K jakému náboženství se přikláníte (nebo kterému věříte)?

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod christian 14. 10. 2005 20:49

Ja taky v boha neverim.. Ale kdo vi...
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Jaroslav Linhart 14. 10. 2005 21:03

Já jsem teda neznaboh,ale to neznamená,že nevím co je morálka.
Věřícím to neberu,je to jejich věc,že se nechjí manipulovat pány
faráři.Ale logika věci mi říká,že to s tím Bohem nebude až tak fér,
protože jeho jménem bylo napácháno tolik zla,že by k tomu snad
neměl mlčet.Pokud s tím teda nesouhlasí,bohužel platí,že mlčení je
souhlas,takže sorry.
Jaroslav Linhart
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Koby 14. 10. 2005 21:47

Nevěřim na štěstí na nic...
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stefran 15. 10. 2005 19:11

Myvalice píše:Věřit v boha? To ne. Já raději věřím v lidi. :Ds/quote]

Ano věřit v lidi.To je správné.
Náboženství a víra v "něco" je důvod většiny nesvárů národů.
stefran
Čtenář

Odeslat příspěvekod TheThing 22. 10. 2005 22:45

najlepšie je veriť v nič :)
The answer to the ultimate question of life, the universe, and everything is...42...
TheThing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S-Tony 23. 10. 2005 11:58

Já věřím v sám sebe! >> "Self-Religion"

(a taky ve štěstí, to sem psal minule)

EDIT: Našel jsem tenhle web http://selfreligion.iespana.es/ - neumíte někdo španělsky? Zajímalo by mně co tam píšou.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod Samuel Gordon 23. 10. 2005 12:15

Ja jsem vlastne ateista, ale jinak verim v osud, ufo, duchy, posmrtny zivot atd.
MacBook 13" Late 2008 :: Core 2 Duo 2GHz :: 4GB 1067MHz DDR3 :: nVidia GeForce 9400M 256MB :: Intel 320 120GB SSD :: WD Black 320GB HDD :: Mac OS X 10.7 Lion
Samuel Gordon
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ES0 23. 10. 2005 23:24

S-Tony píše:Já věřím v sám sebe! >> "Self-Religion"
i/quote]

totez, kazdy je sveho stesti strujce, i kdyz zase v mem vlaknu o osudu to dle me neplati vzdy...

S-Tony píše:EDIT: Našel jsem tenhle web http://selfreligion.iespana.es/ - neumíte někdo španělsky? Zajímalo by mně co tam píšou. /quote]

hm, spanelsky neco zbleptnu, ale na slusny preklad si zatim netroufnu... :D
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod ewing 25. 10. 2005 08:05

momentalne sa nepriklanam k ziadnemu. kazde ma v niecom oravdu a v niecom sa myli. neodsudzujem preto ziadne ale ani sa k ziadnemu nepridavam. hladam svoju vlastnu cestu.
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Weslo 27. 11. 2005 12:02

Buddhismus(pokud to lze nazvat náboženstvím),Hinduismus,Sikkhismus.....jinak je to jedno jsou to jen různé cesty ke stejnému cíli
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Weslo 27. 11. 2005 12:58

Pokud některá odrůda náboženství věří svým dogmatům, může to být pro okolí zlé. Nechápu třeba proč ti muslimové pořád útočí v Anglii. Co je k tomu vede, magoři.

e/quote]

Mohamed pravil:rozšiřujte moje slova(nebo říši teď přesně nevím) ohněm a mečem......když zhynete mí věrní setkáte se se s Alláhem v ráji...(sice to není přesně ale jako takový důvod pro fanatika to úplně stačí)Aspoň se s tím netají jako pokrytecký křesťani(křížové výpravy)
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ewing 27. 11. 2005 13:06

Dnes som v knihkupectve narazil na jednu knihu kde som opat nejakou nahodou narazil na tento textik. Kedze som si ju nekupil, tak to budem parafrazovat.

Nabozenstvo je ako prst, ktory ukazuje na mesiac. Su ludia, ktori sa pozeraju na prst z takej blizkosti, ze nevidia kam ukazuje, alebo su zase taki, ktorym prst vypichol oko. To su bigotni veriaci zaslepeni svojim nabozenstvom. A potom su tu ludia, ktori sa nan pozeraju z vacsej vzdialenosti takze vidia kam ukazuje. Ti su pre svoj pohlad casto kritizovani.
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Case 14. 12. 2005 15:44

Souhlasím s prohlášením D. Landy - "Věřím v sílu rodiny, věřím ve své přátele a věřím ve svou vlast!"
Naposledy upravil Case dne 30. 7. 2007 22:34, celkově upraveno 1
Case
Přeborník

Odeslat příspěvekod atomwafe 14. 12. 2005 16:52

ale landa rika ze je buddhista pokud vim
1+1=2
atomwafe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Eva_M 14. 12. 2005 17:33

Anonymous píše:neverim v Boha,ani konkretni nabozenstvi. Krestan bych nebyla uz ze zasady-vim,co delali za zverstva...Mi predci jsou evangelici, takze pokud bych mela volit, byla bych evangelik.

Anonymousi, evangelíci patří mezi křesťany ;-) takže pokud bys byla evangelička, byla bys i křesťanka ;-)

Zjednodušeně řečeno, křesťan je člověk, který věří Bibli, Pánu Bohu, Ježíši a nechal se pokřtít.
Křesťanské církve bych laicky rozdělila na 3 hlavní proudy:
* Katolická (u nás největší církev, jejich nejvyšším představitelem je papež)
* Pravoslavná (ti jsou spíš na východ od nás - Ukrajina, Rusko, mají popa, ne papeže)
* Protestanti (např. evangelíci neboli Českobratrská církev evangelická, Československá církev husitská, Církev bratrská, Adventisti sedmého dne atd. - protestantských církví je víc, a to mluvím jen o těch státem registrovaných) Protestantské církve jsou spíš na západ od nás - např. v Anglii, v Německu,...
(PS: Pokud se mýlím, prosím o upřesnění)

Nejbližší mi jsou ty protestantské církve (které ostatně vznikaly jako protest proti určitým historickým "přehmatům" katolíků). Neodsuzuju ale ty, kteří sympatizují s jinými duchovními směry ani ty, kteří jsou bez víry.

Ač nejsem katolík, tak prosím - nekritizujte současné katolíky za to, co dělala katolická církev v dějinách. Znám osobně řadu upřímně věřících katolíků a jsou to prima lidi, kteří se s tím špatným v minulosti rozhodně neztotožňují. BTW - nikdo z nás nevíme, co v té době dělali naši předci - třeba válčili, kradli, znásilňovali.... co my víme? Nemůžeme za to, co kdysi možná dělali naši předci. Stejně tak dnešní katolíci (i křesťani obecně) nemůžou za to, co dělali věřící v minulosti. A dnešní mladí Němci nemůžou za to, co možná po Evropě dělali jejich dědové... :hm

Ostatně v Bibli je psáno: Nesuďte, abyste nebyli souzeni...
Naposledy upravil Eva_M dne 15. 12. 2005 08:20, celkově upraveno 2
Pravidlo č.1: Netrapte se kvůli maličkostem !
Pravidlo č.2: Všechno jsou maličkosti !
(R.Eliot, kardiolog)
Eva_M
Čtenář

Předchozí stránkaDalší stránka