Dejte mi jediny hmatatelny dukaz ze Buh existuje

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod hotspot 23. 10. 2005 21:44

To já nevěřím vůbec nikomu :)
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a 23. 10. 2005 21:55

hot_spot: ocenujem tvoju uprimnost.
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod elit 24. 10. 2005 07:38

atomwafe: jiste lepsi tu, nez kazdou nedeli lozit nucene do kostela a poslouchat kazani ve svete vedy a techniky.
elit
Poslední varování

Odeslat příspěvekod S-Tony 24. 10. 2005 08:27

Já nevěřím v kostely.
Jestli je někdo opravdu věřící tak ví že bůh je všude a ve všem!
Tak proč za ním chodit do kostela, když je bůh úplně stejně třeba v lese.
Taková návštěva lesa a hor to je pro mně opravdové setkání s bohem (i když jsem nevěřící).
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lemur 24. 10. 2005 12:19

Pokud vime, ze neco existuje, neni treba v to verit. Pokud by existoval dukaz o existenci Boha, vira prestane byt virou, protoze zakladem viry je to, ze verime v neco, o cemz nevime, jesli to je nebo neni pravda.

2 Myvalice: Pokud si pamatuju, v Bibli Jezis rika neco ve smyslu "Dejte mi hocha do sedmi let a bude muj navzdy".

Ja osobne tento proble resim takto (rikam tomu agnosticko-ateisticko-skepticko-apaticky pristup):

Existenci Boha nelze ani dokazat, ani vyvratit jakymikoliv prostredky nachazejicimy se v tomto Vesmiru. Pokud je mozne vysvetlit vznik Vesmiru bez Boha, je podle Occamovy britvy zbytecne Boha vubec uvazovat. Navic, vzhledem k neexistecni dukazu je zbytecne vubec tuto otazku resit.
Lemur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grammator 24. 10. 2005 12:57

Jsem nevyléčitelný ateista.
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotspot 24. 10. 2005 13:20

a: No kdybys potkal tolik sviní jako já, taky by ses bál někomu věřit.
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod atomwafe 24. 10. 2005 13:43

elit píše:atomwafe: jiste lepsi tu, nez kazdou nedeli lozit nucene do kostela a poslouchat kazani ve svete vedy a techniky.

nesrozumitelna veta
no rozumim ty druhy casti-jsem verici, nikdo me nenuti chodit do kostela, nechodim do nej
1+1=2
atomwafe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 24. 10. 2005 14:17

elit píše:tracid: Tento nazor dle meho sdili kazdy rozumove vyspeli clovek. Zijeme v 21stoleti.


jenze to prave jasne neni, ze ten kdo si mysli neco jineho je nerozumny, to rikas jen proto ze jsi byl nejak vychovany a hlavne proto ze jsi z Ceske Republiky,

jinak ja osobne se timhle vubec netrapim... :D
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elit 24. 10. 2005 15:26

To rikam hlavne proto, ze ze zijeme ve svete vedy a takova hloupost jako deda kymacejici nohama na mraku je pekna kravina.
elit
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ES0 24. 10. 2005 15:37

elit píše:... deda kymacejici nohama na mraku je pekna kravina.


tak to snad ani nikdo dospely taky neveri, ale ja jsem myslel, ze existuji staty kde jim nabozenske reci cpou do hlavy uz jako fakt

btw, na jeziska jsi veril taky a ne ze ne.. :D
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 2Pix 24. 10. 2005 15:39

jediny buh ktery existuje je Kloister Hlupak ...
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Přeborník

Odeslat příspěvekod Revan 24. 10. 2005 16:56

Např. Já mám taky svou víru. Věřím že jsem inteligentní, schopný, nikdo na mě namá a že jsem nejlepší. A určitě je to víra protože nevím jestli je to pravda. :) (Od kámošů pár ujištění, že to pravda není bylo, ale těm já naštěstí nevěřím) :D
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AndrewJ 24. 10. 2005 18:25

Já jsem byl vychován jako ateista. Ale v Boha věřím a chci se nechat pokřtít. Ne u katolické církve, vlastně teď hledám církev, která by byla svobodná. Nebo alespoň co nejsvobodnější. A nemyslím si, že jsem zaostalý člověk. Spousta inteligentnějších lidí, než jsem já a věřím, že i než vy, věří. Nikdo vám to nenutí
AndrewJ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 24. 10. 2005 18:27

V boha neverim i kdyz obcas jsem ho o neco prosil :)
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků