Kres?anstvo, cirkev, biblia, hardcore a tak okolo

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod AndrewJ 7. 8. 2005 00:34

Narazil jsem na velmi zajímavý (a dlouhý) článek tak kdo budete mít čas a chuť, tak přečtěte a podiskutujem.

:idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :hm
AndrewJ
Přeborník

Odeslat příspěvekod Heady 7. 8. 2005 01:40

zacal som to citat, ale skoncil som v polovici 2. odstavca - sorry, ale na krestanske (a hlavne cirkevne) temy nemam naladu
Keby aspon 1 z 1 000 slnk malo planetu, keby aspon 1 z 1 000 planet ma zivot a keby aspon 1 z 1 000 zivotov bol zivot inteligentny, tak su vo vesmire miliony inteligentnych zivotov !!!
Heady
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lemur 7. 8. 2005 23:15

Zajimavy clanek. Skoda ze si autor nedal vic prace s upravou (nadpisy, prilnky, odkazy a podobne) , v teto podobe se to pomerne spatne cte. A cerny text na sedem pozadi neni na cteni zrovna vhodna kombinace (jeste ze mam Developers's Toobar a Disable page colors)

K popisovanym vstahum krestanske cirkve a sexuality - na toto tema (sex, carodejnce, demoni a krestanska cirkev ( ... sorry, zadne drogy ani rock'n'roll :-) ) ) existuje docela zajimavy clanek ve Wikipedii - http://en.wikipedia.org/wiki/Sexuality_ ... demonology .

A mariansky kult je jenom predelany kult Bohyne Matky, ktery se v ruzne podobe vyskytoval peknych part tisic let pred krestanstvim a katolicka cirkev si ho jen upravila pro sebe (pamatujete si na konec miniserie Mlhy z Avalonu natocene podle knihy Marion Zimmer Bradleyove?). A trojjedinost take neni krestnatnky vynalez.

A s tim, ze nikdo z fyziku nema potuchy, co bylo pred Planckovym casem (protoze pred nim neexistoval cas ve smyslu, jak ho zname) - skoda ze autor zapomel dodat, ze prave toto je zpusob, jak se mohou vedci a verici domluvit a vzajemne si nelezt do zeli s takovymi vecmi jako kreacionismus a inteligentni design.

Jen me trochu udivilo, ze autor nema asi rad kocky (ze by felinophobie?), protoze klasicky myslenkovy pokus se Schrodingerovou kockou prevypravel s mysi.
Lemur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bigdoc 8. 8. 2005 10:52

Mně se ten článek, abych byl upřímná, nelíbí, a to tak, že celkem vůbec. Přijde mně, že to je ve stylu "objevil jsem, že když se sečtou čísla písmen v Bill Gates, vyjde 666, a z toho tedy ZCELA JEDNOZNAČNĚ vyplývá, že BilL Gates je Satan! Nebo aspoň malý čert".

Bible v kompletním vydání (s Proroky, evangelii atd.) je mnohatisícistránkové dílo. Navíc existuje spousta dalších klíčových děl, která rovněž ve středověku vznikala, zejména díla židovská a samozřejmě nesčíslné záznamy tehdejších historiků. Nic z toho nelze posuzovat a vyhodnocovat odděleně - zkoumáním tohoto období se zabývají již stovky let týmy historiků, kteří tomu obětovali celý život, vnímání a výklad oné doby (a Bible) se neustále propracovává, vybrušuje. Vedle toho je tento jeden článek, který vezme tu něco, tam něco, který téměř nic necituje a neodkazuje, jen svými slovy to volně posešívá dohromady... Víme, že když se z obrovského kvanta zdrojových informací povypichuje to, co se komu zrovna hodí, dá se "dokázat" cokoli. Nebo naprostý opak téhož :).
bigdoc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod AndrewJ 8. 8. 2005 12:38

bigdoc: nemám na to tyk vyhraněný názor, ale pocit z toho mám podobný... A lidi co psali pod ten článek, taky...
AndrewJ
Přeborník

Odeslat příspěvekod ewing 9. 8. 2005 12:20

no ja neviem...tiez sa mi zda velky tresk ako prilis velke dielo nahody...inak sakra dlhy ale zaujimavy clanok.

AndrewJ: a o com si to chcel diskutovat? :)

PS mna skor teraz zaujalo evanjelium podla Tomasa. velmi zaujimave veci su tam...
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod AndrewJ 9. 8. 2005 12:23

To Tomášovo evangelium bych si chtěl taky přečíst... Je to někde dostupné v češtině?
AndrewJ
Přeborník

Odeslat příspěvekod ewing 9. 8. 2005 13:03

prave som to hladal pre kamosku ;)

takze mas to tu. samozrejme v cestine.
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod KillerZero 17. 4. 2006 23:30

KillerZero
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vebloud 15. 4. 2007 10:43

Tak tohle se mi velmi líbí:
Když půjdete do nějaké země a
budete procházet tamějšími kraji a přijmou vás tam, jezte co vám předloží a
uzdravujte jejich nemocné. Neboť to, co vchází do vašich úst, vás neposkvrní, ale
to, co vychází ven z vašich úst, vás poskvrňuje.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Návštěvník