K jakému náboženství se přikláníte (nebo kterému věříte)?

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Darth Stewe 18. 5. 2008 10:21

A vidíš ho v čem :?:
PS: Tohle neberu jako jediné ohrožení, ale jako ohrožení s nejhoršími možnými důsledky, tedy nezbytné k řešení.
PPS: Přestat se o něčem bavit je opravdu tak snadné.
Pod záštitou svobodné vůle jsme přestali přemýšlet o důvodech našich rozhodnutí. Nelze se pak divit, že nejsme schopni pochopit jeden druhého.
Darth Stewe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 18. 5. 2008 16:00

Třeba v pomoci africkým a asijským zemím. Kdyby se to alespoň nerozrůstalo, ale teď kdo nepřispívá každý měsíc nadacím pro hladovějící děti nebo nemá 150 adoptovanejch dětí, je pomalu označován za sobce a nelidu. Nechci, aby to vyznělo tak, že jsem rasista, ale ti lidé tam jsou jak cikáni u nás. Snad pochopíte, jak to myslím. Vzpomeňte na Francii, jaký problémy začíná mít Anglie, atd. Nenápadně si vyspělejší země vážou oprátku. Průběh bude horší než rána z vesmíru. To by bylo alespoň rychlý (pokud vůbec).
Nebo ustupování bezduchejm ekologům. Ne že by ekologie nebyla důležitá. Ale tohle už začíná být příliš.
Přestat se bavit skutečně snadné je. A ještě snadnější to je, když je člověk zcela mimo téma a byl by radši, kdyby se k němu zase vrátilo.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod Darth Stewe 18. 5. 2008 19:15

Dobře, tak aby se to ukončilo (nebo se přesuneme do jiné sekce?):
-Problém přelidnění některých asijských zemí a celkově celého světa (ano, i naší evropě by o něco pomohlo určité snížení populace) sám považuji TÉŽ za klíčový. Osobně se přikláním k řešení omezováním porodnosti (jakou cestou, to už je otázka následné diskuze) a investicím do místní infrastruktury.
-"Ustupování bezduchejm ekologům": Pořád lepší, než jaká je běžná praxe (nestarat se o následky). Je to hrozné, ale je to tak.
Měl by se systematicky řešit další postup a méně hledět na finanční náklady nových fungujících projektů. V současné době je životní prostředí na bodu zlomu. Jedna strana od současné situace= zlepšování, harmonizace; druhá strana od bodu zlomu= "propast" (prostě že všechno půjde nezastavitelně do hajzlu). Jak říkám, současné praktiky jsou, lidově řečeno, na prd. Když už někdo "pracuje zeleně", jeho řešení jsou jen populistická a v reálu, v konečném důsledku na prd. O těch, kdo se ani nesnaží o řešení alespoň líbivá, se mi nechce ani rozšiřovat.
Musí se změnit celkový přístup lidí ke světu, a pak už nebude třeba mluvit o tom, jak "už to začíná být příliš" (protože současná polovičatá řešení prostě nefungují), nebo že se "takhle leda sami zabijem a vememe s sebou zbytek světa, jak ho známe".

U toho šutru jsem upozorňoval jako na další podceňovaný problém, ne jako na jediný.
Rozumíme si?

Ještě k porovnání katastrofy způsobené asteroidem a přistěhovalci: Nemůžu si pomoci, ale ten šutr prostě udělá spoušť větší a vyvraždí víc, než jenom lidstvo. :hm A průběh? Ani si to nechtěj představit! (čímž nezlehčuji možný problém globální katastrofy způsobený přelidněním -> migrací -> ... ; moc dobře si uvědomuji, jak dokážou být lidé horší než dravé kobylky)

PS: K názoru na náboženství: viz výše.
Pod záštitou svobodné vůle jsme přestali přemýšlet o důvodech našich rozhodnutí. Nelze se pak divit, že nejsme schopni pochopit jeden druhého.
Darth Stewe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Andrew_R 22. 5. 2008 14:55

Darth Stewe: to do nebe volající plýtvání s dinosaurem. Je ti jasné, jak se ta tvoje vize přerozdělování kapitálu dá jedině realizovat?

Jestli chceš vidět případy skutečného plýtvání kapitálem, pak sleduj České dráhy.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mareq0 11. 8. 2008 18:40

Poslední dobou věřím "v lepší zítřky" :nenapadne
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod cumel30 11. 8. 2008 20:34

Ja už neverím ani na lepšie zajtrajšky,ale verím na krásne baby.
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Agramon 15. 8. 2008 12:45

K jakému náboženství se přikláníte (nebo kterému věříte)?

Naštěstí k žádnému..
Agramon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Andrew_R 15. 8. 2008 15:10

Já myslel, že jsi svobodný zednář, nebo židozednář?
Nebo se definujete jinak? ;-)
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gekoncik 15. 8. 2008 20:34

Něvěřím ničemu na co se nedá šáhnout, kromě softwaru :)
Ne-ne-ne
gekoncik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Agramon 21. 8. 2008 03:48

Andrew_R píše:Já myslel, že jsi svobodný zednář, nebo židozednář?
Nebo se definujete jinak? ;-)

to ale nemá s náboženstvím co dělat.. ;-)
Agramon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Letadelko 18. 9. 2008 18:49

gekoncik: Takže nevěříš ani na wi-fi ? :)
Té lípy se nevzdám!
Letadelko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cumel30 26. 9. 2008 07:45

gekoncik píše:Něvěřím ničemu na co se nedá šáhnout, kromě softwaru :)

A čo LINUX? :hm
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Dr.Gonzo 8. 7. 2009 17:00

Věřím v sebe nebo případně kamarádům či těm nejbližším. Silně pochybuji o tom, že až budu někde v lese se zlomenou nohou, že přijde bůh s lékarničkou a dá mě napít...
Dr.Gonzo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod opatt 10. 7. 2009 09:47

Agramon píše:K jakému náboženství se přikláníte (nebo kterému věříte)?

Naštěstí k žádnému..

To si jen myslis. Pravovernych ateistu je jeste min jak pravovernych vericich. Kazdy ma nejaky ten svuj kult (penez, tela, rozumu, sebe sama..) coz je v podstate take forma nabozenstvi :D
Lust och fägring stor!
opatt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod opatt 10. 7. 2009 09:58

Dr.Gonzo píše:Věřím v sebe nebo případně kamarádům či těm nejbližším. Silně pochybuji o tom, že až budu někde v lese se zlomenou nohou, že přijde bůh s lékarničkou a dá mě napít...

:D Povida se takovy vtip: Jsou zaplavy (to az zas takovy vtip neni, co?) a evakuuje se obyvatelstvo. Projizdi tam clun s hasici a najednou vidi, ze z okna hledi chlapik a usmiva se. "Pojedte s nami, bude to jeste horsi" povidaji mu hasici. "Ne, ne" odveti chlapik "ja se modlim k Bohu, on to tak nenecha, s Nim jsem v bezpeci."
Voda stoupla, chlapik je na strese a modli se. Opet k nemu prijedou hasici na clunu a povidaji, ze ma jet s nimi. "Ne ne," vede si svou chlapik, "se mou je Buh, ten mne tu nenecha, ten nedopusti aby se mi neco stalo." Hasici tedy odjedou, voda stoupne a zatopi cely dum i se strechou a chlapik se utopi.
U nebeske brany se potka s Bohem a zacne mu vycitat: "Tolik jsem se k Tobe modlil a vzyval Te, a presto jsi mne nechal utopit, vubec jsi mi nepomohl." A Buh na to: "Nepomohl? Dvakrat jsem ti tam poslal hasice..."

Enjoy
Lust och fägring stor!
opatt
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka