Dejte mi jediny hmatatelny dukaz ze Buh existuje

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod MrMephisto 23. 11. 2006 14:40

Prosímtě, Case, možná by neškodila nějaká přímá citace, který ateista kdy kde řekl, že je potřeba zrušit Křesťany? A že Křesťanství je zlo?! Zvlášť to druhé je úplný nesmysl, vždyť každý ateista přece ví, že ZLO jako takové neexistuje! Pokud je to skutečný ateista, nikdy by neřekl, že křesťanství je ZLO... A kdo chce zrušit Křesťany? Dnes, ve svobodné společnosti?! Kdo, prosímtě? Viď že sis to jentak nevymyslel, co?

A to, že zcela otevřeně říkám, že podle mého názoru křesťanství nemá pravdu, že Ježíš nebyl Boží syn, že nevstal z mrtvých, že nikdy nevykonal ani jeden zázrak, že svět nevznikl před 6.000 lety, že lidé nepocházejí z Adama a z Evy, tak to je moje právo, to se na mě teda nezlob! A ty máš ovšem stejné právo říkat, že se zas já mýlím, teď jde jen o to, kdo má silnější argumenty...

Podle tebe tím na tebe útočím, když říkám, že podle mého názoru se mýlíš? Útočím tím na tebe, když říkám, že nevěřím tomu, čemu věříš ty? Jasně že ne!!! Tohle je úplně zcestná životní filozofie, tvrdit, že si člověk musí desetkrát rozmyslet, než vysloví svůj názor na nějaký věcný problém, aby tím náhodou neurazil něčí víru!!!!!

Víra přece není posvátná kráva - ani ta tvoje, v Boha, ani ta moje - v Boží neexistenci. A je úplně legitimní o tom diskutovat a je úplně legitimní, když v diskuzi jeden popírá názor toho druhého, a ten druhý zas toho prvního.
MrMephisto
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrMephisto 23. 11. 2006 15:17

Já se na to dívám asi takto: Představme si, že si někdo dnes řekne, že Země je placka, a že co nám to tady všichni vykládají, že je kulatá! Z kulaté Země by přece ti po stranách a vespod nutně spadli. A teď by na svou stranu získával přívržence, novináři by o tom začali psát články v novinách, psali by o zmanipulovaných snímcích z družic, o fingované misi Apollo na Měsíc, o neověřených hypotézách o kulaté Zemi...

Začal by sílit politický tlak na to, aby se tato neověřená hypotéza o kulaté Zemi přestala učit ve školách, protože co se mají co děcka učit ve škole takové nesmysly, jen se jim tím blbnou hlavy. Přinejmenším ať se to učí vyváženě - jako dvě rovnocenné "hypotézy". Ta o kulaté Zemi, a ta o placaté.

No, já nevím jak vy, ale já bych se velice rázně ozýval, že přece kulatost Země naní žádná hypotéza, že je to velice dobře prokázaný fakt... A že ne každé dva názory jsou rovnocené, ale že často je prostě jeden správný a jeden špatný...

No a teď si představme situaci kolem evoluce a stáří světa. Ve světě dnes opravdu sílí hnutí za zrovnoprávnění dvou "hypotéz" - té kreacionistické, a té "evolucionistické"... A mě se chce křičet úplně stejně, jako v předchozím případě: Vždyť evoluce není žádná hypotéza, to je prokazatelný fakt! Kreacionismus a Evoluce proboha NEJSOU rovnocené, evoluce je pravdivá, kreacionismus NE! A neříkám to jen tak, mám pro to tyhle a tyhle argumenty! A ty argumenty byly už tisíckrát posouzeny a všichni lidé, kteří v biologii něco znamenají, jim dávají za pravdu!!!

Myslím, že v těchto případech JE SPRÁVNÉ být tak trochu militantní... Prostě ať si každý říká, že Bůh existuje, já mu to neberu a ani se s ním nechci nijak hádat... ale když začně říkat, že dvě a dvě nejsou čtyři, tak pak už se tedy hádat budu! Když začně říkat, že svět byl stvořen před 6.000 lety, tak to mu tedy setsakramentsky naznačím, že asi od někud spadl...

Tož takhle se na to dívám já. Prostě v nevyřešených otázkách (třeba existence Boha) je zcela OK mít rozdílné názory. Je to OK i v těch vyřešených otázkách (evoluce vs. kreace), ale pak je zcela správné hlasitě se ozvat a hádat se a přesvědčovat a prostě NENECHAT SI VRÁŽET KLÍNY DO HLAVY!!!!!
MrMephisto
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maruška 23. 11. 2006 15:17

MrMephisto píše:Teda, Maruško... tomu říkám opravdu "třeskutá úvaha" :-)) No nic... Tak za prvé, nemáš věcně pravdu. Hitlerovské Německo jednoznačně rozpoutalo 2. světovou válku, v níž zahynulo
24 456 700 vojáků
32 326 700 civilních obětí
5 754 000 židovského holokaustu
Celkem tedy má Hitlerovské Německo na svědomí 62 537 400 během 6 let!!! (viz. například Wikipedia)

To znamená 10,5 milionu obětí ročně. Řekněme, že Komunismus má na svědomí opravdu těch 80 milionů obětí, jak píšeš, a to během období 1921-1989=68 let. To máme 1,17 milionu obětí ročně.

Ty tvrdíš, že těchto 1,17 milionu obětí ročně má na svědomí ateismus. K tomu, jak nehorázný je to nesmysl, se vyjádřím později, teď chci ukázat, že pak bych mohl stejnou logikou připsat těch 10,5 milionu obětí bezesporu docela dost religiozního Hitlerovského Německa na vrub právě víry, a to víry křesťanské! Však taky Německo tehdy podporoval sám papež, což je snadno ověřitelným faktem... A tím pádem máme proti sobě 10,5 milionů obětí ročně na straně křesťanství proti 1,17 milionu obětí ročně na straně ateismu. Křesťanství se tedy, jak je vidět, nemá vůbec čím chlubit.

ALE, je zde nutno uvážit, když už se chceš pouštět do tak trapného počítání, že např. Sovětský svaz byl ateistický maximálně tak slovně, verbálně... Ve skutečnosti bylo i v dobách komunismu pravoslaví v Rusku dosti silné, rozhodně nesrovnatelně silnější, než katolická církev u nás... Takže s tím, že Sovětský svaz byl ateistický stát bych velice silně nesouhlasil - a velice podobná je i situace v číně! Tam jsou potírána jen NĚKTERÁ, nepohodlná náboženství, zatímco jiná jsou tolerována, takže bych ten čínský ateismus taky zas až tak nezdůrazňoval... Čína je zase s přehledem religioznější stát, než jsme byli za komunismu my...

Co je ovšem nejpodstatnější: Přece je úplně jasné, že komunisti nevraždili kvůli ateismu, ale kvůli své snaze vyhladit buržoazii a vlastně všechny samostatně myslící lidi! A fašisti zas nevraždili kvůli své víře v Boha, ale kvůli své prachobyčejné rozpínavosti a snaze ovládnout svět - a zničit komunismus...

Prostě vymyslet takovou trapnost, jako připsat komunistické oběti na vrub ateismu může jen člověk s IQ houpacího koně, promiň...

(moje reakce, že pak by ovšem nutně Hitlerovy oběti připadly na vrub křesťanství, byla jen rozvinutím TVÉ vadné úvahy...)t/quote]


Mefistofelíku,
ale já nesrovnávala hitlerovské Německo. Já srovnávala náboženství s ateismem. Jsi úplně někde mimo. :wink:
Maruška
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrMephisto 23. 11. 2006 15:30

No nevím nevím, Ty jsi přece psala, že ateismus má na svědomí 100 milionů obětí! Kde jsi to číslo vzala?! Já bych bral, že komunisté mají na svědomí 100 milionů obětí, ale ateismus?!

A psal jsem, že pokud připíšeš oběti komunismu na vrub ateismu, protože komunisti přece byli ateisti,
tak pak já můžu úplně stejnou logikou připsat oběti Hitlerovského Německa na vrub náboženství, protože Německo tehdy prostě byla křesťanská země!

Takže nejdřív mi tedy nějak přibliž tu svoji úvahu, že ateismus má na svědomí 100 milionů obětí. Prosím, čekám...
MrMephisto
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 23. 11. 2006 16:38

grava1 píše:Hm, no to by som nehovoril. Predstav si ze tvoja priatelka ti veri, lubi ta, ale "neotravovala" by ta s tym...
Niektore dolezite veci su v spolocnosti na to, aby sa nimi ludia otravovali. A ak ja uprimne verim, ze moze existovat nieco "ovela viac", preco by som tym "neotravoval" ludi na ktorych mi zalezi? :hm

"věřit" (někomu něco) a věřit v (někoho, něco) jsou podle mne dva diametrálně odlišné pojmy. :D

Maruško, Mefisto to v podstatě napsal. Já svým příspěvkem myslel to, že ony mnou zmiňované "oběti náboženství" byly zmasakrovány jen a pouze proto, že věřili v něco jiného. Ano, jsem si plně vědom toho, že Hitler taky masakroval lidi, kteří byli jiní. A neříkej mi prosím soudruhu, jsem na to moc mladej!

CrashPC: jasně, nevím ani zbla o jaderné fyzice či o čemto, o tom se s tebou hádat nebudu. prostě srovnání. :)
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maruška 23. 11. 2006 16:38

:? Tedy ehm, a kolik válek a vražd má na svědomí náboženství?
Prosím, dejme tomu že někdo napíše, mají je na svědomí věřící.
Ale komunisti jsou ateisti = vědecký ařteismus a dialektický materialismus je jedním z hlavních základů jejich učení. Takže ateisti vraždí stejně, ne li více než věřící. Protože, když už jsi začal s Hitlerovským německem, ukaž mi nějaké záběry Hitlera a jeho kumpánů z kostela, či nějaké církevní akce vůbec. :wink:
Maruška
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 23. 11. 2006 16:43

omlouvám se, ale mým koníčkem je spíše biochemie, než historie :D nicméně si troufám tvrdit, že zatímco ateismus je něco jako "móda poslední doby", v historii bylo věřících lidí o dost víc. Ale asi bych rozlišoval termíny věřící, a vraždy ve jménu náboženství. Myslím si, že ve jménu ateismu moc lidí zabito nebylo. :pozor2
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GUTIERE 23. 11. 2006 16:52

Maruško,je povinost,když věříš v boha chodit do kostela?Myslím že není.
přísedící
GUTIERE
Čtenář

Odeslat příspěvekod MrMephisto 23. 11. 2006 16:56

No tak takových je... Stačí se třeba jen podívat na film z poslední doby Hitler, tam máš záběry, jak se modlí, máš tam záběry i na to Got mit uns, tedy "Bůh s námi"...

Samozřejmě nesouhlasím s tím, že ateismus je jedním z hlavních východisek komunizmu. Nesmysl. Hlavním zdrojem, východiskem komunismu bylo Marxovo učení o hodnotě práce, o nadbytečnosti a škodlivosti buržoazie, o škodlivosti peněz, atd.

Komunisté si zakládali na tom, že jejich světový názor je "vědecký" (jenže on samozřejmě nebyl vědecký!!!), a domnívali se, že vědecký nutně znamená ateistický. Což ovšem nebyla a není též pravda. Takže ten ateizmus tam byl vyloženě druhotná záležitost, a je to zcela jasně vidět na řadě příkladů:

Jak jsem psal, v Rusku bylo pravoslaví silné vždy, i za toho komunizmu.
V Polsku byla situace ještě extrémnější - i komunističtí funkcionáři tam chodili do kostela, církev tam byla srostlá s režimem i za komunizmu!
Ani v Číně není komunizmus ateistický nijak extrémně - svoje náboženství tam mají, a také se mu náležitě věnují, stačí zagooglit...

Takže prostě ateizmus východiskem komunizmu rozhodně nebyl. Z ateismu neplyne o zbytečnosti nebo škodlivosti buržoazie naprosto nic, stejně jako z něho nic neplyne o škodlivosti peněz, ani o nadhodnotě, atd... Prostě, je to celé nesmysl.
MrMephisto
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 23. 11. 2006 17:02

MrMephisto píše:Prosímtě, Case, možná by neškodila nějaká přímá citace, který ateista kdy kde řekl, že je potřeba zrušit Křesťany? A že Křesťanství je zlo?! Zvlášť to druhé je úplný nesmysl, vždyť každý ateista přece ví, že ZLO jako takové neexistuje! Pokud je to skutečný ateista, nikdy by neřekl, že křesťanství je ZLO... A kdo chce zrušit Křesťany? Dnes, ve svobodné společnosti?! Kdo, prosímtě? Viď že sis to jentak nevymyslel, co?

A to, že zcela otevřeně říkám, že podle mého názoru křesťanství nemá pravdu, že Ježíš nebyl Boží syn, že nevstal z mrtvých, že nikdy nevykonal ani jeden zázrak, že svět nevznikl před 6.000 lety, že lidé nepocházejí z Adama a z Evy, tak to je moje právo, to se na mě teda nezlob! A ty máš ovšem stejné právo říkat, že se zas já mýlím, teď jde jen o to, kdo má silnější argumenty...

Podle tebe tím na tebe útočím, když říkám, že podle mého názoru se mýlíš? Útočím tím na tebe, když říkám, že nevěřím tomu, čemu věříš ty? Jasně že ne!!! Tohle je úplně zcestná životní filozofie, tvrdit, že si člověk musí desetkrát rozmyslet, než vysloví svůj názor na nějaký věcný problém, aby tím náhodou neurazil něčí víru!!!!!

Víra přece není posvátná kráva - ani ta tvoje, v Boha, ani ta moje - v Boží neexistenci. A je úplně legitimní o tom diskutovat a je úplně legitimní, když v diskuzi jeden popírá názor toho druhého, a ten druhý zas toho prvního.o/quote]


O rušení křesťanství tu přímo mluvil LOTG, že křesťanství je zlo tu propaguje hlavně seterwohipikule, výroky pánů a, elit a dalších netřeba připomínat, je jich i v této diskuzi docela dost.

Popravdě řečeno, nesmyslná je ta tvá konstrukce o zlu. To je prostě blbost. Existence jakéhosi "objektivního zla" není v žádném případě otázkou víry, ale dejme tomu... filozofického postoje. Najdi si na netu deontologické a objektivistické teorie, ty nesouvisí s ateismem, křesťanstvím či islámem, to jsou prostě etické teorie. Je fakt, že ateismus má sklon k relativismu a subjektivismu, ale neplatí tady v žádném případě výrok, že ateista nějak nutně musí uvažovat. Ne. Ateista je prostě ten, který (doslova) věří v neexistenci bohů či nadpřirozena. Nic víc.

Já ti neberu v žádném případě právo na diskuzi a polemiku s křesťanstvím. Je to velmi prospěšná věc. Nevím, proč mi podsouváš takový falešný postoj.

K těm útokům... Nevím o čem to mluvíš, najdi mi mou reakci na věcný polemický příspěvek, kde bych mluvil o úrážení víra. Že se sem tam ozvu, když tu blbečci typu seterwohipikule píší, že křesťanství je zlo, či LOTG, že křesťanství by se mělo zrušit, nebo další, co tu více či méně jasněji tvrdí, že křesťané jsou partičkou zpátečnických a slabomyslných jedinců, to mi snad nemůžeš mít za zlé.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 23. 11. 2006 17:11

MrMephisto píše:Já se na to dívám asi takto: Představme si, že si někdo dnes řekne, že Země je placka, a že co nám to tady všichni vykládají, že je kulatá! Z kulaté Země by přece ti po stranách a vespod nutně spadli. A teď by na svou stranu získával přívržence, novináři by o tom začali psát články v novinách, psali by o zmanipulovaných snímcích z družic, o fingované misi Apollo na Měsíc, o neověřených hypotézách o kulaté Zemi...

Začal by sílit politický tlak na to, aby se tato neověřená hypotéza o kulaté Zemi přestala učit ve školách, protože co se mají co děcka učit ve škole takové nesmysly, jen se jim tím blbnou hlavy. Přinejmenším ať se to učí vyváženě - jako dvě rovnocenné "hypotézy". Ta o kulaté Zemi, a ta o placaté.

No, já nevím jak vy, ale já bych se velice rázně ozýval, že přece kulatost Země naní žádná hypotéza, že je to velice dobře prokázaný fakt... A že ne každé dva názory jsou rovnocené, ale že často je prostě jeden správný a jeden špatný...

No a teď si představme situaci kolem evoluce a stáří světa. Ve světě dnes opravdu sílí hnutí za zrovnoprávnění dvou "hypotéz" - té kreacionistické, a té "evolucionistické"... A mě se chce křičet úplně stejně, jako v předchozím případě: Vždyť evoluce není žádná hypotéza, to je prokazatelný fakt! Kreacionismus a Evoluce proboha NEJSOU rovnocené, evoluce je pravdivá, kreacionismus NE! A neříkám to jen tak, mám pro to tyhle a tyhle argumenty! A ty argumenty byly už tisíckrát posouzeny a všichni lidé, kteří v biologii něco znamenají, jim dávají za pravdu!!!

Myslím, že v těchto případech JE SPRÁVNÉ být tak trochu militantní... Prostě ať si každý říká, že Bůh existuje, já mu to neberu a ani se s ním nechci nijak hádat... ale když začně říkat, že dvě a dvě nejsou čtyři, tak pak už se tedy hádat budu! Když začně říkat, že svět byl stvořen před 6.000 lety, tak to mu tedy setsakramentsky naznačím, že asi od někud spadl...

Tož takhle se na to dívám já. Prostě v nevyřešených otázkách (třeba existence Boha) je zcela OK mít rozdílné názory. Je to OK i v těch vyřešených otázkách (evoluce vs. kreace), ale pak je zcela správné hlasitě se ozvat a hádat se a přesvědčovat a prostě NENECHAT SI VRÁŽET KLÍNY DO HLAVY!!!!!i/quote]


On je zhruba problém v tom, že ta evoluce skutečně není jasně prokázaná. Tvůj příklad má problém s tím, že já osobně nevím o vědcích přesvědčených o tom, že země je placatá. Vím ale o vědcích, kteří zastávají jiné názory týkající se evoluce. Věda předpokládá, že evoluční teorie je pravdivá, stejně jako v případě velkého třesku. Jsou to jediné dvě teorie, které ač nebyly a z principu být dokázány nemohou, jsou všeobecně přijímané. Já netvrdím, že je to dobře nebo špatně. Já to jenom konstatuji.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepinoo 23. 11. 2006 18:36

Takže říkáte že komunisti nevraždili kvůli ateismu? :?:

http://www.totalita.cz/cirkev/cir.php

http://www.falungong.sk/index.php?artic ... uceni.html

http://www.falungong.sk/index.php?artic ... rgany.html

http://www.prayer.cz/cina/cina_0025.php

http://cs.wikipedia.org/wiki/Josef_Toufar

Jen pár příkladů ateistické snášenlivosti vůči věřícím či duchovně orientovaným osobám.

Takže, aby bylo správně chápáno. Ani ateismus ani náboženství nedělá nic špatného. Špatné dělají bezohlení lidé, kteří chtějí aby jejich osobní ideologie vládla světem. A vraždí ty, kdo jsou jim nepohodlní
Pepinoo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4bluedragon 24. 11. 2006 08:36

Špatné dělají bezohlení lidé, kteří chtějí aby jejich osobní ideologie vládla světem. A vraždí ty, kdo jsou jim nepohodlní//tiez suhlasim
Nokia 3210, Siemens A50, Siemens S55, SE D750i, SE W810i, Nokia N82, N8, SX Z1 Compact, SG S7, SG S10e, SG S21 Ultra 5G
4bluedragon
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darwel 25. 11. 2006 22:19

Maruška: Jen tak mimochodem, křižácké války byly co? Mírumilovné vysílání misionářů?
Naposledy upravil Darwel dne 25. 11. 2006 23:21, celkově upraveno 1
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 25. 11. 2006 23:03

Darwel píše:Maruška: Jen tak mimochodem, b]K[/b]řižácké války byly co? Mírumilovné vysílání misionářů?m/quote]


Jen tak mimochodem, co byla válka v Iráku? Svržení diktátorského režimu ve jménu demokracie a svobody?
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků