Dejte mi jediny hmatatelny dukaz ze Buh existuje

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Zyzzy 2. 1. 2013 23:48

Děkuji za odpověď. Na wikipedii je "materialistický" popis, nehovoří se tam nic o nějakém "duchovnu".
Co mělo být sdělením v tom druhém odkazu jsem bohužel neporozumněl.
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Protoneus 3. 1. 2013 00:01

No ten druhý odkaz bylo DUCHOVNO, měl jsem za to, že se v tom najdeš.A co VĚDOMÍ o tom taky nic nevíš? Chápu, nedá se nahmatat a proto neexistuje :tleskani . Ty už nehledáš,co dělá člověka člověkem? Neměl jsi být na Google a studovat???
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trent 3. 1. 2013 00:07

Polozit otazku "Co dela cloveka clovekem?" a dostat odpoved www.google.com je pro me ne moc pochopitelne.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Protoneus 3. 1. 2013 00:14

Je tam všechno to, co dělá člověka člověkem a co vlastně chápeš ty pod pojmem ČLOVĚK ?
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zyzzy 3. 1. 2013 00:46

Je sranda, jak mi neustále něco podsouváš, ale co už :-)
Z odkazu na wiki, který jsi zde ty sám dříve uváděl:
Vědomí (od věděti) je základní atribut bdělého života člověka a v různé míře i dalších živočichů.
Takže nic charakteristického výlučně pro člověka.
Co si představuješ pod duchovnem?
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Protoneus 3. 1. 2013 00:56

Tak ještě jednou,neboj nesměju se ti http://www.google.com najdeš tam i to svoje duchovno,pamatuješ ne?

Jinak,klídek,vím kam to chceš nasměrovat :D :D :D .
Ten Jack111, to je tvůj klon nebo tvůj další nick?
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zyzzy 3. 1. 2013 01:22

Ptal jsem se na tvůj názor, protože vystupuješ velice jistě.

Z tvých vyjádření zde jsem zatím došel k tomuto:
Jak v otázce o smyslu života v souvislosti s tvým bohem-vesmírem, tak zde bys musel dojít buď k existencionálnímu nihilismu (který je ti nepříjemný) nebo k nedokazatelným prohlášením založeným čistě na víře. A těm se asi chceš vyhnout, protože buď bys musel připustit, že se o nich dá pochybovat, nebo bys byl fanatikem, proti kterým brojíš...
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Protoneus 3. 1. 2013 01:50

Mohl jsi klidně přitvrdit,nějaký sprostý slovo by mě neuškodilo, určitě by jsi to v ty svý škebli našel v materiální podobě :-D .
Asi by bylo lepší, kdyby sis vyměňoval rozumy se svým klonem, určitě by jste si dobře rozuměli, dle vašich výplodů vás tipuji tak na 14, mohli by jste třeba řešit otázku k tomu existencionálnímu nihilismu (který je vám tolik příjemný) nebo tu psát do nekonečna kolem dokola nedokazatelná prohlášení založená čistě na víře např: tvůj poslední komentář :-D .

PS: Jak si daleko s tím googlem, už jsi na to přišel, co dělá člověka člověkem? :hm
Naposledy upravil Protoneus dne 3. 1. 2013 03:53, celkově upraveno 1
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 3. 1. 2013 02:47

Člověka člověkem dělá víra, že je člověkem, ne? :)
LammerOutsider
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Protoneus 3. 1. 2013 03:28

Jim nejde o nějakou normální diskusi, nemá to smysl.Jsou to jen obyčejný zvratky.Už vidím jak naběhne a vypadne z něj......Takže když člověk víru nemá tak není člověk, třeba když je v bezvědomí,jo?
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod icotech852 3. 1. 2013 07:37

tato konverzacia mi pripomina take pretahovanie sa lanom.Zivot musime zit - asi to bude najlepsia odpoved - nech si ho zije kazdy tak ako uzna za vhodne.
forsaken...
icotech852
Přeborník

Odeslat příspěvekod Protoneus 3. 1. 2013 13:30

Jistě, ať si každý myslí a žije dle svého, netřeba se vzrušovat nad tím, že součástí BOHA krom jiného, jsou i tvorové, kteří jsou schopni popřít i své "MYŠLENÍ" včetně svých představ či abstrakcí v něm, bez nichž by neexistovalo vůbec nic. :-)
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 3. 1. 2013 14:16

Protoneus píše:
Jack111 píše:An presne tak. A nazorne to muzeme videt v podstate v celych dejinach. Tam najdeme mnoho valek a poprav a honu nevericich na verici.

A s tím se tu ztotožňuje kdo??? Co to sem zase strkáš? Kdo tu je nějaký církevní pošuk? Kdo tu holduje nějakému přiblblému náboženství? Věřící jsi ty také, můžeš tvrdit co chceš, to jak se tu projevuješ to dokazuje :-) .Věřící a nevěřící nejsou, to je blbost, jsou jen takoví co věří něčemu a jiní, co věří něčemu jinému :-) .

-- 2. 1. 2013 19:31 --

Jack111, dovedu pochopit, že slovo DUCHOVNO ti nevoní,proto jsem nabídl alternativní VĚDOMÍ, ale ani na tom nijak netrvám, klidně tu napiš svou alternativu, tak to jsem opravdu zvědav, tak do toho :-D .
http://cs.wikipedia.org/wiki/V%C4%9Bdom%C3%AD

Příspěvek od icotech852, na který jsem reagoval, byl později upraven. No možná jsem si to věřícími jen zjednodušil. Věřícími jsem označil ty, kteří věří v život po smrti.

K vědomí jsi dal odkaz na wiki. To souhlasí a nic jsem proti tomu nenapsal. K duchovnu jsem zkusil tebou doporučovaný google.cz a výsledky jsou takový nijaký. Samá Bílá paní a jiné výsledky naznačující "život po životě". ANI JEDEN výsledek z prvních třech stránek výsledků neříká, že by to bylo jenom náznakem stejný, jako vědomí podle wiki. Slovo duchovno podle googlu není alternativou slovu vědomí.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod trent 3. 1. 2013 14:29

Protoneus píše:Je tam všechno to, co dělá člověka člověkem a co vlastně chápeš ty pod pojmem ČLOVĚK ?

Člověk je pro mě živočišný druh.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Protoneus 3. 1. 2013 15:03

Jack111 píše:
Protoneus píše:
Jack111 píše:An presne tak. A nazorne to muzeme videt v podstate v celych dejinach. Tam najdeme mnoho valek a poprav a honu nevericich na verici.

A s tím se tu ztotožňuje kdo??? Co to sem zase strkáš? Kdo tu je nějaký církevní pošuk? Kdo tu holduje nějakému přiblblému náboženství? Věřící jsi ty také, můžeš tvrdit co chceš, to jak se tu projevuješ to dokazuje :-) .Věřící a nevěřící nejsou, to je blbost, jsou jen takoví co věří něčemu a jiní, co věří něčemu jinému :-) .

-- 2. 1. 2013 19:31 --

Jack111, dovedu pochopit, že slovo DUCHOVNO ti nevoní,proto jsem nabídl alternativní VĚDOMÍ, ale ani na tom nijak netrvám, klidně tu napiš svou alternativu, tak to jsem opravdu zvědav, tak do toho :-D .
http://cs.wikipedia.org/wiki/V%C4%9Bdom%C3%AD

Příspěvek od icotech852, na který jsem reagoval, byl později upraven. No možná jsem si to věřícími jen zjednodušil. Věřícími jsem označil ty, kteří věří v život po smrti.

K vědomí jsi dal odkaz na wiki. To souhlasí a nic jsem proti tomu nenapsal. K duchovnu jsem zkusil tebou doporučovaný google.cz a výsledky jsou takový nijaký. Samá Bílá paní a jiné výsledky naznačující "život po životě". ANI JEDEN výsledek z prvních třech stránek výsledků neříká, že by to bylo jenom náznakem stejný, jako vědomí podle wiki. Slovo duchovno podle googlu není alternativou slovu vědomí.

Jistěže, to jsou tvé názory,tvé myšlení, tvůj pohled, tvá VÍRA, tvé abstrakce, tak je tomu u každého člověka, hledej dále a hlavně čti vše, nejen to co se ti hodí do krámu musí být nutně pravda :-)
Protoneus
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka