Dejte mi jediny hmatatelny dukaz ze Buh existuje

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod niko 14. 12. 2006 16:53

Ziadne dokazy, len slova - papier znesie vsetko. Ale ked ide na lamanie chleba, tak kreacionisti zrazu nemaju nic ine, len slova.

Killian:No dobre,toto je fakt blbosť.Postupne sem budem dávať iba po jednej téme,jeden dokaz alebo problém,ktorý vyvracia Darwinovu teóriu makroevolúcie.Budeme diskutovať len o tom a predkladať názory a dokazy.Ak máš samozrejme záujem,uvidíme ako to všetko obhájiš a vyvrátiš.
niko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 14. 12. 2006 17:22

takže rozdíl šesti dní vnímáš z hlediska 4,6 mld. let jako dlouhou dobu? :D :D :D :D
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod Killian 14. 12. 2006 17:55

A ja ti najdem nepriestrelne dokazy o evolucii :).

Pozri - ludia ziju prilis kratko aby videli na vlastne oci evoluciu. Teraz ako ti pisem tak sa pomaly posuvam na tektonickych platniach a ja o tom vobec neviem a v zivote by mi to nenapadlo, ze sa posuvam - ale napriek tomu to prebieha.
Je to nepredstavitelne, ze raz nebola Europa - Afrika - Amerika, ale bol jeden pra-kontinent. Tomu sa tiez tazko veri ale urcite to tak bolo. A tak to je aj s evoluciou.

Mam pre teba kratky test :) :
Veris, ze v prirode dochadza k mutaciam?
Veris, ze v prirode dochadza k reprodukcii?
Veris, ze geny su odovzdavane od rodicov k detom?
Veris v prirodnu selekciu?

Ak si odpovedal na vsetky spravne, tak veris v evoluciu , ale ak sa ti nepaci to slovo tak si to nazvi napriklad... progres, vyvoj, prisposobenie sa. Evolucia je jednoducha vec, nekomplikujme ju.
Ak neveris, tak napis s ktorou otazkou nesuhlasis a vies dokazat, ze to je inac.
Naposledy upravil Killian dne 14. 12. 2006 18:09, celkově upraveno 2
HP NX6125
Killian
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Case 14. 12. 2006 18:02

To je hustá demagogie. ; )
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník

Odeslat příspěvekod niko 14. 12. 2006 18:12

[quote="Bobroněnko";takže rozdíl šesti dní vnímáš z hlediska 4,6 mld. let jako dlouhou dobu? :D :D :D :Ds/quote]

K tomu času 4,6 mld rokov čo uvádzaš,som ešte nezaujal jasný postoj.Vyjadrím sa neskor k názoru na čas.
niko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod niko 14. 12. 2006 18:30

Killian píše:A ja ti najdem nepriestrelne dokazy o evolucii :).

Pozri - ludia ziju prilis kratko aby videli na vlastne oci evoluciu. Teraz ako ti pisem tak sa pomaly posuvam na tektonickych platniach a ja o tom vobec neviem a v zivote by mi to nenapadlo, ze sa posuvam - ale napriek tomu to prebieha.
Je to nepredstavitelne, ze raz nebola Europa - Afrika - Amerika, ale bol jeden pra-kontinent. Tomu sa tiez tazko veri ale urcite to tak bolo. A tak to je aj s evoluciou.

Mam pre teba kratky test :) :
Veris, ze v prirode dochadza k mutaciam?
Veris, ze v prirode dochadza k reprodukcii?
Veris, ze geny su odovzdavane od rodicov k detom?
Veris v prirodnu selekciu?

Ak si odpovedal na vsetky spravne, tak veris v evoluciu , ale ak sa ti nepaci to slovo tak si to nazvi napriklad... progres, vyvoj, prisposobenie sa. Evolucia je jednoducha vec, nekomplikujme ju.
Ak neveris, tak napis s ktorou otazkou nesuhlasis a vies dokazat, ze to je inac.

Killian :
Spájaš dve fakty,ktoré medzi sebou nesúvisia.Tektonický pohyb, spojenie pevnín,neskor oddelenie nie je žiadny problém. .Makroevolúcia je niečo celkom iné.Takže porovnanie neberiem.

K mutáciam v prírode dochádza.Ale nie k takým,aby na základe toho sa potvrdila makroevolúcia.
K reprodukcii samozrejme dochádza.Ale medzi človekom a opicou,ktorá je podľa teba tak príbuzná (šimpanz) nemože vzniknúť in vivo potomok.
Gény sú odovzdávané potomstvu,ale aby sa odovzdali ,musí po reprodukcii vzniknúť životaschopný potomok,ktorý pokračuje ďalej v kolobehu.
Prírodná selekcia existuje a dokazuje mikroevolúciu,vrátana prostredia pre život.
Selekcia však neznamená,že prežijú tí najsilnejší.Znamená koexistenciu v ekosystéme.V rámci druhu zas mikroevolúciu.

Napriek tomu,že záver zovšeobecňuješ,že keď odpoviem kladne,verím na evolúciu,nemáš pravdu.
Lebo Darwinova makroevolúcia vyžaduje niečo,čo doteraz nie je vedecky dokázané a to vytvorenie života z neživej hmoty,vytvorenie úplne zložitých živých tvorov napríklad z tých najmenších živých siníc,rias,vírusov,baktérií,atď.
Takže,pre mňa žiadny dokaz.

Case : Fajn,že aspoň niekto sa snaží ukázať odlišný názor.
niko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Killian 14. 12. 2006 18:42

To prirovnanie bolo len na takej urovni ze "aj ked to nevidis, stale to prebieha".

Suhlasis s mutaciami. Potom ti je jasne, ze sa moze vyskynut mutacia, ktora da jedincovi akusi vyhodu oproti inym jedincom. Ano tato pravdepodobnost je mala, ale nie taka mala aby sa nediala (obrovsky pocet jedincov, obrovska plocha, obrovske casove rozpatie).

Suhlasis s reprodukciou. To ze sa nemozu mnozit ludia a opice medzi sebou je jasne. Rozdiely medzi nami nie su take velke, ale predsa dostatocne nato, aby nebolo mozne skombinovat nase DNA do funkcneho celku.
Su uz medzi nami stovky milionov rokov, to je privela. Ale pes a vlk sa este mozu medzi sebou krizit, pretoze pes vznikol nie tak davno a este je spatne kompatibilny s vlkom (ciastocne).

Teoreticky by sme samozrejme mohli skrizit cloveka a opicu - geneticke inzinierstvo by bolo schopne vclenit vacsiu cast DNA z opic do DNA cloveka. Mozno by vznikol nejaky neadertalec :lol: ale takyto pokus je proti moralnym zakonom.
Krizenie DNA medzi jednotlivymi zvieratami geneticke inzinierstvo uz davno dokaze.

Suhlasis, ze dochadza ku odovzdavaniu genov. Ako urcite vies, aj medzi ludmi je rozna DNA, je nekonecne vela kombinacii DNA - kriminalistika podla toho vies usvedcit cloveka. No a ked sa spoji samcia a samicia DNA, dochadza ku kombinacii. Nie je vopred dane ako sa skombinuju. Tu moze dochadzat ku dalsej zmene, ku dalsej mutacii a pripadnym vyhodam.

Selekcia existuje a nemusi priamo znamenat, ze prezije najsilnejsi. Znamena, ze existuju nejake pravidla - ak ich to zviera splna ma sancu na prezitie, ak nie tak zahynie. Vacsinou to je o sile... (ale nemusi to byt take).

Takze v podstate suhlasis so zakladnymi piliermi evolucie.
Este by som sa vratil ku tej DNA - pises, ze musi vzniknut zivotaschopny jedinec. V podstate vynechanie urcitych casti DNA alebo ich prepisanie sa nemusi prejavit nijak, alebo sa narodi pozmeneny jedinec - tato zmena ma vacsiu pravdepodobnost, ze bude skodliva. Ale obcas nie je.
DNA je ako harddisk. Pri stavbe organizmu sa z neho cita, ale toto "citanie" nie je take dokanale a dochadza k chybnemu interpretovaniu.
Vyssie organizmy maju system, ktory tieto chyby pri citani DNA do istej miery kompenzuje. To je dovod, preco nevidiet take masivne zmeny v DNA a nevidiet taku rychlu evoluciu. Nase organizmy sa to snazia spomalit.
Virusy takyto system na opravovanie DNA nemaju, nemaju na to cas, mnozia sa geometrickym radom a pripadne chyby/zmeny sa okamzite prejavia na potomstve. A pri takom obrovskom, doslova gigantickom mnozstve bakterii je zrejme, ze toto sposobuje ich rychlu "mikro-evoluciu".
HP NX6125
Killian
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Killian 14. 12. 2006 18:55

Niko - nechodme az k otazke ako vznikla prva bunka. To je uplne ina a velmi zlozita tema.

Len cisto teoreticky - dajme tomu, ze na Zemi sa objavila jedna jedina bunka, tak veda (a ja tiez) si vie predstavit ako zvysok z tej jednej bunky vznikol.

To je to iste so vznikom vesmiru - vieme priblizne ako sa vesmir rozmiestnil, z jedneho bodu. Nevieme co bolo predtym.

Ty odpovies, ze pred vznikom vesmiru bol Boh, a ja sa ta spytam a pred Bohom? Povies - ten bol stale. A ja mozem povedat - vesmir je stale, nikdy nevznikol.

To su uplne ine temy, drzme sa radsej toho, ze ci si vieme predstavit vyvoj vsetkeho ziveho z jednej bunky alebo ci na to potrebujeme niekoho, co by to riadil.?
HP NX6125
Killian
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Killian 14. 12. 2006 19:47

Este by som sa chcel vratit ku jednej veci - a to vznik psa. Je to novy zivocich, ktory vznikol z vlka. A potom mas aj lisku a podobne variacie.
Rozdiel medzi pudlom a vlkom je daleko vacsi ako rozdiel medzi opicou a clovekom.
Zober si, ze clovek by bol ten pudel - neviem ci by si v zivote na to prisiel, ze toto bol raz niekedy agresivny vlk? Asi nie, predpokladam.

Nehovor mi o tych druhoch, to je len ludsky pojem. Pozi sa na pudla a vlka, a pozri sa na cloveka a opicu.
Je to absolutne stopercentne jasne, ze pudel vznikol z vlka. A preco potom z opice nemohol vzniknut clovek? Ved to je este ocividnejsie ako ten pudel.

A existencia pudla, vlka a vlciaka a este neviem coho je dokaz na dalsiu vec --- pytas sa, preco este stale existuju opice, ak sa z nich vyvinul clovek? NO a to je to iste ako - preco este existuje vlk, ak sa z neho vyvinul pudel?

Prosim, zamysli sa nad tymto prirovnanim, mne sa to zda velmi pravdepodobne.
HP NX6125
Killian
Návštěvník

Odeslat příspěvekod niko 15. 12. 2006 17:16

Killian :
K tomu génovému inžinierstvu : Je pravda,že sa robili pokusy s krížením zvieracich génov(nekompaktibilné druhy) a aj klonovanie,ale aké sú výsledky ? Technicky je to možné,ale výsledky sú biedne.
V prvom rade si treba ujasniť o čom diskutujeme.Ja popieram len Darwinovu makroevolúciu a vznik života z neživej hmoty.
Evolúcia znamená všeobecne vývoj.Ten existuje a vidieť ho v prírode,ale makroevolúcia je niečo úplne odlišné.

Pri génovom inžinierstve vznikli organizmy sterilné,deformované so závažnými biologickými a morfologickými defektami,s vážnymi ťažkosťami.Taktiež predčasne umierali.
Keď tvrdíš,že tento zásah je možný,ale len in vitro, je to dokaz makroevolúcie ?
Tá predpokladá životaschopného jedinca,ktorý má určitú výhodu oproti ostatným.V prírode može byť chytrejší,silnejší,v domácnosti,ako si upozornil,krajší milší,aby prežil.Poukazujú tieto výsledky hrozných pokusov na túto skutočnosť ? Asi ťažko.
Možno,že si čítal,čo robia živočíchy s postihnutými a defektnými jedincami...Sú vylúčené zo spoločnosti,prípadne zlikvidované...(napr.albíni)
Taktiež napr.silné ožiarenie sposobuje génové mutácie so zlými následkami.Ako zvieratá s viacerými končatinami,sterilita,rakovina,zmena veľkosti.Skor zhoršujú možnosti prežitia,sterilitou to aj likvidujú.
Klonovanie : Rozne vnútorné choroby,predčasné starnutie,oslabenie genomu a smrť.S takými problémami sa vedci stretávajú pri tejto technike.
Takže tieto výsledky vedcov dokazujú,že je možné umelo vložiť iný génom do cudieho organizmu,ale nie je to také dokonalé,ako by si želali.
Problém pre makroevolúciu je v tom,že v prírode sa toto vobec nedeje.V dosledku nekompaktibility nedochádza k reprodukcií u odlišných druhov živočíchov,takže tie umelé kreatúry vyprodukované vedcami nevznikajú.
Aj,keď sa rodia postihnuté a oslabené zvieratá ako následok defektu genetiky neraz zo zlého vonkajšieho prostredia,ale sú odsúdené na zánik a nie na reprodukciu.
Tie mutácie v prírode,ktoré spomínaš,nestačia na existenciu a dokázanie makroevolúcie.Organizmy majú medzi sebou isté ohraničenia,ktoré to neumožňujú.Čiže makroevolúcia nie je vedecky dokázaná.
Naposledy upravil niko dne 15. 12. 2006 18:11, celkově upraveno 2
niko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod niko 15. 12. 2006 17:31

Killian píše:Niko - nechodme az k otazke ako vznikla prva bunka. To je uplne ina a velmi zlozita tema.

Len cisto teoreticky - dajme tomu, ze na Zemi sa objavila jedna jedina bunka, tak veda (a ja tiez) si vie predstavit ako zvysok z tej jednej bunky vznikol.

To je to iste so vznikom vesmiru - vieme priblizne ako sa vesmir rozmiestnil, z jedneho bodu. Nevieme co bolo predtym.

Ty odpovies, ze pred vznikom vesmiru bol Boh, a ja sa ta spytam a pred Bohom? Povies - ten bol stale. A ja mozem povedat - vesmir je stale, nikdy nevznikol.

To su uplne ine temy, drzme sa radsej toho, ze ci si vieme predstavit vyvoj vsetkeho ziveho z jednej bunky alebo ci na to potrebujeme niekoho, co by to riadil.?

A prečo nie ? Len preto,že veda nemá dokazy,čo bolo pred veľkým treskom ? Má len hypotézy ?
Existencia vesmíru a Zeme predpokladá inteligenciu,tvorcu,čo to vymyslel.Nič sa neurobí samo bez nejakého programu.
Čo je jednoduchšie predpokladať nejakú inteligenciu alebo nejaké polia čo boli pred hmotou ?Alebo nejaké kvantové stavy ?
Tie tiež predpokladajú určitú zákonitosť.Kto to všetko vymyslel ?
Niečo obživlo a len tak vytvorilo mŕtvu hmotu.Tá obživla a len tak vytvorila odlišnú živú hmotu.Potom z jednej bunky sa vytvorila celá živá príroda.Toto sa mi zdá menej pravdepodobné ako predpokladať nejakú inteligenciu na začiatku.Prírodné zákony sú dané,ľudia ich len objavujú a za nimi je vždy treba hľadať inteligenciu,tvorcu ,hýbateľa.Takže,čo na to povie O.britva,čo je pravdepodobnejšie ?
Nie veda,ale vedci si vedia predstaviť vznik všetkého života z jednej bunky.Vedecky to stále nie je dokázané.Je to len teória.
K tomu vesmíru : Matematici a fyzici sa dopracovali k tomu,že vznikol z veľkého tresku.Došli aj k dosť blízkemu časovému okamihu,ale pred tresk sa nedostali.Zostali to len na úrovni teórií.
Ináč mnohí vedci ,vrátane Einsteina,ktorí niečo aj dokázali,predpokladali existenciu Boha.

K tomu vývoju človeka z opice,čo tak uznávaš sa vyjadrím neskor.
niko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 15. 12. 2006 18:12

Case píše:To je hustá demagogie. ; ))/quote]

hele, nepleť se do vědeckejch diskuzí, jooo??? :mrgreen: 8)
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod Killian 27. 12. 2006 21:08

Niko sa uz neobjavi s dokazmi? :)
Vela mojich otazok zostalo nezodpovedanych.

Okrem evolucie psa z vlka este existuju ine priklady.
Tak napriklad netopier lieta, ale nie je to vtak - je to cicavec. Cicavce sa vyvinuli na susi, takze netopier musel v urcitom bode svojho vyvoja ziskat schopnost lietat (len celkom nedavno geneticka studia odhalila, ze stacila zmena jedneho genu, aby narastli netopierovi letecke blany).
Dalsi priklad je velryba - ktora nie je ryba, ale cicavec a jej predchodca raz chodil po susi (ale nebolo to take velke :) ).
Zaujimavy je vtakopysk - je to cicavec, znasa to vajcia, plave to, ma to zobak, a mladata saju mlieko.

Raz som cital jednu kritiku na kreacionisticku knihu a tam bolo pekne napisane aky je rozdiel medzi vedou a kreacionizmom : veda si kladie otazky: co vsetko vieme, co to pre nas znamena a co s tym vieme zacat. Kreacionisti si kladu otazky - co vsetko este nevieme a ako sa mozeme touto neznalostou zaslepit.
HP NX6125
Killian
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ParizaK 24. 1. 2007 00:18

Boh neexistuje, keby existoval vypocul by volania umierajucich ludi... vypocul by hlas mojej matky kamaratky ktora ma dve deti jedno ma 5-rokov a druhe 4-roky to co ma 4-roky uz dostalo ladvinu od vlastnej matky a teraz umiera na rakovinu a to 5-rocne dostalo nador na mozgu vsetci sa za ne modlia co poznam ale stav sa nezlepsuje a deti zomru... kde je boh? ( nebudem pisat boh s velkym B lebo si to nezasluzi ) kde je ked ho ludia potrebuju a ked im umiera blizny??? Kde bol boh ked bola 1 . 2. svetova vojna??? V osviencine?? boh neexistuje...
Kód: Vybrat vše
http://www.youtube.com/watch?v=zBotQdRfpdQ
kdo bol boh vtedy???? nechcem byt svina ale ka ste veriaci tak verte... ale verite podla mna v nieco co neexistuje...
Drink the wine from the rich mans cash, this revolution won't be the last... Viva La Revolution... :)
listening to disco music will make u a fucking idiot... also techno...
ParizaK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Andrew_R 25. 1. 2007 13:19

ParizaK: Takže existuje-li Bůh, pak to znamená, že by neexistovali umírající lidé, chudoba v Africe, atentáty v Izraeli, útoky 11. září, 1 světová, 2. světová, nemoci, bída... Všichni by se měli rádi, na zahradě by kvetly všude kytičky... Takhle nějak vypadá existence Boha?

Co kdyby byl svět dokonalý, budeme se mít rádi? Dnes si vážíme dobra, protože je to opak zla. Budeme si vážit dobra, když nebude nic jiného? Budeš se radovat, když "něco" bude dobré, když to "něco" ani nemůže být špatné? Je tu Bůh od toho, aby na zemi činil dobro a ničil zlo, tedy trestal v reálném čase činy, které lidí natropí? Každý člověk dostal rozum, svobodu uvažování a činů, tak kdo je vinný za naše jednání? Bůh?
Andrew_R
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka