Co je po smrti?

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Drejkaa 22. 3. 2013 19:31

icotech852 píše:zaujimave,my zase nerozumieme poliakom ale cechom velmi dobre.

Ty nerozumieš poliakom? :D
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jack111 22. 3. 2013 20:02

LammerOutsider píše:
suk píše:Možná to přijde někomu divný, ale když na "českým internetu" narazím na slovenštinu - články, příspěvky, komentáře - tak je přeskakuju pokud to není nijak důležitý, protože mi to na přelouskání a pochopení obsahu přijde náročnější než když to je v angličtině. Je to divný, protože přece bych měl raději umět slovanský "příbuzný" jazyk než angličtinu, ale možná tím že je to tak podobný a přitom tak jiný...

Ne že by to bylo těžký přelouskat, ale většinou je slovensky napsaný takový blábol, že i na novinkách by dostal mínusy. Těch pár výjimek je jako hledat roma s vysokoškolským titulem. Ztráta času a většinou to tedy přeskakuji taky :hmm:

Jinak v čem je výhoda patřit do těch 30% dobrých duší?
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod icotech852 22. 3. 2013 21:16

slovo "patrit" je polozene zle.Prirovnam to takto - do skoly prisli ziaci z roznych kutov sveta a z roznymi povahami a z roznymi zazitkami.

To znamena,ze slovo "patrit do tech 30%" je nespravne - skor by sa dalo povedat 30% dusi pochadza z pozitivnej strany.Su to ludia,ktori napr.hned od narodenia su "povahovo" dobreho zmyslania.

Niektore deti su pokojne a niektore deti nevedia co od zlosti - tak by som to nejak hodnotil.Vsimni si spravanie niektorych ludi - niekto pomaha inym napr.ze vycestuje do Afriky a dobrovolne pomaha inym,a niekto nici,zabija a chce zabijat pripadne okradat a otrocit inych.To je len take hrube prirovnanie...

-- 22. 3. 2013 20:20 --

ale samozrejme aj z dobreho cloveka sa moze stat zly a zo zleho dobry...to je ta hra zivota,ktora nam dava nadobudnut tuto skusenost.
forsaken...
icotech852
Přeborník

Odeslat příspěvekod Protoneus 22. 3. 2013 21:50

Jack111 píše: Jinak v čem je výhoda patřit do těch 30% dobrých duší?

K přežití lidstva jako celku, krátkozrakému jednotlivci to je k ničemu.
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 22. 3. 2013 22:20

Neodporujete si? Tý vaší duši může být lidstvo v podstatě ukradený. Ono co je to ve skutečnosti lidstvo a náš svět vůbec? Nic co by nebylo jinde ve vesmíru. Takže duším stačí jednoduše po našem roztroušení přesunout se jinam. A tam čerpat ty svoje zkušenosti, které mají být dokonce nějak propojené a společné (nebo jak to někdo z vás psal v jiném vláknu?).
Vysvětlete mi jediný důvod, proč zrovna člověk by měl mít tu duši (kterou neumíte popsat), která má čerpat nějaké zkušenosti a vědomosti. Proč tu duši nemá mít šutr letící vesmírem?

Člověk, který pomáhá dobrovolně jiným, je stejný, jako člověk pomáhající si sám sobě třeba v bance (viz. vlákno Illuminát). Co nutí člověka pomáhat ostatním v Africe? Díky tý pomoci je šťastný, naplňuje ho to a kdoví co ještě a nebo jakýkoliv jiný důvod. Ale vždycky to bude důvod sobecký. Vždycky půjde jenom o něj. Jenom o jeho pocit. Stejně tak ten, co ničí. Dělá to kvůli sobě.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod icotech852 22. 3. 2013 23:05

Jack111 sa mi paci:) ma originalne prispevky.

Vysvětlete mi jediný důvod, proč zrovna člověk by měl mít tu duši

a vysvetli mi jediny dovod preco by nemal mat
forsaken...
icotech852
Přeborník

Odeslat příspěvekod suk 22. 3. 2013 23:41

Jak vlastne dokazat neexistenci neceho? Nemela by se dokazovat spis jeji existence?
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod Protoneus 23. 3. 2013 00:12

Slovo "EXISTENCE" je v podstatě nesmysl, nebo ty snad umíš dokázat existenci čehokoli? Co vlastně myslíš slovem EXISTENCE???

-- 23. 3. 2013 00:13 --

Jack111 píše:Neodporujete si? Tý vaší duši může být lidstvo v podstatě ukradený. Ono co je to ve skutečnosti lidstvo a náš svět vůbec? Nic co by nebylo jinde ve vesmíru. Takže duším stačí jednoduše po našem roztroušení přesunout se jinam. A tam čerpat ty svoje zkušenosti, které mají být dokonce nějak propojené a společné (nebo jak to někdo z vás psal v jiném vláknu?).
Vysvětlete mi jediný důvod, proč zrovna člověk by měl mít tu duši (kterou neumíte popsat), která má čerpat nějaké zkušenosti a vědomosti. Proč tu duši nemá mít šutr letící vesmírem?

Člověk, který pomáhá dobrovolně jiným, je stejný, jako člověk pomáhající si sám sobě třeba v bance (viz. vlákno Illuminát). Co nutí člověka pomáhat ostatním v Africe? Díky tý pomoci je šťastný, naplňuje ho to a kdoví co ještě a nebo jakýkoliv jiný důvod. Ale vždycky to bude důvod sobecký. Vždycky půjde jenom o něj. Jenom o jeho pocit. Stejně tak ten, co ničí. Dělá to kvůli sobě.

Co bereš?
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 23. 3. 2013 00:15

suk: Zkoušel jsem teď vymyslet, jak to napsat nějak chytře, ale nic mě nenapadá. Dokázat neexistenci něčeho lze tak, že najdeš nějakou logickou chybu. Třeba kulatý čtverec.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod Protoneus 23. 3. 2013 00:32

Co je to logika, mám pocit, že každý máme svou, nemyslíš? Kulatý čtverec jako nesmysl, je nebo není?
Naposledy upravil Protoneus dne 23. 3. 2013 00:35, celkově upraveno 1
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Drejkaa 23. 3. 2013 00:33

Po smrti bude konečně klid :)
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suk 23. 3. 2013 00:53

Protoneus píše:Slovo "EXISTENCE" je v podstatě nesmysl, nebo ty snad umíš dokázat existenci čehokoli? Co vlastně myslíš slovem EXISTENCE???

Ano. Zvladnu dokazat treba existenci svoji penezenky. Nebo hodlame zachazet az tak daleko, ze vlastne nic neni a vsechno je jen vyplod nasich mysli, ktere taky vlastne neexistujou? Nebo jak to mam chapat?

Jack: ctverec a kulaty ctverec bych sem netahal. Ctverec je abstraktni pojem vymyslenej clovekem. Drzi se jakychsi pravidel geometrickych a jinych. Takze kulaty (jakozto nemajici hrany) ctverec (jakozto pravouhly ctyruhelnik) je sama sobe odporujici definice.

Ja to bral obecne - jsou veci, jejich neexistenci lze dokazat (urcite nebude tezke dokazat, ze neexistuje petitisicovka v moji penezence :)) ), ale dokazat neexistenci nekterych veci bude asi tezky (pokud neexistuje neco, co by to vylucovalo - vylucuje neco treba zrovna dusi?)

Protoneus: kazdy nemame svoji logiku. Neco jako ctverec a podobne jsou soucasti matematiky a tim se ridi. Vymysleli jsme si to sami a pouzivame to k lepsimu dorozumeni. Pokud chces mit vlastni logiku, ve ktere jsou ctverce kulate, nemam s tim problem. Ale pak s tebou nemohu diskutovat, protoze jak mam mit jistotu, ze slovem "ahoj" mi vlastne nerikas, ze me chces zabit?

Co bereš?
Taky by me zajimalo, co Jack bere. Zacnu to brat taky, hlavne par poslednich vet jsem nikdy nedokazal takhle skvele vyjadrit.
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod Protoneus 23. 3. 2013 01:55

Jak jsem říkal, každý máme svou logiku, mimochodem, označil jsem kulatý čtverec jako nesmysl, všiml sis? Kolik ti je roků, chlape, že máš tu jistotu, když ti někdo řekne ahoj, že tě nechce zabít? Nějak se ti ta tvoje logika sobeckosti hroutí. Existují nesmysly, nebo ne, odpověz.
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zyzzy 23. 3. 2013 02:05

Jack111 píše:Člověk, který pomáhá dobrovolně jiným, je stejný, jako člověk pomáhající si sám sobě třeba v bance (viz. vlákno Illuminát). Co nutí člověka pomáhat ostatním v Africe? Díky tý pomoci je šťastný, naplňuje ho to a kdoví co ještě a nebo jakýkoliv jiný důvod. Ale vždycky to bude důvod sobecký. Vždycky půjde jenom o něj. Jenom o jeho pocit. Stejně tak ten, co ničí. Dělá to kvůli sobě.

Když už jsme u té logiky... Tvrdíš "Vždycky půjde jenom o něj". Stačí tedy najít jeden jediný skutek, který někdo někde někdy pro někoho udělal, aniž by tak činil z vlastního prospěchu a tvůj výrok bude vyvrácený. Třeba když jen někomu odpovíš na dotaz, kolik je hodin :-D
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 23. 3. 2013 02:25

Zyzzy: Proč bych někomu říkal, kolik je hodin? Podle mého odpověď na otázku už je daleko za hranicí. Úplně stačí, že mu věnuješ čas a vyslechneš si otázku. Například cestou do práce takový dotaz naruší stereotypní cestu. Zabije dvě vteřiny při čekání na tramvaj. Dobrý pocit z pomoci. Třeba. Nebo podvědomě doufáš, že ta slečna ti řekne své telefonní číslo. Kdybych to vzal do úplného absurdna, řekl bych, že sobecké už je jen zaregistrování, že osoba pokládající otázku vůbec existuje.
Jack111
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka