Bůh = Ježíš Kristus

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod huwik 16. 2. 2008 14:39

netwar píše:To: huwik
Pokud já vím, reagoval jsem na tvůj příspěvek. Kde si načala téma zvířat. Trošku jsem tu tvoji tezi o instinktech rozvedl.c


rozvedl? Nebo předělal? To je ta taktika, vezmu si co chci, ,,rozvedu" (předělám) to a to ostatní co tam je, ignoruji... přesně tak to na mě působí...

Na tvou otázku ti neodpovím. Svůj dosavadní život a svou minulost probírám jen ze svými přáteli, ať se to týká čehokoliv. Takže rozhodně na diskusi nechci mluvit o sobě, tady mluvím pouze o Bohu a filosofii. Výjimečně něco řeknu o sobě a měnit nic nebudu.


Mimoto... lidi mají dost odlišné instinkty něž u zvířat. Proč asi lidi páchají sebevraždu? Proč v tu chvíli nefunguje ten známý pud sebezáchovy? Nebo jsi někdy viděl zvíře dobrovolně ukončující svůj život? Už vidím kočku, podřezávající se žíly a psy skákající z Nuselského mostu...


To s tím správcovstvím sis celkem hodně předělal... přemýšlej, copak je to výhra být správcem Země? Proč Bůh určil nás? Spravovat zemi je náš úkol a z toho se zodpovídáme. Akorát je malý detail, že někteří tento úkol trochu předělali. Já už jenom vidím takového ředitele Mittal steal nebo Ivaxu, jak se bude zodpovídat, jak spravovali Zemi... Možná máme pár předností, ale nemyslím si, že je to výhra tento úkol...

Zvířata se stala masožravá až po prvním hříchu. Všechno začal člověk, člověk zhřešil, všechno padlo. Kdo za to může? Zvířata, nebo lidi? Kdo se bude zodpovídat?

netwar píše:Tak a ještě mi řekni, když já žiju spořádaně, snažím se žít podle toho abych nikomu neubližoval. Snažím se vytvářet něco pro ostatní a to jen kvůli tomu, že nevěřím ve vašeho boha a ježíše nebudu spasen?

Samozřejmě jsem se dopustil i "hříchů", ale snažil jsem se je odčinit dobrými skutky a nedělám to z přesvědčení, že budu spasen, Ale dělá mi to radost.


Všichni jsme špatní i já i ty. Co se hříchu týče, jsme v tom všichni. Spasení není ze skutků. Neexistuje člověk, který by neudělal nic špatného. A zároveň není nikdo, kdo by udělal tak dobré věci, že by to překrylo ty špatné. Člověku není možné, aby došel záchrany skrze vlastní skutky. Ale Bohu je možné všechno... Spasení není z lidských skutků, ale z Boží milosti
btw: ale to, že děláš dobré věci a dělají ti radost je samozřejmě super.

P.S: jeden velký a zásadní rozdíl mezi vojáky a Ježíšem je: Ježíš je Boží Syn a je bez viny. Navíc do toho nešel nedobrovolně, narozdíl od mnoha vojáků. Tím nezlehčuji jejich smrt, ale je to celkem velký rozdíl.
Naposledy upravil Michal P dne 2. 6. 2008 16:51, celkově upraveno 1
Důvod: Příspěvek poškozen při konverzi fóra, citace mohou být uvedeny chybně
huwik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 17. 2. 2008 13:33

ciapka píše:velmi pekne citanie... len tak dalej ludia:)) kosch na nas zanevrel, tak gl netwar :wink:


To bereš tuhle debatu jako nějakou svatou válku proti bludařským křesťanům? Zajímá tě pravda nebo to, aby to těm křesťanům někdo pořádně nandal? (kosch tu není, tak aspoň netwar) Tenhle přístup mě vážně fascinuje...

mquote="Calhoun"]Nevsimnul jsem si ze by se v bibli probiraly fyzikalni zakony a matematika tudiz mi unika jak se mohlo chapani sveta podle bible podilet na vzniku moderni vedy. (...) Samozrejme netvrdim ze za vrazdeni vedcu mohla jenom bible ktera nema s vedou nic spolecneho nicmene oznacovat bibli za jeden z predpokladu vzniku moderni vedy mi prijde, obzvlast v historickem kontextu, smesne.


Ne, v Bibli se přírodní zákony neprobírají. :) Jenom nerozumím, proč ti uniká moje pointa. Vždyť jsem to popsal docela jasně..; ) Cožpak moderní věda vznikla v prostředí východních náboženství? Islámu? Popsal jsem předpoklady, vidění světa podle Bible. A ty jsou nejen zcela v souladu s moderní vědou, ale byly i předpokladem jejího vzniku. Ty předpoklady jsou podle mě zcela jasné a zcela srozumitelně popsané, nevím, proč je ignoruješ..; ) A Bible nemá vůbec nic společného s útlakem vědců. Nesouhlasíš-li, pak uveď nějaké biblické verše. Ale jinak si stojím za tím, že Bible a biblické křesťanství nemá s tímhle naprosto nic společného. S přístupem ŘKC ať se smiřují či ho hájí katolíci. A ještě jednou, je pozoruhodné, že renesance vědy na Západě byla až s nástupem reformace, které byla návratem k Bibli!

cquote="netwar"]To Case: Pokud si myslíš, že zpochybňuji tvoji víru tak to tak není jen jsem tím chtěl říci, že věřit v něco co ti předkládá někdo druhý je trošku divný zkus se nad tím zamyslet. Co se týče různých sekt a náboženství tak, který je správný to tvoje? Jak to víš. Ještě před kristem věřili lidé v bohy jako boha slunce boha hromů apod. A proč? Protože si to neuměli vysvětlit. A našlo se vždy pár chytřejších, kteří toho začali využívat ve svůj prospěch a to je odpradávná. z/quote]

Ale to víš, že ji zpochybňuješ.; ) Nevím, kde bereš tu s prominutím drzost mi tvrdit, že přejímám víru někoho jiného. Neznáš mě, nevíš o mě vlastně skoro nic, ale přesto mi tvrdíš, že nemám vlastní víru, ale jen jsem přejal něčí jinou. To tvrzení je zcela a totálně nepravdivé. Ke křesťanství jsem se dostal v průběhu dvou let sám jen s pomocí Boží. Vyrůstal jsem v tvrdě ateistickém prostředí. Takřka celý život jsem neznal žádné křesťany. Já sám jsem začal pochybovat o atesticko-materialistickém světonázoru a evolucionistické ideologii a přijal existenci Boha. Sám jsem uvěřil v Kristovo vzkříšení, zázraky a jeho velké dílo na kříži. A sám jsem se pro něj musel rozhodnout, jen já s pomocí Boží. A ani potom jsem nepřijímal bezmyšlenkovitě nějaká dogmata, ale sám se zabýval Biblí a teologií. A moje víra a vztah s Bohem a je taky výsostně moje věc. Kde je tu přejímání víry někoho dalšího? A kde bereš k takovému tvrzení odvahu? A k té druhé části, proč věřím, že víra je v Krista je ta pravá? Je o tom celý tenhle topic. Je potvrzena mnoha věcmi - zázraky Krista (který potvrzují historici, Židé a nemáš s nimi ani problém ty), vzkříšení (o kterém hovoří velmi důvěryhodně novozákonní svědectví či apoštolové, jenž pro zkušenost a víru ve vzkříšeného Krista dokázali i obětovat) či historickou podložeností Bible (třeba archeologickými nálezy).

pquote="netwar"]Co se týče křesťanství a ježíše tak si vem kolik je církví a každá si to vysvětluje po svém. Bibli jsem pročítal neříkám, že jsem přečetl uplně vše. Bohužel nebo bohudík je bible psaná tak, že vše se dá vysvětlit různými způsoby a brát z různých úhlů pohledu. b/quote]

Bibli lze zcela jistě vykládat mnoha způsoby. Ale je dobré si říct, že při důsledném přístupu k ní a konfrontaci těch výkladů v diskuzi dojdeme k tomu, že až tak hrozně volná a nejistá není. I mezi křesťany panuje na výkladu Bible docela shoda. Všichni křesťané věříme v toho samého Boha, všichni přijímáme zástupnou oběť Ježíše Krista apod. O spoustě věcí se vede diskuze, ale na základech bývá docela shoda. A především, i když učení je důležité, tak na první místě je vztah s Bohem a následování Krista.

kquote="netwar"]Co se týče Ježíše tak jeho existenci nepopírám. Zázraky jak říkáte mohl konat, dnes se tomu říká lidové léčitelství apod. Ale dříve si to lidé nedokázali vysvětlit. e/quote]

Četl jsi o tom, jaké zázraky Ježíš činil? Domníváš se, že vzkříšení z mrtvých je na úrovni okultického lidového léčitelství? Léčení slepých a chromých? Je tohle něco běžného? Jestli ano, pak to nepochybně můžeš dokázat nějakými příklady..; )

A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod netwar 19. 2. 2008 13:04

To huwik

Malinko si protiřečíš. Píšeš, že píšeš o bohu a ne o sobě. Vždyť přece vyjadřuješ svůj názor a ten vychází z tebe. Nebo ne? Opravdu jsem jen tvoji poznámku o zvířatech rozvedl.

Píšeš, že jen lidi páchají sebevraždu. Zkus si zavzpomínat na dokumentární filmy o přírodě. Máš hodně druhů zvířat, kteří páchají sebevraždu. Ty možná namítneš, že zvířata tak činí dobrovolně nebo protože jim to bůh přikázal. Ale tak to není. Všechno je to o davu a emocích i zvířata mají emoce, akorát nemají mimiku jako my, aby je dávali snadno najevo. Psi odmítají žrát když jim umře páníček a tím dobrovolně páchají sebevraždu. Páchají se hromadné sebevraždy pod tlakem davové psychozy. A nemá to nic společného s bohem.

Není bůh, který by řídíl naše životy. Život vznikl kdysi dávno nikdo neví jak, ale jedno je jisté a to je EVOLUCE a ta je dokázaná. Zkus si přečíst něco vědeckého ať taky víš něco z té druhé stránky. Mě se na vás líbí to jak máte jen jeden názor. Nejste přístupní pro diskuzi. Samozřejmě neříkám, že všichni to bych křivdil. Bavil jsem se se spoustou věřících a převážně se snažili mě přesvědčit o tom jak je bůh skvělý jak mi pomůže. Nepomůže. V životě si člověk musí vše udělat sám. Platí právo silnějšího jak v přírodě tak ve všem. Nikdy si nebudeme rovni a to je správný aspoň není nuda a něco se děje.

Co se týče ježíše: napsala si že nešel nedobrovolně. To znamená že šel dobrovolně. Pokud šel dobrovolně tak jak to, že ho musel někdo nejdříve zradit? Vojáci ať šli dobrovolně nebo nedobrovolně dělali vše pro nás stejně jako ježíš. A v očích lidí mohl být ježíš svatý protože viz níže:


To Case a huwik
Víš proč dřív považovali Ježíše jako božího syna? Protože si spoustu věcí nemohli vysvětlit. Ježíš byl velice chytrý člověk a měl určitá nadání, která v té době vyvolávala úplně jiné reakce. A pokud se mu podařilo někoho uzdravit něco udělat byl to důvod si myslet, že není odsud a tak někdo na to přišel, že by to mohl být boží syn. vzkříšení mrtvých co to je? To že zmizelo ježíšovo tělo je vzkříšení mrtvých? Nebo to, že někoho oživil. To dnes doktoři dělají každý den. Lidé si spoustu věcí neuměli vysvětlit a hlavně byli strašně udrbaný jako dnes. Zkus někde říct, že soused dal nějaký ženský pusu co ti z toho vznikne, když to pošleš dál, že soused je hrozný děvkař a přitom dával pusu neteři k narozeninám. A takhle to je se vším. Někdo něco řekl jiný si to přebral po svém. Přečti si jen toto forum a garantuju ti, že úplně každý příspěvek můžeš vykládat úplně všelijak. A to se s vámi vsadím o cokoliv.

Početí panny Marie. Opravdu si myslíte, že byla jen tak těhotná? Jsou na to důkazy, nebo zase jen povídání někoho?

Zkuste mě přesvědčit o tom, že vaše víra je jediná a ta správná.
netwar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AliGiro 19. 2. 2008 22:48

netwar:podle mě má evoluce určité trhliny.Proč se vývoj v některých fázích zarazil?Nebo proč se evoluce nevyvíjí od člověka dále?Nebo také jak mohl z dvou stejných tvorů vzniknout naprostý mutant?
I do not know with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones. - Albert Einstein

Life´s a piece of *****
when you look at it
AliGiro
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ciapka 20. 2. 2008 20:10

AliGiro píše:netwar:podle mě má evoluce určité trhliny.Proč se vývoj v některých fázích zarazil?Nebo proč se evoluce nevyvíjí od člověka dále?Nebo také jak mohl z dvou stejných tvorů vzniknout naprostý mutant?u/quote]
mozes to nejako rozviest? konkretne tu 1 a 3. otazku?
a to preco sa evolucia nevyvija dalej od cloveka? co cakas ze oproti cloveku z pred 30k rokov budeme mat 15 prstov na ruke alebo co? ono sa to deje asi trosku pomalsie ako si predstavujes. a clovek z pred 100M rokmi a teraz ze sa nezmenil alebo ako?
ciapka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AliGiro 20. 2. 2008 21:26

ne ale když se nad tím zamýšlíš evoluce už se od člověka neodvyjí.Všude se o člověku o hovoří jako o konečném vrcholu evoluce.A proč tomu tak je?

Myslím jakože třeba člověk se vyvynul z opice ale proč se opice nevytratila když z ní vyrostl člověk?

A tou třetí otázkou myslím jako že třeba opice a opice měli lidoopad.sry ale tohle se mi nějak nezdá
I do not know with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones. - Albert Einstein

Life´s a piece of *****
when you look at it
AliGiro
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 20. 2. 2008 21:42

Kde se píše o konečném vrcholu evoluce? Vzhledem k tomu, že píšeš všude, tak předpokládám, že zareaguješ spoustou odkazů.

Člověk se vyvinul z druhu, který nyní nežije. Nevyvinul se z šimpanze, nebo z jakéhokoliv jiného dnes známého druhu. (Prakticky o tom nic nevím, ale tohle je křišťálově zřejmé i mně.)

Dvě opice neměli lidoopa, sry za mě, ale tohle je fakt infantilní. Ta teorie staví na něčem úplně jiném - na pozvolném vývoji. Začni na wiki, sry po druhé, ale mluvíš z cesty a tohle se nedá vydržet :P
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 28. 2. 2008 21:15

evolucia cloveka nekonci pokracuje dalej.........
palinoch
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kwak 21. 3. 2008 18:01

sorry OT
ALIGiro: ty si jako myslis že byla opice a najednou porodila člověka? :D Evoluce je tak pomalej proces že si to malo kdo znás dokáže představit.
Jinak pro mě je pozoruhodné že tolik lidí dokáže argumentovat pro jejich výru vždy za každé okolnosti uplnou blbostí, a pro ně je to zcela dostačující tvrzení.
každý má svou pravdu.
nemam rád kdyš nikomu přijde neco divné jen proto že je to jiné...
krása má mnoho podob!
kwak
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan Salovsky 2. 6. 2008 14:19

Velký třesk nebo Stvoření Bohem tak jak zaznamenané v bibli?
Toto je má volba:

1) Zdá se mi nemožné, aby fyzikální zákony a pravidla operující ve vesmíru a na naší planetě, vznikly samy od sebe.

2) Gravitace. Biblická kniha Job 26:7 říká: "On (Bůh) roztáhl severní stranu nad prázdnem, a zavěsil zemi na ničem".

3) Věk země.
Všechny radiometrické metody jsou založeny na PŘEDPOKLADU, že zpočátku v daném vzorku nebyl přítomen žádný produkt rozpadu.
Později vysvětlím baldachýn přehřáté vodní páry v ionosféře před Potopou. Následkem toho baldachýnu, obsah C-14 v živých látkách byl před Potopou a nějakou dobu po ní daleko menší než dnes. C-14 datování je založeno na PŘEDPOKLADU, že obsah C-14 byl v době smrti vzorku stejný jako dnes.
Žádný z těch předpokladů nelze dokázat, jsou to čistě spekulace. Dlouhé věky historie země a vesmíru NEJSOU FAKTA ale spekulace. Žádný vědecký FAKT nevyvrací teorii, že před 7000 lety Bůh stvořil "dospělý" vesmír a dospělého Adama.

4) Vznik života.
Buňka, ta nejjednodušší forma života, je nesmírně komplikovaný mechanismus. Statisíce chemických reakcí v ni probíhají každou vteřinu a všechny jsou přesně koordinovány. Neexistuje žádný způsob, jakým by se mohla buňka vyvinout postupně. Bílkoviny a jiné funkční složky buňky nemohou existovat samy o sobě, rychle by se rozpadly. Všechny MUSELY BÝT OKAMŽITĚ NA SVÝCH MÍSTECH A ZARÁZ FUNGUJÍCÍ. Pravděpodobnost toho je prakticky nulová. Žádný spontánní vznik buňky ze základních prvků nebyl pozorován.
Dejme tomu, že bys měl k dispozici mrtvolu člověka, která by se nerozkládala. Měl bys tedy všechny prvky ze kterých se lidské tělo skládá na svých místech. Podle mého názoru, ať tu mrtvolu dáš do jakéhokoliv prostředí které je možno na zemi vytvořit a ať ji tam necháš jak dlouho chceš, biliony let, nikdy neoživne. V samotných prvcích není nic, co by dalo vznik životu.

5) Žádný vývoj.
I kdybychom předpokládali, že první buňka přece jen náhodou vznikla, v žádném fyzikálním prostředí neexistuje nic, co by způsobilo její vývoj na složitější mechanismy. Každá vyšší forma živočicha - od buňky k člověku - by musela být do té buňky PŘEDEM NAPROGRAMOVÁNA a každá vejít do existence hotová.
Jinými slovy, kdyby bylo pravda, že všechny formy života se na zemi vyvinuly z jedné buňky, pak DNA té prvotní buňky by musela obsahovat programy každé té životní formy. Navíc, ty programy by musely být navzájem sladěné, aby tvořily fungující ekosystém.
Přírodní výběr způsobuje výlučně variace v daném druhu živočichů. To jest způsobuje projev různých kombinací vlastností, které už byly do DNA toho druhu naprogramovány. Neexistuje žádný důkaz, že přírodní výběr by způsobil vývoj nižšího druhu na vyšší. Psi vždy zůstanou psi, Darwinovy pěnkavky vždy zůstanou pěnkavky, můry zůstanou můry.
Druhý zákon termodynamiky vyslovuje, že v uzavřené soustavě, spontánní procesy vedou od organizace k chaosu.

6) Zkameněliny.
Zkameněliny KAŽDÉHO druhu živočichů jsou plně vyvinuté. Neexistuje žádný přechodný supeň. Jen hrstka zkamenělin byla prohlášena za "scházející článek", a pak bylo buď dokázáno, že to je padělek, a nebo zpochybněno.
Neexistuje žádný důkaz, že sled zkamenělin ve vrstvách hornin představuje vývoj z jednoduchých životních forem na vyšší. Z informace kterou jsem uvážil věřím, že téměř všechny ty zkameněliny jsou výsledkem segregačního účinku mocných vodních proudů během globální Potopy.

7) První svět.
Genesis 1:6 říká, že Bůh rozdělil vody nad nebesa a pod nebesa. V prostoru 100 až 200 km nad zemí je teplota kolem 750° C. Věřím, že po stvoření světa polovina dnešních oceánů byla v tomto prostoru ve formě přehřáté vodní páry. Ten průhledný baldachýn chránil zemi před škodlivým zářením a rozptyloval sluneční teplo rovnoměrně po celé zeměkouli.
Tomu svědčí nálezy subtropické vegetace v horninách po celém světě, i na jižním pólu. Takové prostředí bylo mnohem zdravější. Tomu svědčí zkameněliny mnoha rostlin a živočichů, které jsou větší než jejich dnešní potomci.
Proto bible říká, že v předpotopním světě nepřšelo, zem zalévala mlha a gejzíry. Noe spatřil duhu poprvé až po Potopě.

8) Realita Potopy.
Ten baldachýn přehřáté vodní páry se při Potopě srazil a zhroutil na zem. Polovina dnešní vody na zeměkouli se během 40 dnů zřítila na zem. Dno oceánu se zároveň zvedlo. Věřím, že první svět byl jeden kontinent s mírnou topografií bez vysokých hor. Tím pádem celý povrch zeměkoule pokryla voda. Kdyby byl povrch zeměkoule srovnán, voda by ji pokryla do hloubky kolem 2 km.
To globální moře bylo bouřlivé. O tom svědčí sedimentární horniny po celém světě. Francouzký vědec Guy Berthault a Pierre Y. Julien z Colorado State University laboratorními pokusy dokázali, že sedimentární vrstvy se mohou tvořit rychle. Ten FAKT potvrdil výbuch sopky Mt St Hellen v U.S.A. r. 1980. V čerstvých měkkých nánosech proudy vody a páry vymlely kaňony až 40 m hluboké během krátké doby. Stěny těchto kaňonů odhalují stovky sedimentárních vrstev, přesně jak Grand Canyon v menším měřítku.
Vědecká FAKTA mi naznačují, že ohromné množství vody stékající z kontinentu po Potopě vymlelo Grand Canyon v čerstvých měkých nánosech během krátké doby.

9) Pohřebiště.
Na Sibiři jsou stovky zmrzlých mamutů. Byli pohřbeny a zmraženy tak náhle, že se dodnes zachovali a v některých z nich se našly čerstvé blatouchy a jiné rostliny z mírného podnebí. Okamžité zmražení podopruje teorii o srážce ochranného baldachýnu vodní páry a o nachýlení zemské osy. Ve všech horách jsou zkameněliny mořských živočichů. Po celé zeměkouli jsou rozsáhlá pohřebiště obsahující biliony pozůstatků různých živočichů a rostlin. Projevují známky okamžitého pohřbení.
Na všech kontinentech jsou stopy ohromných vnitrozemských jezer. To, že vrstvy zanechané jejich snižující se hladinou jsou ještě místy znatelné naznačuje, že nebyla vytvořena tak dávno. Marko Polo píše o jezeře v oblasti, která je dnes poušť Gobi.
To vše mi svědčí o ohromné vodní katastrofě globálních rozměrů před několika tisíci lety.

10) Svědectví historie.
Všechny první civilizace v Mezopotámii, Indii a Egyptě vznikly náhle a plně vyvinuté a datují nedlouho po Potopě. Neexistuje žádná známka jejich vývoje. Naopak, každá od svého počátečního vrcholu upadala. To svědčí, že Noe a jeho tři syni si zachovali mnoho znalostí z rozvinuté technologie předpotopního světa.
Jména starověkých národů lze stopovat do biblického zápisu jmén Noemových potomků.
Archeologie potvrdila mnoho biblických jmén lidí, míst a událostí. Dosud ani jeden z historických údajů bible nebyl vyvrácen.

Z vědeckého hlediska se mohu spoléhat na veškerou biblickou historii, včetně doslovného výkladu zápisu o Stvoření a Potopě. Nechci se ale pouštěd do diskuze na důkaz. Takový názor má řada vysoce kvalifikovaných vědců z různých odvětví vědy. Máš li zájem, najdeš materiál na Internetu pod názvy "Kreacionismus" nebo "bible má pravdu".

Nakonec o nedávných archeologických nálezech.

Noemova Archa.
V 1959 turecký pilot fotografoval oblast východních hranic Turecka na přání NATO. Na jedné fotce se ukázal divný předmět tvaru lodě. Turci tu fotku poslali světové kapacitě na fotogrametrii Dr. Arthur Brandenburgerovi z Ohio State University, Columbusu, Ohio. On byl pevně přesvědčen, že to je loď.
Ten tvar lodě se nachází v kopcích kolem 1930 m nad mořem, blízko města Dogubayazit, asi 20 km jižně od hory Ararat. Od 1977 to naleziště začal zkoumat americký amatér archeolog Ron Wyatt. Spolu s jinými snímal ten předmět tvaru lodě radarem a třemi typy detektory kovů. Vykopávky jim nebyly povoleny. Všechny údaje nasvědčovaly, že se jedná o zkamenělé pozůstatky ohromné lodě 157 m dlouhé. Radarové záznamy ukázaly pozůstatky konstrukce, o které radaroví specialisté prohlásili, že není přírodní ale lidmi vyrobená. Po tisíciletí byla pokryta bahnem a teprve zemětřesení v 1948 a 1978 způsobila, že trochu vyčnívá nad povrch.
Na nalezišti Ron objevil zkamenělý kus vrstveného dřeva a zkamenělý nýt. Turecká vláda tam poslala kolektiv svých vlastních archeologů a v 1989 otevřela blízko naleziště návštěvní středisko. Od té doby se moc neděje. Nejsou finance. Je také těžké sehnat specialisty. Pracovat na tom, co by se možná dokázalo za Noemovu Archu, je choulostivá záležitost.

Exodus.
Do nedávna archeologové hledali známky přechodu izraelců Rudým mořem v oblasti Suezkého průlivu. Bible ale jasně říká, že izraelci byli z Egypta venku a putovali nějaký čas pustinou, než moře překročili. Ron Wyatt objevil jejich skutečnou trasu. Byla to starodávná obchodní cesta vedoucí jižní částí sinajského poloostrova. Pak, jak bible říká, odbočili z té cesty a průsmykem horami přišli na Nuweiba pláž v Akabském zálivu. Akabský záliv je po celé své délce hluboký, místy až 1,5 km. Avšak od Nuweiby na protější břeh do Saudské Arábie vede podvodní násep. Moře je na tom náspu jen 300 m v nejhlubším místě. Ron dále podle biblického zápisu stopoval cestu izraelců v Saudské Arábii od místa překročení k pravé hoře Sínaj. Dnes se ta hora jmenuje "Jebal El Lawz". Apoštol Pavel přece mluví v Galatským 4:25 o hoře Sínaj v Arábii.
Potápění a dálkově řízená kamera odhalily na dně Rudého moře blízko Nuweiba pláže co vypadá jako korály obalené pozůstatky válečných vozů. Jsou rozseté po dně tak daleko od pobřeží až kam zkoumali. Našlo se pozlacné kolo vozu.
Po cestě Saudskou Arábií Ron rozeznal řadu věcí přesně tak jak bible popisuje. Avšak Saudské úřady mu zabavily veškerou dokumentaci. Nepovolují žádné výpravy na zkoumání té oblasti.

Gomora.
Hned pod bývalou židovskou pevností Masáda u Mrtvého moře jsou trosky Gomory. Obrysy hradeb a budov jsou neomylné. Avšak hradby a vše ve městě je z bělavého popele. Celé to město je doslova obráceno na bělavý popel, výrazně se lišící od veškerého okolí. V popelu je nesčetné množství kuliček z velmi čisté síry takového druhu, jaký se nevyskytuje nikde na světě.

Více o těch nálezech na: http://www.b-a-n.cz/
Jan Salovsky
Čtenář

Odeslat příspěvekod Jack111 2. 6. 2008 15:27

Jan Salovsky píše:1) Zdá se mi nemožné, aby fyzikální zákony a pravidla operující ve vesmíru a na naší planetě, vznikly samy od sebe.


Přečet jsem jen první bod a dál jsem už nemohl...
Jak vznikl ten "Bůh?" Ten prostě jednoho dne napršel? A pak si začal z nudy tvořit vesmír, k tomu nějakej ten přírodní zákon ku příkladu gravitace, aby nebyla nuda...Pak si vytáhl kus kamene, který volně letěl vesmírem, vytvořil na něm život (všechen, žádná možnost evoluce nepřichází v úvahu!)...Sice mi to přijde dost divné, ale dejme tomu, že to tak skutečně bylo...
A teď. Proč by to dělal? Je tak z nudy, třeba na záchodě (dost lidí si tam čte, tak on si udělal vesmír)? A co dělá teď? Pracuje na vesmíru v0.1.9.16 beta nebo jiné verzi?
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ciapka 2. 6. 2008 20:46

Jack111 píše:Pracuje na vesmíru v0.1.9.16 beta nebo jiné verzi?

omg ty si este nepocul? Uz je vydany RC2 a co nevidiet tu bude full verzia 1.0!!!
a aby si sa potesil usli nejake leaky o pripravovanej alfe 2.0 tak je sa na co tesit :)
ciapka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 2. 6. 2008 20:55

1) Já třeba s 1. bodem souhlasím. Ani z vědeckého hlediska nelze objasnit příčinu, která dala podnět k tzv. Velkému třesku.

Ostatní body lze uspokojivě vysvětlit díky vědeckým poznatkům. Existuje i mnoho hmotných důkazů z nejrůznějších oborů o pravdivosti vědeckých hypotéz. Ale nikdo nedokáže potvrdit ani vyvrátit, že to vše takto geniálně "narafičil" Bůh.
Je na každém z nás, dá-li za pravdu jedné knize pochybného autora nebo se přikloní k mnoha vědeckým poznatkům podpořených hmotnými nálezy. Dá-li někdo přednost "baldachýnům", je to jeho boj.

10) Svědectví historie. Více starých národů má své mýty o potopě (Mezopotámie - Utnapišti/Noe). Tyto texty (spíš tabulky ;-) ) jsou mnohem starší než Bible, tudíž se soudí, že ji bibličtí autoři převzali.
Nesrovnalostí je v Bibli mnoho: http://www.myty.cz/view.php?nazevclanku ... 2007030011
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ciapka 2. 6. 2008 21:45

mareq0 píše:1) Já třeba s 1. bodem souhlasím. Ani z vědeckého hlediska nelze objasnit příčinu, která dala podnět k tzv. Velkému třesku.

kludne sa moze diat to, co sa deje so supernovami ale vo vascom meritku...
a nevidim jediny dovod, preco nemoze byt tak vesmir nekonecny, ako je "boh"
Naposledy upravil ciapka dne 3. 6. 2008 13:02, celkově upraveno 1
ciapka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cumel30 2. 6. 2008 22:16

Boh je len jeden a ostatné názory neprijímam ani bohovi.
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků