Dejte mi jediny hmatatelny dukaz ze Buh existuje

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod MrMephisto 25. 1. 2007 13:19

Hezky napsáno! Souhlas...
MrMephisto
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 25. 1. 2007 13:31

ParizaK: Ještě mě napadla jedna myšlenka.
Co kdyby bylo dejme tomu všude dobro. Co kdyby ta paní měla zdravé děti? Uvědomil by sis existenci boha, když by ani nebylo možné aby byly ty děti nemocné? Řekl by sis tedy, určitě existuje Bůh? Řekl by sis, že kdyby nebyl, tak jsou tu nemoci a ty děti jsou třeba těžce nemocné?

A teď z druhého pohledu. Co když to, že že Hitler nevyhrál, že tu není jaderná katastrofa, která hrozila za studené války, je čin Boha? Co když to bereš jen jako štěstí, nebo náhodu, ale neuvědomíš si to, stejně jako by sis jinak neuvědomil zdraví těch dětí. Hm?
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrMephisto 28. 1. 2007 17:13

Hm. To dává smysl. No fajn, a jak to vypadá v "nebi"? Tam přece zlo není - vůbec! S mírnou nadsázkou se dá říct, že tam opravdu "kvetou kytičky", všichni se mají rádi, nikde není žádné zlo... Prostě všichni jsou v blízkosti Boha a to je naplňuje štěstím, až na věky...

A teď pozor: Nebe a život v něm jsou věčné. Co je naše pozemská existence proti věčnosti? Nic. Míň než jedno procento posmrtné existence, míň než jedno promile... Život na zemi je nekonečně malá částečka toho co přijde - života věčného. A ten je už bez přítomnosti zla.

Takže pokud existence zla tady na zemi je vlastně rozumná, jak to zde bylo napsáno, proč potom není zlo i v nebi? Když celá Sahara bude žlutá a jedno jediné zrníčko písku bude černé (aby bylo vidět, že existuje taky jiná barva než žlutá), k čemu to pak je? Pokud celá věčná posmrtná existence lidské duše v nebi je bez přítomnosti zla, k čemu je pak ten okamžik, míň než okamžik přítomnosti zla na Zemi?

A jak vůbec může ten mini-pidi-okamžik lidské existence na Zemi, toho, jak se v tomto okamžiku chová, rozhodovat o jeho nekonečné budoucnosti v nebi?! Co je tohle za spravedlnost, když jdu na nekonečně dlouhou pouť a v prvním kroku udělám chybu - a pak už mi není pomoci?!
MrMephisto
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mnagos 2. 2. 2007 21:49

Nejlepší bůh je pivní bůh..............
smrti se nebojím,ale sere mě,že je to nafurt...........
mnagos
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tovog 6. 2. 2007 16:58

Zdravím diskutéry tohoto tématu. Doporučuji zůčastněným poslechnout tuto výbornou přednášku Životní cesta Prof. Veitha (Dr. Walter Veith): http://shop.awrstudio.cz/?go=8&kat=56&info=52, kterou studio k mé radosti uvolnilo ke stažení. Vydržte do konce, je to velmi zajímavé. (Možná pro někoho bude lepší přeskočit prvních 5 minut delšího úvodu....). Hmatatelný důkaz (otázka v nadpisu diskuse) pro dnešního člověka neexistuje (pro ani proti). Jsou tu jen osobní zkušenosti, hůře či lépe sdělitelné. Tato je z doby, kdy tento profesor vyučoval evoluci na VŠ. Evoluce vs. stvoření je tématem dalších přednášek profesora na stejném serveru.
tovog
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ParizaK 15. 2. 2007 02:25

Ale tak jasne ze zasa nemoze byt len dobro kurnik saq to je jasne... ale proste preco sa deju zle veci dobrym ludom... preco umieraju nevinny to ja len proste hovorim ze keby bol boh tak by sa dialy zazraky ako sa pise v bibli.. Ludia uz vidia zazrak pod vsetkym len aby si dostali dobry pocit do duse aby proste maly pocit ze boh fakt existuje a kvoli tomu co sa stalo tak zazraky existuju... to su kecy.. preco boh nepomoze druhym.. teraz som pocul o pripade: Proste manzelka si vzala typka najprv sa zdalo ze je super ale potom sa z neho zrazu stal strasne fakt ZLY clovek... bil ju jeho deti ostaly na psychiatrii... dostal rakovinu... ludia si mysleli ze uz budu mat pokoj ale on sa z nej dostal pritom lekari povedali ze je nevyliecitelna a jeho vyliecenie povazovali za zazrak... preco sa nieco nemoze stat tej pani co ma chore deti? Jedno uz zomrelo preco sa to nemohlo stat jemu... proste ako ja akceptujem vase nazory :)) ale ako vidim co sa deje v mojom okoli tak prestavam vobec vnimat fakt ze boh vobec lem "moze" byt... je pre mna strasne nepochopitelne ako niekdo moze tak velmi verit ako niektory.. Cirkev nas ojebava uz roky rokuce len aby si naskrabaly a prilepsili... Cele to je len jeden velky ojeb a boh je len nejaka moralna podpora pre starych alebo utrapenych ludi na zmiernenie ich bolesti.. moj nazor
Drink the wine from the rich mans cash, this revolution won't be the last... Viva La Revolution... :)
listening to disco music will make u a fucking idiot... also techno...
ParizaK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tovog 15. 2. 2007 13:44

Utrpení je velice ožehavé téma a není to lehké vysvětlit. Člověk to posuzuje ze svého hlediska. Ve filmu je dobrý hrdina a zlý nepřítel. Zlý škodí, ale nakonec to vždy takzvaně dobře zkončí, zlý je potrestán, dobrý se pomstí. Uvědomujeme si, že naše mínění je modelováno filmy? No a Bůh má jednat stejně, abychom v něho uvěřili? Vážně si ho představujete jako nebeského policajta, který stojí nad námi s pendrekem? Bedlivě sleduje, jestli všichni dodržují zákon, a jestli někdo ne, tak pic ho! Jaký vztah bychom si mohli vytvořit k takovému Bohu, když bychom žili ve strachu? Člověk to vidí tak, že "tamten je zlý a měl by být potrestán". Sebe vidíme vždy lépe. Ale kde je ta hranice mezi jedním, který je už celkem dost zlý a jiným, který není zas až tak špatný? Také se cítím být celkem dobrý ale znám lidi, kteří mne považují za celkem špatného, bohužel. Prostě bych se bál, že Bůh - nebeský policajt - by nás zlikvidoval všechny, kdyby jednal podle našich špatností.

Bůh je ale velmi milostivý. Přeje si, abychom k němu budovali osobní vztah. Kdo to zkusil, postupně vidí věci jinak. Vzniklá víra ruší pochybnosti o existenci Boha. Přichází osobní zkušenosti a většina z nich je nesdělitelných, protože by mnozí nevěřili, že to nejsou náhody.

Bůh je milostivý, ale k situaci na Zemi ne nekonečně. Nadejde čas, kdy zlo bude odplaceno. Odplata se vyhne těm, kteří svých činů litují. Může se stát, že se vyhne i sedminásobnému vrahovi, který na sklonku života hořce lituje. Nevyhne se ale těm, kteří jsou ve svých očích ucházející a nemají se za co omlouvat. Pochopíme to my dobří?

V bibli je napsáno například toto (1. Moj 6, 5-6): "I viděl Hospodin, jak se na zemi rozmnožila zlovůle člověka a že každý výtvor jeho mysli i srdce je zlý. Litoval, že na zemi učinil člověka a trápil se ve svém srdci.“ Ano, tak to také někdy vidí Bůh. Kdyby Bůh jednal jako člověk, vůbec by se o lidi nezajímal, protože lidi se o Boha také nezajímají. Vždyť který křesťan čte bibli? Odsedí si hodinku v kostele a je spokojen. Z toho plyne, že se nedivím Tvému názoru na církev (nebo církve?). Osobně věřím v Církev neviditelnou - tím myslím lidi, kteří pracují na vztahu k Bohu nezávisle na církevní příslušnosti.

Když Bůh poslal na Zemi svého Syna, také automaticky neléčil všechny nemoci. Snažil se v člověku vzbudit víru, a když ji objevil, vyléčil. Když ne tak nevyléčil. Nakonec ho lidé zabili. A teď se ptají, jak může existovat Bůh, když je tu Zlo. Vylučuje se to?

Doporučuji poslechnout tyto přednášky:
http://shop.awrstudio.cz/?go=8&kat=56&info=34
Tomáš Vognar
tovog
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ParizaK 15. 2. 2007 13:59

Velmi krasne si to povedal hlavne ten posledny odstavec... ale zasa si to zoberte takto toto tema nikdy neskonci je to tvrdenie proti tvrdeniu je to tvrdenie veriaceho proti neveriacemu alebo mozno len trocha veriacemu,,, nekonecne tema
Drink the wine from the rich mans cash, this revolution won't be the last... Viva La Revolution... :)
listening to disco music will make u a fucking idiot... also techno...
ParizaK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Telesto 15. 2. 2007 14:11

To ParizaK:

Hezky jsi to napsal o tom zlu atd. Jenže to Boha nevyvrací... On totiž Bůh může být zlý nebo zlomyslný. Proč by nemohl???

To tovog:

Dost dobře nerozumím tomu co jsi říkal: "Jaký vztah bychom si mohli vytvořit k takovému Bohu, když bychom žili ve strachu?"

Uvedu modelový příklad. Pokud nezabiju pokladní pro peníze, tak se přece nemám čeho bát? Nechápu jak jsi to myslel s tím strachem. Teď se nebojíš??? Jaký je rozdíl mezi trestem na Zemi a trestem po smrti - mluvíš o odplatě.

Dále tvrdíš: "Člověk to vidí tak, že "tamten je zlý a měl by být potrestán"."

Zkus se na to podívat jinak. Ne, že tam ten je zlý a měl by být potrestán. Zkus si položit otázku. Proč ten dobrý je potrestán??? Proč ten nevinný?

Nebo toto: "Prostě bych se bál, že Bůh - nebeský policajt - by nás zlikvidoval všechny, kdyby jednal podle našich špatností."

Přece Bůh nemusí jen likvidovat. A co víc... jsou daleko jasnější věci, ve kterých by mohl zakročit a nikdo by proti tomu nic nenamítal (snad jen ti, kteří se dopustili těch zrůdností). Ty mluvíš o takových přečinech, které se ani u světského soudu nesoudí příliš přísně nebo dokonce se neposuzují vůbec. Ale co takhle lupiči, násilníci, vrazi, tyrani, atd.

A také mám připomínku k tomuto: "Může se stát, že se vyhne i sedminásobnému vrahovi, který na sklonku života hořce lituje."

A tobě se to zdá spravedlivé a poctivé? Co ti, co je zabil... Co ti, kteří nemohli na sklonku svého života litovat svých přečinů. Říká ti něco slovo zodpovědnost? A opět mě nechytej za slovo... já nemluvím o někom, kdo se opil a v opilosti nedopatřením někoho srazil. Mluvím o úkladném vrahovi, který za tím sledoval své sobecké cíle...

Bohužel si nemyslím, že tím co jsi napsal něco vysvětluješ... Tady toto je dosti problematické a jak říká ParizaK. Bylo by to nadlouho, protože je to tvrzení proti tvrzení...

A ještě poslední otázka... Ty bys nechtěl žít v situaci, kdy víš, že VŠE špatné bude HNED po zásluze potrestáno??? Já ano... A opět - hned nelikviduj a nezabíjej... Trest může být velmi různorodý...
Telesto
Čtenář

Odeslat příspěvekod tovog 15. 2. 2007 14:50

ParizaK píše:Velmi krasne si to povedal hlavne ten posledny odstavec... ale zasa si to zoberte takto toto tema nikdy neskonci je to tvrdenie proti tvrdeniu je to tvrdenie veriaceho proti neveriacemu alebo mozno len trocha veriacemu,,, nekonecne tema


Přesně tak. Nevím jak na tomto serveru, ale ve skutečnosti určitě neskončí. Věřící a nevěřící jsou 2 neslučitelné skupiny. Věřící se těžko zbaví toho, o čem se přesvědčili. Nevěřící jim to nemůžou uvěřit, protože to nikdy neviděli. Přitom boží moc je vidět v každém kvítku na louce ...
Tomáš Vognar
tovog
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 17. 2. 2007 01:17

Já jsi myslím že buch může za všechno utrpení na světě (teda pokud existuje), vemte si stojíte někde na zastávce i Iráqu a příde tam náboženskej fanatik a řekne ve jménu boha chcíp... a zabije 20 lidí tak to není věřící to je magor.
vaclavbarak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 17. 2. 2007 10:29

To jsi řekl moc pěkně, není to věřící, ale magor. A teď si podle té poslední věty zkoriguj zbytek postu a všechno OK.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markus555 17. 2. 2007 20:02

Lenže BOH je len jeden, je to ten ktorý stvoril svet, ten ktorý stvoril nás, ten ktorý poslal svojho syna aby zomrel za nás -za naše hriechy- pretože žiadny Budha ani Alah za nás nezomreli iba Ježiš Kristus za nás zomrel
Takže BOH určite existuje
Prečo by potom množstvo mučeníkov zomirealo za BOHA len tak to určite nie zomreli za neho preto lebo je to náš otec
Markus555
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FAN. 17. 2. 2007 21:35

Markus555 píše:Lenže BOH je len jeden, je to ten ktorý stvoril svet, ten ktorý stvoril nás, ten ktorý poslal svojho syna aby zomrel za nás -za naše hriechy- pretože žiadny Budha ani Alah za nás nezomreli iba Ježiš Kristus za nás zomrel
Takže BOH určite existuje
Prečo by potom množstvo mučeníkov zomirealo za BOHA len tak to určite nie zomreli za neho preto lebo je to náš otec /quote]
.........přesně tak!!!
YETI 1.4 TSI Outdoor elegance green tec - oranž terrakotta.
FAN.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 17. 2. 2007 21:41

Jo, Ježíš je v pohodě.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků