Zkopírování mysli

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Revan 24. 5. 2005 15:47

Dnes jsem si na idnes přečetl článek, že v nejbližší budoucnosti obalamutíme smrt tak ,že svůj mozek zkopírujeme do počítače. Ale vrtá mi hlavou zda potom budu vnímat sám sebe stejně jako teď. Spíš se mi zdá že pouze vytvořím svého dvojníka s mojí pamětí, ale moje mysl zemře. Co myslíte?
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tchung-men-chuej 24. 5. 2005 16:08

Spíš si myslím, že jediné co z tebe zbude je právě ta mysl.
Tchung-men-chuej

Odeslat příspěvekod TheFlyingman 24. 5. 2005 20:30

Zkopírování je podle mě jenom vytváření dvojníka. To potom vytvořím svoji kopii, ta si bude vesele žít v počítači, zatímco já jednoho dne zemře a moje vědomí bude pryč.
To radši můj mozek (nebo informace v něm) do počítače rovnou přesunout
Když je nepřítel na kolenou.....musíte ho dorazit.
zastánce teorie pohlcovačů tmy
TheFlyingman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S-Tony 24. 5. 2005 21:00

Je to zajímavá možnost, ale pochybuju že se to bude používat masově. Bude se to používat především na kopírování "nějvětších" mozků dané doby. Vědci, hudební virtuozové, myslitélé atd. Pochybuji, že by zkopírování mého mozku do počítače mělo nějaký smysl. Radši bych zkopíroval mozek někoho, kdo byl pro svět ve svém životě přínosem a je velká prabděpodobnost že může být přínosem i po smrti.
Výjimečný je jeden z tisíce. Většina z nás používá mozek spíš jako uložiště dat a ty pak zpracovává a využívá ke svému prospěchu. Pochybuju, že by mozek většiny znás mohl být někomu užitečný. V našem mozku (kromě osobních prožitků) není nic, co by se nedalo najít v knihách nebo na interentu.
Pokud nejste kapacita tak váš život skončí smrtí a s kopírování vašeho mozku se rozlučte. Myslím ,že na uložení jednoho mozku na disk by bylo zapotřebí několik miliard GIGA. Bude to velice nákladné a použitelné jen pro výjimečné osobnosti.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod Revan 24. 5. 2005 21:22

Ale i při přesouvání to funguje tak, že se data zduplikují a následně vymažou, mě by zajímalo zda například bych usnul a má mysl se probudila v cizím těle a nebo by to pro mě vše skončilo ale v počítači by byla pouze duplikovaná osobnost. Pro ostatní možná výhoda, ale asi bych to nebyl já, ale můj dvojník.
Jo a mimochodem kdyby fungovao klasické přesunutí vědomostí do mladšího mozku, myslím že to určitě půjde zneužít.
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lemur 25. 5. 2005 00:44

Tohle je jedna z otazek, ktera vube nemusi mit reseni, a i kdyby existovalo, stejne to bude velky problem pro budouci filozofy a duchovni.

Predstavte si, ze zkopirujete (cert vi jak) cloveka 1:1, vcetne takovych podrovnosti jako spiny elektronu, takze je nebude mozne zadnou metyodou je od sebe roslisit. Jak poznate, kdo je original a kdo je kopie? Jde to vubec?

Ale protoze kopie 1:1 je fyzikalne nemozna, takze kopie bude odlisitelna od originalu, zim vznikne vas dvojik. I to nadela duchovnim spoustu problemu, protoze pokud mame dve osoby, tak odkud se "vzala" druha duse? zkopirovala se? Jak? Nebo kopie dusi nema? A jak muze tedy fungovat? Je to opravdu clovek ? Neni to pak Chalmersova zombie, ktera jen "napodobuje" ze ma vedomi, ale pri tom ho nema? A mame my opravdu vedomi? Nejme sami Chalmersovy zombie?

Proste, jak bude dostatecne vyspela technologie, "uziji" si filozofove a duchovni spoustu "zabavy", protoze tento problem je ekvivalentni tomu, jestli existuje zivot po smrti (nebo treba jak opravdyu vypada cerna dira zevnir). Je mozne to zjisti celkem snadno, ale vysledek nelze zdelit ostatnim.

Jedine schudne reseni je kyborgizace mozku kousek po kusku, neuron po neuronu, ale je otazka, jestli na konci nezbude pouze stoj. Ale ja osobne bych to bral i tak :-)
Lemur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Peter_cz 25. 5. 2005 07:17

Vcera jsem se na toto tema bavil s jednim zacinajicim neurochirurgem, a rekl mi, ze ma sen, kdy by dokazali zkopirovat cely obsah mozku na hdd a uchovat tak jeho stav k urcitemu datu. To by se pak dalo vyuzit napriklad pri ztrate pameti. Jinak podle meho nazoru, zkopirovat cloveka 1:1 nebude mozne, a to prave kvuli te "dusi", nebo jak ji rikate. Pro me je to dchnuti zivota, a to ziska clovek pouze od jineho cloveka(porodem:). Nikomu se zatim nepodarilo ozivit nezivou hmotu (teda krome frankensteina a golema, ze.. :o), a podle me se to ani nikomu nepodari. :)
Jan 3:16
Peter_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TheFlyingman 25. 5. 2005 08:25

Jde o to, co považuješ za "oživení neživé hmoty". Počítače a internet svým způsobem taky žijí, a přitom je to neživá hmota
Když je nepřítel na kolenou.....musíte ho dorazit.
zastánce teorie pohlcovačů tmy
TheFlyingman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fido+ 3. 6. 2005 15:56

Predstava pestovani klonu sebe sama a nasledne presouvani vedomi do mladsiho klonu by mohla byt zajimava. :)
Fido+
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ES0 3. 6. 2005 17:08

Fido+ píše:Predstava pestovani klonu sebe sama a nasledne presouvani vedomi do mladsiho klonu by mohla byt zajimava. :)

pokud se ovšem někde nestane nějaká chybička :?
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Markus555 16. 1. 2006 16:20

A co ked ma aj pociac svoju mysel
Markus555
Čtenář

Odeslat příspěvekod ewing 17. 1. 2006 07:54

Myslim si, ze to nepojde. Teda nemam nejake velke vedomosti o astralnom tele, dusi cloveka atd ale pochybujem, ze by to slo. V kazdom pripade by zrejme mal aj ten povodny original problemy.
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 17. 1. 2006 13:05

ESO chyba v metrixu
ja osobne bych to nechtel :) psali to jiz drive na doupe.cz

Nerad bych dopadl jako hlogoram Arnold Rimmer :mrgreen: znam take jako ESO Rimmer :D
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Přeborník

Odeslat příspěvekod christian 17. 1. 2006 22:07

Tak to abych se zeptal ve skole na katedre kybernetiky jestli uz neco vymysleli na kopirovani mysli :-)
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod mickaelb 17. 1. 2006 22:48

Markus555 píše:A co ked ma aj pociac svoju mysel

To teda ma, svine jedna :twisted: :twisted:
mickaelb
Nadšenec

Další stránka