Jste ateisti nebo bez vyznani?

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod ES0 19. 1. 2006 14:43

jasne je to vec nazoru a skatulek :)
treba tys psal ze jsi bez vyzvani, ja take, ale k tomuto nazoru jsi musel nejak dospet, a uz jsme na te strance na kterou jsem tu hodil odkaz ve skatulce "stredni proud" :)

osobne si myslim ze popirat existenci boha je stejne nesmyslne jako tvrdit o jeho existenci

jinak ja bych tu osu viry si predstavil spise takto:

osa x : extremni ateisti(popiraji ex. boha kde se da) ----stredni proud at.(sem bych dal ty umirnene a tzv. stredni proud-kazdy z nich podle me k tomu pristupuje trochu jinak, tezko rict kdo z nich (ne)veri vic)---verici(jejich kazdodenni cinnost spociva v tom neustale ostatni presvedcovat o ex. boha)

osa y: lide kterym je to uplne ale uplne jedno------------lide kteri proste veri a nepotrebuji si nic dokazovat, proste vira ve sve nejprostsi podstate

myslim ze ty osy se snad ani neprotinaji :)
tj. treba ten co chodi do kostela kazdy den a kazdeho presvedcuje o ex. boha muze byt klidne mene verici nez stredni ateisticky proud., to vidim dost casto ve svem okoli
:oboze
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Zyzzy 24. 1. 2006 19:52

Abych Vam rekl, jestli jsem ateista nebo bez vyznani, musite mi nejdrive rict, co si predstavujete pod pojmem Buh. Proste reknete o jakeho Boha Vam jde a ja Vam reknu, jestli jsem ateista nebo bez vyznani :-)

Vzhledem k mnohym nabozenstvim jsem ateista, protoze verim, ze tak to byt nemuze (z "logickych" duvodu; dane nabozenstvi si samo sobe protireci, apod.)

Pravda, urcite existuji nabozenstvi, u kterych bych nemel co vytknout (maji to dobre vymakane :-), a tudiz jsem vzhledem k nim bez vyznani.
Zyzzy

Odeslat příspěvekod fake 29. 1. 2006 13:43

verim v sebe... tim teda nechci rict, ze jsem bohyne!:o) ... na to mam jiny lidi
fake
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 31. 1. 2006 11:37

Ja jsem Ateista, existenci boha popiram jednoduse proto, ze jsem az moc vzdelany ;), nez abych v nej veril..
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod Chips 31. 1. 2006 13:04

mousefromhouse píše:jsem az moc vzdelany
Vzdycky pobavis...
Chips

Odeslat příspěvekod takveru 31. 1. 2006 14:04

Tak ja som bol neveriaci až do skončenia VŠ, až potom som veľa vecí pochopil a teraz už som veriaci
takveru

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 31. 1. 2006 14:07

chips asi nepochopil pointu ;)
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod Bungo 1. 2. 2006 01:22

Zyzzy píše:Abych Vam rekl, jestli jsem ateista nebo bez vyznani, musite mi nejdrive rict, co si predstavujete pod pojmem Buh. Proste reknete o jakeho Boha Vam jde a ja Vam reknu, jestli jsem ateista nebo bez vyznani :-)

a co kdybys mel reagovat na tuhle definici Boha:

a definition of God.

God is the indescribable, uncreated, self existent, eternal all knowing source of all reality and being.
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod khihihi 6. 2. 2006 00:57

Pri tej definicii som 'BEZ VYZNANIA'
Niektori ho vsak definuju trosku inak, trebars tento svet bol nejakym Bohom stvoreny za 6 dni atd.. je mi to celkom fuk, kym nepridaju slovko 'undeniable'.. (+striktne rozlisujem 'nabozenstvo' a 'cirkev')
Moderátor diskusného fóra Živě.cz ve výslužbě
khihihi
Čtenář

Odeslat příspěvekod ES0 6. 2. 2006 03:27

takveru píše:Tak ja som bol neveriaci až do skončenia VŠ, až potom som veľa vecí pochopil a teraz už som veriaciv/quote]

si studoval biologii nebo biochemii, ze?:-)

tam hodne lidi konci tim ze zacnou verit, nebot tam se da ptat neustale proc, proc a proc teda to a to....:-)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod takveru 6. 2. 2006 08:23

2 ESO: nie, techniku. Vysmieva sa len ten, kto nezažil oba protipóly, ak si celý život na jednej strane, o druhej nikdy ani nič dobré nepovieš ani nič dobrého na nej nenájdeš, lebo to ani nikdy nepochopíš.
takveru

Odeslat příspěvekod Zyzzy 9. 2. 2006 23:22

Bungo píše:
a co kdybys mel reagovat na tuhle definici Boha:

a definition of God.

God is the indescribable, uncreated, self existent, eternal all knowing source of all reality and being.

Tady neco nehraje - jak muzu neco popsat tim, ze reknu, ze je to nepopsatelne ? :D

Ale vazneji, v takto definovaneho Boha nemam duvod verit. Podobne muzu rict, ze hmota, resp. energie je "uncreated, self existent" vec. A tim padem nepotrebuju nejakeho stvoritele...
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Deleted user 12. 2. 2006 23:00

[quote="Jára Cimrman kdysi";[color=blue]Jsem bezvýhradný ateista. Až se bojím, že mě pánbůh potrestá.o/color][/quote]

Protože věřím v lecjaké magično, tajemno a nepopsatelno, nebudu zřejmě ateista. Ovšem nevím, jak by se takové vyznání nazývalo. 8)

Odeslat příspěvekod Ally 3. 4. 2006 04:35

Jsem fatalista (-tka), takže asi i ateista.
Ally
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 24. 5. 2006 17:36

Jak se rika cloveku, ktery ostre vystupuje proti vsem nabozenstvim? Kritizuje je, odsuzuje papeza a nejradsi by je vsechny zrusil?
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka