Jaký je váš životní cíl?

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Andrew_R 29. 1. 2008 18:21

Jestliže víra v Boha je "0" a ateismus "1". Pak já jsem "undefine", "error", "unknown", "lost" :)

Tady je problém, že neznám tu cestu poznání Ayn, takže tady nevím, co na to říct.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 29. 1. 2008 18:54

Jestli jsi "lost", tak doporučuji začít hledat pravdu.; ) Jestli věříš, že realita je objektivně poznatelná a uchopitelná, tak proč by to měl být problém? K tomu Bohu znovu doporučuji ty 4 argumenty popsané na tom linku ode mě na předcházející stránce (+ předem odpovězené námitky). Nicméně si pořád nedovedu představit, co je mezi vírou a nevírou v Boha..; )

Víš, ale mě je v zásadě jedno, co si myslela Ayn. Spíš mě zajímá, co si myslíš ty, co ty říkáš na moje postoje či výtky. Ta diskuze je pak o mnoho jednoduší, když se bavíme o tom, co si který z nás myslí, než kdybychom se bavili o tom, co si který filozof myslel. Stejně tak já jsem ti tu mohl uvádět třeba Platónovy názory o objetivitě..; ) Zajímá mě tvůj názor.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 29. 1. 2008 20:32

Co je mezi? Když do nějaké problematiky nevidíš, tak ji (předpokládám) nehodnotíš. Nehodnotíš ji, aby ses nedopustil omylu. Nemáš na to názor. Pokud bych měl dělat závěry na základě omezeného poznání, tak co bude výsledek? Výsledek bude víra, které nebudu moct věřit, protože jí nerozumím. Nechápu ji. Nemám na to názor... Tedy mám, tohle je názor :)

Navíc mám pocit, že člověk sám o sobě moc nevymyslí. Někam se dostane, ale jak daleko? S největší pravděpodobností si svoji vizi najde v současných známých filozofiích.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod branda 29. 1. 2008 22:20

Mým životním cílem je mít rodinu, šťastnou rodinu, a udělat všechno proto, aby šťastnou byla.
Mám dotaz na pana case: vy jste věřící? Když jsem pročítal tohle téma tak jsem na str.4 a dále, a potom od str.10 tak mi přišlo, jako by to psaly dvě úplně odlišné osobnosti pod Vašim jménem. Takový rozdíl, i podpis :?: :?: Ano, člověk se vyvíjí, a během života mění v závislosti na prostředí atd. Ale během jedné diskuze :hm . To opravdu popírá celou teorii evoluce. Neberte to prosím le, jen jsem s něčím nesouhlasil..
branda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Case 30. 1. 2008 00:05

Andrew_R: Ale přeci není žádný rozdíl v tom, jestli v Boha nevěříš nebo jestli nevíš, jestli je a nezajímá tě to. A teď jsem ti dal docela dobré podněty k zamyšlení se nad touhle problematikou. A v sekci Ježíš Kristus = Bůh máš dobré podněty k zamyšlením nad křesťanství. Je to zcela zásadní otázka. Pokud platí, že Bůh je a že křesťanství je pravdivé, tak to má velmi významné důsledky. A mám tím na mysli nesmírně pozitivní důsledky..; )

Protože život s Bohem je úžasná věc. A objektivní pohled na svět skrze poznání Boha taktéž. Pravda je přístupná. A to navzdory tomu, že se neustále ji snaží kde kdo zničit, zpochybnit, vyvrátit. Nikdo neuspěl, spektici jsou zapomenuti, zatímco víra v Krista je živá věc, která dodnes mění životy a srdce těch, kteří Krista přijmou. Voltaire (zemřel roku 1778) tvrdil, že do sta let přestane křesťanství existovat. Ani ne 50 let po jeho smrti začala Ženevská Biblická společnost používat jeho dům a tiskárnu pro tisk Bible. Bůh má zajímavý smysl pro humor, trochu jako já..:mrgreen: Dnes o Voltairovi ví jen převážně zájemci o filozofii a literaturu, o Ježiši Kristu, Bohu a Bibli ví takřka každý.

branda: Ano, jsem věřící křesťan..; ) K tomu rozdílu mezi 4. a 10. stránkou můžu jen dodat, že asi rok po 4. stránce jsem přijal Ježíše Krista za svého Pána a Spasitele (tj. půl rok zpátky). Vaši poznámku v žádném případě neberu zle, spíše naopak..; ) Ostatně nejste první, kdo mi řekl, že jsem se po svém rozhodnutí pro Krista změnil..; )
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 30. 1. 2008 20:56

Case píše:Ale přeci není žádný rozdíl v tom, jestli v Boha nevěříš nebo jestli nevíš, jestli je a nezajímá tě to. A teď jsem ti dal docela dobré podněty k zamyšlení se nad touhle problematikou.o/quote]

Rozdíl? Možná ne. Ale já obhajuju to, že nejsem ateista. Tvojí logikou můžu říct, že nejsem přesvědčen v neexistenci boha a tudíž jsem křesťan. Logický klam, klamná analogie :) Ale už bych to asi nechal... nakonec na to nezáleží.

//EDIT: tys chtěl ovládnout svět? To je krásný vývoj :mrgreen:
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod huwik 30. 1. 2008 21:36

branda píše: Mám dotaz na pana b]case[/b] vy jste věřící? Když jsem pročítal tohle téma tak jsem na str.4 a dále, a potom od str.10 tak mi přišlo, jako by to psaly dvě úplně odlišné osobnosti pod Vašim jménem. Takový rozdíl, i podpis :?: :?: Ano, člověk se vyvíjí, a během života mění v závislosti na prostředí atd. Ale během jedné diskuze :hm . To opravdu popírá celou teorii evoluce. Neberte to prosím le, jen jsem s něčím nesouhlasil..m/quote]


k tomu bych jenom dodala... zdá se, že ten člověk, který psal na straně 4 je jiný člověk? Ano zdá, že jo? Tady se celkem potvrdil jeden verš z Bible: ,,Kdo je v Kristu je nové stvoření. Co je staré pominulo, hle je tu nové." (2.Kor5,17) je to jak vystřižené, co? Ten Case, který psal na straně 4 je ten starý Case, ale ted je tu jiný, nový, změněný - nové Boží stvoření. Jsem moc vděčná za lidi, jako je on. Ukázala se v něm Boží moc měnit lidský život. ; )
huwik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 26. 2. 2008 18:18

Case na mna to nehraj. si priehladny jak vduch. baj baj
palinoch
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 26. 2. 2008 18:43

Prosím?; )
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 13. 3. 2008 00:00

"Schází-li posud lidstvu cíl, zda neschází také - lidstvo samo ještě?" (F.Nietzsche)

:wink:
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků