Dejte mi jediny hmatatelny dukaz ze Buh existuje

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod niko 11. 12. 2005 11:47

elit píše:ewing: jen nechapu lidi jak muzou verit v neco co neni. Musi byt hodne padly na hlavu.

elit: Neviem,v co veris.Asi vo vlastne schopnosti,peniaze a podobne veci.Nakoniec je pravda, ze v zivote sa musi clovek spolahnut na vlastne schopnosti, a to,ze peniaze su blbost,tak to pravda nie je.Bez nich si tu nikto ani neskrtne.Neveris v Boha alebo nieco podobne.Neviem, ci si materialista,alebo nieco ako dialekticky marxista.Ti tvrdia,ze hmota je vecna.Preco by mala byt ?Kto to rozhodol.Marxisti ? Nie je to nic viac ako ich subjektivny nazor bez dokazov. :)
Ziadas nejaky materialny dokaz existencie Boha.Nie je v mojej moci,zobrat ho zhora :D a doniest ti ho na tacke.Ale das mi ty nejaky materialny dokaz,ze Boh neexistuje ? Si rovnako v tomto na mrtvom bode.Nazvime Boha teda nieco ako hybatel a napisem ti trocha svoj nazor.
Ked sedis doma a sadnes si pred telku,poznas toho cloveka alebo ludi,co tento model telky vymysleli ? Ked si sadnes do svojho auta,tiez nemusis poznat tych ludi,co auto navrhli,skonstruovali,robotnikov,co ti ho zmontovali a predsa existuju.Tvrdit,ze neexistuju je blbost.Ked sa pozries na vesmir a prirodu,tak v nej funguju tisicky overenych fyzikalnych,chemickych,biochemickych a inych zakonov.Ludske telo ma miliardy buniek,ktore su prepojene a funguju.Myslis si,ze takyto stupen organizovania hmoty vznikol len tak sam od seba ? Proste maticka priroda len tak obzivla a povedala,teraz bude toto a toto.Zober hrudu zeme zo zahrady,je to hmota,priroda a povedz jej, ze urob zo seba co ja viem psa,tak ta hruda bude mimo a neposluchne ta.Priroda sa totiz riadi prirodnymi zakonmi,ktore existuju,clovek na mnohe prisiel a na dalsie v buducnosti pride.Za prirodnymi zakonmi musis hladat niekoho,kto ich stvoril,urcil a rozhodol,ze budu fungovat.Je to ista inteligencia,nazvi to hybatel.Muselo mu to dost mysliet,lebo clovek nie je schopny sa za svojho zivota vsetko toto naucit a ani pochopit.Cize jeho inteligencia je vyssia ako ludska.
Keby si zil v stredoveku a tvrdil,ze existuju virusy a bakterie,tak by ta vysmiali a mozno aj odstranili.A predsa existuju.Ked si zoberies do uvahy vznik vesmiru,tak najlepsi odbornici sa dostanu k velkemu tresku a potom su mimo,nevedia co bolo predtym.Podla teba ako vznikol vesmir ? Nahle sa co rozhodlo,ze bude existovat ?Nejaka vecna hmota to rozhodla, alebo co ?
Takze netvrd,ze ludia co veria v Boha su blbi.Ja ti tvoj nazor neberiem a ani ta nechcem dogmaticky presvedcovat.To by ma ani nebavilo.Len som ti chcel napisat par svojich nazorov.Mysliet si samozrejme mozes ,co chces.Ale aj druhym nechaj ich nazor.To,co ty tvrdis o nich,mozu taktiez tvrdit o tebe.
niko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod a 11. 12. 2005 12:01

niko píše:Ked sedis doma a sadnes si pred telku,poznas toho cloveka alebo ludi,co tento model telky vymysleli ?

ale ti ludia su velmi lahko dohladatelni. je preuzakatelne ze existuju..
vy veriaci ste strasne kratkozraki.. mam statisticky vyznamnu skusenost ze veriaci ludia maju fakt mizerne pozorovatelske a kombinacne schopnosti. ak chcete, chyba im "sedliacky mozog". a to este stale nehovorim o tom aki zakerni a nenavistlivi ludia su to. ano, keby to slo, vsetky nabozenstva by som zmiatol z povrchu zemskeho.
tymto ale nepopieram existenciu "vyssej sily", o ktorej ale vieme VSETCI velke ho*no.
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod niko 11. 12. 2005 12:13

a píše:
niko píše:Ked sedis doma a sadnes si pred telku,poznas toho cloveka alebo ludi,co tento model telky vymysleli ?

ale ti ludia su velmi lahko dohladatelni. je preuzakatelne ze existuju..
vy veriaci ste strasne kratkozraki.. mam statisticky vyznamnu skusenost ze veriaci ludia maju fakt mizerne pozorovatelske a kombinacne schopnosti. ak chcete, chyba im "sedliacky mozog". a to este stale nehovorim o tom aki zakerni a nenavistlivi ludia su to. ano, keby to slo, vsetky nabozenstva by som zmiatol z povrchu zemskeho.
tymto ale nepopieram existenciu "vyssej sily", o ktorej ale vieme VSETCI velke ho*no.

Ano,s tymi ludmi je to pravda.Ale poznas tych ludi,ktori stvorili a vymysleli prirodne zakony,ktore existuju ? Je dobre,ze aspon nepopieras existenciu vyssiej sily.Mnohi veriaci su zakerni a nenavistni,to je pravda.Ale nie vsetci.Pokial vseobecne tvrdis,ze veriaci su strasne kratkozraki,tak to nie je pravda.Einstein,mnohi ini vedci bolo veriaci.A mali zle pozorovateske schopnosti ?Co sa tyka statistiky,tak tiez mozem povedat,aki zli su ateisti.Co urobili komunisti,cize neveriaci v Rusku.Co urobil fasizmus,co popieral Boha.Bolo by to pekne statisticke cislo.Keby si vsetky nabozenstva zmiatol z povrchu zeme,svet by bol este horsi ako teraz.Tym netvrdim,ze teraz je dobry.A uvedom si,ze nabozenstvo sa bezne zneuziva ako hocico ine na dosahovanie moci.Vzdy sa najdu ludia,co ho zneuziju pre svoje ciele.Okrem toho,som sa v predchadzajucom prispevku vyjadroval k existencii vyssiej sily,ako ty to nazyvas a nebranil som jednotlive nabozenstva.
niko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Malkovich 11. 12. 2005 12:20

Na to je jednoduchá odpověď pár slovy.Viděli jste Dedictvi aneb *****.Boha ještě nikdo neviděl.Já jsem Vaší pí-u taky neviděl a věřím,že jí máte. :mrgreen:
1.CPU AMD Athlon 64 3700+ ,Gigabyte GA-K8N Ultra-9,Gigabyte GF9600GT
Case Gigabyte AURORA ,Seagate 80+500GB ,LCD monitor LG L245WP-BN, 24" 1920x1200 full HDMI,Creative SOUND BLASTER AUDIGY 2 ZS,Logitech Z-2300 2.1 200W RMS, THX, DVD±R LG GSA
Malkovich
Nadšenec

Odeslat příspěvekod niko 11. 12. 2005 12:35

Malkovich: Pre niekoho to mozno moze byt ten sedliacky argument. :)
niko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ewing 11. 12. 2005 12:57

niko: celkom dobre si to napisal.

Boha nemozno poznat. Je to ako vysvetlovat cloveku, ktory je od narodenia slepy, ako vyzera zelena farba. Niekto mu povie, ze je ako krasna symfonia, iny, ze ma 15 cm. No a zachvilu si ti dvaja sklbu vlasy lebo kazdy tvrdi to svoje. Potom stretnem toho jedneho v krasnej zahrade ako sa spokojne nadchyna a spytam sa ho, ci uz vie ako vyzera zelena farba. Odpovie: jasne, prave som jednu pocul.

Parafrazoval som to, ale je snad jasne, ze v tomto kratuckom pribehu Boh predstavuje zelenu farbu. Nemozme o nom povedat aky je, iba aky nie je. Ucia to prakticky vsetky nabozenstva. Krestanstvo napr. uci: Boh je tajomstvo u ostatnych neviem ako je to zadefinovane. Ale aby ste ho nasli, musite sa vela veci zbavit, nie sa ucit nove.
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod a 11. 12. 2005 13:18

vy ste ale lolovia. a ako ste boha poznali vy, ked ho nieje mozne poznat? nieste tak trocha blazni?? nebolo to len tym ze vam to niekto povedal? ale tomu to tiez len niekto povedal. a tomu tiez.. na na pociatku bol nejaky znudeny faraon ktoreho uz nebavil 500 clenny harem a z nudy vymyslal nezmysli..

s tou zelenou to bol velmi zly priklad. ten totiz predpoklada, ze jeden z nich ma objektivnu moznost zistit skutocnot. maju snad veriaci 6ty zmysel ze im umoznuje detekovat boha? mate rovnake nastroje ako ja a ja som ziadneho boha zatial nevidel, nepocul, necitil, nehmatil, ani nechutnal..
Naposledy upravil a dne 11. 12. 2005 13:30, celkově upraveno 1
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ewing 11. 12. 2005 13:25

kde som napisal, ze to nejde?

ale ano, da sa poznat, ale treba to zazit a ked to zazijem nebudem ti o tom vediet aj tak viac povedat pretoze to nejde. snad je to uz teraz jasne.

a: si obmedzeny. svojim vzdelanim. Ako niekto raz povedal: dostalo sa mi dobreho vzdelania. trvalo dlho, kym som sa ho zbavil. :)
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod a 11. 12. 2005 13:32

ewing píše:Boha nemozno poznat.
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod niko 11. 12. 2005 13:35

a:Myslim ,ze nie sme.Chutnal si tachyon alebo elektron,pocul si ho,citil si ho ? A predsa existuje,ty tomu veris,lebo je to zistitelna hmota,ktoru uz vedci objavili.Ta vyssia sila,nie je hmotna,nie je zavisla od hmoty.
tymto ale nepopieram existenciu "vyssej sily", o ktorej ale vieme VSETCI velke ho*no.To na zaver si ty napisal,nie ?

PS : Na existenciu Boha mozes prist aj rozumom.Nemusi to vsak byt ten dokaz,materialny,ktory pozadujete.
niko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ewing 11. 12. 2005 13:39

a jo, pardon, dako som to prehliadol. Teraz to asi vysvetlit, ze? :)

neda sa poznat nejakym beznym sposobom, musis ho zazit.
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod a 11. 12. 2005 13:40

mne nevadi ze tvrdite existenciu boha. mne vadi ta vasa az zvratena presvedcenost vo svoju pravdu. pricom ale nemate ziadny anilen nepriamy dokaz. debatu z mojej strany uzatvaram.
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod niko 11. 12. 2005 13:44

a píše:mne nevadi ze tvrdite existenciu boha. mne vadi ta vasa az zvratena presvedcenost vo svoju pravdu. pricom ale nemate ziadny anilen nepriamy dokaz. debatu z mojej strany uzatvaram.

a: V com som zvrateny ? Bezne argumentujem tak ako ty.Ty tiez nemas ziadny a ani len nepriamy dokaz,ze Boh alebo vyssia sila neexistuje.Ja ti tvoj nazor neberiem.A nikomu svoj nazor nevnucujem.Mne tiez nevadi,ze tvrdis co tvrdis.
niko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ewing 11. 12. 2005 15:07

a: no pokial hladas nieco ako Boh alebo vyssiu silu tak hladaj, ale pokial nehladas a cakas v novinach alebo vecer v spravach informaciu, ze vedci z Cambridskej univerzity v spolupraci s vyskumnym ustavom v Japonsku dokazali existenciu Boha tak sa nedockas.
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod atomwafe 11. 12. 2005 15:26

a píše: mam statisticky vyznamnu skusenost ze veriaci ludia maju fakt mizerne pozorovatelske a kombinacne schopnosti. ak chcete, chyba im "sedliacky mozog".

to chces rict ze mizerne pozorovatelske schopnosti ma treba cely spanelsko, italie nebo jihoamericani?
1+1=2
atomwafe
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka