Věříte v magii?

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod mtmccox2 29. 9. 2010 11:42

Bumbrlik píše:Co říkáte na síly Siddhi.
http://en.wikipedia.org/wiki/Siddhi

1282250636526.png
1282250636526.png (29.3 ) Zobrazeno 14724 krát
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 2Pix 17. 10. 2010 01:26

rika vykuk v plechovem rouse :D ...
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Přeborník

Odeslat příspěvekod Saske 12. 1. 2012 01:57

Nevěřím, ale rád bych, aby magie existovala.
Bohužel ji budu vídat jen ve filmech.
Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které člověku berou dech...
Saske
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 11. 3. 2012 14:41

Siddhi jsou dobrá věc. Ale cennější je stát se Buddhou a siddhi mít k tomu navíc ;-)
Reku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karel2121 21. 10. 2017 06:42

Nj, jenže stát se buddhou v originál východním podání znamená ukončit koloběh životů. Vystupoval v Televizi v polovině devadesátých let představitel buddhistických mnichů z Barmy, tedy, ehm, žeano východní originál, ne nějaká naše západní imitace (napodobenina) buddhisty a prohlásil zhruba toto. "pro nás buddhisty je i život andělů a světců v ráji i samého boha pouze utrpení, my nechceme ani to". Taková filosofie mne zrovna moc nepřitahuje. :-[
karel2121
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karel2121 11. 11. 2017 08:41

Zajímavá je duchovní cesta podle knížky Tajemství zlatého květu. Čínská taoistická duchovní alchymie. Vyšla v překladu Richarda Willhelma.
http://www.holistickamedicina.sk/knizni ... zivota.pdf
Začátek praxe je uklidnění tzv. "nebeského srdce", které zhruba odpovídá čakře Adžná v joze. Asi tříměsíční mediatcí. Následuje zaměření mysli do "srdce z masa" které odpovídá čakře Anahata v joze. Pomocí sledování dechu. Tam má praktikant udržovat mysl i běžném životě dokud se neprojeví síly tam skryté.
Jaké to mají být? Např. podle jogy oteření čakry Anahata má způsobit že je jogin schopen levitovat. Viz překlady originál textů jogy od indických mistrů.
Tedy to vypadá že jsou na východě dvě rozdílné cesty práce s čakrami.
1/Pročištění všech čaker a probuzení "hadí síly" které ma za cíl ukončení koloběhu životů a rozplynutí jogina (jeho "duše") v paramatmanu. viz Šiva samhita a Gheranda samhita, překlady originál textů jogy, vydal Cadpress Bratislava. Případně The serpent power od Johna Woodroffa.
2/Otevření čakry a získání vyšších duchovních sil. Zde se meditující zaměřuje pouze na jednu čakru dokud se ta neotevře. Swami Raghavanand pro příkald prohlásil že nikdo nedokáže otevřít všechny čakry v jednom životě.
karel2121
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karel2121 2. 1. 2018 08:02

Na doplnění k předchozímu. Meditaci na čakru Anahata - "srdce z masa" je prý možné provádět i před usnutím, urychluje to prý dosažení výsledku, protože na co člověk myslí před usnutím, tím se jeho mysl, duše.... etc zabývá celou noc.
karel2121
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karel2121 4. 2. 2018 21:20

Pro ty, co nemají dost trpělivosi aby zvládli náročnou magickou cestu existuje možnost obrátit se v meditaci na některou z mocností onoho světa. Jako páchají např. indičtí bhaktijogini, viz Ramakrišna a jeho vize bohyně Káli, eventuálně viz Joga od staré Indie k dnešku, kapitola o Bhaktijoze (ke tažení na ulozto). Jako to páchají někteří křesťanští mystici, viz spisy Karla Weinfurtera, jako Ohnivý keř. Případně židovští kabbalisté, viz Sefer Raziel hamalach, jako to páchali adepti antických mystérií, viz Jamblichos z Chalkidy, O mysteriích egyptských a mnoho dlaších individuí. Knížky lze nalézt volně na netu, většinou cv pdf...
Pro urychlení a pomoc v duchovní oblati lze využít spánek. Meditaci před usnutím. Viz Sankalpa.
http://jenia.sweb.cz/sank.html
Článek vyšel za vlády bolševiků, takže tam nesmělo být nic o duchovních věcech aby jej dovolili otisknout. Ale postup se dá využít ke každé lumpárně. :mrgreen: V době antického řecka a egypta byly takové postupy využívané třeba ke chrámovému léčení, předvídání budoucích událostí a kouzlům včeho druhu.....
karel2121
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Teriyaki 15. 3. 2018 15:47

Věřím v Ayahuascu :D
Teriyaki
Čtenář

Odeslat příspěvekod karel2121 15. 3. 2018 18:19

Jo, to je kvalitní a dobrá víra. :-))

https://zpravy.idnes.cz/petr-chrisantem ... domaci_aha

"....Hrátky s psychotropními látkami se mohou vymstít. Dokládá to příběh mladé Michaely, která pod vlivem ezoterického učení svého přítele pila odvar z halucinogenní liány. V celém příběhu se navíc objevuje Petr Chobot, na jehož seanci se před 15 lety otrávily tři desítky lidí...."
karel2121
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků