Bůh = Ježíš Kristus

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Case 9. 2. 2008 20:35

K těm třem otázkám odpovídám, že ano, ale to je vedlejší. K těm zdrojům, zkus samotný Nový zákon, Josefa Flavia a Tacita. Podívej, nevím, proč tu Bibli tak de facto odsuzuješ. Můžeme se bavit o jednotlivých věcech třeba z toho Nového zákona. Můžeme se bavit o tom, jestli jsou jednotlivé spisy a věci v NZ věrohodné. Jestli něco podporuje jejich věrohodnost. Ale jestli k tomu přistupuješ automaticky jako k lživému nesmyslu, tak diskuze pochopitelně nemá smysl. A nepřijde mi, že by tahle diskuze neměla mít smysl, protože máme zcela odlišné pohledy. Naopak.

Ještě k těm mimobiblickým svědectvím. Tacita nemám v češtině, ale ta jedna jeho zmínka zní v angličtině následovně:

"Consequently, to get rid of the report, Nero fastened the guilt and inflicted the most exquisite tortures on a class hated for their abominations, called Christians by the populace. Christus, from whom the name had its origin, suffered the extreme penalty during the reign of Tiberius at the hands of one of our procurators, Pontius Pilatus, and a most mischievous superstition, thus checked for the moment, again broke out not only in Judaea, the first source of the evil, but even in Rome, where all things hideous and shameful from every part of the world find their centre and become popular. Accordingly, an arrest was first made of all who pleaded guilty; then, upon their information, an immense multitude was convicted, not so much of the crime of firing the city, as of hatred against mankind. Mockery of every sort was added to their deaths. Covered with the skins of beasts, they were torn by dogs and perished, or were nailed to crosses, or were doomed to the flames and burnt, to serve as a nightly illumination, when daylight had expired."

Josef Flavius má zmínky dvě a jsou konkrétnější:

První text
„Protože Ananos měl takovou povahu, usoudil, že je vhodná chvíle, když Festus byl mrtvý a Albinus byl ještě na cestě, a svolal zasedání soudců, přivedl před ně Jakuba, bratra Ježíše, zvaného Kristus, a některé jiné. Obvinil je z porušování zákonů a předal je k ukamenování.“

Druhý text
„V té době žil Ježíš, moudrý muž, lze-li jej nazývat mužem. Vykonával totiž podivuhodné skutky, byl učitelem lidí, kteří radostně přijímali pravdu, a získal na svou stranu mnoho Židů i mnohé z pohanů. On byl Kristus. A ačkoli na udání našich předních mužů jej Pilát odsoudil k ukřižování, ti, kteří si jej dříve zamilovali, od toho neupustili. Opět živý se jim totiž ukázal třetího dne, když božští proroci o něm toto i mnoho jiných věcí předpověděli. A ani dnes ještě nezmizelo pokolení křesťanů, kteří se tak po něm nazvali.“

Ten druhý text byl pravděpodobně pozměněn v průběhu času, jsou v něm některé pozdější úpravy. Ale je třeba znám arabský překlad tohohle textu, který se zřejmě více blíží tomu, co Flavius původně zapsal:

„V té době žil moudrý muž jménem Ježíš. Jeho způsob života byl dobrý a byl znám jako ctnostný. A mnoho lidí z Židů i z jiných národů se stalo jeho učedníky. Pilát ho odsoudil k ukřižování a ke smrti. Říkali, že se jim zjevil třetí den po ukřižování a že byl živ; podle toho byl pokládán za Mesiáše, o němž proroci předpovídali zázraky.“

Obě svědectví jsou z první století. A oba pánové jsou velmi slavní historici.
Naposledy upravil Case dne 9. 2. 2008 20:59, celkově upraveno 2
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník

Odeslat příspěvekod huwik 9. 2. 2008 20:55

na netu taky nic nenajdeš, tam všechno není. Jeden záznam pro tebe mám:

záznam Lúkiána ze Samosaty řeckého satirika a kritika křesťanství, je to z 2. století nl:
,,Tito svedení lidé jsou přesvědčeni, že jsou navěky nesmrtelní, což vysvětluje jejich pohrdání smrtí a dobrovolným sebeobětováním, která jsou mezi nimi tak běžná. Jejich prvotní zákonodárce jim také vštěpoval, že od okamžiku jejich obrácení jsou všichni bratry. Odmítají též řecké bohy, uctívají ukřižovaného mudrce a žijí podle jeho zákonů. všemu tomu bezmezně věří, díky čemuž pohrdají všemi pozemskými statky, které považují toliko za společný majetek."

tento pán nám tedy ukazuje povahu prvotních křesťanů, potvrzuje, že sdíleli svůj majetek, chovali se k sobě jako bratři. A ač to ten člověk asi neměl v plánu potvrzuje to povahu raného křesťanství. :o)
huwik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 9. 2. 2008 21:21

Sice uz jsem to bylo doplneno i predchozim prispevku ,ale davam to sem:
Sice odkazujes na Tacitus ,ale ten se narodil az nekolik destileti po Kristove smrti takze kdovi odkud cerpal. A flavius(Testimonium Flavianum) a jeho druhy text byl nekolikrat zpochybnen... A kazdopadne se tez narodil az po smrti Jezise...

Takze je hodne "zajimave" ze o zivote tak vyznamneho cloveka jak byl kristus podle Bible se nezachovalo zadne prime nezavisle svedectvi.... Toto se da vysvetlit ruznymi zpusoby...
---------------------------------------------------------------------------------
Pochopte muj skepticismus
Mam tu urcitou knihu ktera tvrdi pribeh o urcite osobnosti jejiz skutky odporuji vede(fyzikalnim zakonum)a nikdo prednim ani po nem tyto skutky nebyl schopen zopakovat. Tak mam pravo(stejne jak apostol Tomas) o tom pochybovat ,ale narozdil od Tomase nejsem temto udalostem svedkem. Tez nemam zadne materialni dukazy z te doby, ani nemam zadne nezavisle svedectvi ktery by tyto neuveritelne skutky podporovalo. Vy se divite ze tento pribeh beru s rezervou a nemuzu pokladat ho za hodnoverny zdroj historickych faktu.

Proste jsem "neverici Tomas" a jsem od prirody skeptik a neberu vse co me kdo rika ze je fakt ,ale zkousim se na vse divat z ruznych uhlu pohledu....
Je zajimave ze velka cast Zidu tez JK neuznala za mesiase ....
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod branda 9. 2. 2008 21:40

to kromec: Já ti to vysvětlím. Je to asi totéž, jako by jsi svojí matce odporoval, že jsi se narodil. Už rozumíš?
branda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Andrew_R 9. 2. 2008 21:54

No a jak to bylo s tou babylónskou věží? Tomu do detajlu věříte?

Case: Jistě si tu nikdo nemyslí, že sis založil druhý účet "huwik" jen aby to nevypadalo, že jsi sám ;-) :mrgreen:

Napsal jsi, že 1+1=2. K tomu bych napsal, že existuje čas, prostor a hmota, což lze stěží vyvrátit. Máme tu další nezpochybnitelné věci jako: ty jsi ty, huwik jsi ty ;-), tužka je tužka, auto není sací bagr, ale auto. K těmto a k spoustě jiných věcem jsme došli pouze vlastním poznáním. Nikdo vyšší nám je neřekl. Následně se dostáváme k tomu, že morálku nemůžeme určit, jakoby byla mimo náš dosah. To je ta hranice od které jsme si bezradní? Existují i věci, které nevidíme. Existuje gravitace a víme proč. Bůh buď existuje nebo ne. Nic mezi. Na objektivním poznání reality pracuji :-) Existuje i bez boha, jednoznačně.

„Proč bych já a další měl vůbec přijmout tvůj subjektivní postoj k hodnotám?“ tyhle „hodnoty“ jsou krásné v tom, že nikomu neříkají jaký máš mít postoj. Říkají ti: jako člověk máš rozum, abys poznal svět. Jakmile svět objektivně poznáš, dojdeš k závěru, který je jediný správný. To nejsou hodnoty někoho. Vlastně to nejsou hodnoty.
Možná mě to tak upoutalo proto, že jsem (což jsem zjistil před chvílí) stejná osobnost - INTJ, jako sama tvůrkyně :-)

Na tohle se mi strašně těžko reaguje, to je spíš na nějakou mluvenou diskuzi.

Ale mohl by mi ještě někdo nevysvětlil, proč je možné se řídit morálkou jenom jako věřící?

Tak mě napadla nakonec jedna otázka: Bůh stvořil člověka k obrazu svému. Doufám, že jsem se tou citací nedopustil chyby, takže otázka bude mít smysl. Takže: obraz Boha následně začal vraždit, nevěřit v Boha samotného a vytvořil si stovky naprosto jiných náboženství. Co kraj, to jiné náboženství. Tohle není ta klasická otázka: „které náboženství je správné?“ ale proč všichni nedospěli objektivně ke stejnému závěru? Člověk – obraz Boha – je přeci jen jeden.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec

Odeslat příspěvekod branda 9. 2. 2008 22:14

Tomu by se dalo do detailu věřit, pokud by to nebyla blamáž.. :lol:
branda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod branda 9. 2. 2008 22:54

to Andrew: na vaši otázku existuje odpověď. Je v knize, která možná nepředčila v mediálním zájmu Harry Pottera, ale zcela jistě její obsah je, jak bych to diplomaticky napsal, poněkud oduševnělejší..
branda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod huwik 10. 2. 2008 10:35

Andrew_R píše:Tak mě napadla nakonec jedna otázka: Bůh stvořil člověka k obrazu svému. Doufám, že jsem se tou citací nedopustil chyby, takže otázka bude mít smysl. Takže: obraz Boha následně začal vraždit, nevěřit v Boha samotného a vytvořil si stovky naprosto jiných náboženství. Co kraj, to jiné náboženství. Tohle není ta klasická otázka: „které náboženství je správné?“ ale proč všichni nedospěli objektivně ke stejnému závěru? Člověk – obraz Boha – je přeci jen jeden.
huwik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Case 10. 2. 2008 13:43

kromec: Ano, byly zpochybněny části Flaviovy zprávy - toho druhého textu. Ale ne ta zpráva jako celek. Je nepochybné, že se Flavius jako Žid nemohl vyjádřit ve stylu "On byl Kristus." Ale je třeba velmi pravděpodobné, že jeho zpráva byla podobná tomu arabskému překladu. Že se zmiňovala o tom, jak lidé Krista brali a co o něm tvrdili. Ale není prostě pravda, že by Flaviova zpráva byla zpochybňována jako celek.

Popravdě řečeno netuším, jaké nezávislé svědectví vlastně chceš. Jak má být nezávislé a zároveň potvrzovat biblické svědectví? Je z logiky věci jasné, že ti, jenž by potvrzovali biblické svědectví, jsou křesťané. Že činil zázraky a podobné věci potvrzují Židé, jak jsem už psal, ale jeho zázrakům přisuzují jiný původ než božský. A proč se nechceš bavit o svědectví v Novém zákoně? Ty k němu přistupuješ zaujatě. Dá se o něm bavit jako o každém starověkém díle. Mezi nimi dokonce NZ zaujímá výsadní postavení, je to jeden z nejlepších starověkých záznamů. Akorát má pár kontroverzní míst okolo Ježíšova života.

Andrew_R: Na doslovném či symbolickém chápaní některých částí Bible není ani zdaleka mezi křesťany shoda. Mnozí to chápou zcela doslovně, jiní jen symbolicky, většina někde mezi (něco doslovně, něco symbolicky, něco jako částečně doslova). Já osobně nemám problém s doslovným chápáním i třeba tohohle příběhu (někde jsem i četl o archeologických nálezech toho, co mohla být babylónská věž), ale je to jenom můj osobní názor.

Já taky pevně věřím, že je každému jasné, že já a huwik jsme dvě různé osoby (byť ne až tak hrozně odlišné :mrgreen: ). Nicméně kromec tu odpovídal na něco, co jsem psal já, a oslovoval mě v ženském rodě, tak jsem to pro jistotu napsal.; )

Zaprvé, naše poznání reality dost souvisí s Biblí, akorát si to už dneska neuvědomujeme. Bible přinesla desakralizaci přírody. Odmítla představu božské přírody, "Matky Země", uctívání stromů, kamenů a podobných věcí. Jen tak mimochodem, s úpadkem biblické víry se tohle uctívání přírody znovu vrací ať už v mírné podobě enviromentalismu či přímo v podobě novopohanství a jiných kultů. Bible pomohla pochopit přírodu jako něco, co je od Boha, ale není Bohem. Pomohla taky pochopit, že hmota není zlá a špatná (což se domnívali tolik oslavování Řekové). Pomohla taky pochopit, že tenhle svět je skutečný a není iluzí, což se domnívají východní filosofie. Pomohla také pochopit, že vesmír má objektivní a jasný řád v podobě fyzikálních zákonů, které stanovil jako jednotné Bůh. Polyteisté věřili, že různým částem přírody vládnou jiní bohové a platí pro ně něco jiného. Biblické křesťanství a chápání světa podle Bible bylo naprosto nezbytným předpokladem pro vznik moderní vědy. Nemyslíte, že je pozoruhodné, že renesance vědy na Západě se shoduje s dobou refomarce, která se vracela k Bibli?

Zadruhé, pro hodnoty, morálku a ideje platí něco jiného než pro vědu. A znovu opakuji - pokud není Boha, tak jsou tyto tři věci jen subjektivní záležitostí jedinců. Neexistují objektivně. Nejsou věci objektivně dobré a špatné, protože není nikdo, kde by je stanovil. Už Platón chápal, že objektivní dobro nelze stanovit. Ty ho chceš stanovovat. Ty chceš stanovit jako objektivní dobro prospěch člověka, práci a já nevím, co všechno ještě. Jediný, kdo může mít autoritu a právo stanovit morální řád, je Bůh. Není-li Boha, stanovujího morálku a hodnoty, pak jsou všechny hodnoty a morálka relativní a subjektivní, ať ti znějí sebelíp. Objektivní soudy v etice bez Boha nejsou možné, mrkni se někdy na filosofii etiky. Jo, jenom jak se tu psalo o tom svědomí a chápání každého člověka, že něco je prostě objektivně špatné či dobré... Našel jsem k tomu biblický citát:

"Tím ukazují, že to, co zákon požaduje, mají napsáno ve svém srdci, jak dosvědčuje jejich svědomí, poněvadž jejich myšlenky je jednou obviňují, jednou hájí." (Římanům 2,15)

A proč všichni nedošli ke stejnému cíli? To je dobrá otázka. Protože každý nachází jen to, co hledá. Člověk, který je přesvědčen o správnosti nějakého komplexnějšího systému názorů, tak svou mysl uzavírá před jinými názory, důkazy či způsoby chápání něčeho. To se může stát i křesťanům, ale většina ateistů ani nepřipouští možnost, že by křesťanství mohlo být pravdivé. A proč lidé nedocházejí konkrétně ke křesťanství? Protože nenabízí žádnou hezkou filosofii nebo cestu, jak se sám spasit. Učí o tom, jak jsme všichni hříšní, zkažení a potřebujeme spásu. A spásu nezískáváme skrze takovou tu člověčí zbožnost, kdy je třeba dělat to a to. Máme ji skrze víru v Krista. Křesťanství nenabízí nebe na zemi, ale naději a jistotu opravdového nebe. Proč tedy lidé nedocházejí ke křesťanství? Protože učí v podstatě nepopulární věci.

Jenom poznámka na závěr. Já jsem někde mezi INFP a INTP..; ) Resp. INFP malinko mixnutý INTP (F má převahu jen slabší).
Naposledy upravil Case dne 12. 2. 2008 19:28, celkově upraveno 1
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník

Odeslat příspěvekod netwar 11. 2. 2008 08:21

To Case: Pokud si myslíš, že zpochybňuji tvoji víru tak to tak není jen jsem tím chtěl říci, že věřit v něco co ti předkládá někdo druhý je trošku divný zkus se nad tím zamyslet. Co se týče různých sekt a náboženství tak, který je správný to tvoje? Jak to víš. Ještě před kristem věřili lidé v bohy jako boha slunce boha hromů apod. A proč? Protože si to neuměli vysvětlit. A našlo se vždy pár chytřejších, kteří toho začali využívat ve svůj prospěch a to je odpradávná.

Co se týče křesťanství a ježíše tak si vem kolik je církví a každá si to vysvětluje po svém. Bibli jsem pročítal neříkám, že jsem přečetl uplně vše. Bohužel nebo bohudík je bible psaná tak, že vše se dá vysvětlit různými způsoby a brát z různých úhlů pohledu. Navíc mezi lidmi koluje takový nešvar a to je být zajímavý a trošku jinak vykládat skutečnost a když se spojí spoustu těchto faktorů dohromady tak je neštěstí na světě. Příklad někdo uvidí někoho jak jde s někým opačného pohlaví po ulici. Někomu to řekne, no a jako lavina to běží, další přidá něco o tom, že se drželi za ruce a chudák je nevěrný ani o tom neví. Co se týče Ježíše tak jeho existenci nepopírám. Zázraky jak říkáte mohl konat, dnes se tomu říká lidové léčitelství apod. Ale dříve si to lidé nedokázali vysvětlit.

Nikdo nedokázal potvrdit ani vyvrátit teorii, že bůh existuje stejně jako nikdo nemohl vyvrátit nebo potvrdit teorii velkého třesku. Protože když říkáte, že bůh je věčný. Tak vesmír by mohl být taky věčný a nemusel ho stvořit bůh. Vše jsou to nepodložené teorie. Opakuji nepodložené není žádný přímý důkaz ani pro jednu z teorii jak boží tak vesmíru a není ani důkaz toho, že by byl vesmír nekonečný. Dřív si lidé mysleli, že země je placatá. Nikoho nenapadlo, že by mohla být kulatá a ty si myslíš, že víš opravdu vše. Ba právě naopak čím víc toho víme tím víc otázek se před námi odkrývá a tak to bude neustále.

Co se týče mojí víry a to jaké mám pravidla. Tak je to se mnou takhle. Nikdy bych nečinil druhým to co by mě samotnému vadilo. Snažím se každému vyjít vstříc i když kolikrát to odnesu já a proč to dělám? Proto že mám radost když jsou lidé kolem mě štastni a mám radost, že jsem prospěšný. A to jsem proto v očích věřícich nějaký špatný člověk? Dále se snažím žít tak abych nežil zbytečný život. A to kdyby si viděl mé plány co chci vytvořit, ne pro sebe, ale pro ostatní, abych mohl rozdávat radost to by si koukal. A to nemusím věřit ve vašeho boha.
netwar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calhoun 11. 2. 2008 10:40

Case píše:Biblické křesťanství a chápání světa podle Bible bylo lb]naprosto nezbytným předpoklademe/b] pro vznik moderní vědy.y/quote]

Nevsimnul jsem si ze by se v bibli probiraly fyzikalni zakony a matematika tudiz mi unika jak se mohlo chapani sveta podle bible podilet na vzniku moderni vedy. Ale vsimnul jsem si ze pomatenci co meli v jedne ruce bibli, ve druhe kriz a v srdci Jezise sli vede a vedcum dost po krku. Konkretne treba panove Jesenius, Galileo Galilei, Mikulas Kopernik a hlavne Giordano Bruno a spousta dalsich si uzili svoje. Moderni veda naopak diky primitivnimu, omezenemu a zaostalemu chapani sveta podle biblickeho krestanstvi tezce zaostavala - fyzika, astronomie, chemie i medicina se vyvijely jen pomalu protoze kazdemu prulomovemu objevu hrozilo obvineni z kacirstvi a hranice. Samozrejme netvrdim ze za vrazdeni vedcu mohla jenom bible ktera nema s vedou nic spolecneho nicmene oznacovat bibli za jeden z predpokladu vzniku moderni vedy mi prijde, obzvlast v historickem kontextu, smesne.
Calhoun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod netwar 11. 2. 2008 11:46

huwik napsal

jo to je pravda. Bůh nás stvořil k obrazu svému, v tom se lišíme od zvířat. Dal nám něco čemu se říká svobodná vůle, tu zvířata nemají. Ty dělají to, co říkají jejich instinkty. Ale lidi mají rozum a možnost se rozhodnout, jestli budou/nebudou zabíjet, jestli se budou/nebudou chovat zle a jestli budou nebo nebudou poslouchat svého Tvůrce. Proč nevznikl jeden obraz - všichni lidi chovající se dobře a ctící Boha? Protože se ne všichni rozhodli poslouchat Boha. On je nechtěl donucovat k něčemu, jinak by neměli svobodnou vůli... Takže lidi stáli a stále stojí před rozhodnutím, zda budou činit zlo a nebo dobro. část z nich se rozhodla vraždit, krást, činit bezpráví ostatním lidem. Bůh nám dal možnost činit zlo ale i dobro, bez toho svobodná vůle být nemůže.

V čem se lišíme od zvířat? Jedině tím, že dokážeme mluvit chodit vzpřímeně a jinak používáme mozek. Jaká svobodná vůle. Ty si můžeš dělat co chceš? Koukám, že přírodopisný dokumenty ti nic neříkají. I ve světě zvířat funguje hiearchie. A co se týče to jak se chovají zvířata tak také se najdou mezi zvířenou jedinci, kteří zabíjí pro zábavu. Máš doma zvíře? a jestli ano připadá ti, že jedná podle instinktu.

A co se týče instinktu tak jak jednáš v krizových situacích? Pud sebezáchovy je u každého stejný ať si zvíře nebo člověk. U člověka jsou, ale pudy vyvinuty dál. Zatímco zvířata se stačí s uspokojením jednoho nebo pár pudu, a tím končí jsou v podstatě je líní, ale člověk své pudy rozšířil o další, které uspokojuje. Není to o ničem jiném než o uspokojování potřeb jak zvířete tak člověka.

A tím chceš říct, že ten váš bůh nepříjme zvířata. Že zvířata nebudou spaseni a proč? Protože se považuješ za pána tvorstva? Nebo proto, že nevraždíš jako zvířata? Ale to je všechno omyl. Určitě jíš maso a proč? Vždyť v tom případě jsi vrah. A co rostliny ty nemají právo na spasení? Proč jen proto, že nemají mozek.

Možnost volby? Co lidi, kteří se narodí handicapovaný? Můžeš lítat? Můžeš se vrtat v zemi jako krtek? Ne. Tak jaký svobodný rozhodnutí.
netwar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod huwik 11. 2. 2008 19:52

to je zvláštní. Já napíšu jednu větu, (nejen já) vy ji přenesete a uděláte z ní něco úplně jiného, než jsem chtěla říct. Ze mě uděláte soběstředného netvora stavícího se nad všechno tvorstvo.

doma zvířata mám, ne jedno, měla jsem jich hodně. Zvířata mám raději živé a běhající ve volné přírodě, než na talíři, nebo na jatkách nebo tam někde. Je vidět, že mě opravdu dobře znáte...

u těch zvířat... podívejte se na tyto verše:

Bůh také řekl: "Hle, dal jsem vám na celé zemi každou bylinu nesoucí semena i každý strom, na němž rostou plody se semeny. To budete mít za pokrm. Veškeré zemské zvěři i všemu nebeskému ptactvu a všemu, co se plazí po zemi, v čem je živá duše, dal jsem za pokrm veškerou zelenou bylinu." A stalo se tak. (1. Mojžíšova 1:30)
to řekl Bůh Adamovi a Evě...

potom se podívejte na tyto verše:
Trvá však naděje, že i samo tvorstvo bude vysvobozeno z otroctví zániku a uvedeno do svobody a slávy dětí Božích. Víme přece, že veškeré tvorstvo až podnes společně sténá a pracuje k porodu. (Římanům 8:20-22)

Jeho bedra budou opásána spravedlností a jeho boky přepásá věrnost. Vlk bude pobývat s beránkem, levhart s kůzletem odpočívat. Tele a lvíče i žírný dobytek budou spolu a malý hoch je bude vodit. Kráva se bude popásat s medvědicí, jejich mláďata budou odpočívat spolu, lev jako dobytče bude žrát slámu. Kojenec si bude hrát nad děrou zmije, bazilišku do doupěte sáhne ručkou odstavené dítě. (Izajáš 11:5-8)

Nejsem Bůh abych mohla říct jak to všechno bude. Opravdu nevím, kde jsi přišel na to, že se prohlašuji za pána tvorstva? Nevím, kdes přišel na to, jak se stavím ke zvřatům. Když jsem byla dítě, modlila jsem se za všechny zvířata aby i oni mohli být zachráněny a mohli do nebe... (ty verše co jsem ted citovala jsem v té době neznala) Možná jsem byla malé naivní dítě, ale zvířata mám ráda pořád stejně. Bůh je stvořil jako nás a všechna Jeho stvoření jsou dílem Jeho rukou... Nás lidi pověřil jako správce - pozor ne pány! Pán nad vším je Bůh.
huwik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod netwar 12. 2. 2008 07:17

To: huwik
Pokud já vím, reagoval jsem na tvůj příspěvek. Kde si načala téma zvířat. Trošku jsem tu tvoji tezi o instinktech rozvedl. Ta věta zaváněla právě oním já jsem člověk kdo je víc. V bibli se tvrdí, dovolím si citovat tvé již citované, protože po ruce bibli nemám: Bůh také řekl: "Hle, dal jsem vám na celé zemi každou bylinu nesoucí semena i každý strom, na němž rostou plody se semeny. To budete mít za pokrm. Veškeré zemské zvěři i všemu nebeskému ptactvu a všemu, co se plazí po zemi, v čem je živá duše, dal jsem za pokrm veškerou zelenou bylinu." A stalo se tak. (1. Mojžíšova 1:30)
to řekl Bůh Adamovi a Evě...

Tak a teď mi vysvětli jak je možný, že jsou zvířata masožravci a žere jeden druh druhý? Proč bůh z nich udělal šelmy když chtěl, aby se živili rostlinami. Proto že chtěl, aby měli možnost volby? ALe zvířata přece volbu nemají jednají instiktivně :)
Zkus si přečíst Freuda ten hezky píše o pudech a instinktech.

A ještě si neodpověděla na dotaz jestli si někdy jedla, nebo jestli jíš maso?

Tak a ještě mi řekni, když já žiju spořádaně, snažím se žít podle toho abych nikomu neubližoval. Snažím se vytvářet něco pro ostatní a to jen kvůli tomu, že nevěřím ve vašeho boha a ježíše nebudu spasen?

Samozřejmě jsem se dopustil i "hříchů", ale snažil jsem se je odčinit dobrými skutky a nedělám to z přesvědčení, že budu spasen, Ale dělá mi to radost.

A ohledně Ježíše Krista, který se za nás obětoval. Víš kolik lidí se za nás obětovalo, kolik neznámých vojínů padlo, aby ty si mohla žít a mít další potomky. A to je všechny taky prohlásili za svaté? Tím nechci zlehčovat co vše vykonal. To opravdu ne. Byl to opravdu vzdělaný člověk. A co se týče toho obětování nemohlo tam být trocha ješitnosti, stejně věděl, že po něm půjdou. Vezmi si sebe, kdyby si měla moc pomáhat lidem jak by ti bylo? Spousty lidí by věřilo v tvé schopnosti, velice by ti stouplo sebevědomí a kdyby někdo šel proti tobě a neměl pravdu tak vlivem toho, že máš za sebou spoustu lidí by sis tu pravdu hájila i když by si věděla, že by tě to mohlo stát život. Dav lidí má totiž úžasnou psychickou sílu.
netwar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ciapka 12. 2. 2008 17:01

velmi pekne citanie... len tak dalej ludia:)) kosch na nas zanevrel, tak gl netwar :wink:
ciapka
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka