Dejte mi jediny hmatatelny dukaz ze Buh existuje

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Raisen 9. 8. 2007 09:27

A jaká je pravá víra?
Raisen
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pade 9. 8. 2007 09:31

no proste čiste tak jak káže boh, a ne nejaké dnešní kecy co se dávají do bible, aj bibliu treba koupit pravou, dnes to není lehké :(
Pade
Přeborník

Odeslat příspěvekod Vencos 9. 8. 2007 10:06

Padeho nezabila jeho vlastní hloupost, jeden z důkazů.
Samotný se to pak vyvrací, jestli Bůh tvoří i lidi, kde sevzal pade? Nabízí se třeba ta možnost že bůh je akorát "správce"...
Sex & Drugs & Rock & Roll
Vencos
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pade 9. 8. 2007 10:12

co je zas?? :eh
Pade
Přeborník

Odeslat příspěvekod jhls 9. 8. 2007 10:56

Vencos: mám za to, že pravá víra je vira v Krista. Pokud ho vyznáš svými ústy a srdcem uvěříš, že ho Bůh vzkřísil z mrtvých, budeš spasen. A máš pravdu, Bůh je správce - duší křesťanů.

Pade: myslím, že pro dnešního člověka plně stačí Kralická Bible, nebo Český ekumenický překlad.

droopy: víš, mezi námi je i takový rozdíl: já jsem zkusil a mám vyzkoušené, jaké je to být nevěřícím a mám zkušenost jako křesťan. Ty se na křesťanství a na Krista díváš pouze zvenčí, vyzkoušené to nemáš a nevíš, jaké je to být křesťanem.
jhls
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Raisen 9. 8. 2007 11:02

Pravá víra, je ta v kterou věříš, takže je pro každého jiná.
Raisen
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod droopy 9. 8. 2007 11:04

jhls, kde si prisiel na to, ze neviem ake je to byt krestanom? velmi dobre to viem a nemohol som si nevsimnut to pokrytectvo, klamstva, manipulaciu, nezmyselnost, protirecenia atd. myslis ze si nieco objavil? ze si objavil pravdu? Tak si to mysli dalej, ale nie je to nic viac ako tvoja iluzia.
droopy
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jhls 9. 8. 2007 11:37

droopy: já ti nevyvracím, že ve světě je pokrytectví, lež a protiřečení. A budu rád, když tyto vlastnosti na mně objevíš. A ještě rád fóra zanechám. Ale jako křesťana, který poznal pravdu od toho, který nikdy nelže, trápí, že se zlobíš na Boha a na Bibli. Zamýšlel jsi se prosím, co drží tento svět pohromadě, proč např. desatero přešlo v zákon ?

Raisen: myslíš obecnou víru ? Ale v co ?

brasci: promiň, že jsem na Tebe zapomněl. Jaké je to být...? Stát se křesťanem je asi jako usmířit se s nejlepším přítelem. A jestli jsi viděl v kostele kamenné tváře a že tam lidi jdou jen z přinucení, já je také lituji. Já chodím do modlitebny abych se setkal s živým Bohem, abych si ověřil, že mu patřím a že patřím nebi. Mohl bych být doma, třeba sedět u počítače, ale když po někom prahneš, jdeš přece za ním, ne ?

//Michal P: Příspěvky sloučeny. I po odeslání příspěvku ho můžeš Obrázek
jhls
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Case 9. 8. 2007 12:18

Pade píše:no proste čiste tak jak káže boh, a ne nejaké dnešní kecy co se dávají do bible, aj bibliu treba koupit pravou, dnes to není lehké :(-/quote]


Počkej, co tím myslíš? Já mám osobně problém třeba s překladem jehovistů, ale běžně dostupné překlady jsou víceméně ok ; )
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pade 9. 8. 2007 12:22

že nejaké neosvedčené hockde prodávané mužou být nejak editované
Pade
Přeborník

Odeslat příspěvekod droopy 9. 8. 2007 12:31

jhls, zamyslas sa niekedy nad tym ake blbosti pises? ci som sa zamyslal co drzi tento svet pohromade? co to ma co do cinenia s tvojou vierou? a ze nejaky zakon z biblie je aj zakon uzakoneny? tym chces ako dokazat, ze ten zakon je od Boha? ved ide iba o tradiciu. ten zakon tam je, lebo v nasej kulture to patri do tradicie. ja sa nehnevam na Boha ani na bibliu. preco by som sa hneval na nieco imaginarne, co v podobe v akej si to ty predstavujes, neexistuje? a biblia je len kniha ako kazda ina, ktoru len zopar ludi berie prilis vazne, namiesto toho aby pochopili, ze ide o beletrizovane a prifarbene historky z minulosti.
droopy
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pade 9. 8. 2007 12:33

beletrizovane a prifarbene historky z minulosti,
ktore hovoria o buducnosti. ako vysvetlis teda tie veci co sa tam pisu? cernobyl, čipy, a dalsie?
Pade
Přeborník

Odeslat příspěvekod Raisen 9. 8. 2007 12:36

jhls píše:Raisen: myslíš obecnou víru ? Ale v co ?
/quote]


V cokoliv, v co chceš věřit. Pravá víra není křesťanství ani budhismus nebo tak, ale to, v co věříte.
Raisen
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wawer Rewold 9. 8. 2007 13:43

Když nad tim tak přemýšlím, tak křesťanství jako náboženství nemá ani co nabídnout. Jediná věc kterou křesťanství nabízí (která je mimochodem více než pochybná) je žít s Bohem a po smrti se dostat do nebe. To je celé. Mimoto je křesťanství agresivní náboženství vůbec ne mírumilovné. Poslechněte si papeže a pak představitele nějaké jiné víry. Třeba budhismu. Papež zjednodušeně: Zničit Al-Kaidu a obrátit všechny na křesťanství, vrátit se do časů středověku. Budhismus: Meditovat, najít mír, najít kompromis pro všechny náboženství. Ne konvertovat všechny pod jednu střechu.

Když si vezmu vaší bibli a kouknu se na ty základní věci tak se to v jednom kuse mění. Nejdřív je Bůh hmotná postava, kterou Mojžíš viděl údajně ze zadu, pak je bůh něco abstraktnějšího co žije všude a nakonec je Bůh bytost z jiný dimenze? DyŤ je to směšný. Když člověk vymýšlel základní odměnu po smrti co ho tak mohlo napadnout? Nebe. Nevěděl totiž že existuje vnější vesmír tak si prostě vymysleli nebe. Je hezké, nedosažitelné ale teď když se proletíš mrakama vidíš tam nějaký pochodující lidičky? Ne nevidíš. Kam se teda naše nebe podělo? Změnilo se to opět na něco abstraktnějšího. Kam sakra tohle povede až se za čas třeba objeví všechny možný dimenze a blbosti a zjistí se že ani v tý jiný dimenzi se váš Bůh nenachází? Jediný co je "důkaz" o existenci Boha jsou bláboly napsaný zfanatizovanýma lidma. Ovšem i pro tohle si nakonec vymyslíte vysvětlení a to že je to napsaný v Duchu svatým. KECY. Dokonce se ani ten Bůh nezjevil nikomu kdo byl nevěřící.

jhls: Otevři oči a podívej se kolem sebe.
Wawer Rewold
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pade 9. 8. 2007 13:48

wawer rewold: to o inej dimenzii som vysvetloval len zjednodušene, pravda to byt nemusi...

a jhls ma pravdu, dokazal uverit ze existuje viac nez hmotne veci, praveze tie oci ma otvorene, a vidi viac nez len to co je okolo
Pade
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků