Věříte na osud?

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 20. 12. 2009 12:49

No MTM, držím Ti palec, aby Ti to vycházelo, co nejdéle...STarec Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 21. 12. 2009 21:45

Osud jakožto veličina prostě neexistuje. Je to výraz, který lidé používají pro zdůvodňování určitých událostí, které zdánlivě nemají racionální náplň. Někdo se autem naplácne na strom a řekne se, že to měl napsáno osudem. Ale všechno je úplně jinak, může jít o řidiče, který jezdil jako smyslů zbavený a byla jen otázka času, kdy mu to prostě "uletí". Také to může být souhra blbých náhod, jako např. současné náledí atd. Další zdroj "osudových znamení" je genetika. Dnes je nad slunce jasnější, že snad každá nemoc je dílem genetické výbavy každého živého organismu. Lidé říkají, že ten a ten měl osudem dáno umřít mlád. Ale co když ho zdolala genetická vloha, nebo hloupá mutace dědičných znaků. Vynechávám nehody a nešťastné náhody. Také nevěřím na karty a věštby, ale také to není tak, že budu rezignovat na svoji budoucnost, protože "to stejně osud změní". Pokud budu světem bloumat bez cíle, nebude to dílo osudu, že nakonec padnu do dluhů, do paragrafů atd.
po trávě se nechodí,tráva se hulí
nazdar (novy)
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 22. 12. 2009 10:40

No Nazdar - novy, přesto na každém šprochu je pravdy trochu a těch předurčení i životních křižovatek je dost a dost. Někdy by se nějaká rozvaha s někým ,,vytavenějším,,životem a,,vědoucím,,i hodila...tak to vždy fungovalo a někde i funguje...ubylo by jaksi zbrklých , impulzivních rozhodnutích a následujících životních průserů. Má to co dělat s úctou ke zkušenějším a Starším, která teď jaksi ,,IN,,a v módě není, že...he, STarec Marcel od Zvonu...a o Těch Pavědách ani nemluvě.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karel2121 22. 12. 2009 11:28

Osud je událost, kterou člověk svým jednáním nemůže nijak ovlivnit.
Co člověk může sám ovlivnit, tomu se neříká osud.
karel2121
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 22. 12. 2009 20:09

Marceli,jistě máš pravdu, už také několik desítek let šlapu planetu, ale fakt je v tom, že by neměly existovat jen kartářky, ale i jakési životní vrby, kde by se každý vykecal a od zkušeného harcovníka dostal rady do života, jak s nimi naloží ,bude jeho věc, ale ne věc osudu, možná ještě blbé náhody. Souhlasím s tím, že současná doba opovrhuje starší a zkušenou generací a také to tak ve společnosti vypadá. Ale při pohledu z druhé "mlaďácké a geniální" strany se pak nelze divit takovému množství exekučních řízení, feťáckému řešení problémů atd. Nic nemám proti mladé generaci, to bych musel patřit mezi ně, protože v podstatě a bez důvodů opovrhují starší generací. V každé lidské společnosti se najde vzorek myslících a vzorek ovládaných, nemyslících jedinců. Děda vždycky říkal, že vůl je na to, aby tahal a sedlák je na to, aby toho vola donutil tahat. Bohužel celá naše dnešní společnost mi připadá nikoli státně, ale jaksi stádně.
po trávě se nechodí,tráva se hulí
nazdar (novy)
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 23. 12. 2009 01:43

Nazdar - novy, já jsem se taky nebavil o kartářkách..., ale o kompletním rozboru - predestinace...,,osudu,,na základě co nejpřesnějších informací o dotyčné osobě. To je Ta astrologie na druhou, he...ta pravá. Jak již jsem řekl, teď již to umí každej rychlej blbec, ale to gró těch předpovědí, či vizí a možných Cest i Křižovatek Osudu...je dáno tou masou a nádivkou kolem té matematicko-astronomické kostry. I s bohatou oblohou..., že. A to je již poudání o něčem jiném a dotyčnej,,Astrolog,,musí ovládat ještě cca 5 dalších věd. A musí být i ,,vědoucí,,(a ty Vědy musí umět použít propojeně...), jsou věcí od Boha a Matky Přírody, které se naučit nedají... Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zyzzy 23. 12. 2009 09:38

Myšlenka, že postavení planet v čase porodu člověka má vliv na jeho rozhodování nebo přímo na jeho osobní život a budoucí klíčové události mi připadá velmi krajně nepravděpodobná a nevidím něco, o co by se dalal opřít.
Chtělo by to astrologické vlákno, kde bychom to mohli probrat ;-)
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 23. 12. 2009 21:44

Hmmm Zyzzy a téma,,OSUD?!,,Ti nestačí? Povídej, přeháněj a nestyď se, že...STarec Marcel od Zvonu...Jinak,,Nic Starého do šmelcu nepatří, he...,,.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 23. 12. 2009 22:11

Dodávám, že staré a dobře uchované víno je poklad. Ve své kovárně mám sběr starých nástrojů a nářadí, které bych nedal za cenu větší, než velkou. Měnily a vytvářely tehdejší společnost a i dnes mají svoje kouzlo. Moudrost jejich tvůrců mě udivuje, stejně si vážím moudrosti dobových filosofů, chcete-li třeba i kartářek, protože jejich postřehy se prolínaly do života společnosti také značnou měrou. Nemám na mysli nějaké pouťové taškařice, ale skutečnou lidskou moudrost. Jak dlouho se naše společnost posmívala jogínům a vůbec tzv. východní filosofii, akumpulkuře atd. Měli jsme propracovanou teorii "bytí těla", ale "bytí ducha" nám uniklo ke škodě naší. :pozor to neznamená, že si budu život řídit podle nějakých odhadů.
po trávě se nechodí,tráva se hulí
nazdar (novy)
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 23. 12. 2009 23:56

No nevím osud. O každé situaci se dá říct, že to osud nebyl a taky můžu přesně popsat co dané situaci předcházelo a proč se stalo jak se stalo.
Jenže krom předcházejícího co dokážu popsat se stalo tisíc dalších věcí, které k dané situaci vedly. A stačilo aby se nestala jen jedna s těch tisíců předcházejících událostí a v mém životě by nenastala ta poslední klíčová věc v daném řetězci událostí. A že tomu tak je, tomu říkám osud.

Př: Autonehoda.
Jedu po hlavní silnici a někdo do mně vrazí z vedlejší přesně ve 9:22 a já skončím na vozíku. A co se třeba ráno stalo. Ve schránce byl zrovna dopis a v něm mi sestra píše jak se má v paříži. Tak jsem se začetl a proto jsem na tom místě nehody byl přesně 9:22. Pokud by dopis nepřišel, tak tím místem projedu už ve 9:15 a nic by se mi nestalo. Stačilo by třeba aby se listonoška zdržela a dopis bych našel až po příchodu z práce. Proč sestra nenapsala o den později? Nebo kdybych si nekoupil Opel 1,6, ale třeba Renalut 1,2, tak na tom místě budu taky později se slabším autem. Prostě je toho dost co mohlo nehodu odvrátit, ale shoda náhod (osud) tomu chtěl a stalo se jak se stalo. Spoustu menším rozhodnutí mně a dalších lidí mělo za následek tu nehodu. :mrgreen:
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 24. 12. 2009 00:54

JA JA TONY, je to tak...zpětně vzato, ale platí to i popředu, he...holt tady ten,,kismet,,IN není...Nejsme v Orientu. Tuná je jen,,pozdě Bycha honiti,,...Díky Ti za příklad, který sedí jak pr-del na hrnci.
No Nazdar-novy, to čumím,,umouněnče...o Kovařině a,,Tavbě Životem,,můžeme dát kdykoliv řeč, až Ti zbyde trochu času...i Ta ,,vůně ŽELEZA A ČMOUDU,,MA SAKRA CHYBÍ...STarec Marcel od Zvonu...Ozvi se mi na SZ či majla díky, potěšíš Starce vod fochu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 24. 12. 2009 02:22

off mimo vaši diskusi: poslední dva roky mám smulu na elektroniku a ještě něco. neví,, zda to je osud. dlouze vybírám, vítězoslavně objednám, a zrovna narazím na špatný nebo jiný kus nežsem si objednal. 1/5 elektroniky doma.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 24. 12. 2009 02:41

AUDIS, Máš to brát v Kamenným krámu a hned jim to házet na Hlavu, že...Ponocnej Marcel od Zvonu a máš po osudovejch setkáních s Těchnikou...
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dancek 5. 9. 2010 22:02

V osud nevěřím. Vše si náležitě jako pravý skeptik zdůvodním. Třeba mnozí si zdůvodní to, že třeba jsou samotáři, a kvůli své povaze přešli do stejné skupinky lidí, a po nějaké době uslyší, že ta první skupinka, kde dříve člověk trávil čas, tak se s nimi něco stalo, a bere to hned jako osud, že kvůli své povaze přešel do té druhé skupinky. Nebýt té povahy, tak by člověk nepřešel. Povaha dána osudem? Asi ne. Ale každý může pojem osud brát jinak, proto tady říkám svůj názor na všeobecný pojem. Nikomu to neberu, ale zatím se mi nic přesvědčivého nestalo. Hezký den přeji :-)
Dancek
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saske 12. 1. 2012 00:55

Já na osud věřím, ač si myslím, že každý strůjcem svého osudu do jisté míry, ale né každý má tu možnost.
Občas se mi zdají sny, kde vidím nějakou situaci z pohledu mích očí, slyším slova, vidím reakce, citím. Pak jednoho dne "dežaví" a stane se přesně to, co jsem viděl :hm
Po pár letech bádání jsem zjistil, že toto se neděje jen mě, ale více lidem, jen to neřeší a více se o to nezajmají.
Pořád jsem si to nedokázal vysvetlit, jak to je možné :mrgreen:
Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které člověku berou dech...
Saske
Čtenář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků