Dejte mi jediny hmatatelny dukaz ze Buh existuje

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Fuck8r 29. 10. 2006 21:54

niko píše:Čo sa stalo s Petromk.k.k ? Prečo dostal trvalý ban ?n/quote]


no naposledy psal něco o sebevraždě, a ten BAN ? ... tipuju to na ty fanatický příspěvky ... :?
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 29. 10. 2006 21:59

Psal sem převážně naprosté hovadiny, které buď nebyly pravdou, nesouvisely s tématem, byly řekněme trochu mimo, atd. atd. Bohudík za to. Doufám, že nejsem další na řadě. ; )
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod niko 29. 10. 2006 22:03

:hm
Naposledy upravil niko dne 6. 11. 2006 12:31, celkově upraveno 2
niko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod niko 29. 10. 2006 22:04

Dakujem za info o Petrovi,dlhšie som tu nebol.
niko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod grava1 16. 11. 2006 23:54

MrMephisto píše:Polemizoval bych i s tím, že agresivní postoj mají spíš ateisté směrem k věřícím.

Podle mého názoru je to právě naopak. Setkal jsem se s docela dost lidmi, kteří mi naznačovali, že když nejsem věřící, jsem nutně poněkud méněcenný... automaticky míň morální, vlastně takový malý kacíř... ;-) /quote]

Podla tych reakcii co citam na tomto fore o nabozenstve, cirkvi a filozofii by som povedal ze skor neveriaci a ateisti utocia na veriacich a vieru. -Moj prvy dojem...
C35i; N3510i; CX75; N6230i - 512MB MMC ADATA; SE K750i - 1GB MS SanDisk; N95 - 2GB MikroSD; SE P1i;
grava1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 17. 11. 2006 09:26

grava1 píše:
MrMephisto píše:Polemizoval bych i s tím, že agresivní postoj mají spíš ateisté směrem k věřícím.

Podle mého názoru je to právě naopak. Setkal jsem se s docela dost lidmi, kteří mi naznačovali, že když nejsem věřící, jsem nutně poněkud méněcenný... automaticky míň morální, vlastně takový malý kacíř... ;-) /quote]
Podla tych reakcii co citam na tomto fore o nabozenstve, cirkvi a filozofii by som povedal ze skor neveriaci a ateisti utocia na veriacich a vieru. -Moj prvy dojem...


Máš naprostou pravdu. Příspěvky typu "Křesťanstí je zlo","Zrušme křesťany a komunisty" a i některé silnější posty, kde někteří z těchto zoufalců mluví o duševním zdraví věřících. Nechci se dožít dne, kdy by tito lidé měli nějaký společenský význam.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 19. 11. 2006 16:01

Nebudeme si nalhávat, že ve jménu náboženství bylo zabito a zmasakrováno víc lidí, než z jakéhokoli jiného důvodu. A to včetně křesťanaství, třeba takové křížové výpravy...ale na druhou stranu, představa "pána na obláčku" je pro mě stejně ujetá, jako představa velkého třesku. čili bych tyhle kraviny neřešil. náboženství není škodlivé, fanatismus je škodlivý. a nezlobte se na mě, ale aby rodiče mojí skoroholky jí zakazovali se mnou cokoli mít, protože nejsem věřící, tak to mě může akorát nas*at.
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 19. 11. 2006 16:17

[quote="Bobroněnko";Nebudeme si nalhávat, že ve jménu náboženství bylo zabito a zmasakrováno víc lidí, než z jakéhokoli jiného důvodu. A to včetně křesťanaství, třeba takové křížové výpravy...ale na druhou stranu, představa "pána na obláčku" je pro mě stejně ujetá, jako představa velkého třesku. čili bych tyhle kraviny neřešil. náboženství není škodlivé, fanatismus je škodlivý. a nezlobte se na mě, ale aby rodiče mojí skoroholky jí zakazovali se mnou cokoli mít, protože nejsem věřící, tak to mě může akorát nas*at.r/quote]

Obě světové války, studená válka, to je málo? Navíc nechápu, kde se pořád bere názor, že různé války spojené s křesťanskou Evropou jsou důsledkem křesťanství. Nevím, proč se neustále ignoruje to, že v těch válkách šlo mnohdy o daleko prostší věci - peníze, moc, vliv. Nevím, kdo s výjimkou dětí věří v to, že Bůh je "pán na obláčku".
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 19. 11. 2006 18:16

Dobrá, vezmu to jinak. Náboženství je možná nešikovný pojem. Držel bych se toho fanatismu a víry. Bráno ad absurdum, Hitler taky věřil - věřil, že je nadřazenej. Bohužel byl o tom tak fanaticky přesvědčen, že se jak lámat teorii v činy. Je jasné, že ve válce vždycky jde o moc a o peníze, a ne o osvobozování Iráku od Husajna. Nejsem až tak padlej na hlavu. Každopádně, pro církev a náboženství asi ty "oficiální vizitky" nebyly zrovna dobrou reklamou. Dnes to funguje stejně, viz islám. A tady už pochybuju o tom, že islamistům jde o peníze. Nebo myslíš, že když nějaký blbeček (s odpuštěním, vysvětlím později) spáchá sebevražedný atentát, jde mu o moc? Peníze. Ne. On VĚŘÍ, že ho POTOM čeká něco lepšího. Opět se dostáváme v víře a fanatismu...a ti, kterým jde o moc, sedí v povzdálí a dirigují ty šestnáctileté lidičky, kam si maj dát bomby. Nemůžu vládnout nad světem, ovládnu aspoň tohohle nešťastníka. A nešťastník jim na to přiblble skočí, protože nemá vzdělání a potuchy o tom, co vlastně udělá.
A o tom pánovi na obláčku, netřeba bráti za slovo. Chtěl jsem tím prostě říct, že jestli někdo věří v to, že Zemi stvořil bůh, je to pro mě stejná kravina, jako že Vesmír byl jeden malej bod. Prostě ať si všichni věří, v co a čemu chtějí, hlavně ať tím neotravujou ostatní!! :pozor2
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maruška 20. 11. 2006 05:17

[quote="Bobroněnko";Nebudeme si nalhávat, že ve jménu náboženství bylo zabito a zmasakrováno víc lidí, než z jakéhokoli jiného důvodu. A to včetně křesťanaství, třeba takové křížové výpravy...ale na druhou stranu, představa "pána na obláčku" je pro mě stejně ujetá, jako představa velkého třesku. čili bych tyhle kraviny neřešil. náboženství není škodlivé, fanatismus je škodlivý. a nezlobte se na mě, ale aby rodiče mojí skoroholky jí zakazovali se mnou cokoli mít, protože nejsem věřící, tak to mě může akorát nas*at.r/quote]

Soudruhu Bobroněnko, :wink: Co říkáte na Ateismus? Tedy bojovný ateismus? Sevení Korea, Lihová Čína, Kuba - Ostrov svobody, Kambodžtí Rudí Khemerové, bývalý šokialistický blok v čele s CCCP. Tam všude vládl a leckde ještě vládne přísný ateismus. A přitom má tento ateistický systém na svém kontě za něco málo přez 80 let více než sto milionů přímých obětí.
Myslím, že v počtu vražd na rok ateisti předčí kterékoliv náboženství světa. :wink:
Maruška
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crashpc 20. 11. 2006 13:44

já si ale nemyslim že je to tim že je ateista. kvůli náboženství bych nikoho nezabil. a bůhví jak se tyhle čísla počítali.

Bobroněnko: záleží co si myslíš že je vesmír... jinak hmota jak ji známe opravdu mohla bejt soustředěna na jednom místě. je to více než pravděpodobné. ale třeba velký třesk nemusel bejt jen jeden. to si myslej jen tady, ale o pár set XXYYYYZZZZ mohl bejt další a další.....
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod grava1 22. 11. 2006 20:57

[quote="Bobroněnko";... Prostě ať si všichni věří, v co a čemu chtějí, hlavně ať tím neotravujou ostatní!! :pozor2 /quote]
Hm, no to by som nehovoril. Predstav si ze tvoja priatelka ti veri, lubi ta, ale "neotravovala" by ta s tym...
Niektore dolezite veci su v spolocnosti na to, aby sa nimi ludia otravovali. A ak ja uprimne verim, ze moze existovat nieco "ovela viac", preco by som tym "neotravoval" ludi na ktorych mi zalezi? :hm
Naposledy upravil grava1 dne 23. 11. 2006 12:05, celkově upraveno 1
C35i; N3510i; CX75; N6230i - 512MB MMC ADATA; SE K750i - 1GB MS SanDisk; N95 - 2GB MikroSD; SE P1i;
grava1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepinoo 23. 11. 2006 05:14

Ono asi je myšleno "otravovat" jako to dělají třeba "svědci jehovovi" když ti vlezou až do bytu a vykládají o spáse. :D
Jinak se podívej co je na světě věrouk - Katolíci, evangelíci, pravoslavní, jehovisti, mormoni, šíitští muslimové, sunitští muslimové, hinduisté,taoisté, zoroastrovci, animisté, šintoisté, buddhisté hinajanoví, buddhisté mahajanoví, buddhisté zenoví................................. Si přestav že by se každá takové společnost chovala jako jehovisti... :twisted: :twisted:
Pepinoo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod grava1 23. 11. 2006 12:03

Viem co myslel tym otravovat. To bola len taka filozoficka uvaha na zamyslenie, ze niekedy to "otravovanie" moze byt aj prospesne. NIEKEDY :!:
C35i; N3510i; CX75; N6230i - 512MB MMC ADATA; SE K750i - 1GB MS SanDisk; N95 - 2GB MikroSD; SE P1i;
grava1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrMephisto 23. 11. 2006 14:23

Teda, Maruško... tomu říkám opravdu "třeskutá úvaha" :-)) No nic... Tak za prvé, nemáš věcně pravdu. Hitlerovské Německo jednoznačně rozpoutalo 2. světovou válku, v níž zahynulo
24 456 700 vojáků
32 326 700 civilních obětí
5 754 000 židovského holokaustu
Celkem tedy má Hitlerovské Německo na svědomí 62 537 400 během 6 let!!! (viz. například Wikipedia)

To znamená 10,5 milionu obětí ročně. Řekněme, že Komunismus má na svědomí opravdu těch 80 milionů obětí, jak píšeš, a to během období 1921-1989=68 let. To máme 1,17 milionu obětí ročně.

Ty tvrdíš, že těchto 1,17 milionu obětí ročně má na svědomí ateismus. K tomu, jak nehorázný je to nesmysl, se vyjádřím později, teď chci ukázat, že pak bych mohl stejnou logikou připsat těch 10,5 milionu obětí bezesporu docela dost religiozního Hitlerovského Německa na vrub právě víry, a to víry křesťanské! Však taky Německo tehdy podporoval sám papež, což je snadno ověřitelným faktem... A tím pádem máme proti sobě 10,5 milionů obětí ročně na straně křesťanství proti 1,17 milionu obětí ročně na straně ateismu. Křesťanství se tedy, jak je vidět, nemá vůbec čím chlubit.

ALE, je zde nutno uvážit, když už se chceš pouštět do tak trapného počítání, že např. Sovětský svaz byl ateistický maximálně tak slovně, verbálně... Ve skutečnosti bylo i v dobách komunismu pravoslaví v Rusku dosti silné, rozhodně nesrovnatelně silnější, než katolická církev u nás... Takže s tím, že Sovětský svaz byl ateistický stát bych velice silně nesouhlasil - a velice podobná je i situace v číně! Tam jsou potírána jen NĚKTERÁ, nepohodlná náboženství, zatímco jiná jsou tolerována, takže bych ten čínský ateismus taky zas až tak nezdůrazňoval... Čína je zase s přehledem religioznější stát, než jsme byli za komunismu my...

Co je ovšem nejpodstatnější: Přece je úplně jasné, že komunisti nevraždili kvůli ateismu, ale kvůli své snaze vyhladit buržoazii a vlastně všechny samostatně myslící lidi! A fašisti zas nevraždili kvůli své víře v Boha, ale kvůli své prachobyčejné rozpínavosti a snaze ovládnout svět - a zničit komunismus...

Prostě vymyslet takovou trapnost, jako připsat komunistické oběti na vrub ateismu může jen člověk s IQ houpacího koně, promiň...

(moje reakce, že pak by ovšem nutně Hitlerovy oběti připadly na vrub křesťanství, byla jen rozvinutím TVÉ vadné úvahy...)
MrMephisto
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků