K jakému náboženství se přikláníte (nebo kterému věříte)?

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Matik 9. 8. 2007 15:30

Víru chápu za natolik intimní záležitost, že ji s nikým nesdílím. Sám se k žádnému náboženství nehlásím, ale některé myšlenky z různých náboženství se mi líbí (některá desatera, poslušnost dětí k rodičům atp.)
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fahrman 10. 8. 2007 10:28

jojo ... já si taky sestavil takový žebříček hodnot - talové svoje desatero nebo dvacatero ... neco od tech, neco od jinych ... kosmopolitni vira v dobro :)
fahrman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod facility 27. 8. 2007 21:33

Mno vyraz "víra/verit" je slovo "obmedzene"
preto vznikaju stale nove nabozenstva/vetvy/sekty..

Za 5000 rokov ich je na stovky ,ale ktora je ta prava ?

Ale ktorej "verit" a som v ***** zase to obmedzene slovo "verit"

"Verit" :hm mozno vselicomu preto ten chaos...
Abit IP35 pro,e2180@3Ghz,6GB Ram,8800GT 512 MB,Barracuda 11. 500GB,WD 640GB,
Noctua NH-U12F,Coollaboratory Liquid Pro,Corsair VX550W,CM690, LCD Samsung 24"
Win XP SP3 NASA2 & Win7Ultimate 64bit Microsoft World Domination Total Control Edition
facility
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sioga 29. 12. 2007 01:43

je skoda ze cesko je nejneverici stat v europe
mozna by se min kradlo a podvadelo

jinak sem pravoslavny i kdyz tak rikajic pasivne
a pravoslavi se tady dost dobre zaplnuje mezeru
v nabozenstvi
tady nechatuji, jelikoz mi na pauze predschvaluji prispevky lini moderatori s nekolikadennim zpozdenim.
sioga
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Case 29. 12. 2007 12:02

Jenom tak přemýšlím, jak může pravoslaví se svými 23 tisíci věřících zaplňovat nějakou mezeru, i jehovisti mají nepatrně více věřících..; )
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník

Odeslat příspěvekod Marty89 29. 12. 2007 12:17

Proti žádnému náboženství nic nemám a v žádné nevěřím asi tak jako skoro celá ČR
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 30. 12. 2007 18:32

:hm náboženství jsou v dnešní době jen dobrá koryta,vezměte jen snahu církví oškubat rozpočet naší ekonomiky na cáry.Jde o tzv. majetkové vyrovnání.Jaké vyrovnání se zlodějem ? Kde asi církve ten majetek nahrabaly,no na chudých lidech,co to byly desátky v minulosti ,darebné odpustky,upalování lidí na hranicích.Tam vznikaly dnešní majetky církví a dnes to chtějí proplatit,hnus velebnosti. :twisted:
po trávě se nechodí,tráva se hulí
nazdar (novy)
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Najja 30. 12. 2007 19:16

Věřím v to, že Bůh není... Čili ateista. :wink:
„Copywriter je prodavač za psacím strojem.“ – Judith Charles
Najja
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Benjamin 30. 12. 2007 20:05

[quote="facility"]Za 5000 rokov ich je na stovky ,ale ktora je ta prava ?[quote]
Tady se podle me skvele hodi zminit ten znamy pribeh o slepcich, kteri se snazi popsat slona.

Podle krestanskeho uceni (a spousty dalsich taky) je Buh lidskym rozumem neuchopitelny. Cili pokud si nekdy nekdo mysli, ze muze najit definitivni "spravny" pohled na Boha je to neskutecne hloupe a nabubrele rouhacske.
Umělá inteligence není soupeř pro přirozenou hloupost.
Benjamin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sioga 1. 1. 2008 14:06

ano a proto mame svobodu vule a vyberu
tady nechatuji, jelikoz mi na pauze predschvaluji prispevky lini moderatori s nekolikadennim zpozdenim.
sioga
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FAN. 1. 1. 2008 14:23

Obrázek
Obrázek
Obrázek
.....dnes ráno jsem byl v kostele(Ř.K) a krátil jsem si cestu přes lesík. :wink:.bylo krásně bílo ,mírně sněžilo,jak v pohádce. :tleskani
FAN.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod J1RK4 1. 1. 2008 20:42

Náboženství (konkrétně ten nechutný kolos, který kolem něho vznikl např. u křesťanství) považuji za největší blbost, kterou lidstvo vymyslelo. Věřím sobě a svému rozumu, nepotřebuji se obracet na někoho, kdo neexistuje.
Naposledy upravil J1RK4 dne 2. 1. 2008 00:54, celkově upraveno 1
Myslet si cokoli o čemkoli je nesmírně snadné, a to tím spíše, čím méně o tom člověk ví. Pro toho, komu jde o poctivou názorovou angažovanost, je těžké utvářet si názor a často se názoru zdrží, když prostě ví, že mu unikají relevantní fakta.
J1RK4
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Case 2. 1. 2008 00:38

Víra neznamená rozvod s rozumem, víra je v souladu s rozumem..; ) A na někoho, kdo neexistuje, se taky nepotřebuju obracet. Skvělý postřeh..; ) A náboženství je nepochybně taky nesmysl, souhlasím...; ) Ježíš nepřinesl náboženství, ale vztah s Bohem prostřednictvím vlastní oběti na kříži za naše provinění. Že okolo toho vzniklo za de facto klasické náboženství, hlavně pokud jde o římskou, pravoslavnou církev či jiné lidové / masové církve, je věc druhá.
Naposledy upravil Case dne 2. 2. 2008 01:47, celkově upraveno 1
Case
Přeborník

Odeslat příspěvekod huwik 3. 1. 2008 21:31

to J1RK4
náboženství jako takové se mi taky nelíbí. ale záleží co si pod tím myslíš. Pro mě je náboženství hlavně snaha lidí dopracovat se k Bohu (nebo k bohu) pomocí dobrých skutků. Ale ono to nejde. bohužel občas to taky dopadlo tak, že se někteří chtěli k Bohu dopracovat pomocí skutků, které nebyly vůbec dobré. Ale to je naprosto s rozporem, co učil Ježíš. Tak třeba: do nebe se dostaneš díky Boží milosti, ne díky svým skutkům. Ted mluvím obecně, někteří lidé v některých náboženstvích stojí jakoby vzorem, vše co udělají je ,,správné" a oni si to také myslí. Ale Ježíš říká, že nikdo není dobrý, nikdo není spravedlivý, není ani jeden. Nic není, jak se zdá. Když se člověk dívá na věci jen povrchně, málokdy příjde na to, jak je to skutečně. Křesťanství nevnímám jako náboženství (ač to tak někteří vnímají), ale jako vztah a životní styl. Vztahy k lidem, vztah k Bohu...
huwik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikulast 4. 1. 2008 21:52

Tak já jsem atheista, nejsem člen stáda
"Lepší psát na klávesnici jedním prstem, než v každém řádku mít alespoň jednu hrubku" :)
mikulast
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka