Dejte mi jediny hmatatelny dukaz ze Buh existuje

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod niko 12. 12. 2006 00:38

Pravda,evolúcia to nevyžaduje,ale popiera možnosť spasenia,lebo darwinizmus a evolúcia v jeho teórií neuznáva existenciu Boha a ani spasenie.
Evolúcia však učí,že po smrti nie je nič,aj tomu treba veriť a byť v tejto myšlenke veriaci.
niko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mabosk 12. 12. 2006 00:51

Ok, tuto je to pekne vysvetlene :D
http://www.youtube.com/watch?v=mTKmd15qDq8&NR

PS.: Evolucia nepopiera boha. Len vznik zivota ala biblia.
Naposledy upravil mabosk dne 12. 9. 2007 21:34, celkově upraveno 1
mabosk
Čtenář

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 12. 12. 2006 07:56

niko, cokoli se člověk naučí, tak tomu v podstatě věří, stejně jako ty ses naučil, že DNA je možno modifikovat pouze uměle, jak vyplývá z tvého posledního příspěvku směrovaného na mě. Blbost. Ale asi už to tady zapíchnem, stejně se nikdy nedomluvíme a já pouze konstatuju to, že ačkoli Darwinova teorie má spoustu děr, pořád má taky více důkazů.
A koeckonců, je sakra důležité, jak jsme se sem dostali?? Tak sme, tu, no. Hlavně, že řešíme pi*oviny.
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod Letadelko 12. 12. 2006 14:53

Největší problém ateistů je, že si představují boha jako "dědečka který všechno řídí" , taková představa je absolutně mylná. Bůh je Otec, Syn a Duch svatý, jednota tří osob. Přesahuje lidské chápání, proto je víra či nevíra v boha věcí osobní.
Té lípy se nevzdám!
Letadelko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Killian 12. 12. 2006 20:40

Biblia mala cas tisic rokov cas (alebo viac, neviem) aby zdokonalila svoje teorie.
Veda (a archeologia hlavne) sa hrabe v Zemi vlastne len par desiatok rokov (profesionalne). A to, ze sme zo zeme este vsetko nevykopali, znamena, ze to neexistuje? Ak by mala moderna veda tolko casu co Biblia, tak uz davno mame vsetko skompletizovane.
Niko - tvoje "dokazy" uz vykazuju coraz viac slabych miest.
Ja proti Bohu nic nemam, a bol by som rad ak by existoval. Su veci ako 1+1=2, ktore su dokazane (ano, mozes popriet aj tuto rovnicu, ze v skutocnosti to je 2,1 - ale to je ovela menej pravdepodobne).
To, ze vieme menit DNA, znamena ze je menitelna - a urcite nie je menitelna preto, aby ju mohli menit len ludia - ale aby sa mohla menit aj sama.

Uvediem dalsi priklad - pes. Pes bol niekedy vlk, ale pes sa prisposobil nam, prisposobil sa zivotu s ludmi, zmenil svoje DNA - my sami sme to DNA nikdy rucne nemenili a predsa sa zmenilo!

Pockaj, a nie je toto makroevolucia?
Ale kosti medzistupnov sme nenasli! Hmm... ten pes sa urcite uz taky objavil, stvoril ho Boh aby nam sluzil.

Ano, mozes argumentovat, ze clovek ho donutil k tejto zmene. Ale nerobi aj zivotne prostredie to iste? Prinuti zvierata prisposobit sa.
HP NX6125
Killian
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Killian 12. 12. 2006 20:57

Zober si takeho pudla(to je ceske slovo? myslim ten kuceravy maly psicek) a vlka - kosti medzistupnov by bolo pomerne zlozite najst, tie medzistupne vlastne nie su take jednoduche.
To je to iste ako opica a clovek - su podobni, ale ty tvrdis ze to su uplne dve odlisne "veci". Tvrdis, ze medzistupne su len ine opice, ktore vobec nemaju s prechodom ku cloveku nic spolocne. To je ako keby si tvrdil, ze psy ktore predchadzali dnesnemu pudlovi, su len psy, ktore uz boli take stvorene a vobec sa nevyvinuli z nejakeho vlka... A tak dalej.
HP NX6125
Killian
Návštěvník

Odeslat příspěvekod niko 12. 12. 2006 21:03

Killian : Fakt už ma nebaví písať stále o tom istom.Keď sa ti páči teória evolúcie,kľudne si ver,každý aj tak verí tomu,čo mu vyhovuje.
K tej Biblii : Nepísala sa tisíc rokov v kuse.Len sa prekladala do mnohých jazykov.To,že píšeš,že moje názory majú slabé miesta,by si musel konkrétnejšie dokázať.Zatiaľ výkopavky archeológov nepotvrdzujú medzidruhy,čiže makroevolúciu.
O tých kostiach som sa už podrobne vyjadril,podľa evolucionistov aj teba sa majú nájsť,takže sme znova pri teórií...
Žiadnu rovnicu 1+1= 2 nepopieram,nepodsúvaj mi niečo ,čo netvrdím.
Ten vlk a pes,to je ten príklad,čo som sa snažil vysvetliť.Znova nejde o makroevolúciu,čiže medzidruhovú,vlk sa zmenil na psa,ale nezmení sa na opicu alebo človeka,aj keď je savec.O tom to je.
Ja som nikde nepísal,že DNA nie je meniteľná aj in vivo.Uvádzal som však,že neumožňuje medzidruhovú evolúciu podľa Darwinových teórií.Druhy sú jasne ohraničené aj v prírode.
Bobroněnko mi tiež podsunul niečo čo som netvrdil ohľadom toho,že uznávam len umelý zásah na DNA.
Ale fakt,že ty sám vyhlasuješ teóriu a hypotézu,že veda nájde tvoje kosti medzidruhov,to je naozaj dokaz. :wink:
Keby existovali medzidruhy iste by sa našli s kosťami iných zvierat,ktoré sú dávno vyhynuté.Nieje to len preto,že sa málo rokov,podľa teba, kope v Zemi. :)
niko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Killian 12. 12. 2006 21:08

A vies, ze pojdem "druh" je len ludsky pojem, na zjednodusenie veci? Samotna bunka takyto pojem nepozna a ani v sebe nema zakodovane pravidla pokial sa moze zlepsovat a prispobovat.

Vlk sa zmenil na psa. Opica sa zmenila na cloveka. Uz to je Ok? :). Prechod je ten isty, ZIADEN rozdiel.
HP NX6125
Killian
Návštěvník

Odeslat příspěvekod niko 12. 12. 2006 21:08

Killian píše:Zober si takeho pudla(to je ceske slovo? myslim ten kuceravy maly psicek) a vlka - kosti medzistupnov by bolo pomerne zlozite najst, tie medzistupne vlastne nie su take jednoduche.
To je to iste ako opica a clovek - su podobni, ale ty tvrdis ze to su uplne dve odlisne "veci". Tvrdis, ze medzistupne su len ine opice, ktore vobec nemaju s prechodom ku cloveku nic spolocne. To je ako keby si tvrdil, ze psy ktore predchadzali dnesnemu pudlovi, su len psy, ktore uz boli take stvorene a vobec sa nevyvinuli z nejakeho vlka... A tak dalej.

Ty to fakt nechápeš.Opica je iný druh ako človek.Vlk a pudel je rovnaký druh.Okrem toho mnohé menšie rasy psov boli vyšľachtené ľuďmi.Niektoré malé rasy sa rodia s degeneráciami automaticky,majú neuzavreté kosti na lebke a iné defekty.Ťažko by v prírode vyhrali ten darwinov boj o život.
Mnohé rasy psov by ani neexistovali,keby ich ľudia nešľachtili.
V prírode sú druhy presne vymedzené...
niko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Killian 12. 12. 2006 21:10

Clovek a opica je to iste ako vlk a pes.
Co myslis, ze v kazdej bunke je zakodovana kniha druhov, a vzdy ked sa ide bunka prisposobit, tak si skontroluje ci nahodou neporusuje tuto knihu?
HP NX6125
Killian
Návštěvník

Odeslat příspěvekod niko 12. 12. 2006 21:12

Killian píše:A vies, ze pojdem "druh" je len ludsky pojem, na zjednodusenie veci? Samotna bunka takyto pojem nepozna a ani v sebe nema zakodovane pravidla pokial sa moze zlepsovat a prispobovat.

Vlk sa zmenil na psa. Opica sa zmenila na cloveka. Uz to je Ok? :). Prechod je ten isty, ZIADEN rozdiel.

Preštuduj si biológiu a prírodovedu,na čom sa to zakladá. Ten druh nie je len na zjednodušenie.
Opica sa nezmenila na človeka.Stále existuje tak ako je.Choď si ju pozrieť do ZOO.Prežila ako opica aj bez evolúcie,nepotrebuje ju. :wink:
niko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Killian 12. 12. 2006 21:13

niko píše:Ťažko by v prírode vyhrali ten darwinov boj o život.
...
/quote]

Tak tu si spravil kardinalnu chybu :D Je to presne ten boj o zivot - akurat v inom ponimani. Kym v prirode vlk musi byt rychly/mohutny/agresivny, tak pes v spolocnosti cloveka musi mat ine predpoklady, aby prezil. Musi byt krasny :lol: napriklad - jasne, v prirode by mu to nepomohlo, ale v spolocnosti cloveka mu to pomoze, clovek mu da zrat za to ze je krasny a prezije. Skarade psy zomru od hladu :lol:
V prirode je to analogicky to iste, len tam su ine naroky na nich.
Chapes?
Naposledy upravil Killian dne 12. 12. 2006 21:15, celkově upraveno 1
HP NX6125
Killian
Návštěvník

Odeslat příspěvekod niko 12. 12. 2006 21:15

Killian píše:Clovek a opica je to iste ako vlk a pes.
Co myslis, ze v kazdej bunke je zakodovana kniha druhov, a vzdy ked sa ide bunka prisposobit, tak si skontroluje ci nahodou neporusuje tuto knihu?

Práve tu sa mýliš.Bunka nerozhoduje čo vznikne,ale riadi sa programom,matricou, danou v DNA.
Nie je možné dokázať medzidruhovú evolúciu podľa Darwina.
niko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod niko 12. 12. 2006 21:18

Killian píše:
niko píše:Ťažko by v prírode vyhrali ten darwinov boj o život.
...
/quote]
Tak tu si spravil kardinalnu chybu :D Je to presne ten boj o zivot - akurat v inom ponimani. Kym v prirode vlk musi byt rychly/mohutny/agresivny, tak pes v spolocnosti cloveka musi mat ine predpoklady, aby prezil. Musi byt krasny :lol: napriklad - jasne, v prirode by mu to nepomohlo, ale v spolocnosti cloveka mu to pomoze, clovek mu da zrat za to ze je krasny a prezije. Skarade psy zomru od hladu :lol:
V prirode je to analogicky to iste, len tam su ine naroky na nich.
Chapes?

Podľa teba,kto vychovával a staral sa o dinosaurov a iné plazy,aby sa zmenili na menších cicavcov ?
Sorry,ale tvoje argumenty sú divné.Pes pri dobrom pánovi naozaj bojuje o život.Mal by si prepísať darwinove teórie... :)
Opakujem pes a vlk je rovnaký druh.Človek a opice nie je,takže žiadne dokazy pre makroevolúciu. :wink:
niko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Killian 12. 12. 2006 21:20

niko píše:
Killian píše:Clovek a opica je to iste ako vlk a pes.

Práve tu sa mýliš.Bunka nerozhoduje čo vznikne,ale riadi sa programom,matricou, danou v DNA.
Nie je možné dokázať medzidruhovú evolúciu podľa Darwina.
HP NX6125
Killian
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka