Dejte mi jediny hmatatelny dukaz ze Buh existuje

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Reku 24. 5. 2012 08:50

Gustav Meyrink - Hašiš a jasnozřivost.
Popisuje ve svých knihách své zkušenosti z praxe a experimentování.
V povídce Hašiš a jasnozřivost popisuje zkušenost s pravým hašišem. Ne náhražkou....
Kdo chce, ať koukne na výtah jedné z jeho knih například tady http://www.sklisen.cz/sahaweb/index.php ... il=130.txt
Myslím, ale nevím určitě, že ta kniha je i na uloz.to

-- 24. 5. 2012 10:02 --

A výborné povídky s experimenty v praxi jsou v knize Dům alchymistův - následují za tímto nedokončeným románem, podle kterého je kniha pojmenována.
Zajímavý je například úvod ke knize Bílý dominikán.
A další...
Reku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 24. 5. 2012 13:01

Ty fetuješ?
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Reku 24. 5. 2012 18:15

Nefetuju. Nevím, proč bych měl. Ani bych to nikomu nedoporučil.
Ale navázal jsem na předchozí příspěvky a na téma, o kterém to tu je.
Je to zajímavá povídka, ale ty další bez hašiše jsou ještě zajímavější.
Reku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 2. 6. 2012 13:19

ok ok takže tu je 90 minut dlouhý fight kure*sky chytrého profesora ateisty (čili člověka co věří, ale né zrovna na nějaké všemocné duchy co zde vše vyrobili, řídí to tu a dobře se tím asi baví) který přečetl více než 4000 knih a kněze, který přečetl 4000x knihu jednu :D

zdravý rozum (profesor) samozřejmě zvítězil a poslal kněze dokonce do kolen ;-)
A7i + Sigma 40f1.4 + 135f1.8 a Tamron 28-75f2.8.
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 2. 6. 2012 19:43

amíci věří, že je vyrobil bůh.. a já bych tomu i věřil, že právě je narychlo zbastlil a je to taková betaverze člověka viz například jejich soudní případy (člověk si opařil jazyk kafem a soudí se o milióny, že ho v restauraci nikdo nevaroval, že kafe bývá horké) a nebo povinné nápisy (mikrovlnka - neslouží k sušení koček, zrcadlo - věci zde viděné jsou ve skutečnosti za vámi) atd atd.. no a my ostatní jsme výsledkem mnohaleté evoluce a máme tak vyvynutý mozek k přemýšlení :-)
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod Reku 3. 6. 2012 21:20

A tím mozkem jsem vymysleli také atomové bomby, samopaly, granáty, miny a další pokrok ;-)
Reku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Reku 4. 6. 2012 05:22

Je zajímavé, že vědci teprve nedávno objevili nekonečný prostor, a že vesmír vznikl a zanikne.
Buddhisté toto vědí přes 2000 let a hinduisté ještě déle.
V buddhismu se čtvrtému vnoru ne náhodou také říká Nekonečný prostor....
A hinduisté mají dokonce stanoveno trvání vesmíru od jeho vzniku do jeho zániku.
Reku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 4. 6. 2012 07:17

mnoho náboženství hlásá mnoho vizí a proroctví.. těmto to náhodou vyšlo a bylo to vědecky ověřeno no - to je celé.. uvidíme jestli to vyjde májům a ještě tento rok všichni končíme - jó kdybych to věděl, kdybych to jen věděl s jistotou (vzal bych si co největší hypotéku a hurá na hawai za čokoládovejma kurwama a koktejlama :D )
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod Reku 8. 6. 2012 19:59

"náhodou"... tak to určitě není náhoda. Ale systematický opakovatelný postup.
Reku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zyzzy 9. 6. 2012 14:22

A zjistili ti buddhisté také tím systematickým opakovatelným postupem, jak starý ten vesmír tedy přesně je? A nebo proč se třeba mezon K rozpadá někdy na dva a někdy na tři piony?
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 9. 6. 2012 18:20

co když je to s tím mezonem jen "víra" naší moderní civilizace a oni v tom nevidí to důležité? Cokdyž pro ně to nemá žádnou informační hodnotu protože hledají a nachází "to své" ve své víře? Na co by jim bylo vědět jestli dva nebo tři piony?
LammerOutsider
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zyzzy 9. 6. 2012 20:58

To s tím mezonem je reálná událost pozorovatelná v tomto světě. Tak jako když vidím padat jablko ze stromu a zajímá mě, proč padá dolů, tak mě může zajímat i rozpad onoho kaonu.
Jde přece o pravdu - o poznání světa, ne o to, co je nebo není důležité. Takže se ptám, jestli jsou schopni toto zjistit. ;-)
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 9. 6. 2012 21:19

Oni svět poznávají zas jiným způsobem. Pro ně je poznání mezonu stejně tak zbytečné a úchylné jako pro tebe nějaké meditace. Mají prostě akorát svou jinou pravdu. Pro ně je součást reality meditace a nějaké ty jejich jiné stavy, navazování kontaktu s božstvy, víra v reinkarnaci aj. - pro tebe je to kvantová teorie, superstruny, miltidimenzionální vesmír atd.

Podle mě se nedá určit která pravda je ta "správná"
LammerOutsider
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Reku 9. 6. 2012 21:29

Zyzzy - Reálná událost ? Ale prosím tě nekecej...
1. viděl jsi někdy mezon na vlastní oči ? Nebo jsi jen o nich četl a tedy v ně VĚŘÍŠ ? V tom případě máš víru...
2. Byl sestrojen přístroj, kterým se "cosi" změří pomocí vymyšlených dohodnutých veličin. Ty to zpracuješ pomocí zraku (omezeném viditelnou frekvencí), sluchem (omezeným frekvencí), atd.... Tomu říkáš reálné ?
Oko se skládá z atomů.... Je to reálné, když shluk atomů zvaný oko vidí cosi, co zobrazil přístroj ? Vždyť je to o úhlu pohledu. A o ničem jiném. Je to reálné jen tehdy, když za subjekt postavíš sebe jako jednotku, ke které všechna pozorování vztáhneš.
SUBJEKT A OBJEKT ....

A co z toho ? Udělá tě to trvale šťastným nebo vyrovnaným ? Možná ti to k něčemu je. Tak proč ne.... Mě je ale mezon k ničemu.... Nepotřebuju ho.... Takže ani nepotřebuju zkoumat jeho reálnost .....

Buddhismus či hinduismus (jóga) jsou metody, které vedou k dosažení vnitřní rovnováhy (nepřítomnost smutku, deprese, žásti, žarlivosti, nenávisti, závisti, lpění....)..... O tom jsou tato učení. Vhled neboli Poznání je v podstatě vedlejší produkt, i když pro někoho může být Cílem. Tak jako Šaolin, Tai-chi, Karate , atd jsou pouze vedlejší produkty vnitřní koncentrace a soustředění.....

A ano, hinduisté mají stanoveno, v jaké fázi se vesmír nachází.... Stačí pohledat. Je to samozřejmě pouze o víře... Tak jako jsou o víře závěry vědců o stáří vesmíru či jeho vzniku. Ty ani já si to nemůžeme ověřit. Můžeme jen věřit či nevěřit tomu či onomu na základě svého subjektivního poznání, intuice, genů a podobně.

Jenže ani hmotný svět, který se jako hmotný projevuje jen našim omezeným smyslům, není takový, jak ho vnímají naše smysly. Zjednodušeně řečeno - vše stejně vypadá jinak, než nám naše smysly nalhávají a vnucují nám věřit. Fyzikálně jsem hromada atomů... Vlastně ne, atom je pouze označení pro shluk jiných menších částic.. Atd...
Takže jsme vlastně shluk atomů.....
A jsme u filozofie.... Fyzika je hezká věc, ale sama o sobě je k ničemu....

Závěrem - je ten podle tebe reálný mezon konečná částice ? Nebo je to zase jen název jako atom, pro shluk částic .... Jó, to je ta subjektivní realita.....

Tento příspěvek jsem nemínil jako kritiku tebe nebo fyziky. Pouze jsem chtěl poukázat na relativnost "reality".
Nakonec hologram je realita ?

Takže pokud ti tvoje subjektivně reálné mezony k něčemu jsou, tak je zkoumej .... Pro mě nemají žádnou hodnotu, tak je nepotřebuju zkoumat ani brát v potaz....
Mám jiné priority, tak jako i Buddhovo učení nebo další.
Reku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zyzzy 9. 6. 2012 23:00

Souhlasím, že lze relativizovat vše, ale to nikam nevede.
Prostě si v mysli utvářím logicky konzistentní model toho, co vnímám svými smysly. Za tímto účelem experimentuji. Používám také Ocamovu břitvu. Výsledkem je co nejlepší předpověď toho, co budu svými smysly vnímat za určitých okolností.
A hlavně, co z toho ? Udělá tě to šťastným nebo vyrovnaným ? Trvale ?
Buď Vám jde o poznání světa ve kterém žijete smysly, nebo o navození pocitů.
A mimochodem, když už vše relativizovat, co mám z toho, že budu trvale šťastný a vyrovnaný?
Fyzika je hezká věc, ale sama o sobě je k ničemu....
Vraťme se tedy na stromy a nechtějme předpovídat události.
je ten podle tebe reálný mezon konečná částice ?
Skládají se z "kvarku" a "antikvarku", ale vy mi řeknete, že tomu jen věřím ;-)
Takže pokud ti tvoje subjektivně reálné mezony k něčemu jsou, tak je zkoumej .... Pro mě nemají žádnou hodnotu, tak je nepotřebuju zkoumat ani brát v potaz.... Mám jiné priority, tak jako i Buddhovo učení nebo další.
Tvrdíte, že buddhisté něco ví, např. že vesmír vznikl. Ptám se tedy, co jsou schopni poznat. Neptám se ne na Vaše hodnoty a priority, ale na Vaše možnosti. Kdybyste chtěl, mohl byste zjistit, jak to např. s těmi částicemi je?

Shrnu to:
Vy: Za reálné považujete to, co cítíte/myslíte/prožíváte, nikoliv to co vnímáte smysly.
Já: Za reálné považuji to, co vnímám smysly a pocity/prožitky považuji pouze za důsledek tohoto vnímání.
Je tomu tak? Nebo Vám pořád ještě nerozumím? :-(
Zyzzy
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka