Dejte mi jediny hmatatelny dukaz ze Buh existuje

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Zyzzy 11. 3. 2009 23:38

Juanitos píše:Logicky tým, že vie o tom, čo nakoniec urobíš ťa nijak neobmedzuje, On len pozná každé možné riešenie každého tvojho rozhodnutia.

Promiňte, asi si nerozumíme, objasněte mi to nějak blíže, prosím
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Juanitos 12. 3. 2009 01:00

Jack111 píše:Co bylo před Velkým třeskem?

To si môžeme buď domyslieť sami, veriť ľuďom, ktorí si niečo vymysleli alebo uveríme Bohu, ktorý hovorí, že On je tu večne...

Zyzzy: Nie som logik ani filozof, tak to asi neviem dobre vysvetliť, napadol mi jeden nie úplne najlepší prípad ale pre ilustráciu hádam môže byť. Predstav si, že si v helikoptére nad veľkým bludiskom s množstvom ciest, slepých aj správnych a vidíš tých ľudí pod sebou ako sa tam snažia nájsť cestu. Vidíš kam ich cesta vedie a kde môže ešte smerovať, ak sa rozhodnú tak alebo inak. Obmedzuješ ich slobodnú vôľu tým, že ich vidíš? Teraz ma prosím nechytaj za slovo, že v bludisku sú cesty jasné a dané, v živote je nekonečné množstvo kombinácií našich rozhodnutí a Boh o všetkých vie ale iba jednu z nich si vyberieme a bude to na nás a aj o tej vie... Tieto špekulatívne otázky ešte nikomu nedali jasnú odpoveď, ale Boh sa dáva spoznať tým, ktorý skutočne chcú zistiť pravdu, ak to naozaj chceš, začni čítať Evanjeliá v Biblii a predtým vždy Bohu povedz: Bože ak skutočne si, daj sa mi spoznať... Keď zažiješ Boha na "vlastnej koži", potom bude všetko ostatné nepodstatné....
Juanitos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod spike18 12. 3. 2009 01:22

Jack111 píše:spike18: Bůh by neměl být omezen časem.


Ja se neptám, jestli je omezen, nebo není, zajíma mně, kdo ho stvořil :)
Gigabyte M61P-S3 | AMD X2 3800+ | 2 x 1GB RAM | ATi 4850| WesternDigital 640GB WD6400AAKS | Seagate Barracuda 160GB SATA II | 80GB IDE Western Digital | DVD RW Samsung SH-S203B | Seasonic SS-500ET 500W | Samsung 223bw | XP MediaCenter SP2
spike18
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Juanitos 12. 3. 2009 10:05

spike18 píše:
Jack111 píše:spike18: Bůh by neměl být omezen časem.


Ja se neptám, jestli je omezen, nebo není, zajíma mně, kdo ho stvořil :)


Boha nikto nestvoril a časom obmedzený nie je, on stvoril aj čas.
Juanitos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 12. 3. 2009 10:45

spike18: Ale ptáš. Pokud není omezen časem, nemá počátek ani konec.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spike18 12. 3. 2009 11:10

A jak může existovat, když ho nikdo nestvořil?
Gigabyte M61P-S3 | AMD X2 3800+ | 2 x 1GB RAM | ATi 4850| WesternDigital 640GB WD6400AAKS | Seagate Barracuda 160GB SATA II | 80GB IDE Western Digital | DVD RW Samsung SH-S203B | Seasonic SS-500ET 500W | Samsung 223bw | XP MediaCenter SP2
spike18
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 12. 3. 2009 13:49

spike18: Kdyby ho někdo vytvořil, nebude Bůh stvořitelem, ale bude jím jeho tvůrce.
Někomu může dělat problém si představit místo, kde čas není. Bůh není jako člověk, který se narodil atd. on prostě byl a bude. V jeho prostoru je minulost, přítomnost a budoucnost ve stejnou chvíli. To dává i odpověď na otázku, že Bůh zná budoucnost.
Tak nějak by měl fungovat.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Juanitos 12. 3. 2009 22:39

Jack111 píše:Někomu může dělat problém si představit místo, kde čas není. Bůh není jako člověk, který se narodil atd. on prostě byl a bude. V jeho prostoru je minulost, přítomnost a budoucnost ve stejnou chvíli. To dává i odpověď na otázku, že Bůh zná budoucnost.
Tak nějak by měl fungovat.

Nejako takto to chápem aj ja ale ako to je skutočne, to sa dozviem až keď prídem k Bohu po smrti.:o)
Juanitos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zyzzy 13. 3. 2009 16:59

Taky to tak chápu... :-) Výraz "stvořit" totiž dává smysl jen když existuje čas.

Juanitos: Je to prosté - pokud znám svou budoucnost, nemohu ji nijak změnit.
Znát všechny možnosti není to samé jako znát budoucnost. Svobodná vůle znamená, že stojím-li v tvém bludišti na křižovatce, mohu si cestu vybrat - mohu budoucnost zvolit zcela nezávisle. Převedu svůj příklad se sklenicí na tvé bludiště : Stojím v bludišti na křižovatce, mám dvě cesty (vpravo, vlevo). Bůh mi řekne, že půjdu vpravo (ať už sám, či skrze nějaké proroctví). Mohu se otočit a jít vlevo?

Nepřijde mi to jako nějaká spekulace. Narazil jsem na logický rozpor, podle kterého nemůžu mít zároveň zcela svobodnou volbu a zároveň znát budoucnost. Jaké je řešení, pokud bůh existuje? Buď bůh sám nezná budoucnost nebo nemám zcela svobodu volby nebo mi bůh budoucnost nemůže sdělovat. Uvítám jakékoliv jiné řešení problému (nebo opravu, pokud je má logika špatná).
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod weedcolour 13. 3. 2009 17:32

Bůh chce pro tebe to nejlepší
na křižovatce uslyšíš Boha jak ti říká jdi do prava ,a ty půjdeš do leva(můžeš ale nemusíš) a stane se něco ne podle tvýho gusta tak si za to můžeš jen ty sám,nikomu nedávej vinu,ale kdykoliv se můžeš k Bohu obrátit požádat o odpuštění,poprosit ho o pomoc.
Bůh je živý,protože i my všichni v Bohu žijeme
Skutky17,24  Bůh, který učinil svět a všechno, co je v něm, ten je pánem nebe i země, a nebydlí v chrámech, které lidé vystavěli,
25  ani si nedává od lidí sloužit, jako by byl na nich závislý; vždyť je to on sám, který všemu dává život, dech i všechno ostatní.
26  On stvořil z jednoho člověka všechno lidstvo, aby přebývalo na povrchu země, určil pevná roční údobí i hranice lidských sídel.
27  Bůh to učinil proto, aby jej lidé hledali, zda by se ho snad nějakým způsobem mohli dopátrat a tak jej nalézt, a přece není od nikoho z nás daleko.
28  `Neboť v něm žijeme, pohybujeme se, jsme´, jak to říkají i někteří z vašich básníků: `Vždyť jsme jeho děti.´
29  Jsme-li tedy Božími dětmi, nemůžeme si myslet, že božstvo se podobá něčemu, co bylo vyrobeno ze zlata, stříbra nebo z kamene lidskou zručností a důmyslem.
30  Bůh však prominul lidem dobu, kdy to ještě nemohli pochopit, a nyní zvěstuje všem, ať jsou kdekoliv, aby této neznalosti litovali a obrátili se k němu.
31  Neboť ustanovil den, v němž bude spravedlivě soudit celý svět skrze muže, kterého k tomu určil. Všem lidem o tom poskytl důkaz, když jej vzkřísil z mrtvých."
32  Jakmile uslyšeli o vzkříšení z mrtvých, jedni se mu začali smát a druzí řekli: "Rádi si tě poslechneme, ale až někdy jindy."

pokud chceš vědět víc o Ježíši Kristu navštiv ve svým městě nějakej biblickej sbor-církev(KS-Křestanská společenství,CB-česká církev bratrská,Apoštolskou církev,baptisty,letniční,atd.)
čti Bibli
Naposledy upravil weedcolour dne 13. 3. 2009 18:16, celkově upraveno 1
odtah aut,dovoz aut-1900kg
weedcolour
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zyzzy 13. 3. 2009 17:42

weedcolour píše:Bůh chce pro tebe to nejlepší
na křižovatce uslyšíš Boha jak ti říká jdi do prava ,a ty půjdeš do leva a stane se něco ne podle tvýho gusta ...


Nepochopil jste to správně - na křižovatce mi bůh nedá RADU, neuslyším "jdi doprava", ale "VÍM, ŽE PŮJDEŠ VPRAVO" (je vševědoucí). Ještě jednou:
Stojím v bludišti na křižovatce, mám dvě cesty (vpravo, vlevo). Bůh mi řekne, že půjdu vpravo (ať už sám, či skrze nějaké proroctví). Mohu se otočit a jít vlevo?
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 13. 3. 2009 17:53

Zyzzy: Ono to bude tak, že stojíš na křižovatce a Bůh řekne "vím, že půjdeš vpravo" a ty půjdeš vpravo :-D Nikdo tě nenutí, rozhodneš se sám. Bůh totiž vidí o minutu dál, kde už kráčíš metr za křižovatkou a viděl před minutou stejnou situaci, kdy jsi se ptal, kudy dál.
Ve skutečnosti je to blbost. Kdybys totiž po jeho slovech zamířil vlevo, nebyl by Bůh překvapen tvým jednáním, protože on už tu samou situaci viděl. Není ale šance, jak to říct, že půjdeš vlevo, když uděláš přesně opak :-D
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spike18 13. 3. 2009 22:01

Když je Bůh vševevěd, proč se církev tak často mýlí (plochá Země, střed vesmíru tvoří Země etc.)?
Gigabyte M61P-S3 | AMD X2 3800+ | 2 x 1GB RAM | ATi 4850| WesternDigital 640GB WD6400AAKS | Seagate Barracuda 160GB SATA II | 80GB IDE Western Digital | DVD RW Samsung SH-S203B | Seasonic SS-500ET 500W | Samsung 223bw | XP MediaCenter SP2
spike18
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 13. 3. 2009 22:24

Církev je Bůh?
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spike18 13. 3. 2009 22:34

Není, ale "je s ním v kontaktu", nebo nějak, né? ;-)
Gigabyte M61P-S3 | AMD X2 3800+ | 2 x 1GB RAM | ATi 4850| WesternDigital 640GB WD6400AAKS | Seagate Barracuda 160GB SATA II | 80GB IDE Western Digital | DVD RW Samsung SH-S203B | Seasonic SS-500ET 500W | Samsung 223bw | XP MediaCenter SP2
spike18
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků