Dejte mi jediny hmatatelny dukaz ze Buh existuje

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Juanitos 5. 3. 2009 21:23

Jack111 píše:Já z toho stromu nic nejedl, nebyl jsem varován, ale jsem trestán. Viníci byli vlákáni do léčky. To je sice neomlouvá, ale trest je příliš krutý.

Ako si trestaný? Trest príde až keď nevyužiješ šancu a neuveríš, že Ježiš zomrel aj za tvoje hriechy, každý má túto možnosť zadarmo prijať Jeho obeť.

Jack111 píše:Ano to je pravda. Bůh je daleko větší "kruťas". Místo toho, aby protivníka (viníka, bezvěrce, atd.) jednoduše odstranil, udržuje ho při životě (nebo spíše v nějaké formě vědomí), aby ho mohl navždy mučit. Bůh dal život, umí ho snad i vzít. To ale nedělá a libuje si v mukách cizích.
Rakušan Fritzl dělal to samé, ale nikoho snad ani nenapadne ho uctívat. Naopak taková bytost zaslouží opovržení.

Takému Bohu by som ani ja neveril, ale On nemá záľubu v smrti bezbožníka, len človek si stále vyberá zle.. Neviem, prečo je duša človeka nesmrteľná, ale každý má možnosť sa vyhnúť peklu, ale ľudia na to kašlú, teda sa sami odsúdili...

Jack111 píše:Nemyslel jsem, že by zabíjel přímo děti. V některých případech zabíjel všechny...i děti. Například Potopa, tvz. rány Egypta (Egyptu, egypťaňů...nevím jak je to přesně nazváno), zničení Sodomy a Gomory. Tam se umíralo ve velkém. Dále je 5-ti knihách Mojžíšových přímo napsáno, že zabíjel osoby, které se nějak provinili (a to kolikrát dost pochybně). Jinde nařizuje zabíjet a vraždy schvaluje. Přikázání "nezabiješ" je asi jen do počtu.

V pôvodnom jazyku bolo nezabiješ vlastne nezavraždíš. Boh nechal vyvraždiť tie mestá a národy, ktorých miera zla prekročila hranice, v Sodome a Gomore sa muži milovali už len s mužmi a boli schopný vraždiť, keby im to niekto zakázal...

Jack111 píše:Ano, to se dá špatně ověřit. Jiní prodělali klinickou smrt a podobné prožitky nemají. Vysvětlení jsou různá, více či méně napadnutelná. Například, že mozek nějak potřebuje zaplnit prázdné místo, které ve "výpadku" nastalo. Ovšem i kdyby to byla pravda, tyto osoby se do pekla nedostali, neskončili tam na věky, netrpí v mukách. To nedává odpověď na otázku: Skončil někdo v pekle a bude v něm navěky věků? Mimo vzbouřených posluhovačů Boha, kteří to mají vést?

Máš pravdu, že sa to dá ťažko overiť, asi tak ako keď ty povieš o nejakom filme, že je skvelý a druhý to vidí inak... Ten človek, čo bol 15 minút mŕtvy bol popŕhlený smrtiacou medúzou, ktorej jediné popŕhlenie je smrteľné, jeho popŕhlilo 5 medúz. mal zomrieť do 2 minút a on ešte stihol doplávať na breh a prežiť cestu taxíkom a sanitkou cca 30-40 minút a zomrel až keď dorazili do nemocnice ale ešte predtým počul hlas ktorý mu hovoril, že nesmie zaspať a v sanitke ho počul znova, mal sa modliť, keďže nevedel ako sa modlí, začal hovoriť Otčenáš, musel pritom odpustiť dvom taxikárom, ktorý ho nechceli zobrať do nemocnice, lebo si mysleli, že je opitý a on už bol čiastočne ochrnutý od jedu. Keď sa ocitol pred Boho, bolo mu tam tak dobre, že sa nechcel vrátiť, ale musel. Keď precitol, ešte stále sa nemohol hýbať, tak povedal Bohu, že ak tu má žiť, musí byť uzdravený, na druhý deň išiel domov, sú o tom zdravotné záznamy...Tento človek bol minulý rok na Slovensku a mám dvd, kde hovorí o tom, čo prežil.

V pekle nikto vládnuť nebude, tam budú všetci len trpieť, ako to bude presne, to sa dozvieš po smrti, ak neprijmeš Ježiša ako svojho spasiteľa...

Jack111 píše:Samotné části Bible si na několika místech odporují. Kdyby jednou v malé drobnosti, ale ony si odporují v docela důležitých událostech. Jasně je psaná pro dobu jejího vzniku. Ženy jsou tam pomalu za póvl, kladně se staví za otroctví, rabování jiných národů. Samotná Bible se plate v předpovědích.
Celkově působí spíše dojmem napsaného příběhu určeného pro určitou dobu, který měl být poučný pro lidi, a který by je dokázal svým způsobem oblbnout. Rozhodně to nevypadá, že by byla inspirována Bohem, tím Bohem, o kterém to je.

Prečítal si dôkladne Bibliu, keď tvrdíš, že sa pletie vo významných veciach? Ktoré to sú? V ktorých predpovediach sa Biblia mýlila?
Juanitos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 6. 3. 2009 02:50

Juanitos píše:Ako si trestaný? Trest príde až keď nevyužiješ šancu a neuveríš, že Ježiš zomrel aj za tvoje hriechy, každý má túto možnosť zadarmo prijať Jeho obeť.

No nejsem v Ráji.

Juanitos píše:Prečítal si dôkladne Bibliu, keď tvrdíš, že sa pletie vo významných veciach? Ktoré to sú? V ktorých predpovediach sa Biblia mýlila?

Důkladně jsem ji nečetl. Pouze se pokusil vyhledat rozpory, na které ukázali již jiní. Jsou to například: Mnoho veršů slibuje brzký návrat Ježíše, ale on si dává načas.
Podle Gn 15:18, 17:3,8 a Dt 1:7-8 Abrahamovi potomci budou vlastnit všechnu zemi od Nilu až po Eufrat - nic
Podle Ex 3:8 budou Izraelité žít ve veliké zemi oplývající mlékem a medem a dle 2S 7:10 nebudou již rušeni. No to mají tedy dneska klid...
Dle Iz 14:23 bude Babylón slatinami - nic. Podle Jr 51:36 bude Babylón zcela vyschlý - zase nic. Podle jiných veršů (Iz 13:20, Jr 50:39-40, 51:26, 29, 37, 43) Babylón již nikdy více nebude obydlen - je neustále.
Podle Iz 17:1 bude Damašek zničen - smůla, vybrali jedno z mála měst, které zničeno nikdy nebylo.
Dle Iz 17:1, Ez 30:12 a Za 10:11 vyschne Nil - nic.
Dle Iz 52:1 nikdy neobřezanec či nečistý nevstoupí do Jeruzaléma - blbost
atd.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod Juanitos 6. 3. 2009 07:17

Jack111 píše: No nejsem v Ráji.

Pozemský raj bol zničený pri potope, tam sa už dostať nemôžeš, ale bude nové nebo a nová zem, kde sa dostať môžeš a večný život môžeš mať už dnes, to ti Boh ponúka...

Jack111 píše:Důkladně jsem ji nečetl. Pouze se pokusil vyhledat rozpory, na které ukázali již jiní. Jsou to například: Mnoho veršů slibuje brzký návrat Ježíše, ale on si dává načas.

Tie verše o blízkom príchode Ježiša by ma zaujímali, v Biblii je totiž napísané, že nemešká s príchodom ale zhovieva, aby viac ľudí stihlo byť spasených...

Jack111 píše:Podle Gn 15:18, 17:3,8 a Dt 1:7-8 Abrahamovi potomci budou vlastnit všechnu zemi od Nilu až po Eufrat - nic

Vidno, že si Bibliu dôkladne nečítal, bol by si vedel, že tá zem Izraelcom patrila. Asi 430 rokov potom ako Abrahám dostal to zasľúbenie, Izraelci dobili Kanaán a keby boli poslúchali Boha, boli by tam v pokoji žili dodnes bez tých 1879 rokov, čo boli roztrúsení medzi národmi...

Jack111 píše:Podle Ex 3:8 budou Izraelité žít ve veliké zemi oplývající mlékem a medem a dle 2S 7:10 nebudou již rušeni. No to mají tedy dneska klid...

Kanaán bola tá krajina oplývajúca medom a mliekom, tá im patrila. Ten druhý text je proroctvo, potomok je Ježiš, za Jeho vlády bude mať Izrael pokoj...

Jack111 píše:Dle Iz 14:23 bude Babylón slatinami - nic. Podle Jr 51:36 bude Babylón zcela vyschlý - zase nic. Podle jiných veršů (Iz 13:20, Jr 50:39-40, 51:26, 29, 37, 43) Babylón již nikdy více nebude obydlen - je neustále.

Nepoznám dobre zemepis ani históriu, v tej dobe som to bral ako povinné zlo, ale prečítaj si Jr 50:41-43, kde sa píše, že králi od najkrajnejších končín zeme zaútočia na Babylon, to sa ešte stále môže stať, nie je tam písaný termín, ktorý by nebol splnený...

Jack111 píše:Podle Iz 17:1 bude Damašek zničen - smůla, vybrali jedno z mála měst, které zničeno nikdy nebylo.
Dle Iz 17:1, Ez 30:12 a Za 10:11 vyschne Nil - nic.
Dle Iz 52:1 nikdy neobřezanec či nečistý nevstoupí do Jeruzaléma - blbost
atd.

Všetko sú to proroctvá, ktoré budú naplnené, ako sa v príchode Ježiša naplnilo skoro 300 proroctiev, tak sa splní všetko, čo Boh povedal. Odporúčam nečítať bez kontextu, budeš mať skreslený obraz a hlavne si čítal zaujato, hľadal si len "rozpory". Áno, sú v Biblii niektoré nepresné a menej jasné miesta (ja viem len o 4-5), ale nie tie, ktoré si mi tu spomenul...
Juanitos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod weedcolour 6. 3. 2009 08:43

Ještě k těm časům,u Boha je 1000let lidských jako 1den ;-)
odtah aut,dovoz aut-1900kg
weedcolour
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zyzzy 9. 3. 2009 23:39

Předpoklad : existuje bůh, je vševědoucí

Vševědoucí může být "do minulosti" (ví jen všechno, co se doposud odehrálo a proč) nebo celkově, tedy i "do budoucnosti" (ví všechno, co se stalo i co se teprve stane a proč).

Podle křesťanů mám svobodnou vůli, z čehož plyne, že křesťanský Bůh nemůže být vševědoucí do budoucnosti, protože jinak by neexistovala svobodná možnost volby, vše by bylo předurčeno.
Samotný Bůh muže být tedy jen vševědoucí do minulosti. Jak tedy může kdokoliv včetně autora bible něco předpovídat? (Samozřejmě něco ovlivnitelné lidmi)
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod weedcolour 10. 3. 2009 14:55

Bůh ví všecko.
na cos myslel,na co myslíš ,na co budeš myslet,cos dělal,děláš,budeš dělat,
jestli děláte a myslíte za co se stydíte nebo čím se trápíte,s něčím pomoct
jděte za Bohem-Pane Bože ,prosím tě za odpuštění,potřebuju tvojí pomoc ,prosím očisti mě,
pomož mi ukaž mi jak žít v lásce,ukaž mi cestu,
a jediná cesta jak se smířit s Bohem je že přijmete do svého života Ježíše Krista,poprosíte ho o pomoc,o očištění od hříchů,trápení,a uvěříte že za vás zemřel na kříži a po třech dnech byl vzkříšen a vyznáte to svými ústy jste spaseni .
Ježíš a Bůh jsou jedno.
Jan 3,16-Protože Bůh tak miloval svět že dal svého jediného Syna aby kdo v něho věří nezahynul a měl život věčný.
1Janův 4:9  V tom se ukázala Boží láska k nám, že Bůh poslal na svět svého jediného Syna, abychom skrze něho měli život.
10  V tom je láska: ne že my jsme si zamilovali Boha, ale že on si zamiloval nás a poslal svého Syna jako oběť smíření za naše hříchy.

11  Milovaní, jestliže Bůh nás tak miloval, i my se máme navzájem milovat.
12  Boha nikdy nikdo neviděl, ale jestliže se milujeme navzájem, Bůh v nás zůstává a jeho láska v nás dosáhla svého cíle.
13  Že zůstáváme v něm a on v nás, poznáváme podle toho, že nám dal svého Ducha.
14  A my jsme spatřili a dosvědčujeme, že Otec poslal Syna, aby byl Spasitelem světa.
15  Kdo vyzná, že Ježíš je Syn Boží, v tom zůstává Bůh a on v Bohu.

Jan 1:12  Těm pak, kteří ho přijali a věří v jeho jméno, dal moc stát se Božími dětmi.
Jan 5:24  Amen, amen, pravím vám, kdo slyší mé slovo a věří tomu, který mě poslal, má život věčný a neopodléhá soudu, ale přešel již ze smrti do života.

http://www.ksdoma.estranky.cz/stranka/d ... -evangelia
klikat na žlutou šipku ;-)

žalm 139:1
 Pro předního zpěváka. Davidův, žalm. Hospodine, zkoumáš mě a znáš mě.
2  Víš o mně, ať sedím nebo vstanu, zdálky je ti jasné, co chci dělat.
3  Sleduješ mou stezku i místo, kde ležím, všechny moje cesty jsou ti známy.
4  Ještě nemám slovo na jazyku, a ty, Hospodine, víš už všechno.
5  Sevřel jsi mě zezadu i zpředu, svou dlaň jsi položil na mě.
6  Nad mé chápání jsou tyto divy, jsou nedostupné, nestačím na to.
7  Kam odejdu před tvým duchem, kam uprchnu před tvou tváří?
8  Zamířím-li k nebi, jsi tam, a když si ustelu v podsvětí, také tam budeš.
9  I kdybych vzlétl na křídlech jitřní záře, chtěl přebývat při nejzazším moři,
10  tvoje ruka mě tam doprovodí, tvá pravice se mě chopí.
11  Kdybych řekl: Snad mě přikryje tma, i noc kolem mne se stane světlem.
12  Žádná tma pro tebe není temná: noc jako den svítí, temnota je jako světlo.
13  Tys to byl, kdo utvořil mé ledví, v životě mé matky jsi mě utkal.
14  Tobě vzdávám chválu za činy, jež budí bázeň: podivuhodně jsem utvořen, obdivuhodné jsou tvé skutky, toho jsem si plně vědom.
15  Tobě nezůstala skryta jediná z mých kostí, když jsem byl v skrytosti tvořen a hněten v nejhlubších útrobách země.
16  Tvé oči mě viděly v zárodku, všechno bylo zapsáno v tvé knize: dny tak, jak se vytvářely, dřív než jediný z nich nastal.
17  Jak si vážím divů, které konáš, Bože! Nesmírný je jejich počet,
18  sčetl bych je, ale je jich víc než písku. Sotva procitnu, jsem s tebou.
19  Kéž bys, Bože, skolil svévolníka. Pryč ode mne, vy, kdo proléváte krev!
20  Dovolávají se tě při svých pletichách, zneužívají tvé jméno tvoji protivníci.
21  Nemám nenávidět, Hospodine, ty, kdo nenávidí tebe? S odporem pohlížet na ty, kdo se proti tobě zvedli?
22  Nenávidím je, rozhodně nenávidím, jsou to také moji nepřátelé.
23  Bože, zkoumej mě, ty znáš mé srdce, zkoušej mě, ty znáš můj neklid,
24  hleď, zda jsem nesešel na cestu trápení, a po cestě věčnosti mě veď!
odtah aut,dovoz aut-1900kg
weedcolour
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Juanitos 10. 3. 2009 15:22

Zyzzy píše:
Podle křesťanů mám svobodnou vůli, z čehož plyne, že křesťanský Bůh nemůže být vševědoucí do budoucnosti, protože jinak by neexistovala svobodná možnost volby, vše by bylo předurčeno.
Samotný Bůh muže být tedy jen vševědoucí do minulosti. Jak tedy může kdokoliv včetně autora bible něco předpovídat? (Samozřejmě něco ovlivnitelné lidmi)

Slobodná vôľa nie je nijako obmedzená tým, že Boh vie čo bude... Každý sa nejako rozhodne, ale Boh vie ako sa rozhodne, je v tom vôľa nejako obmedzená? Podľa mňa nie... Aj Judáš nemusel zradiť Ježiša, ale rozhodol sa tak... a Boh vedel, že to urobí a preto o tom povedal svojmu prorokovi a ten to mnoho rokov predtým povedal a zapísalo sa to do kníh...
Juanitos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zyzzy 11. 3. 2009 15:37

Juanitos píše:Slobodná vôľa nie je nijako obmedzená tým, že Boh vie čo bude... Každý sa nejako rozhodne, ale Boh vie ako sa rozhodne, je v tom vôľa nejako obmedzená? Podľa mňa nie...

Já myslím, že ano. Pokud někdo zná veškeré mé budoucí rozhodnutí, pak nemůžu volit jinak. Žiju jen v iluzi svobodné volby. Znamená to, že je někdo postaven nad náš čas (mimo něj), budoucnost je jasně daná a já ji nijak ovlivnit nemohu. Pro osoby uvězněné ve světě s časem neexistuje více možností, které mohou nastat - nastane jen jedna, vše je předurčeno.
Znamenalo by to, že už při tvorbě světa a času bůh věděl, že se narodí jistý Zyzzy, odehraje svou roli a za ni bude souzen - bude souzen za to, co nemohl nijak změnit. Jeho stav byl jasně definovaný při samotném vzniku světa/času.

Menší experiment:
Napustím si sklenici vody. Zeptám se boha: "Znáš mou budoucnost, řekni mi prosím, kdy sklenici vypiju?" Bůh to musí vědět (zná přesně budoucnost), proto popravdě odpoví: "Sklenici vypiješ ve 12:00". Řekněte - mám svobodnou volbu? Mohu sklenici naschvál vypít dříve? Pokud ano, pak bůh nezná budoucnost. Pokud ne, nemám možnost volby, zda sklenici vypiju dřív nebo později.

Přesně o tom je přece mj. film Minority report, bohužel si jej moc nepamatuji.
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareq0 11. 3. 2009 20:07

Zyzzy píše:Menší experiment:
Napustím si sklenici vody. Zeptám se boha: "Znáš mou budoucnost, řekni mi prosím, kdy sklenici vypiju?" Bůh to musí vědět (zná přesně budoucnost), proto popravdě odpoví: "Sklenici vypiješ ve 12:00". Řekněte - mám svobodnou volbu? Mohu sklenici naschvál vypít dříve? Pokud ano, pak bůh nezná budoucnost. Pokud ne, nemám možnost volby, zda sklenici vypiju dřív nebo později.

Vtip spočívá v tom, že ti neodpoví ;-]
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Zyzzy 11. 3. 2009 22:25

mareq0: Přesně tak :-) Mlčet je řešení. Ale co všechna ta proroctví...
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 11. 3. 2009 22:30

Ta slouží jen na ukázku Jeho dokonalosti. Nějaká se vyplnila, mohou vyplnit a nebo to byl kec. První dvě varianty jsou jasné. Třetí je tam proto, aby nás Bůh zkoušel, jestli ve víře nepolevíme (což je blbost, protože odpověď zná od Jeho vzniku...
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod spike18 11. 3. 2009 22:42

Mám dotaz - Když se říká, že Bůh stvořil zemi, život etc., kdo stvořil Boha? :smile:
Gigabyte M61P-S3 | AMD X2 3800+ | 2 x 1GB RAM | ATi 4850| WesternDigital 640GB WD6400AAKS | Seagate Barracuda 160GB SATA II | 80GB IDE Western Digital | DVD RW Samsung SH-S203B | Seasonic SS-500ET 500W | Samsung 223bw | XP MediaCenter SP2
spike18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 11. 3. 2009 22:45

spike18: Bůh by neměl být omezen časem.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod Juanitos 11. 3. 2009 23:10

Jack111 píše:Ta slouží jen na ukázku Jeho dokonalosti. Nějaká se vyplnila, mohou vyplnit a nebo to byl kec. První dvě varianty jsou jasné. Třetí je tam proto, aby nás Bůh zkoušel, jestli ve víře nepolevíme (což je blbost, protože odpověď zná od Jeho vzniku...

Áno, Boh odpoveď vie a nemusí nás skúšať kvôli sebe ale kvôli nám, aby sme spoznali aký sme. Boh tak ukazuje ľuďom, že sú biedni a potrebujú Spasiteľa...

Zyzzy: Ak sa ti zdá, že Božia vševedúcnosť ťa obmedzuje, tak si na tom dosť biedne. :o) Logicky tým, že vie o tom, čo nakoniec urobíš ťa nijak neobmedzuje, On len pozná každé možné riešenie každého tvojho rozhodnutia. Je to obmedzujúce len v tom, že pred ním nič nemôžeš skryť, ale ak žiješ dobre, tak nemáš čo skrývať a ak zle, to už je tvoje rozhodnutie...

Spike18: Fyzici, ktorí prišli na záver, že vesmír vznikol pri Veľkom tresku prišli tiež na tú otázku, čo bolo predtým, ako bol Veľký tresk... Preto mnohí z nich pripustili možnosť "inteligentného dizajnu"...
Juanitos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 11. 3. 2009 23:22

Co bylo před Velkým třeskem?
Jack111
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka