Dejte mi jediny hmatatelny dukaz ze Buh existuje

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Protoneus 4. 1. 2013 19:10

Ale no není za co, napsal jsem to již podruhé, poprvé mi nikdo neděkoval, k tomu co píšeš nemám námitky, každý máme své duchovno ;-) .
Nebezpečí v chápání Boha Otce

S pojmem a představou Boha - Otce je spojeno jedno nebezpečí. Existuje velké pokušení představovat si Boha jako omezenou bytost na způsob člověka.

Pro mnohé se představa otce možná pojí s vlastními nedobrými zkušenostmi. Možná svého otce ani vůbec nepoznali, nebo ho poznali jako tyranského a nespravedlivého despotu. Tady je důležité připomenout, že otec, tak jak jsme ho sami poznali nemůže být modelem pro Boha - Otce, ale naopak. Bůh Otec se může a má stávat modelem pro lidské otce... Důležité je ovšem připomenout, že sice “Bůh je Otec” ale v Ježíši Kristu je stejně tak i přítelem a bratrem :-D .
Naposledy upravil Protoneus dne 5. 1. 2013 01:23, celkově upraveno 2
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 4. 1. 2013 21:57

Podle mně to tedy nevysvětlil a ještě víc to zamotal. Jednou je to možná vědomí, pak by to mohlo být spíše myšlení. A nebo to taky může být úplně něco jiného. Použije slovo, který má a nebo se mu všeobecně přisuzuje úplně jiný význam a pak se diví, že to jiní nechápou. Vsadím boty, že většina si pod tím slovem představí něco nadpřirozeného, mimo člověka. Ať už duchy nebo nějaký zfetovaný meditační cvičení k navození transcendence. To pak ale není vědomí ani myšlení v tom smyslu, jak je většina lidí chápe a uznává. Ani se to k nim nepřibližuje.
Stejně tak mohl místo duchovno napsat akvárko a pak se divit, že v tom vidíme skleněnou nádrž.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 4. 1. 2013 22:10

Zyzzy píše:bůh = jen a pouze svět kolem nás (vše co vnímáme)
duchovno = jen a pouze myšlení+citenie a pocity duse
spadá do kategorie, kterou označuji za "nevěřící", či "ateistická".
Tak jako říkáš, že každý jsme "věřící", lze i tvrdit, že každý jsme "ateistou". Záleží na tom, vůči jakému bohovi. ale jde opět jen o slovíčkaření...

:tleskani pekne napisane.Ano v roznych krajinach su rozne viery a Boh ma ine meno.Je to myslienka,ze myslime na toho kto nas stvoril.Kazdy si to uz pomenoval v nabozenstve po svojom.Kedysi som mal byvalu,bola evanielicka.Spytal som sa jej:
ja:Ako vies ze tvoj Boh je pravy? (evanjelicky)
ona:lebo je a ten kto v neho neveri zomrie
ja: a co ti ostatni,co maju budhu,alaha atd..
ona: oni zomru lebo neveria v praveho Boha

Zaver: FAIL - toto je fanatizmus.
Spravna odpoved: bůh = jen a pouze svět kolem nás (vše co vnímáme)

Zaznelo tu aj slovo ze nas stvoril "Tvor",ktory uz nieje medzi nami-toto som tiez skumal ci sa nejedna o mimozemsku civilaciu a niesi daleko od pravdy.On medzi nami je a stale sa na nas pozera (ako to oko RA),ale nie je vo fyzickej forme.
Do fyzickej formy moze vstupit ale kedykolvek - ako to bolo v pripade Jezisa,jeho "syna"
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 5. 1. 2013 00:44

Nevim, jak to popsat, ale nemohu se nejak ztotoznit s tim, ze Buh je vse kolem nas. Ostatni lide jsou Buh? Nasi psi, kocky, dest, vitr...?
Ale budiz. Kdyz toto tvrzeni prijmu, je v takovem svete clovek "hracem", nebo jen figurkou, o ktere je rozhodnuto?
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 5. 1. 2013 01:04

Bůh je náš vnitřní morální kodex :)))))
LammerOutsider
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Protoneus 5. 1. 2013 01:05

Otec se zjevuje v Kristu

Kristus je zjevením a ztělesněním Otcova milosrdenství.

Království, které Ježíš přináší, je království Boží. Ježíš zjevuje, kdo Bůh je, a nazývá ho důvěrně Otcem. Bůh se otvírá bídě a utrpení člověka: je milující Otec, plný soucitu, odpouští a poskytuje zdarma milost, o niž prosíme. Tak nám ho ukazuje v Bibli podobenství o marnotratném synu a milosrdném otci.
Svatý Jan říká, že “Bůh je láska”. Proto je každý člověk zván k obrácení a k tomu, aby důvěřoval v milosrdnou lásku, kterou Bůh pro něho má: království poroste v té míře, nakolik se člověk naučí důvěřovat Bohu a obracet se k němu jako k Otci.

Ježíš Kristus říká: “Já a Otec jedno jsme. Kdo vidí mne, vidí Otce.” :-)

-- 5. 1. 2013 02:16 --

trent píše:Nevim, jak to popsat, ale nemohu se nejak ztotoznit s tim, ze Buh je vse kolem nas. Ostatni lide jsou Buh? Nasi psi, kocky, dest, vitr...?
Ale budiz. Kdyz toto tvrzeni prijmu, je v takovem svete clovek "hracem", nebo jen figurkou, o ktere je rozhodnuto?


Ježíš praví: “Což by někdo z vás dal svému synu kámen, když ho prosí o chléb? ... Jestliže tedy vy, ač jste zlí, umíte svým dětem dávat dobré dary, čím spíše váš Otec v nebesích dá dobré dary těm, kdo ho prosí!”

-- 5. 1. 2013 03:01 --

Jack111 píše:Podle mně to tedy nevysvětlil a ještě víc to zamotal. Jednou je to možná vědomí, pak by to mohlo být spíše myšlení. A nebo to taky může být úplně něco jiného. Použije slovo, který má a nebo se mu všeobecně přisuzuje úplně jiný význam a pak se diví, že to jiní nechápou. Vsadím boty, že většina si pod tím slovem představí něco nadpřirozeného, mimo člověka. Ať už duchy nebo nějaký zfetovaný meditační cvičení k navození transcendence. To pak ale není vědomí ani myšlení v tom smyslu, jak je většina lidí chápe a uznává. Ani se to k nim nepřibližuje.
Stejně tak mohl místo duchovno napsat akvárko a pak se divit, že v tom vidíme skleněnou nádrž.


:oboze Jacku111, ČLOVĚK vlastně nemusí dělat nic jiného než se pokoušet víru v SOBĚ probudit. :oboze Není zapotřebí ti víru vůbec vemlouvat - neseš ji totiž jako věrné Boží obrazy v sobě. :oboze Každý nese Boží profil v sobě samém a kdyby tohoto Boha opravdu zapudil, :oboze sám by si jaksi musel stáhnout kůži z těla, :oboze upadl by do věčného zatracení.… :oboze

Jinými slovy: viděno z Božího perspektivy neexistují žádní bezbožníci, protože Bůh nikoho nepouští a každého člověka drží - jinak bychom upadli do nicoty. Já však musím - jako ČLOVĚK - vyhledat místo, na kterém Bůh Jacka111 drží. U každého je jinde. Kdybych ho našel, mohl bych mu snadněji pomoci uvědomit si jeho víru v Boha. Proto máme při nové VÍŘE v BOHA velkou šanci… :-) Nauč se věřit v BOHA a máš šanci, že budeš spasen a hlavně nefetuj a nechlastej o<:) . BŮH JE MOCNÝ A S JEHO POMOCÍ BUDEŠ VYLÉČEN :-D :-D :-D .
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod icotech852 5. 1. 2013 09:31

trent :
Ostatni lide jsou Buh?

viewtopic.php?p=9247923#p9247923
viewtopic.php?p=9247413#p9247413
tieto 2 prispevky

pytas sa macky a psy (cize zvierata)
viewtopic.php?p=9226046#p9226046

Ale budiz. Kdyz toto tvrzeni prijmu, je v takovem svete clovek "hracem", nebo jen figurkou, o ktere je rozhodnuto?

spravne - hovori sa ze zivot je divadlo ;-) a my sme hraci.

Ľudský život je divadelné predstavenie, ktoré sa hrá bez predchádzajúcich skúšok
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Protoneus 5. 1. 2013 11:19

Přesně tak :-) . Materialista by měl předkládat materiální důkazy, nikoliv jen pouhá slova ;-) .
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 5. 1. 2013 11:35

Protoneus: Jak vypadá to spasení? To je navěky? Není to pak po nějakým tom miliónku let nuda?
Když teď víru nenajdu, tak se zase vrátím jako člověk s dalším pokusem že? Tak ti tedy říkám, Bože, NIKDY mi nedej poznat víru. Nechci ji, radši si budu užívat rozmanitý život :-D
A co ti lidé, kteří nenajdou víru těsně před tím, než planetu něco zcela zničí?
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Protoneus 5. 1. 2013 13:19

VÝZNAM SLOVA SPÁSA

Klíč k pochopení tohoto výrazu
je v biblickém jazyce - hebrejštině,
kde slovo "spása" znamená zároveň:

* vytržení z nebezpečí smrti,
* naplněný život,
* osvobození,
* vykoupení,
* vyléčení,
* ochranu,
* vítězství,
* pokoj.
Co je to hřích,
z něhož má být člověk zachráněn, "spasen"?

"Hřích je sebevraždou, neboť vrahem není nikdo jiný, než já sám" (Michael Marsch). Hřích, který má nejrůznější podoby pronikající všemi oblastmi lidského života, je v podstatě rozhodnutím, že si "vystačíme sami". Pochází z nedůvěry v Boha a z přesvědčení, že nám chce cosi odepřít. Hřích vytváří nepřekonatelnou propast mezi člověkem a Bohem. Hřích odděluje od Boha - zdroje života, je Boží urážkou, vzpourou proti němu. Způsobuje zotročení člověka, minutí se cílem a nenaplněnost života - prázdnotu. Když někdo vypije jed, stává se smrt logickým důsledkem takovéhoto jednání. Tak je tomu i s hříchem, jenž usmrcuje celého člověka: usmrcuje vztahy, lásku, naději, radost, způsobuje rozbroje, nepokoj, nemoci a vposledku smrt...

Bůh ale chce, aby každý člověk žil plnohodnotný život. (srv. Ez 18,23) Proto lidem nabízí plán spásy.
Jsem úplně nadšený, že máš konečně zájem o skutečnou představu Všehomíra, pá brouku o<:) . .
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 5. 1. 2013 14:07

Jenže lidi nemizí někam do vzduchu. Všichni umírají. Hřích tedy pokaždé vyhrává.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Protoneus 5. 1. 2013 16:13

Pravda,někomu se to takto může jevit, dle mého smrt pro mrtvého neexistuje, nedokážu si žádným způsobem představit jak může existovat nic, smrt je jen smysluplný pojem pro pozůstalé. Tím nechci tvrdit, že mrtvý pokračuje ve svém životě kdesi v nebeském ráji.Každý si to může představovat po svém.Osobně si myslím, když tu žiji teď,nemám důvod se domnívat, že tu již nikdy nebudu, v nekonečnu je znovuzrození dle mého jisté. Pokud člověk projde smrtí, což představuje mimo jiné totální vymazání paměti, může se narodit znovu a zase nabírat nové informace.Vnější virtuální "pozorovatel" by mohl tvrdit, že jde o někoho jiného. To ber jako čisté spekulace, nic co bych mohl nějakým způsobem prokázat :-) .
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zyzzy 5. 1. 2013 20:06

Protoneus: Hmm, tak přiznávám, že jsem se v tobě zmýlil. Už jsem tě měl v podstatě za ateistu se specifickým názvoslovím. Ty jsi však přišel s Biblí, spásou, Bohem s velkým B, atd...

trent, icotech852:
"bůh = jen a pouze svět kolem nás (včetně nás)" bylo myšleno v podstatě z "materialistického" pohledu. Bůh je tak prostě jiné označení pro přírodu. Nebo chcete-li pro základní elementární částice a fyzikální zákony, kterými se řídí. Takový "bůh" nemá nic co do činění s lidskými abstraktními výmysly - morálkou, spásou, s pokyny jak jednat a žít apod.
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod icotech852 5. 1. 2013 20:37

vsetko okolo teba neznamena len priroda,nechapem ako si si z toho vydedukoval prirodu,bro
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zyzzy 5. 1. 2013 20:49

Příroda ve smyslu celý vesmír, co jiného máš na mysli?
Zyzzy
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků