Dejte mi jediny hmatatelny dukaz ze Buh existuje

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod icotech852 30. 12. 2012 20:42

nemyslel som taky "pevny" osud.Skor taky,ze mas nejake plany,zrazu clovek zisti ze ma tazku chorobu a je len na osude ci sa z toho dostanes a ci nie.
Alebo ze ti nieco v zivote skrizi cestu,ktorou si vobec ani nevedel ze pojdes.
forsaken...
icotech852
Přeborník

Odeslat příspěvekod Protoneus 30. 12. 2012 21:20

Aha, tak to jsem pochopil jináč, máš pravdu, život s člověkem někdy tak zamete, že začne přemýšlet jaký hrůzy ještě neprožil, my starší o tom víme své ;-) .
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Protoneus 31. 12. 2012 01:32

Dejte mi jediny hmatatelny dukaz ze Buh existuje mi jej a uverim.
Dle meho se na viru upira pouze clovek, ktery neumi resit sve problemy a proto vse svaluje ci hleda spasu u neceho co si lide kvuli sve neschopnosti vymysleli, aby se jim lepe zilo. Je to forma slabostvi.

Podobně ujetý blábol by se dal definovat takto:

Dejte mi jediný hmatatelný důkaz že existuje reálně minulost a já uvěřím v lidskou VĚDU, která je komplet celá postavena na něčem co reálně neexistuje a to na minulosti. Dle mého se na neexistující minulost upírá pouze člověk,který neumí řešit své problémy a proto vše svaluje či hledá spásu u něčeho co vůbec reálně neexistuje, aby se mu lépe žilo. Je to forma slabošstvi :-D :-D :-D .
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 31. 12. 2012 10:59

Protoneus: Koukni se na Slunce. To co vidíš, je minulost přes 8 minut stará. Teď bych prosil toho Boha :-)

Ty zkušenosti dostaneme jenom v lidském těle? Nebo i jako třeba prvoci? Ty zkušenosti se pak někde soustředí u jednoho velkého boha a nebo si každý hraje na svém písečku?
Jestli musíme čekat na "osud" ve formě nějaký choroby a nejlépe smrti, tak je tu otázka, proč se zdržovat se životem? A kdy ten "bůh" má konkrétně do člověka vstoupit? Je to vznikem spermie? Oplozením vajíčka? 11 týdnem nebo narozením? Vždycky se najde plno případů, kdy hned v následující chvíli přišla smrt. To pozná jenom to umírání, které může být velmi rychlé. Stačí si i v takovém případě utvořit představu o svém Bohu?
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod Protoneus 31. 12. 2012 12:32

Milý Jack111, bylo by dobré, než zase napíšeš nějakou blbost si tu důkladně přečíst o co tu vlastně kráčí, Boha kterého se mi tu snažíš podsunout NEZNÁM, ani nechápu, kde jsi ho sebral, nejspíše z bible, ale tomu já opravdu neholduji. Tak ještě jednou polopatě, za boha považuji veškerý komplexní Vesmír včetně všeho, tedy žádného nadpřirozeného fousatého dědu, který má do někoho vstupovat, já vím, že je silvestr, ale fakt to nepřeháněj,měj se :-D .
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 31. 12. 2012 12:41

Protoneus: chtěl jsi důkaz, že existuje minulost ne?
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod Protoneus 31. 12. 2012 13:04

Ano chtěl,to má být důkaz o existenci minulosti? Uvědom si co vidíš, či světlo, které ti padlo právě v přítomnosti do oka nebo samotnou událost kdesi ve Vesmíru, tedy to, co si pod tím dopadnuvším světlem do oka představuješ ;-) .
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 31. 12. 2012 14:19

Protoneus to má v hlavě srovnanější )))
LammerOutsider
Návštěvník

Odeslat příspěvekod icotech852 31. 12. 2012 14:31

Jack111 skus mi vysvetlit
1 - ako vznikla na zemi voda - v takom mnozstve ako teraz (na zaciatku bola zem v tekutom magmatickom stave + smrtelne plyny v atmosfere)
2 - ak su galaxie len prach,helium,vodik a vakuum a planety bez zivota - odkial priletela DNA ci bakterie ktore sa sami od seba zacali hybat a vytvorili cloveka
3 - ak vznikol clovek z opice - preco su medzi nami stale na tejto planete opice,preco nezanikli ked uz postupili do vyssieho evolucneho vyvoja.Alebo to ako z opic vzniklo zopar takych,ktore boli chytrejsie a premenili sa na cloveka?

-- 31. 12. 2012 14:43 --

Jestli musíme čekat na "osud"
na osud cakat nemusis,pride sam.Napr.rozhodnes sa,ze budes cely zivot kucharom a nakoniec sa stane z teba montaznik.Alebo ze dnes pojdes do prace ale nedojdes tam,lebo po ceste zomries,pripadne zabijes niekoho a pojdes sediet.Otoci ti to zivot o 180stupnov a o tom som hovoril.
A kdy ten "bůh" má konkrétně do člověka vstoupit?

Boh do teba nevstupuje,do seba si vstupil len ty sam.Boh si ty sam,ktory musi prejst tymto zivotom preto,aby si nadobudol nejaku skusenost.Zvacsa najvacsim LIMITOM je tu bolest a nervova sustava.Ta ta drzi na uzde od zaciatku - inak by si sa znicil sam a to velmi rychlo.

Skus mi odpovedat na tie 3otazky vyssie prosim
forsaken...
icotech852
Přeborník

Odeslat příspěvekod Zyzzy 31. 12. 2012 15:13

Aktuální model světa, který odpovídá na tvé otázky se vyučuje na základních a středních školách... Stačí jen pohledat...

ad 1) http://en.wikipedia.org/wiki/Water
ad 2) http://cs.wikipedia.org/wiki/Vznik_%C5%BEivota
ad 3) http://cs.wikipedia.org/wiki/Evoluce
Člověk nevznikl ze SOUČASNÉ opice, má s nimi jen historicky nejbližší společné předky. Tam jako Američané jsou potomky Evropanů, ale ti stále existují...

Jinak postrádám trochu více skepticismu, připadá mi, že jste až příliš přesvědčen o své pravdě...
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Protoneus 31. 12. 2012 15:35

A proto, že minulost neexistuje jest vše Paměť, DNA je paměť i kámen u cesty je paměť, Země je paměť, celý Vesmír je jedna gigantická paměť, stejně tak i člověk, či jeho mysl je souhrnem informací všeho co prožil.
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 31. 12. 2012 15:37

No osudem pak můžeš nazývat úplně všechno. Já tomu spíše říkám náhoda nebo pravděpodobnost.

1) Voda se sem dostala z komet a jiných těles, které ji sem zanesly. To "pravé" množství je jenom náhoda.

2) Vtip je v tom prachu. Existuje plno teorií. Důležité je, že vše potřebné ve vesmíru bylo. Dostalo se to na naší planetu a dostalo to i ideální podmínky.

3) Ten tvor, z kterého jsme, s námi už dávno není. Ty opice, které kolem vidíš, nejsou naši předci.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 31. 12. 2012 15:55

Kluci, poslouchejte mě chvilku, chci taky říct svůj názor na toto, v kostce co si myslím:

Mám takový pocit že dnešní věda je vlastně taková víra, skoro až náboženství: máme vědce, to jsou novodobí kazatelé kteří určují co je pravda, v co máme věřit.
Máme boha, a to vědu.
Máme Bibli - všechny vědecké práce a teze, včetně důkazů atd.

Divíte se, jak mohli ve středověku věřit tomu že země je placatá, ale jim to prostě někdo řekl stejně tak, jako když nám dneska vědci řeknou že kometa je zmrzlý kus ledu s ohonem plynů, a my tomu věříme. Jsou na to samozřejmě důkazy, ale ty měli i ve středověku, akorát jiné.

Myslím si že klidně se naši prapravnoučata budou smát nám, jak jsme mohli věřit ve Velký třesk, když je přece uplně jasný že ho stvořili AGHARDANIOVÉ ve vyšší dimenzi pětiprostorného nadvesmíru (větší kravinu jsem nedokázal vymyslet).

Víra ve vyšší instanci (Boha, pokud se to tak dá nazývat, nemá to nic společného s křesťanstvím) je v tomto případě univerzální varianta, ať už se budou náboženství měnit jakkoli.

PS: Nechci aby to znělo že nevěřím vědě, samozřejmě že když mi vědec řekne ať nečumím do toho silnýho laseru tak se pomodlím a podívám se do něj, to NE. Doufám že jsem nesplodil uplnej blábol a aspoň někdo trochu pochopí co tím myslím :D
LammerOutsider
Návštěvník

Odeslat příspěvekod icotech852 31. 12. 2012 16:10

Vznik života (biogeneze) je v současnosti ne zcela vyjasněná událost :-D a ty si ju objasnil! :tleskani

-- 31. 12. 2012 16:14 --

Jack111 píše:2) Vtip je v tom prachu. Existuje plno teorií. Důležité je, že vše potřebné ve vesmíru bylo. Dostalo se to na naší planetu a dostalo to i ideální podmínky.

3) Ten tvor, z kterého jsme, s námi už dávno není. Ty opice, které kolem vidíš, nejsou naši předci.

EXISTUJE PLNO TEORII pises hmmm,TVOR z ktereho jsme uz davno neni :-D naozaj? ako vies ze to bol prave tvor

-- 31. 12. 2012 16:17 --

LammerOutsider - dnesna veda NEOBJAVILA nic co by nebolo davno vytvorene.Rozoberame iba veci,ktore su okolo nas a TLIESKAME aky sme dokonaly ze BOH nieje,ze vsetko sa to spravilo samo a nahodou a ze MY sme na to prisli WAU.
forsaken...
icotech852
Přeborník

Odeslat příspěvekod Protoneus 31. 12. 2012 16:23

Jack111 píše:No osudem pak můžeš nazývat úplně všechno. Já tomu spíše říkám náhoda nebo pravděpodobnost.

1) Voda se sem dostala z komet a jiných těles, které ji sem zanesly. To "pravé" množství je jenom náhoda.

2) Vtip je v tom prachu. Existuje plno teorií. Důležité je, že vše potřebné ve vesmíru bylo. Dostalo se to na naší planetu a dostalo to i ideální podmínky.

Jistě, někdo může věřit, vše je věc náhody, jiný zase v náhodu nevěří a myslí, že aby věci dávali smysl, bylo pomoženo vyšší inteligencí. Těžko prokázat na čí straně jest pravda a proto tvrzení, že ten druhý je hlupák, jen proto, že nebaští Víru toho druhého, jest nehorázná blbost. Každý z nás má svou VÍRU a pokud tím nikomu neškodí, respektujme to :-) . Ruku na srdce, je tu někdo, kdo má stoprocentně ověřeno a je si totálně jist, že žádná vyšší (někdo tomu říká Bůh) inteligence neexistuje???
Protoneus
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka