Jaký je váš životní cíl?

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod madeleine 29. 12. 2007 19:45

nie, ciel je byt stastny... cesta je kazde rano sa usmiat do zrkadla... ;) a nakoniec, cesta je ciel... 8-)
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
madeleine
Nadšenec

Odeslat příspěvekod admxx 1. 1. 2008 22:50

madeleine píše:...a nakoniec, cesta je ciel... 8-)

Tak o tom sem dlouho premyslel :hm (driv) a dosel jsem k vysledku, ze cesta nikdy nemuze byt cil. 8)
admxx
Čtenář

Odeslat příspěvekod Zyzzy 6. 1. 2008 22:16

A proč vlastně všichni hledáte nějaké smysly a cíle?
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JozefV 6. 1. 2008 22:30

Tak zit zo dna na den casom unavi :lol:
Zit pre nic sa taktiez ani neda :D
JozefV
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Player. 6. 1. 2008 22:44

admxx: skutocne nadherne napisane, plne suhlasim so vsetkym

Zyzzy: ma snad vyznam zit zivot preto len preto aby som ho bezmyselne zil? s cielom je vsetko jednoduchsie, mas motivaciu mas ciel, vies sam seba zhodnotit (preto si napriklad davam predsavzatia, ktore vsetci odsudzujete) a ked ta poskyte tazky uraz ci choroba, budes mat volu a chut bojovat, lebo mas preco. A v starobe na smrtelnej posteli budes spokojny sam so sebou, ze si prezil zmysluplny zivot a zanechal za sebou stopu, ktoru si chcel v podobe toho co si dokazal.
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Pade 7. 1. 2008 09:29

Zyzzy píše:A proč vlastně všichni hledáte nějaké smysly a cíle? /quote]

aby som sa mal o co snazit, motivacia k mojmu vybranemu cielu, a nebude to taká nuda ako bez cielu
Pade
Přeborník

Odeslat příspěvekod aquarkko 7. 1. 2008 09:46

přežít
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Noovo 7. 1. 2008 11:00

prezit rok 2008....
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod aquarkko 7. 1. 2008 22:09

anebo :D
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Hastrman07 12. 1. 2008 20:31

Neztloustnout, nezblbnout a **** se.
Hastrman07
Čtenář

Odeslat příspěvekod ToMMyK 13. 1. 2008 00:41

Penize. Hromady a hromady penez. Ziskane jakymkoliv zpusobem, ale hlavne tak, abych byl ja i moji blizci spokojeni. Zbytek me nezajima!
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod huwik 14. 1. 2008 16:14

já bych tak trochu souhlasila se Zyzzy
proč hledat nějaký smysl, nebo cíl? Respektive, hledat smysl života je správná věc... akorát jej někteří hledají na nesprávných místech :o(
My lidi jsme zvláštní stvoření... jsme hodně zaměření na budoucnost. Co to je ten smysl života? Snad moment, kdy už to ,,bude ono". Člověk si říká, až dostuduji, bude to ono. Dostuduje a nebude to ono. Pak si ten bývalý student řekne, dobrá tak jsem se minul, tak ale až se ožením a odstěhuji se od rodičů, to už bude konečně to pravé. Je to krásný sen, bohužel ani to není ono. Novomanželé si vytvoří nějaký stereotyp a pak to bude jen: jíst, pracovat, spát... o tom je život? Nemá život přinést něco víc?
Pak to dopadá tak, že lidi hledají smysl ve věcech, jakou jsou kariéra, děti... nic proti - děti mám ráda, jsou naprosto skvělé, určitě bych někdy chtěla děti - ale stejně děti jednou odejdou a po pár letech už nejsou dětmi, které vám dělají radost, ale svobodní jedinci, se k kterými se v pubertě zlobíte a pak příjde někdo vám úplně cizí, kdo si to vaše dítě vezme...
To je hrozný paradox... až tváří v tvář smrti si skoro každý uvědomí, že život není o kariéře, ani o penězích... to všechno jsou hrozně vrtkavé věci...
doposud mluvím obecně. Tedka, co je můj životní cíl... Jasně, že bych chtěla vystudavat (a hlavně dostat se) na svou vyvolenou vyskou uměleckou školu, pořídit si děti a tak - ale to není všechno. myslím, že v životě jde hlavně o vztahy - vztahy s lidmi a s Bohem. Nechci mít soběstředný život, kde bude středem jen mé ubohé ,,JÁ". Nechci měnit svět, chci změnit sebe sama. Hledat každý den pravdu a následovat Boha... a věřit, že smrtí můj úkol nekončí ; )
huwik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Andrew_R 14. 1. 2008 17:36

huwik píše:Nechci měnit svět, chci změnit sebe sama.m/quote]

Díky Bohu ;-) je zde dost bláznů, kteří chtějí měnit svět. Na těchno "bláznech" totiž závisý veškerý pokrok lidstva.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec

Odeslat příspěvekod huwik 14. 1. 2008 20:14

změnit svět chce skoro každý :o) minimálně skoro každý člověk v mém věku. Pak člověk zjistí, že to nedokáže, tak chce změnit aspoň své bližní. Pak zjistí, že to taky nedokáže a úplně na konci je rád, když změní sám sebe, pokud to teda ještě dokáže...
to je život mnoo... :o)
huwik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jannnn 14. 1. 2008 21:12

já si teda žádný cíl nedávám - já prostě žiju

-tydle vci jako životní cíl, životní vzor, životní sen neuznávám :-)
jannnn
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka