Bůh = Ježíš Kristus

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Jan Salovsky 26. 6. 2008 12:20

Calhoun píše: "vědci vědí".

Možná máš nějakou novější informaci. Toto je co jsem zjistil.
US výzkum v 2007, který vedla Diana L. Cox-Foster, navrhl možné spojení IAPV virusu s poruchou hroucení včelích kolonií. Ten výzkum ale nedokázal, že IAPV je jedinou příčinou.

Australské včely byly dováženy do Kanady už od 1987. Kanadští včelaří ale během těch dvaceti let nezakusili žádné hroucení včelích kolonií, známky hroucení se začínaly v Kanadě objevovat teprve až nedávno.

V 2007 prosincovém vydání "American Bee Journal", US výzkumníci Yanping Chen and Jay Evans ohlásili, že zjistili IAPV virus ve vzorcích US včel zkoušených už v 2002, téměř tři roky před tím, než dovoz včel z Austrálie začal.

Píšeš: "genetické analýzy zdravých včel a "nemocných" včel opakovaně potvrdily jediný rozdíl - sekvence "vložené" IAPV virem".
Hlavním rysem poruchy hroucení koloníí nejsou nemocné a mrtvé včely, ale to, že včely se ve velkém měřítku nevrací zpátky do úlů. Doslova zmizí beze stopy. Není tudíž možno provádět systematické DNA anlýze na těch zmizelých včelách.

Některé výňatky z tisku a webu:

Mail Online, dailymail.co.uk, June 23, 2008
Alison Bejamin a Brian Mccallum upraveno 25 června 2008
Nejvíc nepochopitelné ale je, že nikdo neví, proč se to hroucení děje - a jak to řešit. Dospělé včely opouští své úly a nevracejí se, zanechávaje své královny, vajíčka a larvy zemřít hladem. Tento jev má vhodné moderní jméno - porucha hroucení kolonií - a různé teorie ohledně co ji způsobuje, zahrnují mobilní telefony zasahující do navigačního systému včel, pesticidy a vystavení geneticky modifikovaným plodinám.

Pittsburgh Tribune-Review, June 16, 2008
Porucha hroucení kolonií je charakterizována tím, že tito vysoce společensky strukturovaní živočichové mizí a zdánlivě opouští své úly. Zmrzlinový výrobce Haagen-Dazs věnoval Penn State finance na výzkum té poruchy.
Van Engelsdorp, člen výzkumného kolektivu na Penn State University, prohlásil: "Ta jediná věc která vystupuje do popředí je IAPC virus, avšak existují kolonie, které mají ten virus a při tom nejsou postiženy poruchou hroucení."
Maryann Frazier, starší "extension agent" specializující se na včely na Penn State University, prohlásil: "Ze svědectví, které máme, jsme docela přesvědčeni, že pesticidy hrají roli na úpadku zdraví včel, ale tomu účinku přesně nerozumíme. Náš nejlepší odhad je, že poruchu hroucení kolonií způsobuje řada různých faktorů. Je to mnohem komplikovanější, než jsme doufali".

WASHINGTON INDEPENDENT
Středa, 25 června 2008.
Většina včelařů a výzkumníků říkají, že pesticidy jsou možná jen jednou z několika příčin zahrnujících řadu podezřelých virusů. Vše účinkuje dohromady a tvoří zhoubnou kombinaci, která zabíjí včely. Hraje v tom roli mnoho proměnných - a některé proměnné se samy mění podle určitých podmínek - rovnice je přinejmenším komplikovaná.

To bylo několik zdrojů informace. Co způsobuje poruchu hroucení kolonií včel ale nebyl hlavní bod mého minulého příspěvku. Chtěl jsem poukázat na zajímavost, že ze všech desítek druhů ovoce, ořechů, a zeleniny, ve Zjevení 6:6 jsou jmenovány jen olivy a víno jako ty, které nebudou pohromou postiženy. A olivy a víno jsou do velké míry nezávislé na opylování včelami.

Ty zastáváš teorii mnoha katastrof rozmístěných během miliard let. Teorie jedné globální katastrofy před 5 až 6 tisíci lety se ti zdá nemožnou. Já a značný počet jiných lidí zase vidí o té nedávné globální Potopě pádné svědectví v horninách Země. Diskuze o datování radioaktívním uhlíkem by skutečně nikam nevedla. Ty předpokládáš, že všechny datované látky měly v okamžiku své smrti v kterékoliv době historie obash C14 stejný, jaký je v živých látkách dnes. Já zase předpokládám, že před Potopou byl ten obsah C14 jen mizivý. Ani tvůj ani můj předpoklad nelze dokázat ani vyvrátit.
Jan Salovsky
Čtenář

Odeslat příspěvekod jhls 3. 8. 2008 20:10

huwik: Ježíš se v zahradě Getsemany modlil:"ne má vůle, nýbrž tvoje se staň", takže na kříž šel dobrovolně. O tom mluví i v Janovi, kde říká, že svou duši dobrovolně pokládá za své přátele.
mareq0: Také věřím ve stáří země okolo 6000 let. A potopa musela učinit ohromné změny. Také je velmi zajímavý pokles (a tedy předchozí daleko vyšší stav) magnetického pole, což zcela degraduje uhlíkovou metodu určování stáří.
jhls
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareq0 3. 8. 2008 21:09

OK, ale proč zrovna 6000 let?
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod cumel30 3. 8. 2008 21:25

A prečo potopa?
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Poslední varování

Odeslat příspěvekod jhls 4. 8. 2008 05:58

mareq0: Když prostuduješ Starý zákon a spočítáš to, připočteš náš letopočet, tak vychází cca 6000 let. (A raději vůbec nezdůrazňuji "Boží hodiny, Božích 7000 let - 6000 + tisícíleté království", trochu se bojím různých učení). Také jsem byl dříve zastáncem Darwina, bylo to pro mne pohodlnější. Pak ale Bůh poslal do mého života důkazy. Aby posílil moji víru.

cumel30: Potopa přišla na zemi, protože se na ní rozhojnila nepravost. V Písmu je napsáno také o tom, že Boží synové vstupovali k dcerám lidským a ty jim rodily děti. Hospodin se rozhodl vyhladit vše živé z povrchu země. Milost nachází pouze Noe, jeho tři synové a jejich manželky (kromě zvěře).
jhls
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ciapka 4. 8. 2008 22:20

a potom sa "parili" potomci tych 3 synov medzi sebou??? no tak to s tou potopou velmi nevyhral, lebo je to len o malinko menej nechutne nez otec s dcerou...

a imho teoria podla biblie = tak to boh dal a tak to je, kto sa pyta vela je ruhac a bude zatrateny je zlozitejsia nez ta pohodlna darwinova? len pockaj az najdu niekde na Europe / Marse nejaku 1 bunkovu bakteriu a zamavame ti ;)
ciapka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cumel30 4. 8. 2008 23:03

jhls píše:mareq0: Když prostuduješ Starý zákon a spočítáš to, připočteš náš letopočet, tak vychází cca 6000 let. (A raději vůbec nezdůrazňuji "Boží hodiny, Božích 7000 let - 6000 + tisícíleté království", trochu se bojím různých učení). Také jsem byl dříve zastáncem Darwina, bylo to pro mne pohodlnější. Pak ale Bůh poslal do mého života důkazy. Aby posílil moji víru.

cumel30: Potopa přišla na zemi, protože se na ní rozhojnila nepravost. V Písmu je napsáno také o tom, že Boží synové vstupovali k dcerám lidským a ty jim rodily děti. Hospodin se rozhodl vyhladit vše živé z povrchu země. Milost nachází pouze Noe, jeho tři synové a jejich manželky (kromě zvěře).

A kde je hospodin teraz,keď by mal zakročiť tak ho niet,mal by vyhladiť tých, ktorý si to nezaslúžia,ale robí presný opak a milosť nachádza len Bill Gates a jeho bratia.Prepáč som veriaci evanjelik,ale tak to teraz chodí,vidím to na vlastné zrakové orgány a nič s tým nemôžem urobiť,svetom vládnu prachy,ale raz sa to zmení..................
cumel30
Poslední varování

Odeslat příspěvekod mareq0 5. 8. 2008 18:45

Bůh = peníze :-))
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod cumel30 5. 8. 2008 21:24

peniaze = blahobyt,blahobyt = božský život.
cumel30
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tziky 14. 3. 2009 21:47

DD, mám na Věřící dotaz, známé se ve snech vrací nulý manžel, který zemřel před 6 lety, ona neví jak si to vyložit a požádala mě ať se někoho zeptám, nicméně já sám v boha anic podobného nevěřím, rovná se nikoho takového ani neznám, tak se ptám tady na názory věřících, jestli je to "nějaký projev" tedy ona ho vidí i když je normálně vzhůru, ve chvílích kdy býval v zaměstnání, je cítit i kouř z cigaret(byl to kuřák)

Díky za případné rady
Tziky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Beholder_ 18. 3. 2009 03:17

-> Tziky : halucinácia, pokiaľ netrvá dlho, tak to ešte nemusí nič znamenať.
Krátkodobé halucinácie sa vyskytujú aj u duševne zdravých ľudí.
Ja som ale dialektický materialista. 8-)

-> Jan Salovsky (a ostatní kreacionisti) : takú hromadu pavedeckých drístov som ešte nežral,
to sa nedá ani stráviť. Ale asi viac takýchto drístov si prečítam v inom vlákne "Dejte mi jeden ..."
Ja Vám fakt odporúčam poriadne sa naučiť matematiku, fyziku, chémiu, biológiu, ale nie tak,
že sa naučíte nejaké fakty bez chápania súvislostí. Niektoré(možno všetky?!) Vaše číselné údaje
sú chybné. Zrejme čerpáte z riadne obskurného zdroja. Bohužiaľ, zatiaľ naozaj nemám čas, aby
som čítal a vyvracal Vaše drísty. Asi to tak Boh chce ... :-]
Neverte svojmu srdcu. Chce vašu krv.
Tak, a prerazil si múr hlavou - a čo budeš robit v susednej cele?
Beholder_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod palinoch 16. 4. 2009 20:03

Obrázek
palinoch
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Galan 6. 10. 2009 20:35

cumel30:
nič s tým nemôžem urobiť

re:
Jakto, že to nemůžeš změnit? Můžeš změnit sebe.
Galan
Čtenář

Odeslat příspěvekod petra123 12. 1. 2010 21:42

pro ty, kteří tu píšou a myslí si, že Bůh=peníze atd.: teď si z toho děláte srandu, ale když nastane poslední soud, budete toho litovat.. :(
petra123
Čtenář

Odeslat příspěvekod aquarkko 12. 1. 2010 22:24

už teď lituju :mrgreen:
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Předchozí stránkaDalší stránka