověka takovou hezkou větu: ,,Jestliže chceš vidět skutky Boží, On ti je ukáže." (trochu jsem to parafrazovala). Nebo je taky psáno, že kdo hledá najde. Takže logicky, pokud tě upřímně z celého srdce zajímá, jestli Bůh je a jaký je, On se ti dá poznat. Bůh udělal tolik skutků, aby ti, kdo Jej chtějí najít, Jej mohli pozanat, a zároveň jich udělal tolik, aby lidem zůstala svobodná vůle. Kdyby se třeba stalo, že by uprostřed jasného dne udeřil uprostřed Prahy obrovský blesk a ozvalo by se například: Já jsem Bůh, tak by lidem moc svobodné vůle nezbylo. Lidi by si řekli: když víme, že Bůh je, tak v něj radši budem věřit, abychom nepropadli tomu peklu... A to by věřili jen ze strachu, což Bůh nechce.
huwik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Case 7. 11. 2007 22:16

Tak postupně jo, hrozně jsem se těšil, jak se něm všichni vrhnete..; ) Záznamy o náboženských vůdcích se datují zpravidla až do doby po jejich smrti. Je zajímavé, že například Mohamed žil už v ranném středověku, ale jeho první biografie jsou víc jak sto let staré. U takového Buddhy jsou ty záznamy vysloveně tragické, objevují se až mnoho století po něm a jeho narození je známé v rozmezí až skoro dvou staletí. Ale nikomu to nějak zvláště nevadí...; )

Naopak o Ježíšově životě a historicitě jsou dost dobré důkazy. Myslím, že by nebyl problém bavit se čistě o důvěryhodnosti novozákonního svědectví, ale o Ježíšovi jsou i jiné záznamy (Tacitus, Flavius). Je jasné, že nemluví ani oni, ani Židé o vzkříšení..:mrgreen: Protože kdyby věřili ve vzkříšení, tak by to jejich svědectví vypadalo trochu jinak..; ) Naopak o zázracích se zmiňují již mnou zmínění Židé. Vůbec ta židovská kritika křesťanství je nesmírně zajímavá a inspirující. Vaše taky, ale ono je to těžké, na výroky typu "je to všechno lež" se dá těžko reagovat..; )

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník

Odeslat příspěvekod kosch 7. 11. 2007 22:34

všechno není lež, ale....
-bible je jako zdroj faktů nepoužitelná, z logiky věci to není nestraný text
-JC existoval, ale nebzl to syn boží, ale pravděpodobně osaba trpící poměrně vzácným a specifickým případem epilepsie (nebo úplně zdravý 100% podvodník, to už se nedozvíme)...a zároveň pravděpodobně osoba velmi charismatická, která dokázala strhout lidi + byl ve správný čas na správném místě, takže z kombinace těchto věcí vzniklo co vzniklo...
-nikdo neřekl, že texty o Moh., Bud a spol. jsou pravdivé...
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 7. 11. 2007 22:49

Case: trochu tě nechápu s těma příspěvkama.. Jak ale víme, že To Ježíš dokázal? Protože se to píše?
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka