Dejte mi jediny hmatatelny dukaz ze Buh existuje

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Reku 10. 6. 2012 05:21

Tak jsem psal dlouho v Opeře mini odpověď, a ona mi potvora spadla.... Jó, to je holt ten pokrok.
Už se mi to znovu nechce celé psát.
Tak jen stručně.

Píšeš:
Shrnu to:
Vy: Za reálné považujete to, co cítíte/myslíte/prožíváte, nikoliv to co vnímáte smysly.
Já: Za reálné považuji to, co vnímám smysly a pocity/prožitky považuji pouze za důsledek tohoto vnímání.
Je tomu tak? Nebo Vám pořád ještě nerozumím?

Ne, není tomu tak. Zjednodušeně a stručně:
Vědci poznávají vnější svět vnějšími prostředky. Mají tak realitu na úrovni menších a menších částic....
Buddhista naproti tomu pozná sám sebe, a tím pozná vnější svět automaticky, jako vedlejší produkt... Bdělost, toť vše. Bdělost vědomí... Pak pomocí smyslů (oko, ucho, hmat...) vnímá svět pohledem příslušné bdělosti.
Například ve vnoru Nekonečný prostor vidíš svět kolem sebe ve Světle (v=až 300000km/s)... Takže tento svět buddhista v tomto vnoru vnímá jako spojitý a zároveň rozdělený tvary na úrovni příslušných částic a zároveň vnímá i nekonečnečný prostor. Ale je to na rozdíl od vědce jen vedlejší produkt, tak se o ty částice nezajímá..... Je i vnor Nekonečné vědomí, kdy je vědomím na úrovni ještě menších fyzikálních částic a může je plně bděle vnímat.... Atd.....
Poznámka: Světlo - fyzikové o něm hovoří. Hovoří o něm buddhisté i hinduisté. A co je velmi zajímavé - katolická církev má vyznání víry, kde se říká o Bohu - Světlo ze Světla..... Zajímavý sjednocující prvek "Světlo". Skoro si tipuju, že jde o jedno a to samé světlo....

Samozřejmě i vědomí by se dalo z pohledu fyziky nějak popsat. Skládá se, pohledem vědců, samozřejmě také z částic.... Také i proto lze Devátým vnorem zjednodušeně řečeno vědomí zničit. Je to stav Zničení vědomí.

-- 10. 6. 2012 06:26 --

Píšeš o stromech a pokroku. Jenže pokrok je hlavně ve jménu lepších zbraní a zhoršující se morálky lidí.
Takže pro tebe možná pokrok, pro mě úpadek.
Na prvním místě je pro mě neubližování, pak spolupráce lidí. A až pak věda či podobný "pokrok", který bez neubližování a morálních hodnot nemá stejně velkou cenu. Protože jinak je tento pokrok díky výrobě zbraní, zvyšování spotřeby, růstu kriminality, degenerací lidí postupně pod úroveň zvířat, která se na rozdíl od lidí zabíjí jen kvůlis potravě či strachu, zároveň i budoucí záhubou..... Sám sebe zahubí zbraněmi či spotřebou.... Tak jaký je to pokrok ?

-- 10. 6. 2012 06:37 --

Zvířata mají to, co kdysi měli i lidé, než se chemií začali ničit a věnovat se jen vnějším požitkům. Na jejich chování lze vypozorovat příchod některých událostí. Například déšť, změna tlaku, atd... Vědu a fyziku k tomu nepotřebují. Stačí jim ty "stromy". Když už tedy píšeš o pokroku a předvídání událstí. Lidé také ještě mají pozůstatky, jako bolest kloubů, loupání v kříži, atd....
No a i bez vědy cvičením se v bdělosti lze znovu získat tyto "předvídací" schopnosti. Prostě a jednoduše.
Reku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 10. 6. 2012 08:05

jé a ty blbci vědci si kupují drahé elektronové mikroskopy a urychlovače částic.. kdyby věděli, že jim k tomu bude stačit jeden najatý budhista za misku rýže 3x denně a s ještě lepšími výsledky! kdyby to jen věděli :-))
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 10. 6. 2012 08:38

Budha je kámoš.
Rattus rattus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zyzzy 11. 6. 2012 12:11

Reku píše:Buddhista pozná sám sebe, a tím pozná vnější svět automaticky, jako vedlejší produkt... Bdělost, toť vše. Bdělost vědomí... Pak pomocí smyslů (oko, ucho, hmat...) vnímá svět pohledem příslušné bdělosti...
Přiznávám, že tomu nerozumím :-( Ale děkuji za snahu to objasnit.
Reku píše:Píšeš o stromech a pokroku. Jenže pokrok je hlavně ve jménu lepších zbraní a zhoršující se morálky lidí.
Vážně si toto myslíte? Zeptejte se např. profesora Holého, jestli zkoumá kvůli zbraním nebo růstu spotřeby...
Jinak věda není dobrá ani zlá! Věda zodpovídá otázky a poznatky jsou potenciálem. Otázkou je, jak a k čemu jsou využity, což souvisí s tou morálkou. Ale je to obráceně - věda nezhoršuje morálku lidí. Lidé jen zneužívají vědecké poznatky, protože mají špatnou morálku!
Mimochodem, i dalajláma létá letadlem, používá mikrofon, tužku, papír,... ;-)
Reku píše:Protože jinak je tento pokrok díky výrobě zbraní, zvyšování spotřeby, růstu kriminality, degenerací lidí postupně pod úroveň zvířat, která se na rozdíl od lidí zabíjí jen kvůlis potravě či strachu, zároveň i budoucí záhubou.....
Pokud nebude jiná morálka lidí, budeme se prostě mlátit ať už kyjema nebo samopalem. Ale i tady to nemusí být tak tragické - než bych měl být napíchnutý na kůl nebo se nechat ubít kamenem, to raději ať se v mikrosekundě vypařím následkem jaderného výbuchu :-)
Reku píše:Zvířata mají to, co kdysi měli i lidé, než se chemií začali ničit a věnovat se jen vnějším požitkům. Na jejich chování lze vypozorovat příchod některých událostí. Například déšť, změna tlaku, atd... Vědu a fyziku k tomu nepotřebují. Stačí jim ty "stromy". Když už tedy píšeš o pokroku a předvídání událstí. Lidé také ještě mají pozůstatky, jako bolest kloubů, loupání v kříži, atd....
Mě zajímá, proč jablko padá ze stromu. Předvídání nezjednodušujte na počasí. Jde o to, že si můžete díky fyzikálním modelům spočítat cokoliv, třeba za jak dlouho dopadne :-)
Reku píše:No a i bez vědy cvičením se v bdělosti lze znovu získat tyto "předvídací" schopnosti. Prostě a jednoduše.
Tvrdíte tedy, že když budu guru buddhista, tak jsem schopen zjistit cokoliv, např. to, jak je to s těmi piony nebo proč a jak padá jablko? Tzn. budu schopen určit, kdy přesně dopadne?

A ještě ke zhoršující se morálce - všechno je přece relativní. Vůči čemu tedy tu morálku hodnotíte? Co když bude nějaká společnost lidí, která spatřuje štěstí v boji? Budete jim ten boj upírat a nutit je žít v "míru a pokoji", čímž byste je vlastně trápil? Jak můžete říct, která morálka je lepší a která horší? Ano, píšete :
Reku píše: Na prvním místě je pro mě neubližování, pak spolupráce lidí.
Pokud se lidé mlátí, pak toto asi na prvním místě nemají. To ale neznamená, že je to absolutně "špatně", jen relativně, prostě je to jen jiný žebříček hodnot.
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 11. 6. 2012 12:56

Reku píše:Zvířata mají to, co kdysi měli i lidé, než se chemií začali ničit a věnovat se jen vnějším požitkům. Na jejich chování lze vypozorovat příchod některých událostí. Například déšť, změna tlaku, atd... Vědu a fyziku k tomu nepotřebují.


Ale ano potřebují. Jak myslíš, že to poznají? Například se změní tlak na který reaguje hmyz a vlaštovky pak lítají nízko. To je dost nepřesný a lidi to umí už nahradit.
Mimochodem třeba před deštěm často *****í kanály (ještě nedávno jsem se pohyboval poblíž čističky). Kanály maj ale dobrej vnor co? :lol:
Nebo naopak večerní a ranní rosa předpovídá dobré počasí. Jak to ta voda dělá?
Jako u těch zvířat je to už jen důsledek nějakého jevu. To ti zvíře ani buddhista neobjasní.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 12. 6. 2012 07:05

Z knihy Síla Buddhismu - poslední kapitola:
http://www.uloz.to/xu4B8F7/silabuddhismu-0099-jpg
http://www.uloz.to/xR7NkKh/silabuddhismu-0100-jpg
http://www.uloz.to/xdphFgt/silabuddhismu-0101-jpg
http://www.uloz.to/x9tou4S/silabuddhismu-0102-jpg

No nic kluci: Unce praxe je lepší, než tuna teorie.
Tak každý půjdeme svoji Cestou.
Už tu vzniká zase sáhodlouhá nekonečná diskuze o přesvědčeních a u některých i ironie dogmatiků ;-)
Nemám tolik času, abych tady na množící se otázky odpovídal.
Proto ještě jednou - kdo chce, ať hledá sám a odhodí předsudky......
Mým cílem není nikoho přesvědčit. Jen upozornit ty, co mají zájem o poznání.
Každý si dělejte a věřte, čemu chcete. Máte svoji odpovědnost vůči sobě i ostatním.
Reku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 12. 6. 2012 16:50

oni lidi věří.. v různé věci.. jen jim je tu pořád cpán nějaký budhaismus a jeho superschopnosti (jako asi jediná správná cesta pro moudré lidi) - no a tak se brání tomuto tlaku :-)
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 12. 6. 2012 17:21

Nebrání se tlaku buddhismu. Ten jim cpán není !
Hájí svoje pohodlí a představy ! Brání se tlaku na praxi !
Klidně to vztáhni i na sebe, jestli jsi psal za sebe a raději zobecnil.

-- 12. 6. 2012 18:53 --

Teď mají lidé nové bohy, vědce, vědu a jejich závěry. A hlavně se drží názvů a představ. I proto (ale nejen) jsem dal odkaz na poslední kapitolu, kde o tom dalajláma jasně hovoří.
Reku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 12. 6. 2012 19:03

takže jsou líní a mimo realitu nevidíc skutečnou pravdu, kvůli které by se museli řídit manuálem mnichů, což je jediná správná cesta vedoucí k poznání a skutečnému vidění světa a pochopení všeho.. třeba mají ale jinou cestu a prožívají to po svém a jinak a vašemu postupu říkají "ne děkuji".. čím více jsou tlačeni - tím více je slyšet to ne.. :-)
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 12. 6. 2012 20:37

Cesta mnichů není nutná. Ale kázeň, sebekázeň ano.
Jinak buddhismus není jediná správná cesta. Ale je v něm pro mě vše nejlépe pochopitelné. Proto se snažím psát pomoci něj.
Je tu Laoc se svým Tao. Samozřejmě, že dosáhneš také čtvrtého vnoru, nekonečnosti prostoru.... Ale vše je popsáno jinými definicemi a z jiného úhlu pohledu. Totéž Zen. Nebo hathajóga. Či karmajóga. Nebo džňána a rádža jóga. Nebo Pataňdžáliho jógasútra. A další. I křesťanství, když najdeš postup a nebudeš se držet dogmatických a předsudků - jak církevních, tak anticírkevních... Jiné úhly pohledu, ale výsledek stejný.
Reku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 13. 6. 2012 05:52

ale víra přece není církev, církev, církev a náboženství.. už několikrát jsem psal, že člověk může věřit v cokoliv, mít sebekázeň a prozkoumávat to.. já se přiznám ke své víře tedy - věřím ve svůj ocas, věřím že má nadpřizozené schopnosti a může mě přivézt do ráje, i když mě někdy zklame - moje víra v něj je pevná a neochvějná, prozkoumávám ho a díky němu už jsem prožil několik vnorů.. tento směr mi zcela vyhovuje, samozřejmě je to o sebekázni, musím se udržovat fit, pravidlně se mýt, holit, chodit včas na schůzky a být vždy dobrým a pozorným společníkem - pokud toto dodržíte, měli by jste zažít celkem snadno svůj první vnor a dál na sobě pracovat.. nechci to nikomu vnucovat, jen chci poukázat, že i taková cesta existuje a může být správná a s reálnými výsledky! :-))
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 13. 6. 2012 05:58

Aha ;-) - ano, většině lidí toto opravdu stačí. Více nepotřebují.
Reku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 13. 6. 2012 06:07

ano jsem jeden ze stáda - omlouvám se :oops:
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 13. 6. 2012 07:25

Ale já tě nekritizuju :-D Jen je mi divné, že se vůbec zajímáš o tohle vlákno.
http://www.splachovac.cz/humorne-texty/ ... slova.html ;-)
Reku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 13. 6. 2012 20:38

já narozdíl od vás pane mohu dát lidem hmatatelný důkaz, že (můj) bůh existuje :-))
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků