Dejte mi jediny hmatatelny dukaz ze Buh existuje

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Zyzzy 1. 1. 2013 01:15

Protoneus píše:A co tu má prokazovat kdo tobě milý demagogu

Padlo tady dosti silných tvrzení, na které mé reakce směřovaly, např.
icotech852 píše:Pravdu má LammerOutsider - my sme bohovia inkarnovany do tohto materiálneho smrtelneho sveta v nevedomosti,aby sme zažili to,čo by sa inak zažiť nedalo.Vsetky zverstva ktorými ľudstvo prešlo sme si prežili,aby sme sa stali este dokonalejšimi.Zazili sme vsetky tie emocie,ktore siahaju od najkrajsich az po tie najhorsie,vratane zverstiev.
nebo
LammerOutsider píše:Co umí drogy to sice vědecky věda vysvětlí, ale to, že jsem na LSD zažil telepatii nebo tak silná deja-vu že to hraničilo s předpovídání budoucnosti (šel jsem po ulici a připadala mi povědomá, a že když zahnu za roh bude tam bílá dodávka.. a zahnul jsem a byla tam), to mi už věda jen tak nevysvětlí.
, taky něco o reinkarnaci (icotech852) apod.

Nepodsouvej mi, že ti podsuovám křesťanství, ty demagogu! ;-)

Protoneus píše:Věřit ve svět kolem sebe a v jeho smysluplnost(inteligenci)je podle tvého mdlého rozumu, něco, co se má tobě prokazovat,když to sám nejsi schopen vnímat???
Svět vnímám, ale pouč mě o jeho smysluplnosti, prosím.

Zbytek nemá cenu komentovat.

Neodpustím si ještě toto: Pokud myslíš, že mám svou fanatickou víru, pak mě prosím neurážej, neb dle vlastního tvrzení konáš nehoráznou blbost...
Protoneus píše:Těžko prokázat na čí straně jest pravda a proto tvrzení, že ten druhý je hlupák, jen proto, že nebaští Víru toho druhého, jest nehorázná blbost.
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Protoneus 1. 1. 2013 01:29

Snůška ubohé demagogie na kterou by neodpovídala snad ani opice,kdyby mohla. DFNTT

-- 1. 1. 2013 02:42 --

Dva VĚŘÍCÍ V CHAOS, tu dokazují nesmyslnost BOHA, co tím bohem mám na mysli jsem tu psal několikrát, takže pro blbce ještě jednou...Bůh jest pro mne Vesmír v celé své komplexnosti, včetně všeho v něm, tedy i hlupáků,brouků,ještěrek a všech, kteří v něj nevěří,tečka ;-) .

Ps: Inteligenci jsem záměrně vynechal, neboť z lidského pohledu jde o relativní pojem :-) .
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zyzzy 1. 1. 2013 02:19

Protoneus:
Víš, asi mi něco uniklo, ale k tomu tvému pojetí boha tady tuším zatím nikdo nehovořil, tak nevím, proč ty urážky...

Udělám ti radost. K tvému bohu: Pokud tvůj bůh neznamená nic víc (např. ohledně smyslu apod.), pak je to jen jiný název pro vesmír a nemusíš to nazývat bohem.

icotech852:
Jaký je tedy principiální rozdíl mezi Johančiným mečem a bílou dodávkou LammerOutsidera?
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Protoneus 1. 1. 2013 02:33

Urážky? Pokud si je vztahuješ na sebe,je to tvoje věc,,ty mi tu zase chceš určovat jak co nazývat? Jdi s tím někam, to už jsem tu také psal, Bůh mi přijde bezva, jest v tom obsaženo všechno i to o čem nevíme vůbec nic, nebo myslíš,že víme VŠE??? :pozor
O smyslu Boha, nemá smysl se bavit, na to náš pochybný rozum se svou hrstkou informací zjevně nestačí.
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zyzzy 1. 1. 2013 02:56

"podle tvého mdlého rozumu", "Bereš ty správný prášky???", "jestli nechceš být za idiota", "pro blbce ještě jednou"... prostě mi to přijde neslušné a nevím, komu jinému to patřilo...

Nic ti neurčuji a nemyslím, že víme vše.
Pořád mě ale zajímá něco víc o té smysluplnosti světa, o které jsi dříve psal... Existuje nějaký smysl tvé existence? Nebo je shodný se smyslem celého světa (tedy boha), o kterém nemá smysl se bavit?
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Protoneus 1. 1. 2013 03:08

Já vím DNFTT, čaaaauuuu....
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 1. 1. 2013 03:39

Asi si furt představujou Boha jako toho fousatýho pána co sedí na obláčku a rozkazuje větru a dešti....

DNFTT, zdarec mějte se, když tak čtu kam jste se zase dopracovali.....
LammerOutsider
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zyzzy 1. 1. 2013 04:17

Kdo si jako představuje vousatého pána?

Chápu, otázka související s tzv. smyslem je vždy těžká... Jinak Protoneus je typický panteista. Mě jen zajímá, jestli má blíž k teismu nebo ateismu. Jestli se v jeho pojetí bůh projevuje i jinak než formou zákonů, jejichž "působení" lze reprodukovat.
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 1. 1. 2013 06:18

icotech852: Ne frekvence, ale kmitocty kdyz uz. Falesny zpev nijak definovan neni, pokud vim. Podle meho je to takovy zpev, kdy se zpevak zpiva jine noty a vysky, nez jak je napsana pisnicka. Oboji se da zmerit mimochodem. Jestli falesnym zpevem myslis neco jineho, tak to, prosim, upresni.
Treti otazka je oxymoron. (samouk x neucil).
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod icotech852 1. 1. 2013 09:59

jaký je tedy principiální rozdíl mezi Johančiným mečem a bílou dodávkou LammerOutsidera?

no to ano,je to trochu pritiahnute za vlasy.Pripomina mi to situaciu ked smadny clovek ide po pusti a modli sa aby nasiel oazu - uz uz zomiera zrazu mu nieco hovori "pozri sa vpravo" on sa pozrie a vidi tam oazu.
To je ta zhoda okolnosti,zazrak,nahoda,osud? - a mozno zomrie od smadu a oazu nenajde.To su take krajnosti.

Jack111 - spev,hra na nastroje,vymysliet urcity song.I ked sa na prvy pohlad moze zdat,ze sa jedna o banalnu vec - tieto kmitocty musia mat urcity sled.Cize nejedna sa len o rozdiel ked ludsky mozog rozoznava odchylku od tonu (vtedy je ton falosny),ale tu sa jedna o omnoho zlozitejsiu zalezitost - gitarove sola napr.To,ze je solo zahrane kmitoctami s urcitym casovym odstupom zvanym rytmus.Ale "navod" ako vymysliet solo nejestvuje - treba to citit.
Keby to bolo take jednoduche,tak uz davno pocitacove programy skladaju songy,spievaju a my si len sedime na zadku a tlieskame.

Ohladne toho,aby ste sa chalani nehadali rozmyslal som nad jednou verziou rozdielu zmyslu zivota.Ze je niekto veriaci a neveriaci (ateista) je tiez zmysel,aby kazdy prezil inu skusenost.
dame si priklad :

Veriaci - samozrejme mam na mysli uprimne veriaceho cloveka - nie cirkev ako taku.Ked sa stretne muz so zenou,obaja su vdacny "bohu" zato,ze sa stretli a ze im pan boh umoznil zdielat tento nadherny pocit partnerstva,manzelstva atd.
Vysledok - i napriek tomu ze sa stretli dve cudzie bytosti su hned pozitivne naladene a maju jasny ciel

Neveriaci - to su zvacsa ateisti,ktory nemaju v zivote jasno aky je zmysel zivota.To znamena muz stretne zenu,hodnoti ju podla fyzickeho tela,ze by sa prsia hodili 3ky a ze by mala byt brunetka.Zena uvedomujuc si tento muzov postoj bude hodnotit muza nasledovne - ked uz nejako vyzeram tak nech uz aj z toho cosi mam,to znamena nejakeho chudaka bez penazi nechcem.
Vysledok - pohlad cloveka na cloveka ako na bytost z masa a kosti,rychle uspokojenie tuzob a nakoniec rozchod,podkopavanie,hnev,smutok a citove rozhadzanie osobnosti.

Takze - ja som povedal,ze vsetci sme bytosti,ktore musia prejst zivotnymi skuskami.Otazka znie aku cestu si kto vyberie.Ak si vyberieme cestu neveriaceho ateistu musime ratat s tym,ze spravanie sa jedneho k druhemu nebude najidealnejsie.
forsaken...
icotech852
Přeborník

Odeslat příspěvekod Jack111 1. 1. 2013 12:20

Vericiho protejsek nemusi pritahovat? To je trochu divny ne? Jak odlisis tu pravou od desitek dalsich v obchodech/metru/diskotece? Prece si nevezmes prvni, do ktere na ulici vrazis.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod icotech852 1. 1. 2013 13:08

Jak odlisis tu pravou od desitek dalsich v obchodech/metru/diskotece?

tak na cele to asi nebude mat vytetovane
forsaken...
icotech852
Přeborník

Odeslat příspěvekod Jack111 1. 1. 2013 13:15

Pokud nema, tak si partnera budem vybirat vsichni stejne. Jen misto dekovani boha ze treba odjel s metrem, proste reknu, ze to ujeti metra byla dobra klika.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod trent 2. 1. 2013 09:45

U toho bych se zdržel. Ve svém okolí znám několik párů, kde jsou oba partneři nevěřící v Boha a i přes to jsou spolu již několik desítek let. Bez nevěry, bez rozchodu... To by si zasloužilo vysvětlit.
Já jen, abychom Bohu nepřikládali až moc důležitosti ve svém životě.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod icotech852 2. 1. 2013 11:10

to je pravda,vsetkeho vela skodi.
forsaken...
icotech852
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka