Co je po smrti?

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod icotech852 5. 1. 2013 23:05

Dobre ze si to tu nechal ;) tu vidno ze takisto i ludia zmyslajuci,ze zivot je len nahoda maju sa co obracat ked sa zacnu riesit taketo hypotezy.
Teraz idem z inej strany,Bibliu som nikdy necital,lebo som jej nechapal a bral ju ako rozpravku.Toto a kopec inych veci ma ale zaujalo :

http://www.biblia.sk/sk/ekumenicky/genesis/5

citajme - Keď Boh stvoril človeka, utvoril ho na Božiu podobu. 2 Ako muža a ženu ich stvoril, požehnal ich a dal im meno človek, keď ich stvoril. 3 Keď mal Adam stotridsať rokov, narodil sa mu syn na jeho obraz a podobu a dal mu meno Šét. 4 Po Šétovom narodení žil Adam osemsto rokov a narodili sa mu synovia a dcéry. atd,atd.
Cize cloveka stvoril Boh - bytost,ktora vytvorila cloveka na svoj obraz,a preto ta dlhovekost.V biblii sa nadalej pise i to,preco bol vek cloveka znizeny.Takze chlapci - je to geneticke inzinierstvo.Keby sme mali tu vedomost sami by sme si to mohli upravit malym chirurgickym zakrokom - ibaze tak uz rozhodol Boh (ten kto nas stvoril) a menit sa to nebude ;-)
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Protoneus 5. 1. 2013 23:17

Ano jest tak, třeba studovat vše, aby byl člověk v obraze ;-) .
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zyzzy 5. 1. 2013 23:20

Protoneus píše:To jsi na omylu, že ti nezůstane nic nezpochybnitelného, jsou to ty informace v hlavě ty abstrakce, jak je chceš zpochybnit? Vysvětli to opravdové materiálno :D .

Jakákoliv informace lze zpochybnit. Možná, že se těžce zpochybní akorát samotné "myslím, tedy jsem". Vždycky mohu říci, že zrovna sním nebo že jsem právě v tento okamžik vznikl se všema "nesmyslama" a vzpomínkama v hlavě apod... :-)
"Opravdové" materiálno - viz. slavný mýtus o jeskyni... To, že si utvářím pouze obraz ještě neznamená, že neexistuje původ onoho obrazu. Jestli se ti nelíbí slovo "materiálno", dosaď si třeba svět.
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Protoneus 5. 1. 2013 23:20

Bůh dějin

Víra v nadzemské a božské mocnosti, v anděly a démony je stará jako lidstvo samo. Přírodní síly, mohutnost nebes, nevypočitatelné zvraty lidského osudu i temné hlubiny lidské duše byly od počátku branami, za nimiž lidé tušili nadzemské síly a mocnosti; strach i pocity štěstí podněcovaly lidi k bázni a úctě vůči těmto mocnostem. Z tohoto pozadí vystoupil zhruba kolem roku 1200 před narozením Krista Bůh Jahve, Bůh Starého zákona. Ten se zásadním způsobem liší od představ o bozích a démonech panujících v tehdejším náboženském světě. Tento Bůh je velmi těsně spojen s osobou Mojžíše a se skupinou „hebrejů“ v Egyptě (hebrej = hanlivé označení okrajové společenské skupiny).

Již staletí před tím do Egypta přišly jednotlivé semitské rodiny, rody a kmeny. Do úrodného údolí Nilu je přivedl hlad a nouze. Přechodně se jim podařilo dosáhnout velkého vlivu a politické moci (kolem r. 1500). Za Mojžíšových časů (cca 1300 – 1200 př. Kr.) však již byli poníženi na otroky a nuceni vykonávat těžkou robotu.

Tento historicky doložený základ se odráží ve starozákonním příběhu Josefa (Gen 37,1-50,26). Možná vám k vytvoření lepší představy o této době pomůže, když si uvědomíte, že jen o několik let dříve žila „nejkrásnější žena antiky“ Nefrititi (jejíž busta se nachází v Berlíně). Její zeť – Tutanchamón (proslulý díky bohatým hrobním nálezům) vládl před bezprostředním předchůdcem Ramsese II., za jehož panování došlo k exodu Izraelitů z Egypta.
Samotný Mojžíš měl zpočátku dobrý přístup k egyptské smetánce. V těchto kruzích se mu dostalo vzdělání. Když zabil egyptského strážce, který mučil jednoho z jeho hebrejských soukmenovců, musel Mojžíš uprchnout do poušti na Sinajský poloostrov. A v tomto pouštním čase se stane něco, co změní svět :D .

-- 6. 1. 2013 00:28 --

Zyzzy píše:
Protoneus píše:To jsi na omylu, že ti nezůstane nic nezpochybnitelného, jsou to ty informace v hlavě ty abstrakce, jak je chceš zpochybnit? Vysvětli to opravdové materiálno :D .

Jakákoliv informace lze zpochybnit. Možná, že se těžce zpochybní akorát samotné "myslím, tedy jsem". Vždycky mohu říci, že zrovna sním nebo že jsem právě v tento okamžik vznikl se všema "nesmyslama" a vzpomínkama v hlavě apod... :-)
"Opravdové" materiálno - viz. slavný mýtus o jeskyni... To, že si utvářím pouze obraz ještě neznamená, že neexistuje původ onoho obrazu. Jestli se ti nelíbí slovo "materiálno", dosaď si třeba svět.


"myslím, tedy jsem" BINGOOO, materiálno se mi líbí, leč jde o abstrakci stejnou jako vše ostatní.Že jde vše zpochybnit o tom nepochybuji, o čem se tu potom bavíme, že :-D . Máš své "materiálno" jiný třeba BOHA, dle mého jde v podstatě o to samé :D .
Naposledy upravil Protoneus dne 5. 1. 2013 23:37, celkově upraveno 1
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zyzzy 5. 1. 2013 23:32

icotech852 píše:Dobre ze si to tu nechal ;) tu vidno ze takisto i ludia zmyslajuci,ze zivot je len nahoda maju sa co obracat ked sa zacnu riesit taketo hypotezy.

To, že neznám odpověď na všechno, neznamená, že je vše ostatní špatně. Navíc pokud jde o evoluci a přírodní výběr, tak ten není o náhodě, byť v tom hraje svou roli...

Ohledně Bible - problém je v důkazech. Např. fosilní nálezy se neshodují s tím, co se v ní píše.
Mimochodem to nijak nevysvětluje, proč nejsou dlouhověcí i ostatní tvorové. Člověk není nic extra.
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Protoneus 5. 1. 2013 23:45

Tvrdil jsi, že vše jde zpochybnit, máš dojem, že pouze tvé názory ne? Někdo napíše svůj názor, přijde jiný a zpochybní jej, další pak zpochybní jeho zpochybňování a další....... :-D
Naposledy upravil Protoneus dne 5. 1. 2013 23:58, celkově upraveno 1
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zyzzy 5. 1. 2013 23:48

Mohu tě ujistit, že o svých názorech velmi pochybuji a prezentuji pouze ty, které se mi momentálně zdají nejpravděpodobnější... Jak jsi na tom ty?

Máš své "materiálno" jiný třeba BOHA, dle mého jde v podstatě o to samé
Možná ano, ale v mém materiálnu neexistuje (nelze prokázat) např. posmrtný život.
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Protoneus 6. 1. 2013 00:05

Jsem na tom stejně, jen o BOHU nepochybuji, věřím v něj, ty také? :-D Víš co mám na mysli,psal jsem co tím mám na mysli vzpomínáš? Patří tam i ono JEDINÉ nezpochybnitelné MYSLÍM TEDY JSEM.
Naposledy upravil Protoneus dne 6. 1. 2013 00:27, celkově upraveno 1
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 6. 1. 2013 00:26

Taky Buh se tam pise, ze stvoril cloveka k obrazu svemu jako muze a zenu. V te same knize jinde ale stoji, ze zenu stvoril pozdeji. Uz tady je trochu problem s casem...
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Protoneus 6. 1. 2013 00:34

Každý si může vybrat, kterým abstrakcím chce věřit, nijak to nevyvrací existenci BOHA. Musíš začít vyvracet to MYŠLENÍ(dle mého DUCHOVNO), to ostatní je jen mlácením prázdné slámy ;-) .
Naposledy upravil Protoneus dne 6. 1. 2013 01:06, celkově upraveno 1
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 6. 1. 2013 00:49

Bible je slátanina, je uplně mimo.

To je jako když někdo chytrý přijde a řekne: NEKRAĎTE! A o pár let později přijde nějakej písař a napíše o tom mnohasetstránkovej zákonník, kde si jednodlivý paragrafy odporují, celý to dohromady dává prazvláštní význam a katastrofální efekt. Půlka lidí to čte jako zmagořená a druhá půlka na to plive. Obě strany mají svým způsobem pravdu, ale už si nevšímají, že ten smysl je uplně někde jinde....

Bibli sice respektuji, ale nikdy jsem ji celou nečetl a ani se na to nechystám. Považuju ji za jakýsi zbytečně rozpitvaný roztahaný koncept sbírky metafor a metonymií a dalších zpodobněnin na základní zákony lidského chování.
Prostě pradávnou knížku zákonů, podle které bychom se k sobě měli chovat.
Na tom není nic špatného, než to natáhli do délky Zlatých stránek a mnozí magoři to začli brát příliš vážně :))
LammerOutsider
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Protoneus 6. 1. 2013 00:58

V tomto pojetí to tu bylo psáno několikrát, musel bys to někomu vytisknout do hlavy,zřejmě i potom by tu předhazoval nesmysly, jádru diskuse se vyhýbají jak čert kříži :-) .
Existenci BOHA vyvrátit nelze, každý, kdož se o to pokouší vyvrací i svou vlastní existenci, což působí velmi komicky, neb svými vlastními názory existenci BOHA jen prokazuje ;-) .
Naposledy upravil Protoneus dne 6. 1. 2013 03:04, celkově upraveno 1
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zyzzy 6. 1. 2013 02:56

Protoneus:
Bojím se, že ještě potřebuji pomoc, abych tě správně pochopil. V jaké fázi se podle tebe ze mě stává věřící? A jen aby nešlo o off-topic, na jaké úrovni mohu tvrdit něco o posmrtném životě?

1) Přijmu předpoklad, že vůbec myslím.

Odteď mám k dispozici jen mé myšlení. Mohu začít vymýšlet nekonečně mnoho různých hypotéz, avšak o každé z nich se bude dát pochybovat nebo jí věřit. Mlácení prázdné slámy. Chci-li nazvat něco bohem, musím tak nazvat něco nezpochybnitelného, tedy právě samotné své myšlení.

Jenže mé myšlení přijímá nějaké vstupy skrze smysly... mohu je zpochybnit, ale vypadají dosti "konzistentně", takže...

2) Přijmu předpoklad, že jsem součástí něčeho, co označím za svět a tento svět pozoruji svými smysly.

Odteď pro mě existuje něco, co nazvu "materiálno". Je to ten svět, který vnímám a který pozoruji vědeckými metodami. O tomto světě si vytvářím nějaký obraz (abstrakce). Chci-li něco nazvat bohem na této úrovni, pak onen bůh nesmí odporovat tomu, co jsem o světě zjistil... Může jím být svět samotný.

Pokud z tohoto světa přijdou nějaké informace, které se týkají něčeho, co do obrazu světa nezapadá, mohu je zpochybnit nebo...

3) Přijmout předpoklad, že tyto informace jsou pravdivé.
Tady už jsem ve stavu, kdy mohu připouštět téměř cokoliv dle oné informace. Od sedmi trpaslíků, přes Dia až po flotilu vesmírných lidí. Bohem může být jakákoliv běžná značka boha :-)
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Protoneus 6. 1. 2013 03:13

Protoneus píše:Každý si může vybrat, kterým abstrakcím chce věřit, nijak to nevyvrací existenci BOHA. Musíš začít vyvracet to MYŠLENÍ(dle mého DUCHOVNO), to ostatní je jen mlácením prázdné slámy ;-) .


Pokud neumíš nebo nechceš vyvracet MYŠLENÍ (duchovno),nemůžeš vyvracet vůbec nic, ani existenci dejme tomu spiritualismu,myslet si, že jde o nesmyslnou abstrakci samozřejmě můžeš ;-) .
Naposledy upravil Protoneus dne 6. 1. 2013 05:05, celkově upraveno 1
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 6. 1. 2013 04:12

zacimam z toho mit pocit, ze je to naopak buh, ktery je zavysly na mem mysleni potazmo celem vesmiru (podle nazoru). Existoval by buh, kdyby lidi nemysleli (neexistoval vesmir)?
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků