Jak je možné, že vůbec vznikl život?

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod MgX 6. 4. 2007 23:20

4bluedragon píše:... a ix telesnou podobou



to byla jen sranda, humor, legrace, pokus o vtip :roll: :)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4bluedragon 6. 4. 2007 23:22

... to hej, ale preco sa dalej nemenime? ved ked sa pozrieme kolko pozname druhov zvierat a koklo druhov ludi, tka je to troxa cudne :?

MgX // preco?
Nokia 3210, Siemens A50, Siemens S55, SE D750i, SE W810i, Nokia N82, N8, SX Z1 Compact, SG S7, SG S10e, SG S21 Ultra 5G
4bluedragon
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 6. 4. 2007 23:30

Možná jsou změny u lidí, jen v rámci jejich ,,duše"- vnitřního vývoje.

Občas si myslíme, že máme něco navíc (oproti zvířatů), že umíme přemýšlet, vytvářet nové věci a hodnoty, ale nemusí to být to hlavní.

Trochu se měníme. Kluci mají třeba, čím dal míň vlasů, alespoň mně to tak připadá. :wink:

Co se týká druhů zvířat a ,,druhů" lidí. Jsme prostě jen jeden druh zvířete, který má pár různých podob, nejsme něco víc. Jsme jen živočich :)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vebloud 15. 4. 2007 09:21

Tak mál druhů je nás proto, že v jednu obu na zemi žilo pár tisíc lidí, možná malý desitky tisíc. Z takhle omezenýho genofondu se dělají výraznější mutace dost těžko.

Docela bordel je v druzích "pralidí" nikdo neví proč vedle sebe žil třeba homo sapiens a homo erectus několik tisíc let (nepamatuju si to přesně, ten čas může to být o řády jinde) a nenaučil se od něj používat nástroje.

Krom toho není jasný jak se mohl homo erectus tak rychle rozšířit z afriky na celý svět, tudíž nastává otázka, jestli vznikl pouze v Africe? Nikdo pořádně neví.

Krom toho máme tak málo fosílijí, že u většiny popsaných druhů předků lidí nemáme ani celou kostru, nbo významnou část. U některých je třeba jenom lebka.

Co se samotného vzniku života týče, je to poněkud problém, protože s časem se všechno rozpadá na jednodušší prvky, tím myslím, že se třeba složité uhlovodíky rozpadají na jednodušší.
Čímž pádem by muselo docela fofrem vzniknout něco co se umí samo replikovat, což jsou myslím nějáký aminokyseliny, kde je řetězec uhlíků sakra dlouhej. Krom toho se to nikomu něják nepodařilo nikdy nasimulovat v laboratoři, ani blbou aminokyselinu, která by se množila.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 15. 4. 2007 09:34

Před hodně dávnou dobou do země narazil asterojd a sním taky naši předci, byli to takoví ti malý jednobuněčný organismy no a za těch pár milionů let jsme se vyvinuly až v to co jsme teť.
vaclavbarak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vebloud 15. 4. 2007 09:36

A kde se vzali ty předci? To problém neřeší, pouze přesová jinam. To že třeba v kometách je spousta organického materiálu je fakt, ale kde se tam vzal?
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod droopy 15. 4. 2007 12:24

Ako vravi ista serialova klasika: The Truth Is Out There
Staci ju najst, objavit, popisat, publikovat, spopularizovat a predat v podobe plysovych hraciek :mrgreen:
droopy
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fyzikář 30. 5. 2007 22:15

Fyzikář napsal:
... Ten jde sestavit z materiálu, který je ve vesmíru obsažen v plné míře. ...

ESO Přeborník
to jakoze se tam bezne vyskytuji latky jako Adenin apod.? a kdyby ne tak to jen umocnuje tu nizkou pravdepodobnost nahodneho vzniku, ale zeby se zrovna jen tak par dusikatych bazi domluvilo ze neco vytvori, hm

---------------------------------------------------------------------------------

Máte pravdu v tom, že adenin - jakožto hotová molekula se ve vesmíru nevyskytuje. Ale po každém výbuchu supernovy najdete materiál k jeho sestavení. Adenin C5 N5 H5, jak je patrné ze vzorce se skládá z uhlíku, dusíku, vodíku. Je to taková břečka podobna moči. Nic méně, můj předchozí příspěvek byl zaměřen směrem k sestrojitelnosti nejmenšího živého organismu z látek, které běžně koupíme v drogerii a dokážeme jej sestavit podle schématu, okoukaného z jiného podobného viru. Po sestavení začal tento vir žít se všemi projevy jako jeho předloha. A to je důležité. Bez žádných kouzel, zaříkávání, božského přičinění, okultismu atd. Složitější struktury jsou již (velmi zjednodušeně) soubory těchto nejmenších organismů, které však nechám k probádání někomu jinému. Mě zajímá vznik života, a ten musel začít na elementární úrovni, a jak se ukázalo, v minulém století, se lidem podařilo stvořit její nejmenší živou formu.
Velice opomíjený fakt je ten, že co produkuje jako odpad jedna životní forma, je pro jinou vlastní stavební materiál !! Existují velice primitivní viry, které se chovají jako malé chemické továrny. Laicky řečeno, spotřebovávají např. kámen, ale vyměšují daleko složitější uhlíkato-vodíkové sloučeniny. A zde je odpověď na Váš adenin. Stavební kombinace u takových primitivních organismů je ještě menší než 1:800, a to musíte uznat, že vznik takového primitivního viru je víc jak pravděpodobý. Je to zdárný předpoklad k vývoji složitějších struktur na základě organického chemického odpadu jednodušších organismů. Bakteriofág Phi-X174, který byl uměle sestrojen, by však k náhodnému vzniku protřeboval 10 na dvacátou kombinací (pravděpodobnost 1:10x20), a to je opravdu málopravděpodobné. Zastánci stvoření stvořitelem rádi argumentují vysokými nepravděpodobnostmi, a hlavně hotovými celky, jako člověk atd. Ale zapomínají, že každá věc se skládá z menších jednotek a ještě menších, u kterých je pravděpodobnost vzniku velmi velká. Život vzniká náhodou nebo omylem a to opravdu za těžkých podmínek, ale když vznikne, bojuje za přežítí jak v atomovém reaktoru, tak v mrazivém vesmíru.
Fyzikář
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kwak 2. 6. 2007 11:52

Byly u mě nejaky exoti, ptali se zda věřim ve stvořitele, sem řek že ne ale chvilku sem posluchal ty jejich kecy, ty jejich argumenty vyvrátí i malí dítě, dali mi příklad ze třeba auto musel nikdo vyrobit navrhnou, seskládat... a ze třeba se sromem je to stejný že ten nemohl vzniknou nejakou náhodou že ho musel vytvořit nikdo inteligentní. Ta jejich teorie je sice krásná ale má jeden takovej malej háček na kterej mi nejak neodpovědeli a to ze ten stvořitel se taky nevzal jen tak nikde z prd*le, ze toho by taky musle nikdo vytvořit, na to už odpověd nebyla.
každý má svou pravdu.
nemam rád kdyš nikomu přijde neco divné jen proto že je to jiné...
krása má mnoho podob!
kwak
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pade 2. 6. 2007 15:39

my žijeme v 3D, kde sa vsetky veci stvoria, ibaze svet kde je stvoritel, moze byt nieco ine a tam to vobec nemusi byt takto ako u nas... to je moj nazor
Pade
Přeborník

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 16. 6. 2007 16:52

No,nevím jestli Bůh existuje,pač když stvořil zemi,nebe,přírodu,zvířata - samý krásný věci,proč stvořil takový kretény jako jsou lidi?

Vysvětluji si toto faux pas tím,že šestý den byl už utahanej.Ono to taky není legrace všechno udělat za tejden.To ani já nezvládnu.
Pavel Mareš
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 16. 6. 2007 16:57

zivot vzniknul nejak, proste nahoda. nikdo nic nestvoril, zadnej buh neni.
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4bluedragon 9. 8. 2007 21:10

noo ja neviem ja to vidim tak, ze niekto stvoril len zakladne prvky. z tyx prvkov sa casom, roznymi reakciami a neviem cim este stalo to co je teraz.
podla mna to nexapeme, lebo nase xapanie je asi na urovni svaba, na to aby sme to poxopili potrebujeme vecsiu uroven

len tak od veci (mozno to casom dosiahneme) ...ale co bude potom, ked bude nasa uroven vecsia? ...budeme silnejsi a aj nebezpecnejsi! ja budem radsej asi ako svab nez aby som potom nextiac niekoho zabil svojim vedomim. :D (ale nieco na tom Bohu je)
Nokia 3210, Siemens A50, Siemens S55, SE D750i, SE W810i, Nokia N82, N8, SX Z1 Compact, SG S7, SG S10e, SG S21 Ultra 5G
4bluedragon
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod web. 10. 8. 2007 17:04

Contraria Contrariis Curantur!
web.
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ciapka 14. 8. 2007 01:02

Killian píše:Este som tam niekde cital o tom velkom tresku a ze vtedy neboli nejake prvky, ze odkial sa vzali.

No napr teoria superstrun to pekne vysvetluje. A urcite to vysvetluje pravdepodobnejsie akoze to vzniklo z dna na den(odporucam skocit do sekcie Fyzikara:). Boh ako stvoritel, ten ktory dal fyzikalne vlastnosti vsetkym latkam aby nebolo vsetko az tak chaoticke(co samozrejme je) mozno existuje. Ale nepletme si ho s cirkevnym bohom ktory svet urobil za 6 dni a ktory nas potapa, chce aby sme boli dobry a tak. To je vyplod ludskej fantazie aby si ulahcil zivot a mohol bremeno svojich problemov odhodit na niekoho ineho. Vesmir moze byt nekonecny tak ako sa hovori ze je boh. Mozno bol vesmir tak velky a bolo v nom tolko ciernych dier ktore sa spojili, ze zastavili rozpinanie vesmiru a zacali ho pritahovat, az nastal nejaky bod v ktorom sa to zlomilo a bol velky tresk. to sa moze opakovat do nekonecna a bolo to od nekonecna. Je to presne taka ista viera ako to ze boh existuje od nekonecna a bude do nekonecna. A to ze niekto spominal ze "vybuch" nemohol byt pre to, ze tam nebolo prostredie... chcete povedat ze priestor je konecny a ten sa rozpina? nerozpinaju sa nahodou iba castice/struny? priestor je prakticky nic-prazdno. a to nic moze byt kludne nekonecne.
ciapka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků