Stáří Země, Evoluce vs. Kreace

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod MrMephisto 30. 7. 2006 08:43

Co si myslíte o stránkách http://memento.junweb.cz ?

Jistý pan Pavel Kábrt, hlavní postava českého kreacionismu, se tam dalekosáhle rozepisuje o tom, že Země a Vesmír jsou staré jen cca 6.000 let, že žádná evoluce neexistuje, atd.

Jak je možné, že na začátku 21. století se ještě najde takový exot? Jak je možné, že tomuto člověku poskytují prostor mnohé celostátní deníky (Literární noviny, Lidové noviny, MF Dnes, ...)? Myslejí si snad redaktoři těch novin, že "by na tom mohlo něco být"? Kolik je vůbec lidí, kteří těm nesmyslům věří???
Naposledy upravil MrMephisto dne 10. 12. 2006 09:53, celkově upraveno 2
MrMephisto
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 30. 7. 2006 08:45

Tohle se proboha řeší v několika tématech zároveň, lock, soudruzi moderátoři...
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrMephisto 30. 7. 2006 08:57

Například se to řeší kde, pěkně prosím?

Hledal jsem slovo "Kábrt" v tomhle fóru a nenašlo mi to ani jeden příspěvek! (Teď, naposled, tedy s výjimkou tohohle tématu)

Hledal jsem slovo "kreacionismus" a ze dvou výsledků

Dejte mi jediny hmatatelny dukaz ze Buh existuje
Jak je možné, že vůbec vznikl život?

jak jistě každý uzná, se obhajoby evoluční teorie přímo nedotýká ani jeden, není-liž pravda? A stáří Země už vůbec ne...
MrMephisto
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrMephisto 30. 7. 2006 08:59

Ještě musím poznamenat, že téma Inteligentní design ve skupině témat Školství se nerovná "Kreacionismus"! Inteligentní design připouští evoluci, kreacionismus ne. Inteligentní design souhlasí se stářím světa v miliardách let, Kreacionismus ne! Kreacionismus je extrém, kterému ovšem věří spousta lidí, a já se ptám proč...?
MrMephisto
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 30. 7. 2006 09:03

Ach jo, je to nesmírně hloupý přístup, ty si čteš názvy témat. A co se, ty vole, tam asi řeší? Evoluce proti stvoření. Ve všech třech. Tohle je zbytečnost. Kábrt není nikde, fajn, napiš do jednoho z nich, máš výběr z dokonce tří topiců.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 30. 7. 2006 09:06

Proč tomu věří?
Protože se věda už mnohokrát spletla, je spousta lidí ochotná věřit že se věda spletla i v evoluci.
Myslíš si třeba že američané věří v evoluci? Ti věří že zemi stvořil bůh. Většina američanů o evoluci neví nic. Tak proč by nemohlo pár nevěřících věřit v úplně něco jiného.
Evoluce je jen nedokonale potvrzená teorie!
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrMephisto 30. 7. 2006 09:34

Za prvé si myslím, že evoluce je potvrzená stejně tak, jako např. fakt, že se svět skládá z atomů. Chtít, aby byla dokázaná v nějakém "absolutním" smyslu je nesmysl, takhle "silně dokazatelná tvrzení" jsou jenom v matematice.

ALE, fakt je, že Kábrt na těch svých stránkách má i tvrzení, na která nemusí být odpověď zřejmá na první pohled... Např. ty jeho "polystrátové stromy". Jsou to kmeny stromů, nalezené napříč geologickými vrstvami, tak silnými, že by se musely ukládat stovky tisíc let - a za takovou dobu by ten kmen stromu musel dávno úplně shnít a ztrouchnivět... Jenže přesto takové kmeny existují, a není jich málo. Jak je to možné? ;-)
MrMephisto
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrMephisto 30. 7. 2006 09:50

Dr. Earl Hallonquist, kanadský chemik, testoval kousky vulkanické lávy z Havaje. Vědělo se, že láva byla utvořena v letech 1800 a 1801, přesto metoda K-Ar dala výsledek 160 milionů let
...
V bloku pískovce v Austrálii (Sydney) bylo nalezeno petrifikované dřevo, které bylo podrobeno testu na 14C a vykázalo stáří asi 33 000 let, zatímco pískovec kolem něj je dle evolučního stáří asi 220 mil. let starý
...
U některých současných vulkanických hornin v USA a bývalém SSSR bylo metodou U-Th-Pb naměřeno stáří 100 milionů let a 8,4 miliardy let.
...
Metodou K-Ar byla láva stará 50 let na Novém Zélandě (hora Ngauruhoe) datována na 0,2 až 3,5 miliónů let. “Nespolehlivost datovacích radioaktivních metod je dobře ilustrována skutečností, že vzorky 22 vulkanických skal z rozličných částí světa, o kterých se ví, že byly vytvořeny během minulých 200 let, dávají stáří v rozmezí 100 miliónů až 10 miliard let běžnými radioaktivními metodami.” (Ing. B. Balcar: Tajemství potopy, str. 40/41) Ještě jednou opakuji, že stáří lávy se vztahuje až k její vychladlé formě, protože jen ta (nikoli tekutá) je schopna udržet argon potřebný k měření. Měření tedy neurčují stáří žhavé lávy v nitru země, ale až vychladlé na zemském povrchu.

A teď otázka: Vymyslel si Kábrt tahle fakta, nebo jsou pravdivá a existuje pro ně přirozené vysvětlení?
MrMephisto
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weslo 30. 7. 2006 11:49

sorry za OT ale myslím si že takové otázky jsou naprosto zbytečné...

nejdřív bych prosil vymyslet jak udělat co nějvětší procento lidí na celým světě co nejvíce štastnými..škoda že tomu se žádný Dr. nevěnuje..udělal by pro lidstvo víc než všichni ti Dr. před ním
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrMephisto 30. 7. 2006 15:04

Jasně, to je věc názoru. Já se naproti tomu domnívám, že každý by měl o věcech přemýšlet, nebrat nic automaticky. Ve škole nás učí, že Vesmír je tady 13,5 mld let, a že evoluce existuje. Ptal jsem se několika lidí ve svém okolí proč tomu věří, jaké pro to mají důkazy - a nikdo nevěděl. To je ale špatně. Pak stačí, když se nachomýtne nějaký Kábrt, a procento pomýlených se rapidně zvyšuje. V USA je to vůbec extrém.

Koneckonců, jen díky tomu, že se hypotézy pořád a neustále kriticky přezkoumávají, funguje ve vědě pokrok...

Proto se domnívám, že je užitečné si různé takové ty "kacířské" argumenty proti evoluci a ve prospěch stáří světa 6.000 let přečíst, pokusit se na ně odpovědět, uvědomit si v čem spočívá autorova demagogie, a v čem jeho omezenost...

Vsadil bych se, že spousta lidí i zde, na tomhle fóru nebude vědět, jak je to s tím rozpadem prvků, jak jsem psal, nebo jak je to s těmi polystrátovými stromy! Kábrt tam píše o dalších ne tak samozřejmých věcech, jako např. o tom, že kdyby byl Vesmír starý tak, jak se říká, nemohly by mít galaxie tu podobu, kterou mají - musely by být "svinuty". Prostě, mezi spoustou balastu se najde pár podnětných myšlenek, u kterých si člověk musí dát trochu práce, když chce přijít na to, v čem jsou chybné.

A to je, alespoň pro mě, docela zábavné...

Mimochodem, čím se pak lišíme od bigotních katolíků, když jsme ochotni věřit věcem, jak jsou nám servírovány, bez toho, abychom o nich přemýšleli?
MrMephisto
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 30. 7. 2006 15:51

Názor průměrného člověka:
Proč bych měl o evoluci přemýšlet? V boha nevěřím a toto je pro mně nejpřijatelnější vysvětlení. Nemám čas ani náladu studovat desítky knih. Vždyť je to úplně jedno. Co by to v mém životě změnilo, kdyby to bylo jinak? Vůbec nic. Tak proč se tím mám zabývat. Mně zajímá jak mám najít práci a né jak vznikl vesmír. Mi může být nějaká věda ukradená.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepinoo 30. 7. 2006 16:42

Nějakým Darwinovi podobným, i když mírně odlišným způsobem si to představuje například staroindická filosofie. Podle ní zs spojení kosmického ducha Puruši a přírody Praktiti vznikly takzvané Gunny (Tamas, Rajas, Sattwa) a jejich proplétáním celý vesmír. I živivot v něm, ketrý se podle této filosofie (myslím že se jmenuje Sánkja a staví na ní i hinduismus a buddhismus) vyvíjí od nějakých zárodkových forem přez rostliny a zvířata až k člověku, který je nejvyšší formou pozemského života. To nazývají sedmi stupni nevědomosti.
Člověk pak začíná vytvářet individuální karman, (nižší formy mají takzvaný "sahadža" = samočinný) a může si vybrat mezi návratem do původního nerozlišitelného stavu (Nirvána, Aviči, Paramatman) a mezi cetou na 7 stupních poznání přez různé duchovní světy polobohů démonů, andělů, bohů.... až k Trimůrti - Brahma, Višnu, Šiva... Jedním z předpokladů nastoupení cesty poznání je získání napřirozených sil siddhis například pomocí Jogy.. Tolik indická filosofie.
Rozdíl mezi onou indickou filosofií vývoje a Darwinismem je, že ona indická filosofie počítá s existencí něčeho jako duše, které se vyvýjí a přechází z jedné formy života do jiné..
:D
Pepinoo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrMephisto 30. 7. 2006 17:30

To S-Tony: Na tenhle názor máš samozřejmě právo. Jenže kdyby takhle uvažoval každý, tak jsme ještě v pravěku.

Einsteina přivedla na jeho teorii relativity úvaha, co by se stalo, kdyby letěl na světelném paprsku. Za kvantovou teorií zase stálo přemýšlení o tom, co se děje v černé, úplně prázdné "skříňce", když ji ohřejeme na nějakou teplotu.

No a právě díky moderním fyzikálním teoriím, jako např. právě ta kvantová teorie a teorie relativity, máme mobilní telefony, počítače, televizi, internet, tohle diskuzní fórum, GPS, satelitní vysílání, ...

Jen díky jim se neustále dožíváme vyššího a vyššího věku, umíme léčit dříve neléčitelné choroby... Takže, Tebe věda nezajímá, zajímá tě převážně to, jak si naplnit žaludek - budiž. Já to samozřejmě respektuji. Ale respektuj prosím také Ty, že jsou i lidé s poněkud širšími obzory... a že právě jim vděčíš za to, že se právě teď nekrčíš někde v jeskyni u plápolajícího ohně, že Tvoji ženu neroztrhal divoký medvěd, zatímco se starala o Tvého syna, umírajícího na zápal plic... Ono někdy fakt neškodí připomenout si, kvůli čemu jsme tam, kde jsme...
MrMephisto
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrMephisto 30. 7. 2006 17:36

To Pepinóó: Hele, a vznikají podle toho indického náboženství duše? Nebo jsou věčné a jen přecházejí při smrti z jednoho (zemřelého) těla do jiného (narozeného)?
MrMephisto
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 30. 7. 2006 17:37

Příteli, přečti si ten post ještě jednou. Když to nepůjde, zkus to podruhé. Pokud to nepůjde ani na třetí pokus, tak se zaměř jenom na první řádku.

Jinak ten vyšší a vyšší věk... No je to sice hezké, ovšem nijak se nezlepšuje, resp. nezkvalitňuje jeho prožitek. Říká se tomu konzumní životní styl.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků