Dejte mi jediny hmatatelny dukaz ze Buh existuje

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Skijumper 23. 12. 2008 22:14

Existuje jen Chuck Norris, věřím v Chucka Norrise, ten stvořil plivnutím oceány a moře :D . Ne vážně. Nejsem určitě křesťan a nic podobného, na to mám své dosti tvrdé názory. Nejsem věřící ani v žádnou běžnou víru, ale jsou pro mně víry přijatelné a nepřijatelné. Líbí se mi třeba Buddhismus. Něco existovat musí a nějaký smysl proč má každý 20 prstů a 2 oči určitě bude existovat. Určitě to nebude děda s hůlkou na mráčku, určitě ne ufon s 5ti tykadly ale něco ano a to nikdo právě neví a vědět nemůže a nedá se o tom ani nějak polemizovat :-)) . Je to prostě fakt a ze srandy tady nikdo není.
Apple iPhone 7 128GB Mate Black + iPad Mini 4 Cellular 128GB Silver
Skijumper
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareq0 23. 12. 2008 23:02

A neplyne ta víra, že něco přece musí existovat, jenom z nevíry v sebe sama? Nepřikládá si člověk příliš osudový význam a zároveň sám přivívírá oči nad sebou? ;-) Chce být veden, ale sám nechce vést? :hm

Tak pro mě je jakákoliv víra v něco vyššího nepřijatelná. Jakým právem se tato "bytost" staví nade mne? Má-li mě někdo "vyšší" na svědomí, tak proč mě učinil o tolik nižším? To si nezaslouží obdiv ani uctívání! Spíše naopak, je to zlomyslnost, slabost a zbabělost - nic hodného obdivu :D

A nemohu-li to snad ani svým ubohým lidským mozkem pochopit, tak proč mi byl nadělen takový nevýkonný orgán. Kdo to zapříčinil? Já či "on"?

Všechna vina leží na "něm" a nezaslouží si mou pozornost ani pokud existuje ;-)
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Skijumper 24. 12. 2008 01:00

Co ty víš třeba to bylo původně tak že si byl stvořen dělat jednu zacyklenou věc dokola, jako stroj akorát se nám vyvinul mozek více než měl... O tom že nemáme maximum kterého se dá dosáhnout jsem naprosto přesvědčen. A taky je pravda že všechno je ze všeho a na tom taky něco bude :-)
Apple iPhone 7 128GB Mate Black + iPad Mini 4 Cellular 128GB Silver
Skijumper
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Andrew_R 25. 12. 2008 21:03

Skijumper: Nemůžeš tvrdit absolutně: "něco existovat musí" a zároveň že to "něco" nikdo nemůže poznat. Ja jsi poznal, že to něco existuje? Protože tady nikdo není ze srandy? Sranda začíná tím, co jsi napsal.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec

Odeslat příspěvekod 4honza 27. 12. 2008 00:20

To jste jeste nenasli zadny dukaz na 96 stranach? Nejakej pan Nietzsche to tvrdil uz davno:

"Bůh je mrtvý. Bůh zůstane mrtvý. A my ho zabili!"

Alespon nekdo se priznal k vrazde :)
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod Andrew_R 27. 12. 2008 19:42

ossobne píše:3,17 Adamovi řekl: "Uposlechl jsi hlasu své ženy a jedl jsi ze stromu, z něhož jsem ti zakázal jíst. Kvůli tobě nechť je země prokleta; po celý svůj život z ní budeš jíst v trápení.

Co je podstata viny, kterou tvoji učitelé nazývají dědičným hříchem? Jaké jsou ty zlé vlastnosti, které člověk získal, když upadl ze stavu, který nazývali dokonalým? Nechceš se rozepsat?
Andrew_R
Nadšenec

Odeslat příspěvekod weedcolour 27. 2. 2009 10:56

http://mujweb.cz/www/advent/bible/f0_bible.htm
Marek5,36-Ale Ježíš nedbal na ta slova a řekl představenému synagogy
:Neboj se,jen věř.
Jestli chcete trochu vědy-ČMELÁK(hmyz)by podle vědeckých výpočtů,tvar,váha,aerodinamika,atd neměl vůbec lítat,a co dělá čmelák lítá ,z kytky na kytku.
Jestli chcete trošku Božího slova:
http://www.ksdoma.estranky.cz/stranka/d ... -evangelia
odtah aut,dovoz aut-1900kg
weedcolour
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 4honza 27. 2. 2009 15:17

weedcolour píše:Jestli chcete trochu vědy-ČMELÁK(hmyz)by podle vědeckých výpočtů,tvar,váha,aerodinamika,atd neměl vůbec lítat,a co dělá čmelák lítá ,z kytky na kytku.

Tohle je takovy folklor. Podle vedeckych vypoctu samozrejme cmelak muze letat. Tahle chyba se kdysi "povedla" proto, ze pri vypoctu nekdo ucinil chybu v predpokladech a pak vyslo, ze se nemuze udrzet ve vzduchu.

Kdo chce, muze si to dohledat, ze v soucasne dobe uz umi veda vysvetlit, proc cmelak leta :)
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod Andrew_R 27. 2. 2009 19:31

weedcolour: to tě někde naučili? Nebo prostě čteš 100 let staré knihy o fyzice?
Andrew_R
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mareq0 27. 2. 2009 21:45

Přidal bych i biologický problém.

A to neposkvrněné početí Panny Marie. S tím si taky nevím rady :hm
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod 4honza 27. 2. 2009 21:53

Fyzika umi vysvetlit vsechno ;-)

Tunelovy jev umoznuje i takovou vysoce nepravdepodobnou udalost, ze zaparkujes auto do garaze bez otevreni (a poskozeni) vrat. :-D

Pokud to bude ovsem nekdo zkouset, tak se mu to asi nepovede :D
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod weedcolour 28. 2. 2009 09:01

Řím 1,20-Jeho věčnou moc a božství, které jsou neviditelné, lze totiž od stvoření světa vidět, když lidé přemýšlejí o jeho díle, takže nemají výmluvu.
21  Poznali Boha, ale nevzdali mu čest jako Bohu ani mu nebyli vděčni, nýbrž jejich myšlení je zavedlo do marnosti a jejich scestná mysl se ocitla ve tmě.
22  Tvrdí, že jsou moudří, ale upadli v bláznovství:
23  zaměnili slávu nepomíjitelného Boha za zobrazení podoby pomíjitelného člověka, ano i ptáků a čtvernožců a plazů.
24  Proto je Bůh nechal na pospas nečistým vášním jejich srdcí, takže zneuctívají svá vlastní těla;
25  vyměnili Boží pravdu za lež a klanějí se a slouží tvorstvu místo Stvořiteli - on budiž veleben na věky! Amen.

nebo zde nikdo nedokáže aby mu poporostlo tělo nebo vlas na hlavě zčernal nebo zbělel apod.

Mat6,25- Proto vám pravím: Nemějte starost o svůj život, co budete jíst, ani o tělo, co budete mít na sebe. Což není život víc než pokrm a tělo víc než oděv?
26  Pohleďte na nebeské ptactvo: neseje, nežne, nesklízí do stodol, a přece je váš nebeský Otec živí. Což vy nejste o mnoho cennější?
27  Kdo z vás může o jedinou píď prodloužit svůj život, bude-li se znepokojovat?
28  A o oděv proč si děláte starosti? Podívejte se na polní lilie, jak rostou: nepracují, nepředou -
29  a pravím vám, že ani Šalomoun v celé své nádheře nebyl tak oděn, jako jedna z nich.
30  Jestliže tedy Bůh tak obléká polní trávu, která tu dnes je a zítra bude hozena do pece, neobleče tím spíše vás, malověrní?
31  Nemějte starost a neříkejte: co budeme jíst? Co budeme pít? Co si budeme oblékat?
32  Po tom všem se shánějí pohané. Váš nebeský Otec přece ví, že to všechno potřebujete.
33  Hledejte především jeho království a spravedlnost, a všechno ostatní vám bude přidáno.
34  Nedělejte si tedy starosti o zítřek; zítřek bude mít své starosti. Každý den má dost na svém trápení.
weedcolour
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 28. 2. 2009 11:48

Bůh je sociální stát? Cikáni jsou buď silně věřící a nebo jsem nepochopil předchozí příspěvek.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod weedcolour 3. 3. 2009 13:27

verš 27-

tAK opět citace z Bible(Boží slovo k našemu ponaučení)
2Tesalonickým3k,10-  Když jsme u vás byli, přikazovali jsme vám: Kdo nechce pracovat, ať nejí!
11  Teď však slyšíme, že někteří mezi vámi vedou zahálčivý život, pořádně nepracují a pletou se do věcí, do kterých jim nic není.
12  Takovým přikazujeme a vybízíme je ve jménu Pána Ježíše Krista, aby žili řádně a živili se vlastní prací.
13  Vy však, bratří, neochabujte v dobrém jednání.
weedcolour
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Juanitos 5. 3. 2009 07:29

mareq0 píše:Tak pro mě je jakákoliv víra v něco vyššího nepřijatelná. Jakým právem se tato "bytost" staví nade mne? Má-li mě někdo "vyšší" na svědomí, tak proč mě učinil o tolik nižším? To si nezaslouží obdiv ani uctívání! Spíše naopak, je to zlomyslnost, slabost a zbabělost - nic hodného obdivu :D

Vidieť, že nemáš ani základné poznanie o čom je kresťanstvo... Boh stvoril človeka na svoj obraz, mal vládnuť nad zemou a všetkým, čo na nej žije. Po hriechu prvých ľudí (nebolo to jablko ale ovocie zo stromu poznania dobra a zla - človek chcel byť ako Boh a vedieť čo je dobré a čo zlé=pýcha) sa všetko zmenilo, človek sa dostal na oveľa nižšiu pozíciu ako mal mať a všetko vo vesmíre je porušené a degenerované - zvieratá začali jesť druhé zvieratá, človek využíva svoj mozog na 10 percent...

mareq0 píše: A nemohu-li to snad ani svým ubohým lidským mozkem pochopit, tak proč mi byl nadělen takový nevýkonný orgán. Kdo to zapříčinil? Já či "on"?

Keby si Boha mohol pochopiť, nebol by Bohom... Boha nemôžeš spoznať rozumom ale len svojím duchom a základom je viera. Viera preto, lebo viera prijíma bez zásluh, aby sa nikto nemohol chváliť...

mareq0 píše: Všechna vina leží na "něm" a nezaslouží si mou pozornost ani pokud existuje

Boh nemá vinu na tom, že máš taký nevýkonný orgán ale človek...
Juanitos
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka